Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dr Liber jak wybrnąć z sytuacji?
Autor Wiadomość
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
  Wysłany: 2016-10-26, 08:13   Dr Liber jak wybrnąć z sytuacji?

Witam. Popełniłem jeden błąd z własnej desperacji,z chęci poczucia się już mężczyzną . Zacząłem brać testosteron na własną rękę miesiąc przed pierwszą wizytą u dr Libera. Wystosowałem taką samą dawkę jaką dostaje się u dr na początku,czyli Omnadren co dziesięć dni. Potem stwierdziłem,że przecież potrzebuje również prawnej zmiany płci i zacząłem myśleć bardziej rozsądnie i wybrałem sie do lekarza. Dr Liber kazał mi zrobić badania hormonalne przed braniem hormonów i teraz moje pytanie jak wybrnąć z danej sytuacji? Posiadam badania hormonalne ale sprzed roku. Czy moge na nich bazować,bo przeciez później moglo sie to wszystko przeciągnąć z problemów finansowych lub z innego powodu? Czy bede musial sie cofac z testosteronem i go odstawić do wyrównania hormonów? Jestem pewien swojego transseksualizmu,ogólnie jestem stabilna osoba dlatego nie chciałbym sie cofać do stanu wyjściowego,bo chociaż to byl krotki okres czasu to zaszly juz duże zmiany w glosie i troche w wyglądzie poprzez co inni odbierają mnie w pełni jak chłopaka. Prosze o odpowiedzi. Wiem,ze zrobiłem glupi blad,natomiast bylem zdesperowany i bardzo chciałem juz zacząć byc chociaż troche sobą. Pozdrawiam
_________________
matthewk.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-10-26, 08:29   

Myślę że lepiej byłoby zapytać lekarza bo my jednak się nie znamy profesjonalnie na tym na tyle żeby wiedzieć jakie manipulacje hormonami są bezpieczne.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-26, 08:31   

[quote="lexel"] tu nie chodzi o bezpieczeństwo bo przeciez Liber i tak kaze brać hormony przed tym jak sam rozpatrzy wyniki natomiast o sprawę w sadzie czy da sie to jakos obejsc
_________________
matthewk.
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2016-10-26, 09:00   

no właśnie to są skutki kombinowania "na skróty"......:/ w tej sytuacji ja bym przyniosła mu te stare wyniki i "urżnęła" głupa że "myślałem, że sa akutualne a teraz to już biorę testosteron" ale nie znam Libera , nie wiem jak sie wtedy zachowa, Robacha by się wkurzyła za taki numer, choć w zasadzie trochę podobnie zrobiłam - jak mi kazała zrobic badania to jej powiedziałam, że już biorę Finaster od roku, ale w sumie,jak się okazało, niezmienił mi on na tyle wyników żebym wyskoczyła poza męskie zakresy. No bo teraz żeby Ci wyszły "natywne" wyniki to musiałbyś przestac brać testo na kilka miesięcy pewnie :/ Wg mnie błąd,że mu nie powiedziałeś, że już bierzesz testo.

A w sądzie - no chyba tam nikt wyników nie rozgrzebuje, a jak sprawa będzie za powiedzmy pól roku to wyniki sprzed dwóch lat będa tak samo "rzeczywiste" jak wyniki sprzed pół roku, a z drugiej strony ten "stary" jest dowodem że miałes normatywne dla płci biologicznej wyniki, więc lekarz podając je w opisie jako odniesienie też za dużo nie "nagnie"
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-26, 09:29   

Fizia napisał/a:
no właśnie to są skutki kombinowania "na skróty"......:/ w tej sytuacji ja bym przyniosła mu te stare wyniki i "urżnęła" głupa że "myślałem, że sa akutualne a teraz to już biorę testosteron" ale nie znam Libera , nie wiem jak sie wtedy zachowa, Robacha by się wkurzyła za taki numer, choć w zasadzie trochę podobnie zrobiłam - jak mi kazała zrobic badania to jej powiedziałam, że już biorę Finaster od roku, ale w sumie,jak się okazało, niezmienił mi on na tyle wyników żebym wyskoczyła poza męskie zakresy. No bo teraz żeby Ci wyszły "natywne" wyniki to musiałbyś przestac brać testo na kilka miesięcy pewnie :/ Wg mnie błąd,że mu nie powiedziałeś, że już bierzesz testo.

A w sądzie - no chyba tam nikt wyników nie rozgrzebuje, a jak sprawa będzie za powiedzmy pól roku to wyniki sprzed dwóch lat będa tak samo "rzeczywiste" jak wyniki sprzed pół roku, a z drugiej strony ten "stary" jest dowodem że miałes normatywne dla płci biologicznej wyniki, więc lekarz podając je w opisie jako odniesienie też za dużo nie "nagnie"
bałem się jego reakcji,a bardzo zależało mi na dostaniu recepty na pierwszej wizycie,może dlatego,że testosteron bardzo szybko wywołał we mnie zmiany. Już przed braniem testosteronu byłem również odbierany jako chłopak,ale zdarzały się również osoby,które odbieraly mnie jako kobietę z takim stylem i sposobem bycia. Teraz każdy się dziwi jak usłyszy,ze jednak moje stare dane to na kobietę stąd rodzi się większe zamieszanie. Na szczęście moi rodzice wiedzą o mnie,jestem po coming outcie,wiec przynajmniej sprawa w sadzie bedzie odbywać się z rodzicami. Motylek- w takim razie będę brak nadal testosteron. Żałuję,ze mu nie powiedziałem ale teraz chyba udam grupa,ze myślałem ze takie badania sa jeszcze aktualne.
_________________
matthewk.
 
 
mateusz944
użytkownik
matthew94

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 28
Wysłany: 2016-10-26, 09:58   

foxy napisał/a:
mateusz944, ja na Twoim miejscu zrobiła bym badania normalnie teraz i pokazała dr, jak masz jakieś wcześniejsze to też mu przynieś dla porównania.
Przecież on wie że wiele osób coś tam próbuje przed pierwszą wizytą, to nie zbrodnia.
Powiedz mu że chciałeś trochę masy mięśniowej nabrać itd żeby się poczuć facetem.
Jak go znam to się tylko zaśmieje, rzuci jakiś komentarz i tyle :) Ja bym nie kłamała na Twoim miejscu, no ale zrobisz jak uważasz.
przyznam mu się teraz i powiem,że bałem się po prostu reakcji. I pokaże te badania sprzed roku. Testosteron mialem w normie natomiast odrobine DHA bylo wyższe niż norma. Cofać się kilka miesięcy to tak jakby odbieranie mi czegoś,co daje mi największe szczęście w danym momencie. Dziewczyny,dziekuje za odpowiedzi.
_________________
matthewk.
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-26, 13:36   

Ja przez 4 lata brałam androcur i okazjonalnie estradiol przed pierwszym spotkaniem z nim. Kazał mi zrobić badania przed wprowadzeniem pełenej hrt, więc zrobiłam, dałam mu do obejrzenia i nic nie powiedział. A sąd to w ogóle nie interesuje. Żaden biegły nie odniósł się do nich w swoich opiniach dla sądu.
 
 
Gabi
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 259
Posty: 1367
Wysłany: 2016-10-26, 14:44   

Liber to nie jest lekarz z łapanki osadzony przez nfz z braku lakku, zna temat lepiej niż my i wie co potrafimy na wywijać :-D i wcale go to nie dziwi. Ale jest też człowiekiem i jak każdy woli szczerość od okłamywania. Po prostu powiedz mu prawdę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-27, 00:36   

mateusz944 napisał/a:
przyznam mu się teraz i powiem,że bałem się po prostu reakcji.

Dokładnie, ja bym tak zrobił, jemu nie ma sensu kręcić, a dla sądu to nie są decydujące sprawy. Zrobiłbym na Twoim miejscu badania teraz, a na następną wizytę do niego wziął te wyniki z teraz i te sprzed hormonów i powiedział całą prawdę :) Pewnie tak jak foxy mówi będzie.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-27, 00:47   

Mi wypadł rok hrt pozaprzepisowego, a w następnej kolejności Liber. Trochę mu się to nie podobało, ale szczególnie mocno nie krytykował. Dostał moje wyniki sprzed 2 lat wstecz i nawet nie spojrzał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9