Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Papież Franciszek apeluje o traktowanie z szacunkiem LGBT
Autor Wiadomość
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-03, 16:29   Papież Franciszek apeluje o traktowanie z szacunkiem LGBT

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-03, 16:53   

antnieszka napisał/a:
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html

Komentarze jak zwykle porażają miłością. :roll:

Czy ja doczekam czasów, aż ktoś wypleni tę chrześcijańską zarazę raz na zawsze?


.
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-03, 16:56   

A ma apelować w imię chrześcijańskiej miłości o brak szacunku? Przecież to nic tak naprawdę nie zmienia.

Uznał nauczanie w temacie gender za herezję, tak jak uznawano, że herezją jest heliocentryczny model układu słonecznego i teoria Darwina, która nota bene była przesycona szacunkiem do boskiego geniuszu.
Po prostu im się nie zgadza z światopoglądem więc będą tępić. Nihil novi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-10-03, 17:13   

chrześcijaństwo chrześcijaństwem, religie i doktryny są pełne strachu, a strach zabija miłość. To że oni mówią o miłości nie znaczy że o niej wiedzą. Świat się nie zmieni dopóki każde urodzone dziecko wpajane będzie doktryną przynależenia i będzie uzależnione od matrycy otoczenia, zamiast samo żyć wedle swojej prawdy.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 17:49   

Inka, akurat dziecku to trzeba drogę pokazać niech to zrobią rodzice lub opiekunowie bo samo nie znajdzie.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-10-03, 20:01   

twoja opinia! dziecku zapewne trzeba pomóc, ale różnica pomiędzy pomocą a pokazaniem drogi to właśnie jest ta doktryna. Ale nie wymagam od ciebie abyś mnie zrozumiała, zajęło mi 50 lat ciągłego pytania o to kim jestem, czy bardziej o to kto to jest te "JA".
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 20:18   

Dokładnie tak jak piszesz potrzeba czasu i doświadczenia którego dziecko nie ma. Nie chodzi tu wcale o wpajanie doktryny ale o dobry przykład i radę rodzica. Bez tego dzieci wychowują rówieśnicy na ulicy. A to może się skończyć jak zagryzienie białego lwiątka bo jest inne lub eskalacji przemocy jeśli dziecko ma np przewagę siły fizycznej. Religii w to nie mieszam przestało mnie interesować co mówi Watykan i jego przywódca do podwładnych i jak dobry ma PR w kwestii np handlu samochodami z dni młodzieży. Wg mnie niczym to się nie różni od średniowiecznego handlu odpustami i relikwiami.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-10-03, 20:37   

Nie!
Co ja pisze to że brak doświadczenia nie znaczy że dziecko mniej czuje swą prawdę od tego człowieka który już został zastraszony. Zauważ że właśnie chronienie tego dziecka od jej/go odkrywania świata poprzez wpajanie mu/jej tego co właśnie ty zaznałaś jest Doktryną!
Ja używam słowa doktryna nie wedle zabobonów nauki kościoła ale jako posilnego wpajania doświadczeń jednej osoby drugiej.
Zauważ że twoje chronienie dziecka przed bólem jest przekazywaniem uczucia strachu, nawet jeśli jest ten strach w twej podświadomości.
miłość to wyzwolenie od jakichkolwiek wymagań i strachu. Rodzimy się pięknymi ale strach naszych rodziców powoli ściemnia światło prawdy i wpaja strach który nie pozwala nam aby stąpać po Ścieszce naszego życia wedle prawdy.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 20:45   

Wykrzyknikiem mnie nie przekonasz ja wolę stare i sprawdzone metody bez krzyku w dyskusji zatem jak dla mnie nastąpił jej koniec.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-10-03, 21:11   

Nie krzyczę!!! lol

Tak jak pisałam wcześniej, nie pisze aby przekonać, jeśli bym tak pisała to sama bym szerzyła doktrynę swego własnego słowa!
To po prostu jest moja prawda teraźniejsza....
Natomiast wychowywanie dziecka i próba powstrzymania się od straszenia jego własnymi doświadczeniami jest niezmiernie trudna i sama się przyznaje że nie jest możliwym aby dziecko wychować totalnie wyzwolonym od naszego słowa.

 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-10-03, 21:26   

inka napisał/a:

Natomiast wychowywanie dziecka i próba powstrzymania się od straszenia jego własnymi doświadczeniami jest niezmiernie trudna i sama się przyznaje że nie jest możliwym aby dziecko wychować totalnie wyzwolonym od naszego słowa.


By tak uczynić trzeba by tylko obserwować dziecko, a i tak sam fakt bycia obserwowanym zmienia obiekt. Wychowanie nie polega na pozwoleniu by dziecko samo wszystkiego doświadczało, tylko na pokazywaniu świata i asystowaniu w poznawaniu. Oczywiście, zawsze jest to obarczone "skażeniem" przez światopogląd rodzica, ale nie rozumiem czemu miałoby być to złe. Dzieci puszczone samopas mają w późniejszym życiu problemy z poczuciem wartości i osadzenia w świecie, a to skutkuje wieloma zaburzeniami osobowości, z którymi muszą się potem borykać. Człowiek potrzebuje wiedzieć na czym stoi. Dopiero później, jeśli ma chęci i możliwości, może podjąć się weryfikacji tych tez.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 21:39   

Inka ok może źle odczytuję twoje pojedyncze, podwójne i potrójne wykrzykniki. :-)
Armand no lepiej bym tego nie napisała...
Choć ciśnie mi się tu porównanie znów do drogi. Dlaczego dziecko ma się na ciemnej drodze potknąć jeśli może dostać od rodzica latarkę. Dokąd z tą latarką zawędruję to już jego sprawa.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-10-03, 22:05   

Dla tego też napisałam "Natomiast wychowywanie dziecka i próba powstrzymania się od straszenia jego własnymi doświadczeniami jest niezmiernie trudna i sama się przyznaje że nie jest możliwym aby dziecko wychować totalnie wyzwolonym od naszego słowa"
Aczkolwiek, to że nam się wydaje że ochronimy to dziecko przed przysłowiowym potknięciem nie znaczy że w danej sytuacji to dziecko tak samo się potknie. Zauważ że to co może być negatywnym zjawiskiem dla jednej osoby może także być pozytywne dla innej. Potkniecie się o korzeń zaraz przed wyłonieniem się przepaści jest jak gdyby ocaleniem.
Twoja prawda jest jedynie twoja, kiedy ta prawda jest przekazana staje się zatruta, ponieważ istnieje jedynie jedna prawda i jest ona tak indywidualna jak sam człowiek.
_________________
religia jest dla tych, którzy boją się piekła, duchowość dla tych, którzy już tam byli...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-03, 22:54   

Latarkę a nie ostrzeżenie że tu masz ten korzeń czy jakąś jedynie słuszną mapę korzeni. Z latarką przepaść też zauważy.
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-04, 00:30   

Polskie media trochę przeinaczają. Znalazłam źródło: http://www.nytimes.com/ap...ransgender.html
Nie błogosławi osób trans. Uznaje to za grzech, coś wbrew naturze. Nowością jest tylko to, że nie wolno innym osobom osądzać osób homo i trans. Nadal nie uznaje faktu istnienia transseksualizmu, a osoby homoseksualne mają żyć w celibacie.
 
 
Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 112
Posty: 689
Wysłany: 2016-10-04, 00:35   

Usunięty napisał/a:
Nadal nie uznaje faktu istnienia transseksualizmu, a osoby homoseksualne mają żyć w celibacie.

A to ci nowina dopiero, wstrząsające! 8-)



.
_________________
 
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-04, 00:35   

degenerat...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-10-04, 04:12   Re: Papież Franciszek apeluje o traktowanie z szacunkiem LGB

antnieszka napisał/a:
Papież Franciszek apeluje o traktowanie z szacunkiem LGBT

no i... co z tego?

tak w sumie to nie wiem po co te wszystkie wątki...
_________________
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-10-04, 15:16   

wendigo, Ja już teżnie wiem, chyba kolejna gównoburza przeszła :P
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-10-04, 18:10   

Cytat:
Papież Franciszek apeluje o traktowanie z szacunkiem LGBT

Rada UE wyraża głębokie zaniepokojenie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-10-04, 18:51   

i zapowiada zmiany
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9