Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta dla MK.
Autor Wiadomość
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 00:55   Dieta dla MK.

Lagertha napisał/a:
Bo mam 190 cm wzrostu i ważę tylko 60 KG i nie mogę po prostu przytyć. A mnie to osobiście wykańcza. Nie chcę wcale być chuda, odżywiam się normalnie i nic...

Alpaka napisał/a:
Moze zalozymy inny temat odnosnie diety i zywienia? Uwazam, ze to dobry pomysl, bo wiele tsek moze miec problemy z waga i rozkladem tkanki miesniowo tluszczowej w organizmie.


To tak słowem wstępu, jakie macie sposoby na radzenie sobie z podobnymi problemami? Stosujecie diety? Albo macie może jakieś inne sprawdzone sposoby jak pozbyć się niedowagi albo nadwagi?
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 12:41   

Jesli chodzi o niedowage, to proponowalabym jedzenie wysokokalorycznych produktow.
Np. pic co najmniej 3 lyzki oliwy z oliwek dziennie - zdrowy roslinny olej ale jednak tluszcz, ktory jest wysokokaloryczny. Do tego wkomponuj w codzienne posilki jajka, ktore tez sa kaloryczne. No i slodycze. Tylko trzeba uwazac na cholesterol i poziom cukru.

Ja walczylam z nadwaga, ktorej przyczyna byla olanzapina, po ktorej utylam do granicy nadwagi z otyloscia. Do tego slodycze (glownie czekolady i batony czekoladowe) oraz oliwa z oliwek.
Teraz, po zmianie leku, osiagnelam normalna wage, ale te slodycze...
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 12:57   

Diety generalnie nic nie dają bo po zakończeniu ich stosowania organizm wraca do stanu sprzed nich. Odżywianie się tłuszczem też nie prowadzi do niczego dobrego - nie wierzcie reklamom, nie ma czegoś takiego jak 'zdrowy tłuszcz', to że oliwa z oliwek mniej szkodzi niż smalec wieprzowy nie czyni z niej niczego zdrowego. Jeżeli ktoś chce więcej ważyć powinien stosować dietę wysokobiałkową i ćwiczenia anaerobowe które pozwolą rozwinąć określone partie mięśni. One tak szybko nie znikną.

Poza tym nie spotkało mi się jeszcze osoby, która utyła lub schudła tak, jak sobie wymarzyła. K/mowie tyją często w biodrach i udach a u m/k rośnie głównie brzuszek. Szczupłość wbrew pozorom sprawia lepsze wrażenie.
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 14:16   

Dieta wysokobiałkowa może doprowadzić do zakwaszenia i odwodnienia organizmu a także do zaburzenia równowagi elektrolitowej organizmu. W niektórych przypadkach może także obciążyć nerki i doprowadzić do rozwoju skazy moczanowej, zaburzeń pracy serca i wielu innych dolegliwości.
Oliwa z oliwek jest bez porównania o wiele bardziej zdrowsza niż smalec bo to kwasy tłuszczowe nienasycone a smale to sam tłuszcz nasycony. Poczytaj o tym jak nie wierzysz.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-07-02, 14:58   

michagros napisał/a:
Dieta wysokobiałkowa może doprowadzić do zakwaszenia i odwodnienia organizmu a także do zaburzenia równowagi elektrolitowej organizmu.

A obżeranie się słodyczami niby nie? Osobiście jem głównie słodycze i węglowodany i bardziej mi wpływają na wątrobę niż na wagę. Dieta wysokobiałkowa ma już większy sens w takich przypadkach.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-07-02, 15:10   Re: Dieta dla MK.

Lagertha napisał/a:
To tak słowem wstępu, jakie macie sposoby na radzenie sobie z podobnymi problemami? Stosujecie diety? Albo macie może jakieś inne sprawdzone sposoby jak pozbyć się niedowagi albo nadwagi?

Ech... chciałabym mieć taki problem. Mogłabym wtedy znowu jeść pół kilo ciastek dziennie :D A tak to życie zmarnowane ;)

A w drugą stronę to najlepiej robi mi obecnie rower. Poza tym raczej nieprzetworzone produkty z niską zawartością cukru i niespecjalnie kaloryczne.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-07-02, 15:52   

Muszę schudnąć. Ważę za dużo. Jestem za gruba i czuję się za wielka. :D
_________________
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 15:53   

Jeżynka napisał/a:
Osobiście jem głównie słodycze i węglowodany i bardziej mi wpływają na wątrobę niż na wagę


Wiec ci zazdroszce, ze nie tyjesz po slodyczach. Jestes chyba ewenementem.
Slodycze powoduja wzrost zlego cholesterolu we krwi, odkladanie sie zbednej tkanki tluszczowej oraz podnosza pozim glukozy we krwi. Chyba o to chodzi autorce tematu, zeby utyc?

A na watrobe zle wplywaja szkodliwe produkty przemiany materii jak alkohol, leki itp. a nie jakies slodycze.
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 16:03   

@michagros
Dieta wysokobiałkowa rozsądnie stosowana nie jest groźna dla zdrowia, szczególnie u osoby dorosłej. Ale należy też pamiętać o dostarczaniu wszystkich innych składników odżywczych i odpowiedniego poziomu energii.

Oliwa z oliwek jest zdrowa przede wszystkim według producentów oliwy z oliwek... Tak naprawdę nie ma sensowniejszych przyczyn, żeby preferować ją ponad choćby olej rzepakowy. Po prostu jest modna na rynku i droga, więc częściej jest dobrej jakości tłuszczem niż najtańszy olej rzepakowy z marketu lub margaryna. Z tego powodu przestawienie się na oliwę z margaryny faktycznie może wyjść na zdrowie. Ale picie oliwy ponad wymagane człowiekowi spożycie tłuszczu zdrowe już nie jest, nawet bardziej, niż dieta białkowa. Ponadto, większość dostępnej na naszym rynku oliwy jest źle przechowywana przez za długi czas. Nie tak jak w Hiszpanii czy Włoszech gdzie jest łatwy dostęp do świeżej niefiltrowanej oliwy. W większości sklepowej oliwy nie ma już żadnych omega-3 czy jakichkolwiek przeciwutleniaczy.
Cytat:
Slodycze powoduja wzrost zlego cholesterolu we krwi, odkladanie sie zbednej tkanki tluszczowej oraz podnosza pozim glukozy we krwi. Chyba o to chodzi autorce tematu, zeby utyc?

Powodują, ale nabranie odpowiedniej wagi nie polega na prostym wzięciu rad dla ośób odchudzających się i odwróceniu ich o 180 stopni. :P
Cytat:
A na watrobe zle wplywaja szkodliwe produkty przemiany materii jak alkohol, leki itp. a nie jakies slodycze.

Słodycze zawierają zwykle dużo sacharozy i ciężkich tłuszczów więc tak - wpływają bardzo źle na wątrobę...
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 03:05   

michagros napisał/a:
Dieta wysokobiałkowa może doprowadzić do zakwaszenia i odwodnienia organizmu a także do zaburzenia równowagi elektrolitowej organizmu.

Wiesz czemu tak jest? Dlatego, że organizm po obcięciu węglowodanów zaczyna oddawać wodę, a wraz z nią elektrolity. Dlatego przy diecie wysokobiałkowej nie należy ich całkiem wyrzucać.
michagros napisał/a:
Oliwa z oliwek jest bez porównania o wiele bardziej zdrowsza niż smalec bo to kwasy tłuszczowe nienasycone a smale to sam tłuszcz nasycony. Poczytaj o tym jak nie wierzysz.

Wątpię czy picie takiej oliwy byłoby zdrowe. Smażenie na niej, używanie do sałatek - ok. Picie jej łyżkami? Raczej nie.
michagros napisał/a:
Wiec ci zazdroszce, ze nie tyjesz po slodyczach. Jestes chyba ewenementem.

Nie jest, ja też nie tyje po słodyczach. Zależy od metabolizmu.
Lagertha napisał/a:
Albo macie może jakieś inne sprawdzone sposoby jak pozbyć się niedowagi albo nadwagi?

Jedz węglowodany i wysokokalorycze jedzenie na noc, tuż przed snem. Szybko zobaczysz, że tłuszczyk zacznie ci się odkładać. Najlepsze są nutella, czekolada, masło orzechowe - chociażby te ostatnie, 655kcal/100g.
Moim faworytem są kaszki instant dla dzieci, duzo weglowodanow i witamin oraz sensowna zawartosc bialka, idealne do robienia "masy".
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-03, 03:22   

Alpaka napisał/a:
Jedz węglowodany i wysokokalorycze jedzenie na noc, tuż przed snem. Szybko zobaczysz, że tłuszczyk zacznie ci się odkładać. Najlepsze są nutella, czekolada, masło orzechowe - chociażby te ostatnie, 655kcal/100g.
Moim faworytem są kaszki instant dla dzieci, duzo weglowodanow i witamin oraz sensowna zawartosc bialka, idealne do robienia "masy".


Dzięki, to spróbuję. Choć po tym jak ostanio byłam przez 2 miesiące na dziecie wysokokalorycznej z węglowodanami, to i tak nie udało mi się przybrać na wadze. Do tego po zakończeniu diety przez jakiś miesiąc mój organizm wracał do normalnego funkcjonowania co objawiało sie ciągłym słabnięciem przy normalnym codziennym odżywianiu. :-(
 
 
end_of_words
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-03, 08:48   

Cytat:
Wątpię czy picie takiej oliwy byłoby zdrowe. Smażenie na niej, używanie do sałatek - ok. Picie jej łyżkami? Raczej nie.

A jaka jest różnica między piciem łyżkami a nalaniem do sałatki? ;)

Co do smażenia - jest wyjątkowo niezdrowe, wydzielają się podczas niego rakotwórcze tłuszcze trans oraz produkty rozpadu omega-3 które zresztą i tak są w oliwie dostępnej w naszych sklepach już rozłożone.

Smażenie to najgorsze co można zrobić z jedzeniem.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-07-03, 10:02   

Najlepiej korzystać z oleju z lnu lub lnianki. Mają stosunkowo krótki okres ważności, ale są bardzo zdrowe - choć spożywając oleje bogate w omega-3, koniecznie należy zwiększyć spożywanie omega-6 (omega-3 jest toksyczny jeśli jego stosunek do reszty kwasów tłuszczowych jest większy niż 20-30%).
Oliwy z oliwek lepiej nie spożywać, gdyż jest testosteronogenna ;P Z kolei olej z lnu wpływa na obniżenie testo i zwiększenie estro (przynajmniej u biomężczyzn).
Lagertha napisał/a:
Lagertha wrote:
Bo mam 190 cm wzrostu i ważę tylko 60 KG i nie mogę po prostu przytyć. A mnie to osobiście wykańcza. Nie chcę wcale być chuda, odżywiam się normalnie i nic...

Waga niezwykła :) Ja przytyłam 10kg na estro. Wcześniej mogłam jeść wszystko, tryb pac-mana, zjadałam 2 kebaby, w McDonaldzie potrafiłam zjeść 4 chesseburgery, zapić shakiem i jeszcze było mało. Moja waga była niezmienna od 15 roku życia (wieczne 74kg).
Na estro 7kg przybyło po 3mc. Jedyną różnicą było to, że na testo potrafiłam nie jeść cały dzień i było ok. A przy estro okazało się, że nie istnieje »mały głód«, głód to głód, trzeba coś zjeść i koniec. I choć zaczęłam jeść mniej niż na tst to jednak każdy głód musiałam zaspokoić.
 
 
Angelique
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-03, 11:21   

To powiedzcie mi jak m/k powinna zrzucić mięśnie z nóg ?
Z tego co wiem to spożywanie mięsa i białka powoduje ich rozrost. Jeżeli geny są wadliwe to może calkowicie zrezygnować z białka i np. ćwiczyć nogi na czczo (aby się spaliły a nie zregenerowały) ?? ?

Albo inny sposób na spalenie mięśni do 0 ?
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 11:25   

end_of_words napisał/a:
A jaka jest różnica między piciem łyżkami a nalaniem do sałatki? ;)

Według mnie jest - to tak jakby porównać tą samą ilość wódki do napojów niskoprocentowych. 100ml wódki bardziej kopie niż 800ml drinka.
Tak samo jak organizm może poradzić sobie lepiej z przetrawieniem 3 łyżek oleju w sałatce, niż 3 łyżek na czysto. Dla przykładu masło: posmarowane (nawet grubo) na kanapce smakuje i jest ok, jedzone samo powoduje u mnie ból brzucha i mdłości.
end_of_words napisał/a:
Co do smażenia - jest wyjątkowo niezdrowe, wydzielają się podczas niego rakotwórcze tłuszcze trans oraz produkty rozpadu omega-3 które zresztą i tak są w oliwie dostępnej w naszych sklepach już rozłożone.

Tak, ale większość ludzi i tak smaży. Ja robię na grillu beztłuszczowym, nie wiem na ile przetworzenie w ten sposób pokarmu jest zdrowsze w praktyce.
W teorii przygotowanie w ten sposób posiłków ogranicza spożywane kalorie, przede wszystkim węglowodany i niezdrowe tłuszcze.
Dla porównania: kurczak w panierce smażony na patelni vs. kurczak z grilla (nie trzeba ani panierki, ani tłuszczu).
 
 
Katja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 595
Wysłany: 2016-09-03, 12:16   

troche stary temat , ale może go odświeżę, może to być zwyczajny problem z tarczycą, nie pamietam w którą stronę to działa czy była to nadczynność czy niedoczynnosc, ale mozna bylo jesc ile się chce a waga nie szla w górę,i w 2 strone to samo, jadlo sie malo a waga nie chciala spadac
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 22:15   

@Katja: Możliwe.. Ale chyba nie w moim przypadku, bo tarczyce mam zdrową i nie miałam nigdy z nią problemów.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 11:34   Re: Dieta dla MK.

Lagertha napisał/a:
macie może jakieś inne sprawdzone sposoby jak pozbyć się niedowagi albo nadwagi?

Nadwaga może być pokarmowa lub hormonalna. Z tą hormonalną ( jak u mnie ), to poradzi sobie jedynie lekarz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9