Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki sposób depilacji?
Autor Wiadomość
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-05, 20:41   Jaki sposób depilacji?

Witam!
Wiem, że już podobne tematy powstały typu czy warto usuwać zbędne owłosienie oraz o zabiegach laserowych, ale.. tutaj chodzi mi o sposób depilacji.

Tak szukam w internetach i natrafiłam na kilka ciekawych sposobów. Tylko gdy znajdę "coś" co wydaje się najlepszym rozwiązaniem zaraz znajduję mnóstwo wypowiedzi, że to nie jest takie wydajne a czasem nawet i szkodliwe. Już mi głowa pęka od tego wszystkiego, dlatego chciałabym zapytać się was co myślicie o podanych przezemnie propozycjach.

Dodam że przede wszystkim chodzi mi o usunięcie owłosienia z twarzy!

1. Depilacja woskiem
Podobno najlepszy sposób. Różne cis dziewczyny polecają wosk na zimno w postaci paseczków, jednak ja posiadam te z wyższej półki i albo nie potrafię tego porządnie rozgrzać, albo to jest pic na wodę. Po porządnym przyklejeniu (na wąsik) i szybkim stanowczym oderwaniu nic się tak naprawdę nie stało..
Podobno woskiem na gorąco jest lepszy rezultat, ale takie zabiegi widzę tylko oferowane przez salony kosmetyczne a mi chodzi o coś w domu.

2. Elektryczny System Do Depilacji Ciepłym Woskiem
Tutaj sprawa wydaje się znacznie lepsza. Mamy maszynkę, która podgrzewa wosk i rolując na nodze warstewkę ciepłego wosku przykładamy papierek i rwiemy. Podobno super sprawa, jednak co urządzenie to ma tyle samo opinii pozytywnych co negatywnych. Popularny jest Veet Easy Wax ale po głębszym wczytaniu się nie jest polecany.
Tylko jak takiego czegoś używać na twarzy? No właśnie..

3. Pasta cukrowa - dokładniej EASY SWEET
Ciekawy sposób - pastę cukrową można wykonać w domu. Opinie? Także 50/50.
Na początku zaintrygował mnie filmik tego pana: https://www.youtube.com/watch?v=EklfUlhogsQ i nie wiem co o tym myśleć. Raczej na twarzy włoski by tak ładnie nie odchodziły no i trzeba by mieć jednak odpowiednią długość aby coś chwyciło.

4. Depilator elektryczny do twarzy
Trochę to depilator, trochę maszynka do golenia.. Tak czy inaczej PODOBNO skuteczne.
Tyle że pewnie trzeba by wybrać coś z wyższej półki a to koszt rzędu 200-300zł. Nie wiem po jakim czasie nożyki się tępią i czy w ogóle ulegają temu zjawisku. Mało na ten temat.

5. Krem do depilacji twarzy
Tutaj chyba najgorszy wybór. Z relacji cis dziewczyn na YT dobrze usuwa włos, lecz szybko odrasta i czuć zapach palonych włosów. Pewnie też nie za zdrowo działa na skórę.
Kobiecy wąsik to inna bajka w porównaniu z męskim zarostem..


Nie wiem jak to wszystko ugryźć.. Kiedyś wystarczyło mi się ogolić raz na miesiąc/dwa i buźka cały czas była gładka. Teraz goląc się maszynką muszę powtarzać czynność co 3-4 dni. Zarost mam strasznie jasny (siwy blond?), dość miękki i średni (nie gęsty, ale też nie rzadki).
Lubię o siebie dbać, więc wolałabym co jakiś czas usunąć włosy w domu niż chodzić na drogie elektrolizy.

Polećcie najlepszy sposób, markę i ogólnie na ile będę miała spokój. Na pewno spotkałyście się z tym problemem i radzicie sobie na codzień.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-01-05, 21:16   

Ania96 napisał/a:
Polećcie najlepszy sposób, markę i ogólnie na ile będę miała spokój. Na pewno spotkałyście się z tym problemem i radzicie sobie na codzień.

Zanim spróbujesz woskowej, czy innej podobnej depilacji zarostu z twarzy, to najpierw weź pęsetkę i powyrywaj sobie ręcznie kilkanaście włosków spod nosa i zobacz jak to jest, a potem wyobraź sobie to uczucie, kiedy wyrywasz pół wąsa na raz.
Te fantazje o usuwaniu plastrami czy pastą cukrową tego typu męskiego zarostu możesz włożyć między bajki. Włoski na twarzy siedzą głęboko i w porównaniu z kobiecym meszkiem albo z sierścią na nogach ich usuwanie "hurtem" nie jest takie proste, powiedziałabym nawet że niemożliwe.
Sama nie mam jakiegoś mocnego i gęstego zarostu, więc raz z lenistwa wypróbowałam ręczny depilator, po kilku chwilach baaardzo tego żałowałam.
Pozostaje Ci więc albo pęsetka i spokój na dwa tygodnie, albo klasyczna golarka/nożyk, albo (jeśli na laser nie masz szansy) rozglądaj się już teraz za elektrolizą.
8-)
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-01-05, 21:22   

Przyznam, że nie miałam doświadczeń z woskiem, natomiast odnośnie reszty:

Kremy do depilacji nadają się raczej do usuwania drobnicy. Nawet z twardszymi włosami na ciele radziły sobie średnio. Na twarzy nawet nie próbowałam. Efetk podobny jak przy goleniu.

Depilator elektryczny. Do ciała super, trzeba mieć tylko cierpliwość i trochę zacisnąć zęby na początek. Do depilacji twarzy (jeżeli masz normalny męski zarost) zapomnij. Tym można ew. wyrwać najdrobniejsze resztki po pracy pencetą, czasami da się drobniejsze, odrastające po ręcznym wyrywaniu, ale przy większej ilości normalnej grubości włosów na twarzy tylko się uszarpiesz i niepotrzebnie nacierpisz.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-05, 21:38   

Martaa napisał/a:
Zanim spróbujesz woskowej, czy innej podobnej depilacji zarostu z twarzy, to najpierw weź pęsetkę i powyrywaj sobie ręcznie kilkanaście włosków spod nosa i zobacz jak to jest, a potem wyobraź sobie to uczucie, kiedy wyrywasz pół wąsa na raz.


Już niejednokrotnie wyrywałam pęsetą włosy z nosa czy właśnie wąsik - jak dla mnie da się znieść, bardziej niż ból dobija ciągłe kichanie ;D

Martaa napisał/a:
Włoski na twarzy siedzą głęboko i w porównaniu z kobiecym meszkiem albo z sierścią na nogach ich usuwanie "hurtem" nie jest takie proste, powiedziałabym nawet że niemożliwe.


Tak?

Katja napisał/a:
problem w tym że żaden laser, elektroliza i inne bajery nie są wieczne.

ja szczerze mówiąc olałam to, laser spore koszta i duza upierdliwość, więc na dzień dobry zrobiłam to kremem , włosy rosły bardzo, bardzo wolno, 1 mieszek pojawił się po 7 dniach, po 21 zrobiłam sobie depilację woskiem w chałupie i teraz mam spokój. myślę że na min 1.5msc

a i jeśli chodzi o nogi to zero bólu, fakt stosuję własną metodę., Okolice intymne znacznie gorzej :D


Martaa napisał/a:
Pozostaje Ci więc albo pęsetka i spokój na dwa tygodnie, albo klasyczna golarka/nożyk, albo (jeśli na laser nie masz szansy) rozglądaj się już teraz za elektrolizą.


Tzn. nie mam takiego typowego "dziadkowego" zarostu. Raczej kierowałabym się ku określeniu "koperek", ale jednak trochę gęstszy :]
Pęsetą wyrywanie owłosienia zajęłoby mi pół dnia jak nie więcej, a i tak przez ten czas nie wiem czy bym całą twarz skończyła. Już kiedyś tak próbowałam to po 10 minutach zrezygnowałam.

Ciężko mi uwierzyć, że kilka tysięcy emek w polsce co 2 tygodnie wyrywa tą sierść pęsetą.

Ewentualnie elektrolizę lepiej wykonywać przed hormonami czy już po któreś dawce? Bo opinie niejednoznaczne.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-01-05, 21:55   

Cytat:
Ciężko mi uwierzyć, że kilka tysięcy emek w polsce co 2 tygodnie wyrywa tą sierść pęsetą.

Co dwa tygodnie, che che, dobre sobie :) Zdarzają się dni, kiedy nie ma nic do wyrwania, ale przeważnie to jest codziennie, tyle że wtedy może 1/10 tego, co tam w sumie rośnie.

Martaa napisał/a:
a potem wyobraź sobie to uczucie, kiedy wyrywasz pół wąsa na raz
Na dwa tygodnie to to może pomóc, jeśli wyrwiesz wszystkie od zera za jednym zamachem, ale jeśli robisz to regularnie, to zaczynają odrastać niejednocześnie.

Albo uhoduj sobie 2-3 centymetrowe wąsy, zwiń w palcach wiązkę kilkudziesięciu włosów, złap kombinerkami i mocno pociągnij.

Efekty:
- ryczysz,
- przekonujesz się, że jeden włos trzyma się mocno, a 100 włosów 100 razy mocniej.
Nie wiem, czy próbując na silę wyrwać pół wąsa na raz nie ryzykowałabyś nawet uszkodzenia sobie skóry / wargi.

Pocieszające jest to, że po kilkukrotnym, regularnym wyrywaniu zarostu włosy trzymają się trochę słabiej, a ich wyrywanie może stać się praktycznie bezbolesne.
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-05, 22:01   

Czyli oprócz wyrywania pęsetą regularnie pojedynczych niedobitków oraz zabiegu elektrolizy nie ma co liczyć na gładką twarz?
U kobiet elektroliza czasem ponoć jest średnio skuteczna, a co dopiero męski zarost i nie wiem czy się na to decydować. Jakby chociaż to było usuwanie dożywotnie..
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-01-05, 22:18   

Freja napisał/a:
Martaa napisał/a:
a potem wyobraź sobie to uczucie, kiedy wyrywasz pół wąsa na raz
Na dwa tygodnie to to może pomóc, jeśli wyrwiesz wszystkie od zera za jednym zamachem, ale jeśli robisz to regularnie, to zaczynają odrastać niejednocześnie.

Albo uhoduj sobie 2-3 centymetrowe wąsy, zwiń w palcach wiązkę kilkudziesięciu włosów, złap kombinerkami i mocno pociągnij.

Efekty:
- ryczysz,
- przekonujesz się, że jeden włos trzyma się mocno, a 100 włosów 100 razy mocniej.
Nie wiem, czy próbując na silę wyrwać pół wąsa na raz nie ryzykowałabyś nawet uszkodzenia sobie skóry / wargi.

Oooo! Właśnie o to uczucie mi chodziło. Dokładnie to miałam na mysli :p

Freja napisał/a:
Co dwa tygodnie, che che, dobre sobie :) Zdarzają się dni, kiedy nie ma nic do wyrwania, ale przeważnie to jest codziennie, tyle że wtedy może 1/10 tego, co tam w sumie rośnie.

To Ty widze masz inną "technikę", bo ja siadam na jedno posiedzenie, usuwam wszystko co do ostatniego włoska w 3h, mam spokój 1 tydzień, w drugim tygodniu całość odrasta, więc czekam aż odrośnie na wysokość włosa 3mm i znowu siadam na jedno posiedzenie i usuwam. Cały taki cykl zamyka mi się średnio w 2,5 tyg, a w trakcie jego "trwania" nic już nie wyrywam, ewentualnie gzieś w połowie przejadę twarz nożykiem, co by wyrównać odrosty :-)

Ania96 napisał/a:
Ciężko mi uwierzyć, że kilka tysięcy emek w polsce co 2 tygodnie wyrywa tą sierść pęsetą.

Aniu. Ja pisałam tylko o własnych doświadczeniach. Nie mam pojęcia co robią inne emki, znam takie, które się zwyczajnie golą codziennie, kładą fluid, a jak wychodzi cień pod nosem (i nie tylko) na wieczór, to mają go generalnie gdzieś i się tym nie przejmują.

Ania96 napisał/a:
Ewentualnie elektrolizę lepiej wykonywać przed hormonami czy już po któreś dawce?

Jeszcze nie robiłam, więc nie chciałabym wprowadzać w błąd, ale podobno powszechnie mówią, że lepiej jest epilować zarost już na HRT.

Ania96 napisał/a:
Tak?

Katja napisał/a:
problem w tym że żaden laser, elektroliza i inne bajery nie są wieczne.

ja szczerze mówiąc olałam to, laser spore koszta i duza upierdliwość, więc na dzień dobry zrobiłam to kremem , włosy rosły bardzo, bardzo wolno, 1 mieszek pojawił się po 7 dniach, po 21 zrobiłam sobie depilację woskiem w chałupie i teraz mam spokój. myślę że na min 1.5msc

a i jeśli chodzi o nogi to zero bólu, fakt stosuję własną metodę., Okolice intymne znacznie gorzej :D

Z całym szacunkiem, ale wypowiedzi tej osoby na forum dla mnie osobiście są niewiarygodne, więc pozwolę sobie nie odnosić do nich w ogóle.

Ania96 napisał/a:
Już kiedyś tak próbowałam to po 10 minutach zrezygnowałam.

Podobnież jak marzenie i determinacja są wystarczająco silne, to fakty się nie liczą. :p

;-)
_________________
 
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-05, 23:03   

Nie wiem skąd taka wrogość do pewnych osób, ale nie wnikam aby nie robić offtopu w tym temacie.

Jutro spróbuję chociaż liznąć zwykłym depilatorem podbródek. Jeśli rzeczywiście okaże się to nie do zniesienia będę musiała spróbować pęsetą wyrywać.

Ty piszesz o ok. 3 milimetrach długości włosów - to nie rzuca się ludziom w oczy? Nie przeszkadza Ci? Mnie taka długość od razu postarza.
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2017-01-05, 23:19   

Ania96 napisał/a:
Jutro spróbuję chociaż liznąć zwykłym depilatorem podbródek. Jeśli rzeczywiście okaże się to nie do zniesienia będę musiała spróbować pęsetą wyrywać.

Aniu, chodzi o to, że włoski na twarzy siedzą głęboko i ciężej je wyrwać niż te np na nogach, które są delikatniejsze i siedzą tuż pod skórą. O ile depilator z włoskami na nogach czy ramionach sobie radzi całkiem dobrze, to te na twarzy prędzej poszarpie, czasem bywa że jeszcze wciągnie skórę w głowicę, a jeśli coś wyrwie, to w przypadkowych miejscach w dodatku bez cebulek. No ale próbuj, może Tobie się uda.

Ania96 napisał/a:
Ty piszesz o ok. 3 milimetrach długości włosów - to nie rzuca się ludziom w oczy? Nie przeszkadza Ci? Mnie taka długość od razu postarza.

Rzuca, ale ja nie biegam jeszcze en femme w pełnym wymiarze,
Przeszkadza, ale bardziej przeszkadza mi codzienne golenie i wieczne krostki i podrażnienia na buzi.
Cóż, muszę okazać trochę cierpliwości, zanim tą sierść permanentnie usunę. :p
_________________
 
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-06, 02:10   

Chcesz wiedzieć jak to jest? Swego czasu bawiłam się z pęsetą ale jednego dnia byłam tak wściekła, że złapałam za klasyczny depilator i ... wiesz to trwało kilkanaście sekund ból był potworny, wytrzymałam bo byłam wściekła na siebie i moją gębę. Po wszystkim bolała mnie jeszcze z godzinę a potem była cała odrętwiała z pół dnia i już nigdy więcej nie próbowałam. ODRADZAM! Aha i wąsa nie ruszałam bo po pierwszych włoskach mało mi wargi nie wciągnęło.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-06, 10:51   

Martaa napisał/a:
Ania96 napisał/a:
Polećcie najlepszy sposób, markę i ogólnie na ile będę miała spokój. Na pewno spotkałyście się z tym problemem i radzicie sobie na codzień.

Zanim spróbujesz woskowej, czy innej podobnej depilacji zarostu z twarzy, to najpierw weź pęsetkę i powyrywaj sobie ręcznie kilkanaście włosków spod nosa i zobacz jak to jest, a potem wyobraź sobie to uczucie, kiedy wyrywasz pół wąsa na raz.
Te fantazje o usuwaniu plastrami czy pastą cukrową tego typu męskiego zarostu możesz włożyć między bajki. Włoski na twarzy siedzą głęboko i w porównaniu z kobiecym meszkiem albo z sierścią na nogach ich usuwanie "hurtem" nie jest takie proste, powiedziałabym nawet że niemożliwe.
Sama nie mam jakiegoś mocnego i gęstego zarostu, więc raz z lenistwa wypróbowałam ręczny depilator, po kilku chwilach baaardzo tego żałowałam.
Pozostaje Ci więc albo pęsetka i spokój na dwa tygodnie, albo klasyczna golarka/nożyk, albo (jeśli na laser nie masz szansy) rozglądaj się już teraz za elektrolizą.
8-)


nie wiem moje odczucia są inne, wyrywanie pęsetą jest gorsze, dlatego że wyrywasz pojedyńczo i stwarzasz sobie sama jeden ból po 2. Wosk tak nie działa, wyrywasz z większej części ciała dużą ilość czyli występuje tylko 1 ognisko bólu. To działa na zasadzie, uderzysz się w nogę to cie boli noga, a jak za chwilę walniesz się w palec, to noga przestaje cie boleć.

jeśli depilacja miejsc: nogi, brwi, zarost to tylko wosk, ewentualnie laser jeśli ktoś chce robić pierdyliard zabiegów.

co do kremów, czasem używam miejsca intymne, jeśli ma się mocniejsze owłosienie, trzeba przetrzymać dłużej niż jest na ulotce, zamiast 5min to chyba 10 i wyjdą wszystkie, zmywa się dobrze gąbką.

pęsetą to można wyrywać pojedyncze włosy, ale nigdy nie większą ilość
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 00:09   

Teraz już wiem, że depilator klasyczny nie jest dobrym rozwiązaniem do usuwania owłosienia z twarzy.

Najpierw zapytałam mamy czy mogę pożyczyć jej depilator. Ona od razu wyskoczyła że depilowanie nóg to ogromny ból itd.. Pomyślałam, że z twarzą wcale nie będzie lepiej. Ogólnie sprawa wygląda w sposób następujący: po próbie depilacji podbródka nic się nie stało. Może kilka włosów się usunęło, ale ciężko było zauważyć różnicę przez bardzo jasne włoski. W miejscu "wąsika" myślałam, że poszło całkiem dobrze do puki nie zauważyłam drobnych włosów. One zostały tylko rozerwane a nie wyciągnięte spod skóry.. Ból? Szczerze powiem - śmiech na sali. Być może dlatego, że lubię niektóre rodzaje bólu.

Za to nogi i ręce bardzo ładnie goli. Chyba zacznę to robić częściej bo naprawdę mi się podoba :D

Z woskami pomyślałam podobnie jak Katja. To nie jest jak ktoś wcześniej napisał splątanie dużej ilości włosków i pociągnięcie, tylko wyrywanie kolejno punkt po punkcie włosków. Dzieje się to bardzo szybko bo niecałą sekundę więc to tak jakby używanie pęsety z prędkością dźwięku :D

Jutro mimo wszystko spróbuję jeszcze raz użyć pęsety, ale tym razem czarny cień do powiek sobie rozpylę bo mam tak białe włoski, że ledwo je zauważam.

Katja, możesz powiedzieć jakiego wosku używasz i ew. jak go używasz? Miałam jakieś beznadziejne plastry na zimno to po rozgrzaniu nic nie skutkowały a wosku na twarzy pełno..
Miejsca intymne akurat mi bardzo nie przeszkadzają. Zresztą golenie tam do zera było by bardzo niemądre w moim przypadku bo chyba dostałabym szału przy zrobieniu kilku kroków podczas odrastania drobnych włosków..
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-07, 00:33   

Tak. Nie wiem dlaczego link nie wszedl.
https://youtu.be/mHQwgoP6W-0

Ogolnie caly zestaw ze wszystkim to koszt max 60zl. Pozniej woski mozna dokupic pojedynczo cena za szt max 6zl.

Poradnik fajnie zrobiony. Jedyne co, nie pamietam czy ona to wspominala, ale na dzien przed depilacja warto zrobic piling. Ja robie albo z kawy sodki i oleju, albo z cukru i oleju. Chodzi zeby otworzyc pory i wloski latwiej wyszly. Jeszcze wazne przy woskowaniu, nie malozyc 2 warstw na siebie
Ostatnio zmieniony przez Freja 2017-01-07, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 01:13   

Katja napisał/a:
Tak. Nie wiem dlaczego link nie wszedl.
https://youtu.be/mHQwgoP6W-0

Ogolnie caly zestaw ze wszystkim to koszt max 60zl. Pozniej woski mozna dokupic pojedynczo cena za szt max 6zl.

Poradnik fajnie zrobiony. Jedyne co, nie pamietam czy ona to wspominala, ale na dzien przed depilacja warto zrobic piling. Ja robie albo z kawy sodki i oleju, albo z cukru i oleju. Chodzi zeby otworzyc pory i wloski latwiej wyszly. Jeszcze wazne przy woskowaniu, nie malozyc 2 warstw na siebie


Oglądałam te rolkowe maszynki do wosku (o jednym modelu nawet pisałam w pierwszym poście), ale z tego co czytam to różne opinie na temat takich urządzeń się pojawiają.
Ty używasz konkretnego modelu? Czytałam, że lepiej jest kupić z alledrogo taki zwykły za 30zł gdzie wkłady woskowe mamy za 6-8zł niż taki Veet Easy Wax gdzie wkłady po 30zł i podobno słabo działa.

I co najważniejsze - jak to się sprawdza na twarzy? Czy trzeba mieć dłuższe owłosienie aby była lepsza przyczepność czy wystarczą takie malutkie 1-2mm?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Freja 2017-01-07, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-07, 01:14   

Wiesz Ania, za czasów kiedy "goliłam się jeszcze ręcznikiem" to też wyrywałam pojedyncze włoski bez uczucia bólu ;-) w zasadzie to same wychodziły teraz ciągnąc pojedynczy włosek pęsetą potrafię odciągnąć cały policzek na 1 cm :mrgreen:
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 01:19   

Gabi napisał/a:
Wiesz Ania, za czasów kiedy "goliłam się jeszcze ręcznikiem" to też wyrywałam pojedyncze włoski bez uczucia bólu ;-) w zasadzie to same wychodziły teraz ciągnąc pojedynczy włosek pęsetą potrafię odciągnąć cały policzek na 1 cm :mrgreen:


Obawiam się w przyszłości tego szarego zarysu wokół ust bo na razie to w sumie mam można by rzec młodzieńczy meszek :]
A twój przypadek czym spowodowany (chodzi o to wzmocnienie włosa)?
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-07, 01:22   

Ania96 napisał/a:
A twój przypadek czym spowodowany (chodzi o to wzmocnienie włosa)?
Starością :mrgreen: przez lata się zakotwiczyły jak kleszcze na wiosnę
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 01:32   

Gabi napisał/a:
Ania96 napisał/a:
A twój przypadek czym spowodowany (chodzi o to wzmocnienie włosa)?
Starością :mrgreen: przez lata się zakotwiczyły jak kleszcze na wiosnę


To HRT nic nie poskutkowało czy po prostu zbyt późno zaczęłaś? Wybacz jeśli wchodzę na niewygogny i nieprzyjemny temat dla Ciebie. Pewnie nawet nie powinnam pytać.
_________________
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2017-01-07, 01:36   

:-D Spoko. Nie, nie jestem na HRT
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-07, 13:27   

Ania96 napisał/a:
Katja napisał/a:
Tak. Nie wiem dlaczego link nie wszedl.
https://youtu.be/mHQwgoP6W-0

Ogolnie caly zestaw ze wszystkim to koszt max 60zl. Pozniej woski mozna dokupic pojedynczo cena za szt max 6zl.

Poradnik fajnie zrobiony. Jedyne co, nie pamietam czy ona to wspominala, ale na dzien przed depilacja warto zrobic piling. Ja robie albo z kawy sodki i oleju, albo z cukru i oleju. Chodzi zeby otworzyc pory i wloski latwiej wyszly. Jeszcze wazne przy woskowaniu, nie malozyc 2 warstw na siebie


Oglądałam te rolkowe maszynki do wosku (o jednym modelu nawet pisałam w pierwszym poście), ale z tego co czytam to różne opinie na temat takich urządzeń się pojawiają.
Ty używasz konkretnego modelu? Czytałam, że lepiej jest kupić z alledrogo taki zwykły za 30zł gdzie wkłady woskowe mamy za 6-8zł niż taki Veet Easy Wax gdzie wkłady po 30zł i podobno słabo działa.

I co najważniejsze - jak to się sprawdza na twarzy? Czy trzeba mieć dłuższe owłosienie aby była lepsza przyczepność czy wystarczą takie malutkie 1-2mm?


Tak uzywam takiej. Nie mialam czasu na zabawy w onternetowe zakupy to polazlam do sklepu chyba fale loki koki i tam kupilam. Poprosilam o najtansza chyba 30zl. Wosk 6 zl sa rozne i te plasterki to sciagania wosku. Te maszynki nie maja zadnej roznicy czy kupisz za 30 czy za 60. Ewentualnie moca ale to bez roznicy bo najwyzej poczekqsz 5min dluzej na rozpuszczenie wosku. Wosk naklada sie bardzo dobrze i szybko , bez zbednego yfienia. Wczesniej chcialam kupic taki garnczek do podgrzewania wosku w puszcze ale babka mi odradzila , powiedziala ze to nadaje sie do zakladow kosmetycznych. I faktycznie bo tam rozgrzany wosk musisz nalozyc na szpatulke, potem na noge duzo pi... i syfu. A tu maxumalnie malo. Jedyne co to kupic jeszcze talk trzeba.
U mnie depilacja na nogach pod pachami brwi zero bolu. Miejsca i tymne koszmar : D
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-07, 20:24   

Katja, skoro jesteś już taka obeznana w tej kwestii to odpowiedz jeszcze na moje pytanie:

Cytat:
[...] I co najważniejsze - jak to się sprawdza na twarzy? Czy trzeba mieć dłuższe owłosienie aby była lepsza przyczepność czy wystarczą takie malutkie 1-2mm?


Twarz w sensie męskie owłosienie (bródka, wąsik, policzka) bo brwi to inna kwestia (tutaj jednak wolę pęsetę aby nie przesadzić).
Dziękuję :)
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2017-01-07, 20:57   

myślę że 2 mm starczą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11