Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia psychologiczna robiona w trakcie HRT?
Autor Wiadomość
asdfghj
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 33
Posty: 311
Wysłany: 2016-10-18, 17:56   Opinia psychologiczna robiona w trakcie HRT?

zauważyłem, że większość k/m zaczynała od psychologa i dopiero po wyrobieniu opinii szła do seksuologa. ale jako, że w polsce nie ma specjalnie uregulowanego postępowania w przypadku transseksualizmu, tzn. listy kroków, co, jak i gdzie robić to cóż... moim pierwszym krokiem był seksuolog. po 4 miesiącach dostałem omkę, ale zastanawiam się czy nie będzie miało to wpływu na opinię psychologa, termin pierwszej wizyty mam dopiero w grudniu. co ciekawe mój seksuolog jeszcze rok temu ludzi bez opinii i kariotypów na HRT nie przerzucał...

no i czy ktoś miał tak, że poszedł do seksuologa i będąc na HRT dopiero poszedł do psychologa?

z góry dzięki za odp
_________________
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-18, 18:01   

asdfghj napisał/a:
no i czy ktoś miał tak, że poszedł do seksuologa i będąc na HRT dopiero poszedł do psychologa?

Znam jedną panią, która swoją tranzycję zaczęła od wszczepienia implantów piersi, potem zaczęła terapię HRT, a dopiero chyba po 4 albo więcej latach poszła do psychologa i to tylko dlatego, że potrzebna jej była oficjalna opinia do sądu.


.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-18, 23:40   Re: Opinia psychologiczna robiona w trakcie HRT?

asdfghj napisał/a:
no i czy ktoś miał tak, że poszedł do seksuologa i będąc na HRT dopiero poszedł do psychologa?

Ja i pewnie większość pacjentów Libera :P (ale ja byłem dopiero miesiąc na HRT jak poszedłem na pierwszą wizytę do psychologa).
Nie wiem czemu jakiś psycholog miałby mieć z tym problem... wręcz powinien mieć dodatkową przesłankę: gościu bierze HRT i jest zadowolony, akceptuje zmiany jakie w nim zachodzą itp., czyli tym bardziej przesłanka za pozytywną opinią.
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-19, 22:51   

To prędzej lekarz prowadzący może mieć z tym problem, że ktoś bez konsultacji psych* przychodzi :P W drugą stronę szczerze wątpię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10