Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hormon wzrostu a testosteron
Autor Wiadomość
snapesnapesever
użytkownik
Raffaello


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 61
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-10-01, 15:16   Hormon wzrostu a testosteron

Hej, jestem k/m, na razie zbieram interesujące mnie informacje dot. tranzycji.I wiele -podobnych pytań jeszcze będzie. :mrgreen:

Na razie mam ok. 167 cm, może urosnę jeszcze z 2 cm, ale pewnie nie więcej, bo moja rodzina należy do niskich. Kiedy po 18 zacznę brać testosteron, to branie hormonu wzrostu też będzie możliwe?
Zależy mi tak na minimum 178 :)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-01, 15:32   

W żadnym kraju świata w ramach korekty płci nie zapisuje się hormonu wzrostu, bo on oprócz rośnięcia kości długich powoduje też powiększenie organów wewnętrznych, w tym serca. Przyjmowanie hormonu wzrostu mogłoby więc stanowić zagrożenie dla życia :<
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 15:37   

snapesnapesever, Jesteś jeszcze naprawdę młody, więc masz szansę jeszcze urosnąć. A czy to będzie 178 cm, nie wiadomo. Ale na pewno bez podania hormonu wzrostu, tego się nie stosuje. Ogólnie, w pewnym wieku, wzrost jest już stały i się nie zmieni. I żadne sztuczki tu nic nie zdziałają.
 
 
snapesnapesever
użytkownik
Raffaello


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 61
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-10-01, 15:53   

Trochę szkoda, ale i tak wzrost schodzi na dalszy plan, najważniejszy jest testosteron i "męski, upragniony" wygląd. ;)
Ale nie mówię, wysokim też by się chciało być, haha... ;-)
_________________
"Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy. "
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-01, 16:01   

snapesnapesever, Nie chcę Cię martwić, ale wzrost jest określony genetycznie z góry i wyjątkiem mogą być tutaj różne schorzenia, np zespół Klinerfeltera, kiedy to jest zawsze wysoki. U mnie, pomimo, że jestem facetem z urodzenia, jest poniżej przeciętnej, bo mniej niż 160cm. Twój, jako biologicznej kobiety, (przepraszam za to) też będzie automatycznie niższy i w granicy normy kobiecej. Przeciętnie, bo zdarzają się i wyjątki.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-10-01, 19:45   

Ale aż tak się nie martw pewnie będziesz wyższy od swojej mamy ;)
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-10-05, 19:54   

Hormon wzrostu czyli somatotropina jest przepisywany jako lek u osób które w okresie dojrzewania nie maja go w odpowiedniej ilości i po prostu nie rosną. Jego działanie wzrostowe kończy się z końcem okresu dojrzewania.

Podanie somatotropiny po okresie dojrzewania nie powoduje już zwiększania wzrostu ale rozrost tkanek miękkich czyli pogrubienie palców, zwiększenie stup przerost żuchwy i łuków brwiowych oraz wiele innych atrakcji (w tym przerost mięśnia sercowego i niewydolność serca) które można zobaczyć wpisują w googlu hasło akromegalia i oglądając obrazki.

Jest jeszcze jeden przypadek w którym podje się somatotropine (w USA) za bagatela około 1000 USD za jedna dawkę. Biorą ją mężczyźni by opóźnić efekty starzenia.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10