Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Po jakim czasie zauwazyliście swoje zmiany
Autor Wiadomość
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-09-03, 12:32   Po jakim czasie zauwazyliście swoje zmiany

Na starcie czesc wszystkim, sorka czasem za brak polskich znaków ale nie zawsze mi się chce je wklepać L:

chciałam się was spytać po jakim czasie od brania hormonów zaczeliście zauważać zmiany, chodzi mi o zmiany w obie strony k/m i m/k. O tyle ile wiem to biorąc np testosteron zmainy zachodzą dość szybko w sensie budowa masy mięśniowe, związane jest to z tym że testo to z 1 strony hormon a z 2 najmocniejszy steryd. Ale np takie zagadnienia jak dodatkowe owłosienie, czy zmiany w psyche.

i to samo pytanie do m/k, kiedy np zauwazyłyscie że biodra się zmieniają, piersi zaczynają rosnąć, gładkość skóry się poprawia, włosy zmieniają się. czy zmienia się np. kształt twarzy(nie mówię o kościach :D )

wiadomo że w każdym organizmie jest to inaczej, każdy inaczej reaguje na hormony, czytałam na ang forach że są osoby co widzą u siebie duże zmiany już po 4msc, czy to prawda nie wiem.

jestem ciekawa waszych wypowiedzi bądź też historii z życia wziętych
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-09-03, 15:15   

Hmmm :P Psychika pierwsze 24h już coś drgnęło, piersi po tygodniu/dwóch coś zaczęły marudzić, boleć i rosnąć, skóra - miesiąc, może dwa, twarz jeszcze kilka kolejnych miesięcy... włosy nawet nie wiem. Po roku zauważyłam, że te na twarzy nie za bardzo się już śpieszą, żeby odrastać, a ogólnie wszędzie indziej są raczej jasne, a nie ciemne jak wcześniej. Ale no, weźmy pod uwagę, że ja mam naturalnie blond, dość jasny :P Też w pierwszych miesiącach zauważyłam, że na głowie więcej odrostów mam.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-09-03, 15:33   

a z wlosami na glowie jak jest? zageszczają się? są bardziej, hmm nazwijmy to puszyste? Bo czytałam że np u jednych działa tak że pojawia się wiecej włosów na głowie, a u innych jeśli były objawy łysienia potrzebny był przeszczep
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-03, 16:03   

Hmm... po jakichś dwóch tygodniach, może wcześniej, zauważyłem że zagęściły mi się włosy na brzuchu :P Po trzech miesiącach koleżanka zapytała mnie czy jestem przeziębiony i mam coś z gardłem ;) ale co do reszty to tak były wolne, że nie umiem powiedzieć kiedy odczułem.
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-09-03, 16:12   

Mam wrażenie, że taki temat był już wszędzie (w tym i tu). Zmiany obu płciów wchodzą 2, 3, 4 tygodnia i czasami na tym kończą. Dużo takiego info leży na Niebieskim forum (tam znajdziesz też mnóstwo tematów o lekarzach, nawiązując do innego twojego postu)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-03, 18:08   

Po mniej więcej tygodniu potrzebę seksu przestałem odczuwać w psychice, a bardziej jako mrowienie w okolicach strategicznych :oops: Po dwóch miesiącach ktoś obcy podczas rozmowy telefonicznej do mnie się zwrócił na "pan".
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 22:20   

Coś tam na początku było, ale przyznam się, że już niezbyt pamiętam. W każdym razie teraz po 2 latach na HRT zauważyłam, że jakoś w ostatnich kilku miesiącach nabrałam "kobiecych kształtów" (biodra i piersi). A wcześniej to zmiany raczej zachodziły bardziej niezauważone i bardziej dowiadywałam się od innych, że inaczej wyglądam.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-09-04, 13:26   

a wlasnie apropos hormonow, mozna poprosic zeby byly w zastrzykach? czy to juz jest widzi mi sie lekarza?

chyba wczoraj na chyba najwiekszym forum poswieconym tematyce TS, historię jednej dziewczyny m/k, że powiedziała że nawet jej się stopa zmniejszyła i ponoć wzrost zmniejszył, nie jakoś drastycznie ale coś ubyło.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-09-04, 18:49   

Katja napisał/a:
O tyle ile wiem to biorąc np testosteron zmainy zachodzą dość szybko w sensie budowa masy mięśniowe, związane jest to z tym że testo to z 1 strony hormon a z 2 najmocniejszy steryd. Ale np takie zagadnienia jak dodatkowe owłosienie, czy zmiany w psyche.

No na pewno nie mięśnie jako pierwsze, po 5 miesiącach wciąż mam wątpliwości czy cokolwiek się z mięśniami ruszyło. W psychice to trudno oceniać czy to testosteron czy jakaś dojrzałość czy coś, ja jakoś dawno nie traciłem głowy latając za jakąś osobą tylko żyję sobie bardziej na spokojnie nie przejmując się jakimiś zauroczeniami. Pierwsze zmiany jakie zauważyłem to po jakiś 2 tyg: mniejszy okres. Po jakiś 2-3 miesiącach było słychać jakieś zmiany w głosie. Po 5 miesiącach już widać że miejscami jestem bardziej fluffy :lol: .
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-04, 19:19   

lexel, fluffy? coś jak:
https://www.youtube.com/watch?v=QhKucV26Zno ?
 
 
Sergiusz
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 25
Wysłany: 2016-09-04, 20:17   

Ja po 2-3 miesiącach zacząłem słyszeć zmianę w głosie, po pierwszym zastrzyku nie mialem już okresu, a reszta zmian zachodzila u mnie stopniowo i dosc powolnie. Pewnie obserwując sie codziennie nie dostrzegam tego aż tak. Po roku wyglądam dalej jak 16 letni chłopiec z dziewiczym wąsikiem;> liczę że rok czasu to stosunkowo niedługo i cos jeszcze drgnie. To troche frustruje.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-09-04, 20:30   

DeadSally dokładnie *.*
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-04, 20:59   

DeadSally, Fluffle Puff! Ale i tak PFUDOR lepsze (link - https://www.youtube.com/watch?v=qRC4Vk6kisY )
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-09-04, 21:05   

Dancing on rainbows, Rainbow?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-09-04, 21:30   

lexel napisał/a:

No na pewno nie mięśnie jako pierwsze, po 5 miesiącach wciąż mam wątpliwości czy cokolwiek się z mięśniami ruszyło.

A ćwiczysz? :P same się nie zrobią :P (no coś tam zauważysz nawet bez ćwiczeń, ale to raczej po 5 latach niż kilku miesiącach :P ).

Sergiusz napisał/a:
Po roku wyglądam dalej jak 16 letni chłopiec z dziewiczym wąsikiem;> liczę że rok czasu to stosunkowo niedługo i cos jeszcze drgnie. To troche frustruje.

Drgnie, drgnie. Ale młodziej prawdopodobnie będziesz zawsze (a przynajmniej jeszcze ardzo długo) wyglądał. A zarost to trwa latami i nie każdy ma pełny (ale genetyczni też nie zawsze).
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-09-05, 00:08   

Przed tst regularnie ćwiczyłem brzuch, teraz mam wrażenie że bez ćwiczeń mój brzuch wygląda lepiej niż po regularnych treningach wcześniej.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-09-05, 22:53   

ja jako m zarostu prawie brak, wasik jest ale jak na 30 lat to was wyglada jak u 18 latka

co do cwiczen to mowie tak dziala testo, jest to najsilniejszy dopalacz, samo branie testo w duzych dawkach juz bez cwiczen daj bardzo duze efekty, bardzo spada masa ciala, uwidaczniaja sie zyly, oczywiscie miesnie same nie urosna, ale wystarczy lekki trening i zaczynaja nabierac ksztaltu.

Ja dzis bylam u Libera i dostala recepty i jednego shota na 2 tyg, zobaczymy co wyjdzie
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-15, 17:22   

Może nie do końca bedzie się to zgadzać z tematem, ale chciałam zapytać po jakim czasie ludzie z waszego otoczenia zauważyli zmiany ? Jak reagowali na wasze zachowanie (chodzi mi o mk) ?
Pytam bo zastanawiam sie czy gdybym zaczęła za jakiś czas brać to jak bardzo mogło by mi ( i osobom z którymi pracuje) to przeszkadzać w pracy.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-10-15, 18:11   

Kate napisał/a:
Może nie do końca bedzie się to zgadzać z tematem, ale chciałam zapytać po jakim czasie ludzie z waszego otoczenia zauważyli zmiany ? Jak reagowali na wasze zachowanie (chodzi mi o mk) ?
Pytam bo zastanawiam sie czy gdybym zaczęła za jakiś czas brać to jak bardzo mogło by mi ( i osobom z którymi pracuje) to przeszkadzać w pracy.

W żaden sposób nie będzie przeszkadzać, nawet potencjalnie pomoże, bo twój zapach może się zmienić na łagodniejszy, co zwykle jest chyba pożądane w przestrzeniach pracowych. Z tym, że jeśli pracujesz fizycznie to musisz wziąć pod uwagę możliwe osłabienie od blokerów.

W moim przypadku pół roku/rok, z tym, że zauważali rzeczy, które wcale mi się nie zmieniły jak np. głos. Rodzina nie komentowała w żaden sposób, poza tatą, który gdzieś po roku przy jakiejś okazji palnął, że wyglądam "pomiędzy" (co zresztą zgadza się z moją percepcją). Ale nawet w przypadku mocniejszych zmian nie wyobrażam sobie jak komukolwiek może to "przeszkadzać".
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-15, 18:20   

Jeżeli chodzi o prace to miałam na myśli psychiczne zmiany, wlaśnie takie osłabienia czy jakieś bóle, wahania nastrojów (o ile to prawda) itp.
A rodzina wiedziała ze jesteś na hormonach ? Zastanawiam się po jakim czasie były by widoczne zmiany na tyle ze juz by było widać ze coś jest nie tak.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-10-15, 18:51   

Kate napisał/a:
Jeżeli chodzi o prace to miałam na myśli psychiczne zmiany, wlaśnie takie osłabienia czy jakieś bóle, wahania nastrojów (o ile to prawda) itp.
A rodzina wiedziała ze jesteś na hormonach ? Zastanawiam się po jakim czasie były by widoczne zmiany na tyle ze juz by było widać ze coś jest nie tak.

Wiedziała, ale wypierała. Jeśli ktoś cię zna x lat i ubierasz się tak samo, to generalnie raczej nikt nie zauważy, najwyżej coś typu "jejku, ale ci się cera poprawiła", czy "przytyło ci się chyba".

Ja w pierwszym miesiącu hrtu w szkole usłyszałam nawet, że "zmężniałam" , jak przytyłam i mi masa poszła w nogi :|
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-15, 22:16   

Arisu, dokładnie :D mi od jakiegoś czasu prawie zawsze mówią per Pani mimo uniseks ubioru, a ojciec potrafił ostatnio wyjechać, że mam mega męskie cechy twarzy nikt mnie nigdy za kobiete nie weźmie nawet jak sukienkę ubiorę :P Pozdrowienia z rosji, kocham Bonda ;3
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-16, 00:55   

Kate napisał/a:
Może nie do końca bedzie się to zgadzać z tematem, ale chciałam zapytać po jakim czasie ludzie z waszego otoczenia zauważyli zmiany ? Jak reagowali na wasze zachowanie (chodzi mi o mk) ?
Mniejwiecej po roku czasu. Jak byłam w domu na święta i na ulicy jakaś parką pytając się o drogę zwórciła się do mnie jak do kobiety. Dopiero wtedy przyznali się, że zmieniłam się bardzo i jakoś to zaakceptowali... A tak poza tym, to nie słyszałam zbyt wiele komentarzy na temat zmian. No i ostatnio słyszłam jeden od mojego lekarza. Powiedział, że po powrocie z wojska jestem bardziej kobieca niż przed... Taki paradoks :-P
antnieszka napisał/a:
Arisu, dokładnie :D mi od jakiegoś czasu prawie zawsze mówią per Pani mimo uniseks ubioru, a ojciec potrafił ostatnio wyjechać, że mam mega męskie cechy twarzy nikt mnie nigdy za kobiete nie weźmie nawet jak sukienkę ubiorę :P Pozdrowienia z rosji, kocham Bonda ;3
Słyszałam to przez długi okres czasu od mojej rodziny, z takimi dodatkami, że dodatkowo jestem zawysoka... Nie przejmuj się takim gadaniem, choć dobrze wiem jakie jest to bolesne jak trzeba tego ciągle słuchać :-/

Arisu napisał/a:
Poza tym, rodzina zazwyczaj nie jest zbyt obserwatywna :D
Jak mieszkasz z nimi pod jednym dachem to raczej nie. Ale jak mieszkam z dala od nich, to czasem jakąś tam zmianę potrafią wypatrzeć. Ale najgosi są ci, co mimo tego, że widzą, to nie dopuszczają tego, że tak jest i dalej uparcie po staremu...
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-16, 08:44   

Cytat:
Już nie wiem co z nią zrobić :cry:

Nic z nią nie zrobisz. Najlepiej znajdź sobie inną rodzinę, ludzi ci naprawdę bliskich, którzy cię rozumieją i akceptują.
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-10-16, 12:36   

antnieszka napisał/a:
Arisu, dokładnie :D mi od jakiegoś czasu prawie zawsze mówią per Pani mimo uniseks ubioru, a ojciec potrafił ostatnio wyjechać, że mam mega męskie cechy twarzy nikt mnie nigdy za kobiete nie weźmie nawet jak sukienkę ubiorę :P Pozdrowienia z rosji, kocham Bonda ;3


bo zmiany najwiecej zauwaza osoby ktore dawno cie nie widzialy, ja na siebie codziennie patrze w lustrze i zmian nie widze, a partnerka mowi ze strasznie mi biust urosl.

co do meskich rysow twarzy, kompletnie sie z tym nie zgodze, ostatnio czytalam pamietnik goscia kulturysty ze zdjeciami msc po msc jego przemiany hrt, facet naprawde napakowany, po ponad roku kompletna zmiana a jego twarz dosłownie kropla w krple Gilian Anderson.

Trzeba pamietac ze hrt to dlugi okres, nie 2, 3,6 msc, ale kilka lat.
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-10-31, 16:13   

prawie 2 tygodnie - wincyj włosów. inaczej pachnę. drobne zmiany tam na dole. ciągle mi ciepło. i odnoszę wrażenie, że mi się nieco twarz zmieniła, bardzo subtelna zmiana jak na razie, ledwo widoczna.
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-10-31, 16:18   

asdfghj napisał/a:
ciągle mi ciepło

Ja po estrofemie mam efekt odwrotny - ciekawe :-)
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-31, 19:22   

Tak tak czytam o tych zmianach, to aż nie moge się doczekać *-*
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-31, 22:07   

Arisu napisał/a:
asdfghj przyjmuje testosteron, a facetom jest znacznie cieplej. (... itp )

Co ciekawe, za jakiś czas będzie moja 4ta rocznica hrt, a tego tak nie odczuwam; jest mi na estro tak samo ciepło, jak asdfghj.

Arisu napisał/a:
zorientujesz się że masz piersi.

Nie zawsze. / true story
Tym bardziej po 5ciu miesiącach. Może po roku, dwóch i to też nie zawsze.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-10-31, 22:11   

Arisu napisał/a:
Polecam efekt po pięciu miesiącach, kiedy biegnąc na autobus zorientujesz się że masz piersi. Trochę bolesne szczerze powiedziawszy :P

Chodzi Ci o "dodatkowy ciężar" ? Myślę że dobrze dobrany stanik mógłby trochę pomóc.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-10-31, 22:19   

Arisu napisał/a:
Polecam efekt po pięciu miesiącach, kiedy biegnąc na autobus zorientujesz się że masz piersi.

Albo trochę wcześniej, że już ciężko zasnąć leżąc na brzuchu ;-)
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-31, 23:23   

To ja się chyba nauczyłam chodzić i biegaćXD Leżenie na brzuchu - nie nie, ale bieganie daje radę:P Na początku i przy chodzeniu coś tam bolało, zwłaszcza jak sobie przypomnimy o pewnym wynalazku nazwanych schodami ;)
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-01, 10:20   

Arisu napisał/a:
Kate napisał/a:
Arisu napisał/a:
Polecam efekt po pięciu miesiącach, kiedy biegnąc na autobus zorientujesz się że masz piersi. Trochę bolesne szczerze powiedziawszy :P

Chodzi Ci o "dodatkowy ciężar" ? Myślę że dobrze dobrany stanik mógłby trochę pomóc.
Problem tylko w tym, że nie mam. Muszę kupić, ale są takie drogie że ło matko :shock:


Arisu proszę Cię. Biustonosze drogie w UK?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 11:15   

Arisu napisał/a:
Kate napisał/a:
Arisu napisał/a:
Polecam efekt po pięciu miesiącach, kiedy biegnąc na autobus zorientujesz się że masz piersi. Trochę bolesne szczerze powiedziawszy :P

Chodzi Ci o "dodatkowy ciężar" ? Myślę że dobrze dobrany stanik mógłby trochę pomóc.
Problem tylko w tym, że nie mam. Muszę kupić, ale są takie drogie że ło matko :shock:

Ja sobie kupiłam stanik sportowy, najprostszy model Gatty: https://www.gatta.pl/pl/sport-top.html

Przydaje się gdy jeżdżę rowerem, choć z tą przewiewnością w opisie przesadzili. Teraz noszę na co dzień, bo nic innego jeszcze nie mam.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-01, 11:29   

Na początek taki chyba najlepszy.
Kiedy najlepiej zacząć nosić?
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-01, 13:00   

Arisu, z tego co pamiętam to w Matalanie szło się ubrać od stóp do głów za 15 funtów.
Poza tym - witaj w świecie kobiet. Cycki bolą, a staniki trzeba kupować.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 13:23   

Arisu napisał/a:
Tak, sportowe są idealne na początek. A najlepiej zacząć nosić jak zaczyna być widać przez koszulkę i bolą gdy np. podskoczysz :P
Sportowe sprawdzają się bardzo dobrze. Nie jestem "początkująca" a dalej je używam. Zresztą będąc w wojsku je też codziennie używałam i sprawdzały się bardzo dobrze.
Armand napisał/a:
Poza tym - witaj w świecie kobiet. Cycki bolą, a staniki trzeba kupować.
To prawda.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-01, 13:47   

Arisu napisał/a:
A najlepiej zacząć nosić jak zaczyna być widać przez koszulkę i bolą gdy np. podskoczysz

Przez koszulkę już całkiem nieźle widać i muszę kombinować ciągle jak je schować (jeszcze trochę do full time muszę poczekać), ale przy podskoczeniu nie bolą.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 14:53   

Cytat:
Arisu napisał/a:
bolą gdy np. podskoczysz

Fallen_Angel napisał/a:
przy podskoczeniu nie bolą.
To zależy. Choć z moich obserwacji jet to trochę tak, że na początku jak rosną to bolą bardzo często przy byle czym. Potem to już trzeba się bardziej postarać. A najbardziej bolą jak się zostanie w nie uderzoną, ale na szczęście nie zdarza się to często.
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-01, 17:15   

Sportowe najlepsze bo i też przed uderzeniem trochę chronią xD ja z początku z własnej winy się wiłam z bólu :p
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-01, 19:00   

Arisu napisał/a:
Bo 6 miesięcy i nie zrobić nic to tak troszkę wstyd
Ja 1.5 roku i nie zrobić nic :P nie czułam potrzeby prawdę mówiąc poza nowymi ciuchami.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 19:56   

Arisu napisał/a:
Ogółem w listopadzie zamierzam się zacząć powoli ogarniać, włosy, okulary nowe kupić, może elektrolizę (zależy od kosztów), kupić rzeczy do makijażu i takie tam. Bo 6 miesięcy i nie zrobić nic to tak troszkę wstyd :D
Ja zaczęłam full time dopiero po 6 miesiącach na HRT. A malować się, ale tak bardzo delikatnie to tak na prawdę przed tygodniem... A stażowo jestm dużo dalej niż Ty. Po prostu każdy ma trochę inne potrzeby co kiedy i ile. Elektroliza byłaby fajna, ale niestety, tak jak SRS muszę odłożyć na kiedy indziej...
Arisu napisał/a:
Z tym że przy biegu bardziej dynamicznie poruszasz się na boki (mówię o takim dość konkretnym biegu, ale przez moją kondycję mój bieg jest jak trucht zwykłej osoby). Ewentualne np. rozrywanie folii bąbelkowej w pracy, przez co z całej siły ciągnę w dwie strony, a kiedy już puszcza to kończę z dwoma kawałkami w dłoniach. Tak czy inaczej, wiadomo o co mi chodzi chyba :)
Jak dobierzesz dobrze stanik, to nie ma problemu. Serio. Ja jakiś czas temu biegałam, chodziłam na marsze z całym kompletem bojowym i piersi nie bolały. Do tego wszelkie inne możliwe aktywności. Zaczęły boleć dopiero jak zaczęły znów rosnąć, ale to też jakoś ostatnio już coraz rzadziej.
Chociaż z drugiej strony, może po prostu jesteś bardziej delikatnie zbudowana... To w sumie też jest możliwość. Ale, w sumie ja też nie jestem jakoś super zbudowana, raczej tak średnio...
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-01, 20:11   

Lagertha napisał/a:
Jak dobierzesz dobrze stanik, to nie ma problemu.

Tego się najbardziej boję, iść tak po prostu do sklepu i przymierzyć to nie bardzo :-P
Ostatnio z moim szczęściem kupiłam bluzę za małą, a później pierścionek który też okazał się za mały... palec spuchł mi i mydło nie pomogło. Musiałam obciąć go za pomocą piłki do metalu i śrubokręta (jakby ktoś stanął za moimi plecami pomyślałby, że obcinam sobie palec :-) ).
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 20:25   

@Fallen_Angel: Niezbyt fajnie... Ja pierścionków nie noszę, w ogóle chyba jedyne co zdarza mi się nosić to jest to nieśmiertelnik, ale bardziej traktuję to jako znak przynależności niż ozdobę. Chyba po prostu zbyt bardzo się różnię od innych dziewczyn :-(
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-01, 20:34   

Kwestia tego co kto lubi. Ja chciałam spróbować nosić pierścionek i nie udało mi się (a zaczynało powoli podobać), uznałam że poczekam do full time. Poza tym noszę łańcuszek z pierwszą literą mojego "nowego" imienia jako symbol od dobrych 3 lat, żeby pamiętać kim jestem i w jakiś sposób wzmacniało mnie to ;-)
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
Ostatnio zmieniony przez Fallen_Angel 2016-11-01, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-01, 20:35   

Lagertha napisał/a:
Chyba po prostu zbyt bardzo się różnię od innych dziewczyn
To jest nas dwie :P Ja poza nieśmiertelnikiem i może jednym naszyjnikiem z nutką, który mi się zgubił(?) też nie noszę i nie chcę.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-01, 20:54   

Lagertha napisał/a:
Chyba po prostu zbyt bardzo się różnię od innych dziewczyn :-(

Biżuteria akurat aż tak totalnie powszechna nie jest, ale jest to coś, czego zazdroszczę neurotypowym cis osobom żeńskim, jakiegoś takiego ogarnięcia pasujących do siebie rzeczy i dodatków ;)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-01, 21:06   

Antnieszka: To już któraś rzecz, że mamy podobnie xD No bo tak: ta sama ulubiona TS vlogerka, zła muzyka, jak mieszkałam w Polsce to było to miasto Smoga Wawelskiego, a terz nieśmiertelniki... Ciekawe co jeszcze mamy tak samo. xD

Jeżynka: Z biżuterią to zależy od środowiska. Ale też zazdroszczę CIS dziewczyną, że wiedzą co kiedy i gdzie pasuje. Ale pewnie to przez własciwą socjalizację w jakiej się wychowały... Może jest inaczej jak jakaś MK ma wsparcie bliskich i jest w to wprowadzana, ale tak to raczej jest to ciężkie... Może mam coś nie tak z głową, ale jak czytam czasem jakieś modowe porady, blogi itd, to zamiast to bardziej oganiać, to czuję się jeszcze bardziej zagubiona i po prostu głupia, jakbym była z innego świata.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-11-01, 21:10   

Jeżynka napisał/a:

Biżuteria akurat aż tak totalnie powszechna nie jest, ale jest to coś, czego zazdroszczę neurotypowym cis osobom żeńskim, jakiegoś takiego ogarnięcia pasujących do siebie rzeczy i dodatków ;)


Z tym to też nie jest jakoś super. Blogi to nie odzwierciedlenie świata, zwykle prowadzą je osoby, które jakiś tam gust wyrobiony mają. Reszta orze jak może. Nie macie się czym przejmować.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-11-01, 21:50   

Jeżynka napisał/a:
jest to coś, czego zazdroszczę neurotypowym cis osobom żeńskim, jakiegoś takiego ogarnięcia pasujących do siebie rzeczy i dodatków

Jeżynka, nie przejmuj się, ja tez zazdroszczę, a z drugiej strony wiem, ze ta cała kobieca umiejętność stylizowania, to mit. Wszytko jest bardziej lub mniej do nauczenia, trzeba tylko chcieć się w dany temat mocniej wgłębić, zainteresować, zacząć "podglądać" innych (w tym wypadku inne dziewczyny, stylistki, blogerki modowe etc). Sama niedawno u jednej czytałam masę komentarzy jak to sobie dziewczyny nie radzą z dobraniem zwykłej bluzki do spódniczki, czy spodni, jazda z kolorami, fasonami, dodatkami itd. Prawda jest taka, że jedna "odgapia" od drugiej i tak się to wszystko kręci.
Tak więc głowa do góry, poradzisz sobie. ;-)
_________________
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-02, 01:50   

Arisu napisał/a:
Wiesz, powiem Ci zupełnie szczerze. Dysforia mnie tak przeżuła i wypluła, że w maju tamtego roku ważyłam chyba 46kg. Kilka dni temu się ważyłam, 62kg. 173cm wzrostu, także jest różnica jak widać :P
Mnie też, ale w trochę inny sposób. Też mam dysforię i to bardzo silną, po prostu musiałam się jakoś nauczyć z nią żyć... Ale i tak masz lepszą wagę niż ja... Mam 190 cm wzrostu i 60 Kg wagi. By nie było, nie odchudzam się, po prostu nie mogę przybrać na wadze.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-02, 11:45   

Arisu napisał/a:

anna82 napisał/a:
Arisu proszę Cię. Biustonosze drogie w UK?
Wiem, wiem, są różniste, ale jak widzę staniki po 40 funtów to mnie zastanawia kto to kupuje
https://www.boobydoo.co.u...?size_range=487


W pobliżu mojego mieszkania na Newland Avenue jest sklep z bielizną gdzie są w sprzedaży biustonosze po ponad 100 funtów także wiesz te po 40 w sumie nie takie najdroższe jeszcze:). Myślę, że dla bogatszej części brytyjskiego społeczeństwa nie jest to jakiś wielki wydatek i tacy ludzie kupują w takich cenach:)

Fallen_Angel napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Jak dobierzesz dobrze stanik, to nie ma problemu.

Tego się najbardziej boję, iść tak po prostu do sklepu i przymierzyć to nie bardzo


Dlaczego? Przecież możesz bez stresu przymierzyć w przebieralni.

Arisu napisał/a:
Tak jak wyżej, w tym miesiącu nadchodzą wielkie zmiany, także stanik również kupię (chociaż nie wiem czy taki mały znajdę xD) i inne rzeczy.


Poszukaj Asdy z działem odzieżowym. Tam raczej na pewno kupisz stanik dla siebie dobry w rozsądnej cenie. Ja ostatnio kupiłam porządnej jakości sportowy stanik za bodajże 4 funty. Zawsze też możesz rozejrzeć się w Primarku, ceny dość niskie i w miarę duży wybór jrśli chodzi o rozmiarówkę. Zresztą w wolnej chcwili przejdź się po sklepach odzieżowych w swojej okolicy i pooglądaj sobie co mają w ofercie. Podejrzewam, że w Barnsley podobnie jak w Hull miejsc gdzie się możesz ubrać jest od groma:)
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-02, 18:13   

Mogę się podpisać pod tym co napisała Arisu.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-02, 19:55   

Lagertha napisał/a:
Arisu napisał/a:
Wiesz, powiem Ci zupełnie szczerze. Dysforia mnie tak przeżuła i wypluła, że w maju tamtego roku ważyłam chyba 46kg. Kilka dni temu się ważyłam, 62kg. 173cm wzrostu, także jest różnica jak widać :P
Mnie też, ale w trochę inny sposób. Też mam dysforię i to bardzo silną, po prostu musiałam się jakoś nauczyć z nią żyć... Ale i tak masz lepszą wagę niż ja... Mam 190 cm wzrostu i 60 Kg wagi. By nie było, nie odchudzam się, po prostu nie mogę przybrać na wadze.


czyli mit o przybieraniu na wadze podczas hrt mozna obalic :D

ja jedyne co to mam straszne problemy ze skórą, wysycha na wiór, walę tłuste kremy z witaminą A i E ale jest ciężko
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-02, 21:03   

no ja chudnę, ale bo pilnuję posiłków. czasem pozwolę sobie na więcej. choc jak piszecie o swoich wagach to przy was czuje sie grubasem, 173/64
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-02, 22:27   

Arisu, ale straszysz... kurde, no...
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-11-03, 00:56   

Arisu, odpalisz kilka kg? :P Ja chudne :(
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-03, 02:15   

Katja napisał/a:
czyli mit o przybieraniu na wadze podczas hrt mozna obalic :D
Nie wiem... Bo ja jestem IS i mój organizm jakoś w ogóle inaczej działa niż, że się tak wyraże u "typowej" MK. Bo nawet antyandrogenów brać nie muszę. A wagę mam niejako zdefinowaną przez zaburzenie genetyczne... :-( :-|
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-03, 08:44   

Lagertha napisał/a:
Katja napisał/a:
czyli mit o przybieraniu na wadze podczas hrt mozna obalic :D
Nie wiem... Bo ja jestem IS i mój organizm jakoś w ogóle inaczej działa niż, że się tak wyraże u "typowej" MK. Bo nawet antyandrogenów brać nie muszę. A wagę mam niejako zdefinowaną przez zaburzenie genetyczne... :-( :-|


no tak ty racisz, a ktoś mi mówił że on przebiera będąc cis.
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-07, 10:01   

Arisu napisał/a:
Wiesz, z obecnym wyglądem to boję się wejść do odzieżowego w ogóle, a co dopiero iść do przymierzalni gdzie mają panią gatekeeperkę (:D), a później iść do kasy i kupić


Fallen_Angel napisał/a:
Mogę się podpisać pod tym co napisała Arisu.


Jestem w stanie jakoś to zrozumieć, ale... Dziewczyny, tak naprawdę, jeśli chodzi o kupowanie ciuchów zgodnych z odczuwaną płcią w zasadzie wszystkie obawy tkwią tylko i wyłącznie w głowie. Uwierzce mi, nikogo nie obchodzi co kupujesz, co przymierzasz, co oglądasz. Niezależnie jakie masz mnemanie o swoim wyglądzie i co kupisz, osoba na kasie ma to gdzieś, pozostała obsługa sklepu również nie mówiąc już o innych klientach.

Katja napisał/a:
czyli mit o przybieraniu na wadze podczas hrt mozna obalic


Chyba trudno coś obalać lub potwierdzać na podstawie 1 przypadku.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-07, 11:41   

Wolałabym jednak poczekać aż zmiany będą bardziej widoczne, wczoraj zamówiłam stanik przez internet - mam nadzieję, że dobry rozmiar wybrałam ;-)

anna82 napisał/a:
Chyba trudno coś obalać lub potwierdzać na podstawie 1 przypadku.

Jak zaczynałam HRT ważyłam 55kg, dzisiaj na wadze 56.3 także mała różnica (mam 178cm wzrostu).
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
anna82
użytkownik
anna82


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 182
Skąd: Łódź / Hull
Wysłany: 2016-11-07, 11:50   

Fallen_Angel napisał/a:
Wolałabym jednak poczekać aż zmiany będą bardziej widoczne, wczoraj zamówiłam stanik przez internet - mam nadzieję, że dobry rozmiar wybrałam


Jasne, każdy czyni jak uważa. Jedyne co chcę przekazać to to, że nie ma się czego obawiać. Ja nigdy nie kupowałam ubrań, butów czy bielizny przez internet. Niemniej trzymam kciuki abyś trafiła w rozmiar :-)

Fallen_Angel napisał/a:
Jak zaczynałam HRT ważyłam 55kg, dzisiaj na wadze 56.3 także mała różnica (mam 178cm wzrostu).


Ja przez pierwsze 2 misiące HRT straciłam na wadze około 2 - 3 kg, ale przez późniejsze miesiące systematycznie waga moja rosła. W sumie od stanu wyjściowego sprzed HRT do dziś (1 rok na HRT) różnica wynosi około 12 kg na plus. Ciut za dużo, ale myslę, że te zbędne 3-4 kg zrzucę sobie do wiosny.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2016-11-07, 16:24   

Dla mnie HRT w dłuższym okresie kompletnie nie miało wpływu na przemianę materii, stosunek wagi do wzrostu mam podobny do Fallen Angel.

Na początku przytyłam kilka kg, ale to raczej głównie przez świadome przejadanie i odkrycie kilku cudownych kaloryczniejszych połączeń typu hummus+pomidor+białe pieczywo <3 ale potem znowu spadło.

Nie wiem więc do końca czy z tym tyciem to mit, czy to zależy od przyswajania hormonów.
 
 
Kate
użytkownik
Avek nie mój.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 82
Posty: 719
Skąd: Ok Wa-Wy
Wysłany: 2016-11-07, 19:45   

Dlatego ja ważąc 69kg boje się trochę rozpocząć HRT, zwłaszcza że mam takie momenty gdzie jednak nie mogę się powstrzymać przed czymś kalorycznym.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2016-11-07, 19:52   

Ja przed HRT nie mogłam w ogóle jeść. Zdarzało mi się ważyć nawet 50kg. Jak już jadłam to bardzo mało i najczęściej 2 razy dziennie, czasem nawet raz (słodkie rzeczy zupełnie były wykluczone - nie smakowały mi). Dopiero po rozpoczęciu HRT w końcu się to zmieniło.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-11-07, 20:19   

Kate napisał/a:
Dlatego ja ważąc 69kg boje się trochę rozpocząć HRT, zwłaszcza że mam takie momenty gdzie jednak nie mogę się powstrzymać przed czymś kalorycznym.


na msc przed hrt wazylam 77 kg, mija 2 msc hrt waze 63, po prostu zakodowalam sobie, duzo wody, brak slodkiego, ostatni posilek gora 18. duzo tluszczy, malo przetworzonego zarcia
 
 
Raja
użytkownik
Rawr!


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2016-11-08, 03:50   

Może nie tyle zauważyłam co po prostu po jakiś dwóch miesiącach na HRT otoczenie dało mi jasno do zrozumienia, że zmiany są mocno zauważalne. W momencie kiedy mimowolnie (bo nawet się nie starałam z ciuchami) większość ludzi w sklepach czy na ulicy zaczęło mnie brać za kobietę stwierdziłam, że chyba coś jest na rzeczy :-P
 
 
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-11-19, 17:08   

miesiąc - włosy, włosy everywhere. minimalny wąsik, peach fuzz na brodzie się zagęszcza, happy trail zarasta. jakieś takie zarysy v-ki na brzuchu (pomimo, że gruby jestem lol), głos brzmi nieco inaczej, twarz tak samo beznadziejna jak zawsze.
_________________
 
 
Mr.Nobody
użytkownik

Posty: 6
Wysłany: 2016-11-19, 18:27   

Owłosienie na niektórych partiach ciała to szybko, ze 2-3 dawki leków. Głos to nawet nie wiem. Na to akurat nie zwracałem uwagi i nie potrafię nawet będąc iks lat po wszystkim dostrzec zmiany swojego głosu choć na pewno się zmienił bo inni to zauważali. Pół roku na zmalenie tego co było na klatce.
 
 
salamandra
użytkownik
Jaśnie Panienka


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 68
Posty: 791
Wysłany: 2016-11-19, 18:39   

po trzech miesiącach klienci zaczęli mówić do mnie per "pani" i jakoś nie pokojarzyli, że przez pół roku obsługiwał ich kolo, który jakoś płynnie przeminął, kilka osób pytało się gdzie się podział i otrzymywali informację, że wyjechał za granicę... 8-)
_________________
Całuski!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=L9p8LXD5UDs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 10