Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
interseksualizm a interpłciowość
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-03, 11:34   interseksualizm a interpłciowość

Zaraz ktoś mi pewnie wypomni, że jako osoba interowa, nie mam pojęcia, co to interseksualizm, ale chodzi tu o pewien bio-somatyczny obraz płci, który różni się od tego cisowego. Tyle, w dużym uogólnieniu. I może być taka sytuacja, że jakiemuś IS, "rzucą kostką" prawidłowo, przy narodzinach i ta osoba pozostaje przy płci z urodzenia. I kiedyś, jeszcze parę lat temu, nazywało się to zjawisko hermafrodhytyzmem. Ale widocznie, ktoś z grupy zainteresowanych się zbuntował i pomyślał o takim pojęciu, że jest slumerowe, nieładne i stygmatyzuje. I ok - powstał interseksualizm, a hermafrodytyzm odnosi się teraz do bardzo konkretnych przypadków interowych, np z dysgenezją gonad, wyraźną dualnością płci typu "sex" ( w odróżnieniu do płci typu "gender" ). No i było wiadomo, że interseksualizm to interseksualizm. Osoby interseksualne mogły też tranzycjonować, gdy nie zgadzały się z owym rzutem kostki, ale dalej nazywały się interseksualnymi. Ostatnio pojawiło się takie pojęcie jak "interpłciowy" i drogą dedukcji, udało mi się dojść do wniosku, że to chodzi o osoby interseksualne, które tranzycjonują z nadanej płci, czyli np IS FAAB / M lub IS MAAB / K. No i ok. Taki artykuł poszedł ode mnie do Fundacji Trans - Akcji. I osoba ani nie interowa, ani tym bardziej nie związana z fundacją zarzuciła mi złe operowanie pojęciami, gdyż osoba interpłciowa to nie jest tranzycjonująca osoba interseksualna tudzieź nieidentyfikująca się ze swoją płcią z urodzenia a jest to to samo co osoba interseksualna :-o Ok, ja również tworzę nowe pojęcia, ale do zjawisk jeszcze nie nazwanych, ale skoro mamy już pojęcie osoby interseksualnej, to po kiego nazywać ją interpłciową ?? ? Skoro to jedno i to samo. To trochę tworzy chaos, bo pewnie nawet sami zainteresowani nie mają pojęcia o co come-on. Dla mnie np osoba interseksualna, ogólnie, to powinna być taka, która jest jakimś przypadkiem z zakresu interowego / identyfikuje się ze swoją płcią z urodzenia. A interpłciowa to taka, która np jest w trakcie tranzycji, lub niebinarna lub przypadek procedujący ( jak ja ). Bo po co nazywać to samo, innymi pojęciami ? :shock: W takim wypadku ogłoszenie, na stronie Fundacji Trans - Fuzji które brzmi : "Przyjdź, jak identyfikujesz się jako osoba interpłciowa" jest zwykłym, pozbawionym sensu bełkotem, w dodatku napisanym przez kogoś, kto NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA W TYM TEMACIE, a wypowiada się z pozycji osoby interowej i wypowiada się nieprawidłowo, a mi, jako osobie interowej, obeznanej z tematem, zarzuca błędy merytoryczne i inne.

Proszę o wypowiadanie sie użytkowników w tej kwestii.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2017-01-03, 13:39   

2in1_inkarnacje napisał/a:
W takim wypadku ogłoszenie, na stronie Fundacji Trans - Fuzji

Pisz zatem do Trans-Fuzji. No chyba, że wolisz swoje pretensje zamieszczać np. w Wieczorze Wybrzeża? ;)
 
 
Ania96
użytkownik
Ania 96


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 55
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-03, 19:30   

A czy osoba transseksualna a transpłciowa to to samo? :D
Dla mnie to co napisałeś nie jest do końca logiczne - chociaż przeczytałam 2 razy.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-03, 22:09   

Freja, Pisałem.
Ania96, Jest bardzo logiczne. Transseksualizm to zupełnie inna kategoria.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9