Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć!
Autor Wiadomość
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 18:55   Cześć!

Nie jestem osobą transseksualną, ale będę wkrótce prowadził badania w ramach pracy magisterskiej dotyczące tożsamości płciowej transseksualistów i liczę na Waszą pomoc. W związku z tym zamieszczę zaraz ogłoszenie w odpowiednim dziale. Pozdrawiam wszystkich użytkowników!
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 19:11   

Cześć, marcel91 :)
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 19:16   

Czołem :)

Ile badań na temat transseksualizmu w tej Łodzi :shock:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 19:30   

kicur napisał/a:
Ile badań na temat transseksualizmu w tej Łodzi :shock:


Właśnie przeglądam różne wątki dotyczące badań i sam jestem zaskoczony ich liczbą w Łodzi. A dziewczyna, która przede mną zgłaszała prośbę o udział jest nawet z tego samego wydziału, co ja i pisze pracę pod kierunkiem tej samej promotorki :-)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 19:43   

Rozmawiałem z nią :) Po zapoznaniu się z Twoim ogłoszeniem dodałem dwa do dwóch. No cóż, pewnie w Andach nie ma zbyt wielu transseksualistów :D

https://www.youtube.com/watch?v=M_gSydN_BYM
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-09, 20:12   

O hej ^^ Ta Łódźto jakaś polska stolica ts xD W sumie kiedyś był przecież projekt, żeby tylko tam sądy się zajmowały naszymi sprawami...
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 20:30   

Taaaak! Tam rzecznikiem prasowym SO jest mój ojciec, na pewno uwielbia innych transów! xD <miłość>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
AsiaNaprawia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 14
Wysłany: 2017-03-09, 22:55   

> dotyczące tożsamości płciowej transseksualistów
osób transseksualnych
transseksualnych mężczyzn
transseksualnych kobiet

#protip
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-09, 23:21   

AsiaNaprawia napisał/a:
> dotyczące tożsamości płciowej transseksualistów
osób transseksualnych
transseksualnych mężczyzn
transseksualnych kobiet


Biorę pod uwagę wszystkie osoby transseksualne - k/m i m/k, zarówno przed jak i po operacji oraz Ci, którzy nie chcą się poddawać zabiegowi chirurgicznemu, ale pragną funkcjonować i być akceptowani jako osoby płci przeciwnej do ich płci biologicznej.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2017-03-09, 23:54   

Arisu napisał/a:
marcel91, Określenie "transseksualistów" jest brzydkie, osobiście mnie uraża. Tak jakby ktoś podszedł "O, PATRZCIE, TRANSSEKSUALISTA"
Mnie bardziej obraża 'blondi [terefere]' za moimi plecami, ale ok :P Mam podobne odczucia.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2017-03-09, 23:57   

marcel91, witaj na forum.

kicur napisał/a:

Ile badań na temat transseksualizmu w tej Łodzi :shock:


Tam wszyscy chcą zostać Robachą jak dorosną.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marcel91
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-10, 15:33   

Arisu napisał/a:
Określenie "transseksualistów" jest brzydkie, osobiście mnie uraża. Tak jakby ktoś podszedł "O, PATRZCIE, TRANSSEKSUALISTA" :|


Osobiście nie widzę nic obraźliwego w tym określeniu, ale zgadzam się, że nie brzmi zbyt elegancko. Będę miał to na uwadze :)
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 18:03   

marcel91 napisał/a:
Osobiście nie widzę nic obraźliwego w tym określeniu

"osobiście nie widzę nic obraźliwego w słowie czarnuch. ale jak czarnuchom nie pasuje to będę miał to na uwadze"
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-03-10, 18:06   

marcel91 napisał/a:
Arisu napisał/a:
Określenie "transseksualistów" jest brzydkie, osobiście mnie uraża. Tak jakby ktoś podszedł "O, PATRZCIE, TRANSSEKSUALISTA" :|


Osobiście nie widzę nic obraźliwego w tym określeniu, ale zgadzam się, że nie brzmi zbyt elegancko. Będę miał to na uwadze :)

Osobiście widzę w tym jakiś przejaw politycznopoprawnościowej paranoi u niektórych ludzi z transseksualnością :p
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-10, 18:36   

Freja, ja też.
I osobiście to nie widzę żadnej różnicy między "transseksualista" a "osoba transseksualna".
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 19:13   

Witaj.

Już za sama Łódź masz u mnie plusa.

Z tymi słowami to chyba wszystkim o te końcówki chodzi, bo czarnuch, kłamczuch, ropuch analogicznie transseksualista, ...sta przychodzą mi same negatywne skojarzenia (polityczne i parafilne), aż wstyd napisać a samo słowo przecież jest neutralne. :(
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-03-10, 19:25   

Ada75 napisał/a:
Z tymi słowami to chyba wszystkim o te końcówki chodzi, bo czarnuch, kłamczuch, ropuch analogicznie transseksualista, ...sta przychodzą mi same negatywne skojarzenia (polityczne i parafilne), aż wstyd napisać

Oj tam: abolicjonista, afrykanista, akordeonista, akordzista, aktywista, akwaforcista, akwarelista, alpinista, alterglobalista, altruista, amerykanista, anarchista, anarchosyndykalista, angelista, anglista, antyglobalista, antyimperialista, antykolonialista, antykomformista, antykomunista, antymarksista, antymonarchista, antynazista, antyrasista, arabista, archiwista, automobilista, awangardzista. Mam przejść do "b"? ;)
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 19:32   

Dlatego właśnie mnie te pierwsze skojarzenia tak zdziwiły :-o .

Edyta może ten człon sex to powoduje ?? :|
 
 
Alone_usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 22:24   

Ada75 napisał/a:
Dlatego właśnie mnie te pierwsze skojarzenia tak zdziwiły :-o .

Edyta może ten człon sex to powoduje ?? :|


Nie popadajmy w paranoje! :D Bo mi się ten "człon" przy sex też z czymś kojarzy :D
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 22:32   

Z jednej strony to mam wrażenie, że wiem, czemu niektórym, zwłaszcza M/K, to słowo nie odpowiada, a z drugiej - sam tak o sobie mówię... :-)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-03-10, 23:49   

No to jak nikt nie chce powiedzieć, to ja powiem: "osoba transseksualna" sugeruje występowanie zjawiska u osób obu płci, zaś "transseksualista" z góry sugeruje płeć męską. I tak o ile trans facetom to określenie nie przeszkadza, o tyle mnie jako kobiecie i pewnie innym m/k trochę już przeszkadza np w prawicowych szmatławcach opisujących historie kobiet po tranzycji jako "transseksualistów". Nie brzmi to właściwie w tym kontekście, prawda? Sama też nie chciałabym być tak nazwana, no chyba że w żeńskiej formie - "transseksualistka".
_________________
 
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-10, 23:59   

Otuż to właśnie. Jak ktoś powie transseksualista to od razu otwiera się ludziom załącznik "facet przebrany za babę, zazwyczaj zboczeniec lub pederasta". I nic więcej nikomu nie trzeba dodawać. A mam (mi) to określenie mówi "rób co chcesz chłopie i tak babą nie jesteś".
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-11, 00:08   

Czyli podsumowując Trans sex UA lista. Pracownik transportu płci męskiej wykorzystujący seksualnie obywateli/ki Ukrainy według określonej listy.

Negatywne jak tralala.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-11, 01:15   

Raczej "lista transferowa prostytutek z Ukrainy".
 
 
nicks18z
użytkownik
Nina LaCroix


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-03-11, 18:50   

Witaj Marcel !

marcel91 napisał/a:
będę wkrótce prowadził badania w ramach pracy magisterskiej dotyczące tożsamości płciowej transseksualistów i liczę na Waszą pomoc


Wyślij PW może się dogadamy jak moje zbyt poufne informacje nie znajdą się w gazecie ;p .

Martaa napisał/a:
zaś "transseksualista" z góry sugeruje płeć męską. I tak o ile trans facetom to określenie nie przeszkadza, o tyle mnie jako kobiecie i pewnie innym m/k trochę już przeszkadza


Zgadzam się z tym zupełnie. Moim zdaniem bolączką bycia m/k jest to, że chcesz być odebrana we właściwy Tobie sposób, a te męskie końcówki strasznie stygmatyzują. Swoją drogą te wyrażenia są inspirowane raczej z języka angielskiego, gdzie te formy raczej są bezosobowe xD.
_________________
non omnis moriar
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-12, 01:40   

Martaa napisał/a:
No to jak nikt nie chce powiedzieć, to ja powiem: "osoba transseksualna" sugeruje występowanie zjawiska u osób obu płci, zaś "transseksualista" z góry sugeruje płeć męską. I tak o ile trans facetom to określenie nie przeszkadza, o tyle mnie jako kobiecie i pewnie innym m/k trochę już przeszkadza np w prawicowych szmatławcach opisujących historie kobiet po tranzycji jako "transseksualistów". Nie brzmi to właściwie w tym kontekście, prawda? Sama też nie chciałabym być tak nazwana, no chyba że w żeńskiej formie - "transseksualistka".

No jeżeli o to chodzi, to... przynajmniej już wiem o co chodzi :P
Faktycznie że zapis: "transseksualista/-ka czy jakoś podobnie byłby lepszy... chociaż i tak... to trochę jakby kobieta się czepiała, że powiedziano że jest politykiem, psychologiem albo lekarzem, bo to też męskie formy...
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-03-12, 01:47   

No ale zwróć uwagę mój drogi, że już nie ma pani poseł czy pani doktor tylko wszę i wobec wszyscy używają zwrotów , posłanka, doktorka, ministra, czy profesorka co czasem też mi się wydaje głupie ale i tak jest mniej nieładnie powiedzieć pani poseł czy pani minister niż transseksualista, tym bardziej, że nikt nie używa zwrotu pani transseksualista.
A powiedz mi Wendigo czy chciałbyś aby mówiono na Ciebie transseksualistka?
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2017-03-12, 01:53   

Gdzieś na Niebieskim widziałem, że dr Liber określił k/m transseksualną kobietą. Zrobiło mi się przykro... Nawet jeśli pewnie pod względem medycznym to poprawne sformułowanie.
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-12, 02:11   

Dr Dulko w swoich książkach też pisywał: transseksualistka k/m. Początkowo myślałem, że to zwykły błąd, ale gdy w kolejnych akapitach i rozdziałach natknąłem się na to samo, też zrobiło mi się niesympatycznie.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-03-12, 02:16   

Gabi napisał/a:
A powiedz mi Wendigo czy chciałbyś aby mówiono na Ciebie transseksualistka?

Nie da się przenieść niestety tego na naszą płeć w taki sposób, właśnie dlatego, że mówić o funkcji którą spełnia kobieta w formie męskiej jest przyjęte za poprawne, a w drugą stronę to już tak nie działa.

AwryBoy napisał/a:
Dr Dulko w swoich książkach też pisywał: transseksualistka k/m. Początkowo myślałem, że to zwykły błąd, ale gdy w kolejnych akapitach i rozdziałach natknąłem się na to samo, też zrobiło mi się niesympatycznie.

To stare książki, kiedyś się tak pisało. W sumie pewnie i dziś się tak niestety pisze w Polsce...
_________________
 
 
AsiaNaprawia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 14
Wysłany: 2017-03-13, 11:47   

Transpomoc
forum gdzie nie ma poprawności politycznej
>2017
>poprawność polityczna

XDDDDD

Freja Nie ma czegoś takiego jak poprawność polityczna, albo jest się "Decent human being" albo nie XD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10