Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Konferencja Inter, Wiedeń 2017
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:54   Konferencja Inter, Wiedeń 2017

Moi drodzy !
Miałem okazję reprezentować Polskę na konferencji Inter* we Wiedniu w dniach 31.03 - 2.04. 2017. Najpierw przyjechałem Polskim Busem do mojej znajomej Małgorzaty Rećko, oraz jej chłopaka Zsolta, do węgierskiego Budapesztu - 30.03.. Po krótkich przygotowaniach i noclegu, w piątek 31go, wyjechaliśmy we trójkę do Wiednia - okazuje się, że dzięki airbnb , można tanio wynająć mieszkanie na ostatnią chwilę na miejscu i w dodatku dla 3 osób :D
Po rozpakowaniu się, razem z Gosią, wybraliśmy się na pokaz kinowy - film " Herma XXY Intersex ", który odbył się w Schikaneder Kino na Margaretenstrssse. Przy okazji napomknę, dla zainteresowanych, że w listopadzie, w tym kinie, odbywają się seansy "Transition. Diversity in Queer Cinema". Film piątkowy opowiadał o doświadczeniach osób IS z całego świata i występowało w nim kilka osób IS, w tym Ins A Krommingę. Po pierwszej projekcji filmu o godz 18.40, była pogadanka z aktywistką Ins na tematy Inter*. Niestety, nie załapaliśmy się z Gosią na pierwszą projekcję, ze względu na brak miejsc, więc i na pogadankę też nie. Dopiero na drugie wyświetlanie po godz 21szej - sala była pełniutka za pierwszym i drugim razem. Na kinowym korytarzu, przed filmem, można było dostrzec wielu aktywistów Inter, np bardzo obleganego Alexa Jurgena, czy Ins A Krommingę, ale też i innych. Przed filmem był poczęstunek dla chętnych - różnorakie ciasta i wino.

W sobotę, na konferencję w miejskim ratuszu, podrzucił nas Zsolt, bo od mieszkania było to kawałek drogi, a komunikacja miejska jechała w ten sposób, że szybciej bylibyśmy na miejscu na piechotę, niż busem, w dodatku z dwoma przesiadkami. Sam Zsolt nie uczestniczył w konferencji. Sobotnie wystąpienia rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem czasowym, bo po godz 9tej. Była obecna telewizja i kamery. Liczba uczestników była dość spora, na moje oko grubo ponad 100 osób. Dla chętnych było dostępne tłumaczenie i słuchawki, bo część wykładów była po niemiecku, część po angielsku. W trakcie wykładów, padła informacja, że na sali, samych osób IS, jest ok 30. Wypowiadali się aktywiści z WASt-u, FRA, Platform Intersex, VIMO, OII. Pierwszą część zakończyły przemówienia aktywistek Betsy Driver oraz Kitty Anderson - wypowiedzi tej drugiej, towarzyszył pokaz slajdów, odpowiednio, w temacie. Mieliśmy już opóźnienie czasowe, ale po wystąpieniu Kitty, była przerwa na napoje ( za free ) oraz przekąski. Następnie kilku aktywistów z VIMO, przemawiało na temat sytuacji osób IS w Austrii. I długa przerwa obiadowa - w parku, obok ratusza udało się mi i Gosi trafić na sympatyczne małżeństwo podróżników z Łodzi i ich córkę i zamieniliśmy parę słów nt dalekich wypraw. Dodam, że w drugiej części telewizyjnych kamer już nie było - co mieli nagrać, to nagrali. Po przerwie odbyła się dyskusja panelowa aktywistów IS, nt prawnej opcji "3ciej płci", konkretnie w Niemczech i na Malcie, czy innych krajach, np Norwegii. Tutaj sporo osób z widowni uczestniczyło w tej dyskusji i zadawało pytania. Ostatnim segmentem były warsztaty zajęciowe - 4 do wyboru: 2 po Niemiecku, 2 po Angielsku - My z Gosią wybraliśmy warsztat "Resistance is Fertile" w wykonaniu Del LaGrace Volcano - osoby queerowej IS, pochodzącej z USA, ale obecnie mieszkającej w Szwecji. Del opowiadał sporo o swojej historii i queerowej rodziny, czy jego dzieciaka, Micah, który funkcjonuje pomiędzy płciami, nt miejscowej obyczajowości i łamania norm społecznych. Na koniec podzieliliśmy się na grupy i pytanie nr 1 do burzy mózgów było, co byśmy powiedzieli, gdyby jakiś cis zapytał o płeć naszego nowo-narodzonego dziecka. 2: na temat przestrzegania i łamania norm społecznych, wady i przeciwstawne zalety. Po warsztacie, mi i Gosi udało się chwilę zagadać z Del, w języku angielskim. Następnie była chwila na dojście na aukcję obrazów Alexa Jurgena, " 366 Days - 366 Artworks " , na którą też się wybraliśmy. Lecz, nie po to, by licytować, a raczej zapoznać się z ludźmi ze środowiska Interowego. Dla gości konferencji, były dostępne drinki i dania wegańskie za free. Same obrazy były dość ciekawe i dość wielotematyczne, niektóre abstrakcyjne, ale wszystkie na małym formacie kwadratu. Impreza zakończyła się dość późno i mieliśmy z Gosią trudności w dostaniu się na korytarz przed mieszkanie, bo nie było zasięgu i nie mogliśmy się dodzwonić do Zsolta, by zszedł na dół i otworzył drzwi. Po dłuższej chwili zrobił to sąsiad z lekkim palmem-fejsem, że kto my jesteśmy i czemu się dobijamy. Ostatecznie, podał kod do domofonu.

W niedzielę rano się już spakowaliśmy do samochodu i na 11nasta pojechaliśmy na "Secret Brunch", który był głownie przeznaczony dla aktywistów Interowych, czy samych osób Inter*. Gosia i Zsolt podrzucili mnie na miejsce, a sami poszli na zwiedzanie Wiednia. Byliśmy dość mocno przed czasem, ale 5 osób już było przede mną. Była dla nas Inter*, zarezerwowana mała salka , ale było tam, w środku dobrze ponad 30stopni i sauna, więc towarzystwo się zebrało w przylegającej obok dużej sali - frekwencja była dość spora, bo zajęliśmy połowę dużej sali i nie było opcji, byśmy się pomieścili w tej małej. Mi, osobiście, udało się zagadać z Betsy Driver, która zaproponowała mi umieszczenie mojego krótkiego opisu IS, razem z fotką, którą mi przy okazji zrobiła przed restauracją. Oraz moja wymiana poglądów z Ins, oraz Kitty ,nt sytuacji osób IS w Polsce i porównaniu tej do innych krajów Europy. Wymiana poglądów z chair-persoanami z OII. Wymiana wizytówek, maili, namiarów - i okazało się, że ruch Inter jest nawet w Rosji ( ! ), a u nas takie dno . . . Byłem jedynym reprezentantem Inter* z Polski. Bo na konferencję międzynarodową, zjechały się osoby z całego świata - z USA, Szwecji, Finlandii, Rosji, Słowacji, Niemiec, Austrii, Francji . . . Niestety, Alex Jurgen nie mógł być obecny na brunchu, ze względu na sytuację osobistą, a miałem ochotę z nim zamienić parę zdań, bo to dość wpływowy działacz i np założyciel VIMO - organizacji, zrzeszającej Inter* w Austrii. I pierwszy, jawnie wypowiadający się Inter* w Austrii.
Brunch planowo miał trwać do 15nastej, ale skład się pomału wykruszał. Po pożegnaniu się z każdym z osobna, odebrali mnie Zsolt i Gosia spod restauracji i poszliśmy do miejscowego parku na spacer.

Od Kitty mam informację, że następna Międzynarodowa Konferencja Inter* odbędzie się w przyszłym roku w Kopenchadze i wszystkie osoby IS będą mile widziane. Z Gosią mamy nadzieję, że następnym razem pojedzie nas większa reprezentacja z Pl, a nie tylko jeden reprezentant Inter*, w osobie Emiele Elektrikos Emieńczyk < sarcastic > ;>

inter.jpg
Plik ściągnięto 1701 raz(y) 147,85 KB

konferencja.jpg
Plik ściągnięto 1702 raz(y) 71,83 KB

dyskusja panelowa.jpg
Plik ściągnięto 1690 raz(y) 81,08 KB

skład VIMO.JPG
Plik ściągnięto 1692 raz(y) 105,09 KB

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 17:43   

Fajnie, że Ci się udał wyjazd i dobrze spędziłeś czas.

Ale z drugiej strony to opis konferencji osób IS tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że choć sama jestem IS, to aktywizm i działalność spod znaku IS nie jest miejscem dla mnie. Nie popieram też ideii "3 płci". Szczerze mówiąc, mam obawy, że taka opcja może być przyczyną jeszcze większego wykluczenia. Sama też nie uważam się za przedstawicielkę trzeciej płci i łamanie norm społecznych też mnie nie kręci...
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 17:53   

Mi się bardzo podobało, jestem zadowolony i jak nic nie przeszkodzi, to wybieram się też za rok ;) O mało, a mój wyjazd by nie doszedł do skutku. No, ale dobrze się stało, że pojechałem. To by była niezła wtopa, jak na kolejnej konferencji nie byłoby żadnej osoby IS z Polski, bo pokazuje stan umysłu naszego społeczeństwa. Ktoś wreszcie musiał wyjść i pokazać, że żyjemy i istniejemy :D
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-04, 18:44   

2in1_inkarnacje, fajnie, że Ci się udało tam być :-)
A planujesz zrobić tego jakąś "oficjalną" relację, mam na myśli gdzieś w mediach, np. na stronie Trans-fuzji, Trans-akcji, czy jakiejś innej "tęczowej"? Żeby nie tylko za granicą, ale i w Polsce "wyjść i pokazać, że żyjecie i istniejecie"? Bo udział w takiej konferencji to forma aktywizmu i wydaje mi się, że to by chętniej opublikowano, niż takie "suche" informacje, np. o sytuacji medycznej, czy prawnej osób IS...
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 18:59   

Karatajew, Z Trans-Akcją, może być cokolwiek trudno, z Trans-Fuzją trochę też, bo mamy z Edytą bardzo, ale to bardzo różne spojrzenia na wiele tematów. Jak przyjdą mi jeszcze inne miejsca na myśl, oprócz np fb, to pewnie i tak zrobię.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 20:54   

Jak dla mnie to najważniejszy jest twój uśmiech na zdjęciach. Tematów związanych z konferencja przyznam szczerze nie rozumiem i mam podobne poglądy do Lagertha.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 21:00   

Ada75, Tak, bo lepiej nie robić nic i popierać cisów < sarcastic > :-> Ja mam poglądy całkowicie odmienne i w taki, czy inny sposób będę je uwidaczniać ;>
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 21:06   

Super! :) Fantastyczna relacja :) Co prawda niekoniecznie odnajduję wspólny język z aktywistami na rzecz osób trans, ale super, że widzisz możliwość działania dla siebie, również transgranicznie, 2in1_inkarnacje! ;]
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-04-04, 21:19   

Ada75 napisał/a:
najważniejszy jest twój uśmiech na zdjęciach

Zgadzam się całkowicie :-)
Ja też nie mam aktywistycznych zapędów i też raczej postawę "nie wychylać się", ale skoro Ty, 2in1_inkarnacje, chcesz działać i stać się bardziej widocznym, to wydaje mi się, że ta konferencja to taki większy krok naprzód. I pewnie inspiracja, bo pozytywne emocje dają zwykle "kopa". A jeśli dzięki temu będziesz cały czas tak się uśmiechać, to już w ogóle super :mrgreen:
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-04-05, 00:55   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Jak przyjdą mi jeszcze inne miejsca na myśl, oprócz np fb, to pewnie i tak zrobię.

Gazety (papierowe) dla LGBT - moim zdaniem to by było coś. A jak nie to chociaż portale typu queer.pl... To ma na pewno szerszy zasięg niż nasze forum...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2017-04-05, 01:23   

Cytat:
Gazety (papierowe) dla LGBT - moim zdaniem to by było coś.

http://replika-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15