Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Faza wstępna
Autor Wiadomość
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2016-12-05, 19:58   Faza wstępna

Rozumiem, że na terapie hormonalną samą w sobie nie ma co liczyć przed 18 bez zgody opiekunów prawnych. Brakuje mi trochę ponad pół roku. Czy jednak istnieją jakiekolwiek przeciwskazania, zakazy itp. prawne, które uniemożliwią mi jako osobie jeszcze nie posiadającej pełnej zdolności do czynności prawnych rozpoczęcia tych badań jeszcze przed terapią (psycholog, psychiatra itd.)?
 
 
Ash
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 10
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-05, 20:11   

Ja zanim skończyłem 18 lat nie mogłem nawet bez rodziców odebrać recepty, więc nie wydaje mi się, żeby Cię przyjęli do jakiegokolwiek lekarza samą :/
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-12-05, 22:41   

Jeśli uda ci się do kogoś dostać to nie ma takich przeciwskazań i nawet dobrym pomysłem jest zebranie czego się da przed 18.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-12-05, 22:43   

Loretta, do specjalistów możesz iść przed 18tką, ale chyba muszą z Tobą iść rodzice, albo przynajmniej się na to zgodzić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2016-12-05, 22:52   

Właśnie czytałam na ten temat artykuły z których wynika, że bez zgody nie mam możliwości. Co wydaje mi sie troche absurdalne, to to że do jakiejkolwiek wizyty u psychologa potrzebuje zgody opiekunów, a w tym samym czasie wizyta o takiej samej randze (choc nie wartosci) u psychologow szkolnych moze odbyc kazdy w swojej placowce...
No ale cóż zrobić...
_________________
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-12-06, 09:28   

jesli masz powiedzmy skonczyc za kilka msc 18 to ja bym sobie odpuscila i sama poszla to zalatwiac
 
 
mou
użytkownik


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-06, 21:24   

Ash napisał/a:
Ja zanim skończyłem 18 lat nie mogłem nawet bez rodziców odebrać recepty, więc nie wydaje mi się, żeby Cię przyjęli do jakiegokolwiek lekarza samą :/

Terefere. Miałem jakieś 15 lat jak zacząłem sam do rodzinnego chodzić po zwolnienia do szkoły i leki przy chorobie, skierowania na badania i do specjalistów. Wiem że to nie to samo, ale na drzwiach widniała informacja że dzieci poniżej 18 lat mają się zgłaszać z rodzicem lub opiekunem.
U psychologa, takiego dla dzieci i dorosłych, nikt nie szukał rodzica, u tych dla dzieci jednak byli potrzebni przy drzwiach a nawet w gabinecie. Więc chyba sporo zależy od tego jak gdzie się prawa przestrzega.

Spróbuj, może akurat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10