Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ryu
2015-03-13, 00:45
WKU
Autor Wiadomość
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-12, 23:50   WKU

Zastanawia mnie taka rzecz...
Czy wojsko odczepia się w momencie orzeczenia psychologa o transseksualizmie czy dopiero po hormonach albo fizycznej zmianie?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-03-13, 00:10   

Odczepi się raczej w momencie orzeczenia - tak się to załatwia, że idziesz z papierami na komisję i nie idziesz do wojska... (no teraz to nikt nie idzie jak nie chce, ale jak jeszcze było przymusowe, to teeski i tak nie szły, wystarczyła opinia).
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7101
Wysłany: 2015-03-13, 00:22   

Najnowsze rozporządzenie pani premier pozwala powołać na ćwiczenia wojskowe (jakieś 2 tygodnie) każdego. Wcześnie brali tylko ludzi, którzy mieli za sobą odbytą służbę wojskową.

To nie znaczy jeszcze, że zaczną brać takich nieprzeszkolonych ludzi, a planowane kwoty to raptem: 20.000 w 2015 i 35.000 w 2016, ale lepiej mieć to na względzie.

http://wiadomosci.dzienni...ma-kazdego.html
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-13, 00:23   

TS nie będą brali.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7101
Wysłany: 2015-03-13, 00:29   

anarchoqueer napisał/a:
TS nie będą brali.

Pod warunkiem, że TS ma jakieś papiery na ten swój TS. Dlatego piszę, że warto mieć na względzie.
 
 
lucychix
użytkownik
Lucychix

Posty: 50
Skąd: Londyn
Wysłany: 2015-03-15, 12:35   

No a co z osobami , ktore wygladaja np. jak kobieta ale nie maja na to rzadnych papierow? Albo maja ale z innego kraju i nie po polsku. Ja czesto latam do PL i boje sie, ze jak zacznie sie zadyma na wschodzie to beda sie mnie czepiac, bo przeciez swoich urzednikow, samorzadowcow i ksiezy nie beda wysylac. Jesli chodzi o mnie to mam papier ale z innego kraju i nie po polsku, ze sobie plec zmieniam.
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-15, 16:58   

Cytat:
No a co z osobami , ktore wygladaja np. jak kobieta ale nie maja na to rzadnych papierow?

Nie biorą ich do woja, to się nazywa 'feminizm' i skreśla ze służby na komisji lekarskiej.
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-17, 00:42   

Jeśli jesteś na stałe za granicą, to nie biorą (o ile nie masz stałego zameldowania w PL).
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-17, 07:31   

Ups.. bo się nie wymwldowałam z Pl... Ale i tak mam D więc w czasie pokoju nie muszę się martwić przynajmniej...
 
 
Amelia
użytkownik

Posty: 2
Wysłany: 2015-03-23, 13:03   

Jak wygląda sprawa osób, które dopiero po określeniu kategorii dorobiły się wyroku zmieniającego oznaczenie płci i nie poinformowały WKU o jakiejkolwiek zmianie? Czy będą wzywane i na jakie dane?

Czy wezwanie wystawione na stare dane jest ważne?

Co w przypadku niedopełnienia obowiązku meldunkowego - obecnie nie ma już za to kary?
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-23, 13:06   

Cytat:
Jak wygląda sprawa osób, które dopiero po określeniu kategorii dorobiły się wyroku zmieniającego oznaczenie płci i nie poinformowały WKU o jakiejkolwiek zmianie? Czy będą wzywane i na jakie dane?

Będą wzywane na stare dane jeżeli nie poinformowały o zmianie WKU. Polska to specyficzny kraj, tutaj Urząd Stanu Cywilnego, WKU, ZUS itd. działają w zupełnie rozdzielnych rzeczywistościach i sprawy zmiany danych w tych instytucjach trzeba załatwiać oddzielnie.

Cytat:
Czy wezwanie wystawione na stare dane jest ważne?

Tak.


Cytat:
Co w przypadku niedopełnienia obowiązku meldunkowego - obecnie nie ma już za to kary?

Tutaj przyznam, że nie wiem. Meldunek AFAIK jest zmieniany razem ze zmianą danych w USC.

http://www.infor.pl/prawo...-zniesiony.html
Ten link sugeruje, że nie ma kar.
 
 
Amelia
użytkownik

Posty: 2
Wysłany: 2015-03-23, 18:40   

Co więc zrobią, gdy nie będę mogła odebrać wezwania bo całkiem inne dane, dodatkowo nie mieszkając już pod starym adresem? (wyrok dawno mi zaginął w stercie papiórków)

Że za brak meldunku nie ma kary doskonale o tym wiem - od 2013 - i nie trudzę się przy przeprowadzkach meldowaniem i wymeldowywaniem, bo musiałabym po pierwsze mieć zgodę właściciela i przy każdej przeprowadzce tracić kupę nie tylko swojego czasu na to.

Jeżeli ustalą - przez policje - że tam nie mieszkam, to zapewne dowiedzą się też jaki jest mój obecny pesel, imię i nazwisko, więc co najwyżej powinni wezwać na nowe dane do wyjaśnień, a wtedy mam prawo stwierdzić, że nie wiedziałam, że tego sąd/usc nie załatwił.

Poza tym na powyższe są jakieś paragrafy i artykuły? Słyszałam o jednej osobie, którą latami męczyli wezwaniami na stare dane aż sobie dali spokój.

I dziwi mnie, że skoro MSW wydaje PESEL, MSW wydaje dowód i pod MSW podlegają(chyba)wszystkie WKU, to dlaczego nie ma obiegu informacji???
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-23, 18:53   

Cytat:
I dziwi mnie, że skoro MSW wydaje PESEL, MSW wydaje dowód i pod MSW podlegają(chyba)wszystkie WKU, to dlaczego nie ma obiegu informacji?

Też nie wiem. :roll:
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-04-10, 15:19   

Amelia napisał/a:
I dziwi mnie, że skoro MSW wydaje PESEL, MSW wydaje dowód i pod MSW podlegają(chyba)wszystkie WKU, to dlaczego nie ma obiegu informacji???



Ochrona danych osobowych...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11