Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszy krok
Autor Wiadomość
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-06, 03:55   pierwszy krok

Witajcie.

Czas przywitać się ze wszystkimi.
Jestem 32 letnią m/k i chcę się z Wami podzielić, że od 2 miesięcy jestem na HRT i powoli aczkolwiek skutecznie coraz mniej się boję.

Wiecie chyba jakie są obawy, strach przed brakiem akceptacji, reakcjami społecznymi, reakcją rodziny - ale po wielu latach zbierania się w sobie w końcu odważyłam się być sobą!

Dzień w którym trzymałam w ręku receptę na hormony był jednym z najszczęśliwszych dni mojego życia :)

Natomiast wczoraj był kolejny wielki dzień - rozmowa w pracy, poinformowanie szefa, kolegów, starcie się z rzeczywistościa. Tak cholernie się tego bałam, ale dałam radę :)

Teraz pora na kolejny krok, który właśnie tu robię :)
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2017-01-06, 04:02   

witaj <spoko>
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2017-01-06, 07:25   

Witaj, fajny ten Twój post :) tak trzymaj :)
_________________
 
 
jerzol
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 16
Skąd: koło poznania
Wysłany: 2017-01-06, 14:51   

Cześć :-D tak trzymaj!
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-06, 15:38   

brawo Ty, ale z tą pracą mnie rozwaliłaś, w pozytywnym znaczeniu. W sumie dobrze, jeśli jest dla ciebie ważna i chcesz tam robić dłużej, to głupio by było się krygować. Do odważnych świat należy.
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-06, 15:51   

Katja napisał/a:
brawo Ty, ale z tą pracą mnie rozwaliłaś, w pozytywnym znaczeniu. W sumie dobrze, jeśli jest dla ciebie ważna i chcesz tam robić dłużej, to głupio by było się krygować. Do odważnych świat należy.


Ja juz zbyt dlugo zwlekalam z moja tranzycja, ale zawsze jak cos robie staram sie to robic porzadnie i do konca. Nie mam zamiaru sie glupio tlumaczyc z moich kolczykow w uszach czy czerwonawych wlosow. Jak dobrze pojdzie w marcu pierwszy z zabiegow FFS, wiec przy takim tempie i skali zmian ukrywanie jest bez sensu. A i taniej jest nie kupowac juz meskich ciuchow :P
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-06, 16:23   

Witaj!
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-06, 16:44   

nie chce tu nic wyrokować, bo nie wiem jaki masz typ urody w sensie twarzy, ale czasem z tym ffs warto sie wstrzymac, bo hormony mogą narobić niezłych zmian. Choć mogę się mylić.

Choć jest sporo osób co w sumie zaczyna od ffs, patrz Gigi.

Ta męskie ciuchy są do bani, nawet nie mam ich jak założyć, bo spodnie lecą z tyłka, a moja stara kurtka wygląda tak jakbym pożyczyła od ojca.

Jedyne co to zatrzymałam starą skórę z motocykla, jakiś sentyment, ale i tak wyglądam komicznie.
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-06, 17:19   

Katja napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 16:44Temat postu:
nie chce tu nic wyrokować, bo nie wiem jaki masz typ urody w sensie twarzy, ale czasem z tym ffs warto sie wstrzymac, bo hormony mogą narobić niezłych zmian. Choć mogę się mylić.

Choć jest sporo osób co w sumie zaczyna od ffs, patrz Gigi.

Ta męskie ciuchy są do bani, nawet nie mam ich jak założyć, bo spodnie lecą z tyłka, a moja stara kurtka wygląda tak jakbym pożyczyła od ojca.

Jedyne co to zatrzymałam starą skórę z motocykla, jakiś sentyment, ale i tak wyglądam komicznie.


O to kolezanka rowniez motocyklistka :)
Meskie spodnie sa tragiczne - za malo w tylku, za duzo w kroku a w pasie to juz ogolnie masakracja z iloscia luznego materialu.

Co do figury to zawsze poza cholernymi barkami mialam bardzo dziewczeca wliczajac w to talie ktorej przyjaciolki mi zawsze zazdroscily, ale ffs jest u mnie konieczne z racji wielgachnego nochala, ktory przy okazji etapu wypierania i prob udowodnienia sobie ze dam rade zyc jako facet i wielu wielu glupot i bojek zostal solidnie kilkukrotnie polamany i jest najzwyczajniej w swiecie krzywy.
Kobieta z polamanym nosem jaka pieknoscia by nie byla bardzo przyciaga wzrok i ten nos glownie uniemozliwia mi bezproblemowy passing :(
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-06, 17:52   

nie no jasne, nosek poprawić trzeba, myslałam bardziej o redystrybucji tłuszczu. Ale teraz wprawiłaś mnie w kompleks i będę przez 3 dni przyglądać się swojemu noskowi.

Z tymi barkami, nie miałabym tyle kompleksów, tam jest sporo mięsni, zresztą jak pamiętam to może ze 2 moje koleżanki miały wiecej w tyłku niż w barkach. Najważniejsze żeby dobrze się czuć.

kurtka jest super, ale masakrycznie wielka, kiedyś normalnie w nią wchodziłam, a teraz to wisi na mnie, no ale ma w sobie to cuś.
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-01-06, 20:11   

Gratuluję! Jak reakcja w pracy?
Podziwiam za odwagę :]
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2017-01-06, 21:02   

Witaj :-)

merdi napisał/a:
Dzień w którym trzymałam w ręku receptę na hormony był jednym z najszczęśliwszych dni mojego życia

Też pamiętam dzień, w którym wyszłam od Libera z receptą - jeden z najszczęśliwszych. Szłam ulicą i czułam się jakbym była już fizycznie kobietą :-D
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-07, 05:50   

Jak reakcja w pracy? Mam te szczescie, ze pracuje we wloskim bankowym korpo w srodowisku multikulti.
Najpierw zdziwienie szczegolnie se strony kolegow, a pozniej zapewnienia o wsparciu i ze wszystko ok.
Na kilkaset osob z ktorymi mam w pracy stycznosc byly tylko dwie negatywne reakcje co biorac pod uwage ze mieszkamy w pl to cud :D
Ja kuracje zaczelam na podrozy sluzbowej u lekarza w monachium a kontynuuje normalnie w luxmed bez wiekszych przeszkod i dalszej diagnostyki z racji rozpoczecia juz w de
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-07, 06:19   

W zyciu bym sie nie spodziewala tylu pozytywnych reakcji i ze mam tak wspanialych przyjaciol. Dzis jestem na imprezie - juz jako Marta z tymi przyjaciolmi ktorych odbieralam zawsze za mega konserwatywnych lub wrecz prawicowych. Wiesc o mojej tranzycji byla dla nich szokiem z racji mojego lekko to ujmujac hulaszczego trybu zycia i czestych zmian partnerek.
Ale jak im wytlumaczylam ze to bylo czescia mechanizmu wyparcia, udowadniania samej sobie meskosci to jednak zrozumieli.
Powodem tej latwosci w zdobywaniu kobiet bylo to ze sama tak dobrze je rozumialam i doskonale wiedzialam dzieki temu czego pragna...
To etap zycia o ktorym chcialabym zapomniec.
A co przewazylo u mnie szale by wyjsc z szafy? By zadzialac?
Napewno fakt ze utrzymanie zwiazku z kobieta - nawet biseksualna bedac pomiedzy jest niemozliwe - albo w lewo albo w prawo - zatajanie czynilo mnie nieszczesliwa - szczerosc moje partnerki.
A moze to glupie, ale odwage do wyjscia w pracy daly mi siostry Wachowski i cudowna postac Nomi.
Jej przemowa w 2 odcinku sezonu pierwszego niemal opisywala moje zycie. Po wysluchaniu jej plakalam przez 3 dni niemal bez przerwy. Przerazila mnie koniecznosc zycia w ukryciu i tego ze inne osoby beda tez przez to przechodzily, ze pojawi sie ktos kto przejdzie przez takie samo pieklo jak ja.
Stad wszystko albo nic. Koniec ukrywania, koniec strachu, bo jesli moj coming out uswiadomi kilkuset osobom w mojej firmie, ze transki/transi to zwyczajne, tyle ze nieszczesliwe osoby nie zas dewianci jak mysli wiekszosc spoleczenstwa to statystycznie rzecz biorac choc jednemu dziecku oszczedze piekla przez ktore ja przechodzilam. A choc jedno szczesliwe dziecko wiecej j3st wazniejsze niz moj strach, obawy czy niepewnosc.
Stad tak jak Nomi - ujawnilam sie i przechodze w koncu tranzycje ktorej tak sie balam. Balam sie bo tak bardzo jej pragnelam i nie mam ochoty ani sekundy dluzej ukrywac kim jestem, udawac innej osoby. Dzieki temu w koncu po tylu latach moge byc soba.
Dzieki temu dzialam i rzetelnie tlumacze kazdemu co to jest i z czym to sie je. Robie to dla siebie spelniajac swoje marzenie, ale robie to tez dla kazdej z nas ktora tak bardzo boi sie zyc zyciem jak8ego pragnie. Robie to dla kazdego dziecka leczonego paskiem przez rodzicow i kazdego dziecka ktore nadejdzie. A swiadomosc tego, ze jesli nie bede mowic o sobie, o problemie, o przezyciach, nie pokaze blizn na plecach to wiekszosc ludzi bedzie bagatelizowac problem lub uwazac nas czy tych co po nas przyjda za spaczenie dziala tak motywujaco jak nic innego. Ide teraz przez zycie wyprostowana, z uni3sionym czolem i pewnoscia siebie.
Ze krzywy nos? Dzieki im - za innosc
Ze blizny na plecach? Cena szczerosci.
Ze za wysoka? Cena niewiedzy rodzicow
Ze dopiero teraz - wina kosztow leczenia i koszmaru zwiazanego z procedura.
Jestem Marta.
Jestem soba - kazdy moze
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-07, 13:38   

No za wzrost raczej nie sa winni: D teraz jest duzo wysokich lasek i jest to naturalne.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2017-01-07, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-07, 14:32   

Katja napisał/a:
No za wzrost raczej nie sa winni: D teraz jest duzo wysokich lasek i jest to naturalne.

Pakujac hormon wzrostu w dziecko, bo za niskie na chlopca w podstawowce to troszke ich ;)
Ostatnio zmieniony przez Freja 2017-01-07, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-07, 14:57   

A chyba ze tak. Ale ten hotmon to kupa kasy jesli byl pochodzenia naturalnego. Widze ze twoi starzy mieli wiecej kompleksow niz dziecko.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2017-01-07, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-01-07, 18:47   

merdi napisał/a:
Powodem tej latwosci w zdobywaniu kobiet bylo to ze sama tak dobrze je rozumialam i doskonale wiedzialam dzieki temu czego pragna...

E... Opierając się na własnych doświadczeniach, stwierdzam, że wiedzieć, czego ktoś może chcieć (chociażby dlatego, że samemu by się tego chciało) a oferować to w sposób naturalny to dwie różne sprawy.

Będę seksistowska, ale moim zdaniem dziewczyny lubią np, kiedy facet "goni króliczka", samej by mi sprawiało przyjemność, gdyby mój partner/partnerka zajmował się "gonieniem", ale jeśli sama miałam "gonić" to nigdy mnie to nie bawiło a wręcz irytowało. Natomiast widziałam, po różnych facetach, że im taka "zabawa w zdobywanie" przynosi frajdę, tak jak mi np. przechodzenie gierek.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-01-07, 19:45   

Piotrek napisał/a:
Freja napisał/a:
Będę seksistowska, ale moim zdaniem dziewczyny lubią np, kiedy facet "goni króliczka"

A potem często płaczą, że trafiają ciągle na "złych gości". Ciekawe czemu...

Che, che - dobre :)
No bo mili, sympatyczni faceci nie maszerują tutaj w pierwszym szeregu.

A poza tym, to niestety jakoś tak działa, że "łobuzy" i "łobuziary" na takim czysto zmysłowym poziome są najbardziej pociągający.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 20:07   

Witaj Marta!
Też jestem tego zdania, że robiąc krok na przód nie można przewidywać jedynie samych negatywnych rzeczy jakie mogą nas spotkać. Sama długo bałam się "co będzie jak ktoś zauważy?", "co jeśli się nie odnajdę?".. Jak mój do niedawna przyjaciel powiedział: "aby zrobić to co chcesz zrobić trzeba być naprawdę silnym psychicznie i mieć jaja".

Więcej transek z twoim podejściem nam w Polsce trzeba bo duża część żyje w ukryciu i dlatego jest jak jest. A telewizja niestety niczego ludziom nie uświadomi. Sama raczej się chyba nie odważę komukolwiek ujawnić bynajmniej do puki zmiany zaczną być zauważalne i ktoś w prost nie zapyta. Niestety żyję w małej miejscowości - a to ogranicza.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-01-07, 21:19   

Piotrek napisał/a:
A potem płacz, że w sumie to taki fajny "dobry" facet był,

No ale na to, co jakie kobiety / facetów moje instynkty odbierają jako pociągających i robią mi wtedy motyle w brzuchu, to przecież nie mam żadnego wpływu.

Na poziomie świadomych decyzji, może być już inaczej, bo jak się człowiek 1-2 razy sparzy, to później wyciąga wnioski i odżałuje jakoś te motyle, żeby się znowu nie pokłuć.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 23:05   

Piotrek napisał/a:
[...]

Co do instynktów, to rozumny i dojrzały człowiek, chyba wpierw kieruje się rozumem. Bo ogólnie para dorosłych ludzi to nie psy na ulicy.

[...]


Powiedz to moim 3 cis koleżankom, które zakochują się w idiotach, a potem płaczą. I kółko się powtarza..

Sama pamiętam sytuację gdy odradzałam jednej związku z pewnym facetem. Myślała, że może jestem o nią zazdrosna albo nie chcę jej szczęścia.. więc więcej nic się nie wtrącałam. Po tygodniu zadzwoniła z płaczem, że jednak miałam rację i już zawsze się mnie będzie słuchać bo zakochana nie widzi jak jest naprawdę. Kilka dni od tamtego czasu widzę ją z nim idących za rękę przez miasto. Wytłumaczenie było takie, że jednak zbyt impulsywnie zareagowała i postanowiła dać mu szansę.

Jak tak patrzę na zakochanych gdzie jedno w jakiś sposób wykorzystuje nieświadome drugie to takie związki wydają mi się żałosne. Daj Bóg, abym nigdy się nie zakochała - a jeśli już to abym nie ogłupiała z miłości.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2017-01-08, 00:17   

Piotrek napisał/a:

Jasne, że nie masz na to [instynkty] wpływu (albo masz?)

Nie mam. Chyba, że chcesz np. lansować tezę o promocji homoseksualizmu ;)
_________________
Freja Draco
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-08, 13:14   

Ania96 napisał/a:

Więcej transek z twoim podejściem nam w Polsce trzeba bo duża część żyje w ukryciu i dlatego jest jak jest. A telewizja niestety niczego ludziom nie uświadomi. Sama raczej się chyba nie odważę komukolwiek ujawnić bynajmniej do puki zmiany zaczną być zauważalne i ktoś w prost nie zapyta. Niestety żyję w małej miejscowości - a to ogranicza.


kwestia jest taka że nawet wielu się to odradza, jeśli miały by nie wyglądać wystarczająco kobieco. Gzdie ludzie nie rozumieją że to nie chodzi o to czy ktoś wyglda czy nie, ale czy się czuje tą osobą. Patrz Grodzka, nie jest dla mnie atrakcyjna, ale jest szczęśliwa w swoim nowym ciele i to się liczy. Telewizja nic nam nie ułatwi bo kwestia TS, nie tylko w pl to temat tabu, ale nawet i w tych wolnych USA, fakt może i powiedzą że cię popierają, są uśmieszki, ale za plecami zawsze zostaniesz dziwadłem.
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-09, 01:51   

Katja napisał/a:
Ania96 napisał/a:

Więcej transek z twoim podejściem nam w Polsce trzeba bo duża część żyje w ukryciu i dlatego jest jak jest. A telewizja niestety niczego ludziom nie uświadomi. Sama raczej się chyba nie odważę komukolwiek ujawnić bynajmniej do puki zmiany zaczną być zauważalne i ktoś w prost nie zapyta. Niestety żyję w małej miejscowości - a to ogranicza.


kwestia jest taka że nawet wielu się to odradza, jeśli miały by nie wyglądać wystarczająco kobieco. Gzdie ludzie nie rozumieją że to nie chodzi o to czy ktoś wyglda czy nie, ale czy się czuje tą osobą. Patrz Grodzka, nie jest dla mnie atrakcyjna, ale jest szczęśliwa w swoim nowym ciele i to się liczy. Telewizja nic nam nie ułatwi bo kwestia TS, nie tylko w pl to temat tabu, ale nawet i w tych wolnych USA, fakt może i powiedzą że cię popierają, są uśmieszki, ale za plecami zawsze zostaniesz dziwadłem.


Nie wszystkie kobiety nadaja sie do wyborow miss. Malo na swiecie jest idealow, wiec tak jak wspomniano - nie ma co sie fiksowac na wygladzie bo nagle okaze sie ze transki wpadna w ta sama chorobe ktora dreczy genetyczne - probowanie dorownac zdjecia po obrobce photoshopem...
Ja jestem szczesliwa, ale mam kolezanke - kobiete od urodzenia ktora nie raz uslyszala "ty pedale na ulicy". Roznie to sie konczylo jako ze kolezanka cwiczy 4 sztuki walki ;) ale fakt sam w sobie pozostaje ...
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-09, 19:04   

Jest taka , nie bede ukrywala b. Ladna ts thalita zampirolli, ale tez nie zawsze wyglada dobrze. Jako blondynka sliczna przy delikatnym makijazu. Jak ma ciemne wlosy wyglada po prostu zle. Dodatkowo widac ze przeszla sporo operacji na ffs zaczynajac, na wycince zeber poprzez implanty posladkow. Wiec w wielu przypadkach atrakcyjnosc to kwestia $. Kiedys ogladal zdjecia jakiejs rosjanki geiazdy insta chyba, wielkie cycko, tylek, ogromne nienaturalne wciecie w talii. Pozniej wyplynely jej zdjecia sprzed operacji. Poprawila wszystko co sie dalo.
 
 
merdi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 10
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-01-11, 23:40   

Katja napisał/a:
Jest taka , nie bede ukrywala b. Ladna ts thalita zampirolli, ale tez nie zawsze wyglada dobrze. Jako blondynka sliczna przy delikatnym makijazu. Jak ma ciemne wlosy wyglada po prostu zle. Dodatkowo widac ze przeszla sporo operacji na ffs zaczynajac, na wycince zeber poprzez implanty posladkow. Wiec w wielu przypadkach atrakcyjnosc to kwestia $. Kiedys ogladal zdjecia jakiejs rosjanki geiazdy insta chyba, wielkie cycko, tylek, ogromne nienaturalne wciecie w talii. Pozniej wyplynely jej zdjecia sprzed operacji. Poprawila wszystko co sie dalo.


Mi wystarczy to co hrt ze mną robi, wyprostowane noska i tak długo wyczekiwany srs.
Naturalne piękno jest tym do czego należy dazyc nie zaś Photoshop skalpelem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12