Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Tapatalk

Czy chcesz moc korzystac z forum w aplikacji Tapatalk
Tak
55%
 55%  [ 5 ]
Nie
44%
 44%  [ 4 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
  Wysłany: 2017-04-20, 10:10   Tapatalk

Tak wiem ze ten temat byl juz ruszany i wypchany kijem od miotly do zsypu bo przenoszenie...
Wiec chce sie zapytacz czy jest mozliwosc odpalenia wersji beta (beta.transpomoc.pl) na kturej by sie odpalilo silnik forum gdzie by dzialal Tapatalk. Ja przez brak mozliwoaci uzywania Tapatalk'a nie mam kiedy tu nawet wejsc :(
Wiec droga Moderacjo i Administracjo:
Prosze o wytyczne dlaczego nie i dlaczego tak a nie inaczej (pomijajac lenistwo, bo pomoc by sie znalazla)
Kwestie kosztow wole omowic prywatnie i moge w pelni zasponsorowac ow testy pod gwarancja skutecznosci ich przeprowadzenia.

Mysle ze bysmy tylko skorzystali na tym jako spolecznosc, a to forum nie jest tak stare jak niebieskie ze lepiej nie ruszac ze wzglad na archiwalny sentyment i zgromadzona wiedze. Poza tym pozniej mozna zostawic to forum tylko napisac informacje ze funkcjonuje nowe.
Zawsze to robi przesiew tych co nie korzystaja i mimo iz wiem ile to roboty moge poswiecic swoje 4h wolnego w ciagu dnia na pomoc. (reszta to sen, praca i transport do niej)
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-20, 11:06   

Program pożyteczny, sama bym chętnie czegoś takiego używała do forów (jeśli jest jakiś analog na PC).

Dla Przema nie ma dla niego wtyczki i raczej nie będzie.

Beta.transpomoc.pl - jako równoległe forum? Jako alternatywny interfejs do istniejącej bazy postów? To pierwsze nie miałoby sensu, drugie byłoby karkołomne technicznie.

Jedyna sensowna możliwość, to migracja.
---------------------

Nie mam sentymentów, problem polega na tym, że nie mam też (za cholerę) czasu, a i samo administrowanie transowymi stronami bawiło mnie jakieś 5-10 lat temu :>

lyliyth napisał/a:
Zawsze to robi przesiew tych co nie korzystaja i mimo iz wiem ile to roboty moge poswiecic swoje 4h wolnego w ciagu dnia na pomoc. (reszta to sen, praca i transport do niej)


No... to jest konkretna propozycja :)

Pytanie: czy masz jakieś doświadczenie w stawianiu for / przenoszeniu for z Przema?
A jeśli nie Ty, to może jakiś inny chętny?

Może w ogóle pora się rozejrzeć za nowym i chętnym adminem technicznym dla forum?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-20, 12:03   

Freja napisał/a:
Pytanie: czy masz jakieś doświadczenie w stawianiu for / przenoszeniu for z Przema?
A jeśli nie Ty, to może jakiś inny chętny?
Ja prawie 10 lat temu zajmowałam się jednym forum na tym silniku i przenosiłam z serwera na serwer. Była to dość karkołomna operacja. Podejrzewam, że migracja jest równie pracochłonna.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-20, 12:23   

Usunięty napisał/a:
Freja napisał/a:
Pytanie: czy masz jakieś doświadczenie w stawianiu for / przenoszeniu for z Przema?
A jeśli nie Ty, to może jakiś inny chętny?
Ja prawie 10 lat temu zajmowałam się jednym forum na tym silniku i przenosiłam z serwera na serwer. Była to dość karkołomna operacja. Podejrzewam, że migracja jest równie pracochłonna.

Czy to jest propozycja?
Czy tylko akt współczucia?
;-)
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-04-20, 12:47   

Zdecydowanie się zgadzam - fajnie by było móc korzystać z Tapatalka, bo na komórce ciezko czasem odpisać :P
Jedynie problem z tą migracją jak już tutaj słusznie zauważono :( może są już jakieś gotowe skrypty, które migrują dane z jednego serwera na 2?
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-20, 13:41   

Nadiyah napisał/a:
może są już jakieś gotowe skrypty, które migrują dane z jednego serwera na 2?

Pewnie (przynajmniej w niektórych silnikach) są opcje importu danych.
Na chwilę obecną, tak czy siak, nie mam na to wolnego dnia (albo i kilku).
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-21, 00:53   

Freja napisał/a:
Program pożyteczny, sama bym chętnie czegoś takiego używała do forów (jeśli jest jakiś analog na PC).

Czy ja to dobrze rozumiem? Chcesz instalować jakiś program, żeby robić nim to... co możesz i z powodzeniem robisz bez tego programu? to chyba ja nie ogarniam :D Rozumiem że by ludziom na komórki się przydało ale na kompa...?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-21, 01:16   

wendigo napisał/a:
Czy ja to dobrze rozumiem? Chcesz instalować jakiś program, żeby robić nim to... co możesz i z powodzeniem robisz bez tego programu? to chyba ja nie ogarniam :D Rozumiem że by ludziom na komórki się przydało ale na kompa...?

Bo fora internetowe to jest durnowaty i średnio wygodny wynalazek z początku XXI wieku. Wcześniej (czyli gdzieś tak od lat 80-tych) ludzie używali grup dyskusyjnych a do ich przeglądania mieli czytniki. (I w sumie grupy nadal istnieją, ale spadła im mocno popularność).

Wybierałeś sobie, które grupy cię interesują i wszystkie miałeś wygodnie w jednym miejscu, z identycznym interfejsem, sposobem odpowiadania itp.

Później niestety przyszły fora (bo coraz więcej osób umiało obsłużyć już tylko przeglądarkę www) a później niestety przyszedł Facebook (bo coraz więcej osób umiało przeglądarkę już tylko włączyć).

Gdyby do wszystkich forów był jeden czytnik, wzięłabym z pocałowaniem ręki.

p.s. Maile niby też mogę czytać przez bramkę na www, ale wolę czytnik poczty. Podobnie komunikatory - przecież można by zamiast nich używać czatów na www.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-21, 01:37   

nie wiem jak to kiedyś wyglądało, ale mnie tam fora jak to wydają się mega wygodne :P (no ale ja i pocztę przez www sprawdzam :D ).
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-04-21, 07:53   

wendigo napisał/a:
Czy ja to dobrze rozumiem? Chcesz instalować jakiś program, żeby robić nim to... co możesz i z powodzeniem robisz bez tego programu? to chyba ja nie ogarniam :D Rozumiem że by ludziom na komórki się przydało ale na kompa...?
na kompa w sumie również się zastanawiam po co Tapatalk, skoro każde forum mimo różnych silników to większość wyglada tak samo :P
Niemniej jednak - na telefonie Przemo to katorga <rotfl3>
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-04-21, 11:42   

a nie lepiej machnąć jakiegoś teamspeaka?? od czorta tego na necie i albo wziąć czyjś albo sobie kupić :)
A bardzo przyjemny w używaniu :) no i działy można porobić i w ogóle :)
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-04-21, 11:47   

Reddit ma podobny format do starych grup dyskusyjnych, a jest mocno popularny (chociaż appeal ma większy dla osób o chłopaczkowej socjalizacji z jakiegoś powodu, na transowych redditach siedzą prawie wyłącznie m/k, k/m prędzej na tumblrach i podobnych społecznościówkach)
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-21, 11:54   

Przez pewien czas było grono, na którym było wiele for, ale się sfejsbuczyło i w zasadzie upadło.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-21, 16:17   

Nadiyah napisał/a:
Niemniej jednak - na telefonie Przemo to katorga <rotfl3>

Jak cały net na komórce - ani lepiej ani gorzej moim zdaniem.
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2017-04-21, 18:20   

Akurat się nie zgodzę - technologia poszła do przodu, że teraz standardem jest tworzeniem stron RWD, które łatwo się skalują na małych ekranach na telefonach.
Zresztą trzeba też patrzyć na to pod kątem takim, że strona na telefonie powinna służyć inaczej od jego odpowiednika na komputerze (przykładowo fb na telefonie to wrzucanie zdjec, a na komputerze tego fb przeglądasz (generalizuje, ale wiadomo o co chodzi))
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2017-04-24, 04:58   

OK, nie mowie ze od razu, ale by zaczac to wdrazac i mialam na mysli wlasnie migracje. Mozna by wtedy zbudowac pelnoprawne "podstrony" odnosnie tematow dosyc szerokich jak zmiana glosu itp. Oraz odtworzyc tematy zwyczajnie je kopiujac. Nie jest powiedziane ze wszystko wszystko musi byc bo calego smietnika nie musimy zabierac ze soba.
Niestety ja tworze strony w oprogramowaniu i nie umiem przenosic forum, bylam tylko raz "administratorem" zajmujacym sie chyba MyBB albo cos i poprawialam calusi wyglad zmieniajac bazowy styl ktory byl i mialam mnostwo zabawy bo musialam sie nauczyc... CSS? chyba. W kazdym razie moge stworzyc wlasnie podstronny z jakas wiedza jak i jestem w stanie jakies sensowne wykresy itp. stworzyc. W tym nowa grafike ale to by trzeba bylo reszty zapytac co chca, bo jak by mial zmienic sie wszystko na nowy silnik czy cos to fajnie by odswiezyc wyglad forum logo itp. na ciut bardziej nowoczesne.

Swoja droba to jest myBB? On przeciez ma obsluge Tapatalk, nie da sie wtyczki samej doinstalowac czy co tam sie intaluje?
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-24, 08:54   

Przenoszenie forum po kawałku nie ma sensu chociażby z tej przyczyny, że ludzie nie mieliby wtedy pojęcia na którym (starym/nowym) podforum mają pisać.

lyliyth napisał/a:
Mozna by wtedy zbudowac pelnoprawne "podstrony" odnosnie tematow dosyc szerokich jak zmiana glosu itp.

Jeśli masz na myśli tworzenie artykułów tematycznych i "konkurencji" dla transseksualizm.pl, to nie widzę sensu. Raz już coś takiego robiłam, pisząc transfuzja.org i drugi raz mi się nie chce. Nawet na przeniesienie tego forum nie wiem, kiedy znajdę czas.

lyliyth napisał/a:
Swoja droba to jest myBB? On przeciez ma obsluge Tapatalk, nie da sie wtyczki samej doinstalowac czy co tam sie intaluje?

Niby jest ale zmodyfikowany. Do zmodyfikowanej wersji nie ma taptalkowej wtyczki.
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-04-24, 11:36   

Forum zostawić jak jest. Stara polska zasada mówi "działa - nie ruszaj" a że jakoś przyjaźniejsze niż niebieskie forum to mi ono bardziej pasuje i proszę by działało jak najdłużej :)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-24, 11:45   

kasiencja napisał/a:
a że jakoś przyjaźniejsze niż niebieskie forum to mi ono bardziej pasuje

BTW: przypominam o istnieniu najprzyjaźniejszego forum: http://transprzyjazn.pl :D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-24, 16:36   

Arisu napisał/a:
Freja, Ja szczerze myślę że trzebaby się dogadać i wymigrować na tamto. Mogłabyś przekazać bazę hikaru, przez co nie stracimy niczego

Hm... no byłoby to jakiś pomysł. Ale zależy, co użytkownicy obecnego o tym sądzą.
I czy by się Hikaru chciało importować tutejsze posty.
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-24, 16:49   

Uwielbiam to forum. Przynajmniej jest dla mnie czytelne (mam na myśli kolor tła i czcionki).
_________________
 
 
 
Monoko
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Posty: 640
Wysłany: 2017-04-24, 17:32   

Ja lubię forum w obecnej formie i nie jestem zbyt przekonana do zmian które nie są absolutnie konieczne. Silnik jest może stary ale działa sprawnie i myślę, że sporo osób się już do niego przyzwyczaiło.
_________________
. . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 17:48   

Jestem tu dość krótko, ale czy to forum nie jest z założenia "wolne", a transprzyjazn nalezy do jakiegoś tajemnego kolektywu (dziwne słowo)?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 17:57   

Opór jest daremny.

_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2017-04-24, 18:42   

Jenny,
Transprzyjaźni została założona przez anarchosyndykalistów, którzy nie godzili się na panujący tutaj adminofaszyzm.
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 21:44   

Freja napisał/a:
Hm... no byłoby to jakiś pomysł. Ale zależy, co użytkownicy obecnego o tym sądzą.


If it ain't broke, don't fix it...

Parówkowym skrytożercom...tfu, trans-anarcho-komunistom mówię nie. Jeżeli macie zamiar tam się przenieść, to ja poproszę o usunięcie mojego konta przed przeniesieniem bazy danych. Wolę tutejszy "adminofaszyzm"...

Póki co obecne forum działa, brak mu wielu funkcjonalności, ale może znajdzie się gdzieś jakaś zdolna, zdrowa na umyśle osoba, która będzie miała czas, zasoby i możliwości by dokonać migracji na jakąś nowszą platformę.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 23:25   

Co prawda staż mam krótki, ale i tak powiem, że lepsze wrogiem dobrego :D Mam złe doświadczenia z forami, które się przenoszą w te i we wte :D
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 23:49   

Dobra. Zejdźmy na ziemię.
Na prawdę nie ma tu nikogo chętnego do podszkolenia zdolności IT?
Kaemy? Hej?
To tylko wymiana silnika ;-)
Za buziaka :-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-25, 02:20   

lyliyth napisał/a:
W tym nowa grafike ale to by trzeba bylo reszty zapytac co chca, bo jak by mial zmienic sie wszystko na nowy silnik czy cos to fajnie by odswiezyc wyglad forum logo itp. na ciut bardziej nowoczesne.

Byle to tylko nie była taka nowoczesność jak na transprzyjaźni...

Freja napisał/a:
Arisu napisał/a:
Freja, Ja szczerze myślę że trzebaby się dogadać i wymigrować na tamto. Mogłabyś przekazać bazę hikaru, przez co nie stracimy niczego

Hm... no byłoby to jakiś pomysł. Ale zależy, co użytkownicy obecnego o tym sądzą.
I czy by się Hikaru chciało importować tutejsze posty.

Jestem przeciw :-? No proszę Was... tu przybywa 150 postów dziennie, jak się mam męczyć z czytaniem ich jak tam to ja dziękuję...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12