Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
0,3% dorosłych transów w Stanach
Autor Wiadomość
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-19, 13:26   0,3% dorosłych transów w Stanach

http://williamsinstitute....BT-Apr-2011.pdf Powiem szczerze - nie chciało mi się całego przeczytać (i sprawdzać dużej ilości naukowych słów co pięć sekund), ale najważniejsze założenia są już na pierwszej stronie. Ogólnie rzecz biorąc wynika z tego, że jeśli w U.S.A. mamy grupę 1000 osób dorosłych, to teoretycznie wśród nich powinny być 3 osoby, które wiedzą, że są trans i 35 osób, które są homo albo bi seksualne (i nie wiem po co to piszę, skoro jest w linku). Tak czy inaczej, ciekawe, nie wiem czy to znaczy, że jest nas dużo czy mało, ale przynajmniej jesteśmy widocznym procentem :mrgreen:
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-19, 21:11   

Nie chcę studzić Twojego entuzjazmu, ale z treści dokumentu wynika, że jako osoby transpłciowe kwalifikowano także osoby queer i genderqueer, a ich doświadczenia mogą się mocno różnić od Twoich, choć niewątpliwie są w nich jakieś punkty wspólne :>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-19, 21:56   

kicur, łoj tam łoj tam... Nie do końca wiem o co chodzi z doświadczeniami, ale ok. W sumie, to napisali, że transgender a nie transsexual, więc w sumie... Poza tym, tak szczerze mi się wydaje, że liczba ta w rzeczywistości może być dużo większa (zdarzyło mi się gadać z kilkoma osobami ze stanów, które były trans, ale albo by się nie przyznały, albo były niepełnoletnie).
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-21, 19:54   

Mam na myśli, że często osoby queerowe czy genderqueerowe mają potrzebę funkcjonowania 'na swój sposób' jedynie w pewnych środowiskach, np. wśród znajomych, nie wszędzie. Nie muszą więc we wszystkich środowiskach, w których funkcjonują dokonywać coming outu, nie potrzebują dużych ilości pieniędzy na tranzycję, nie natrafiają na tak duże problemy ze znalezieniem partnera...

Swoją drogą jakoś autorzy zapomnieli o transwestytach :|

Rainbow napisał/a:
Poza tym, tak szczerze mi się wydaje, że liczba ta w rzeczywistości może być dużo większa


I w przypadku osób LGB, i T, autorzy wskazują, że ich liczbę można ocenić na dwa sposoby: albo licząc osoby, które się same identyfikują jako dana mniejszość, albo oceniając z zewnątrz ich zachowanie czy odczucia. Co do tego drugiego, to z pewnością jest sporo osób, którym w pewnym stopniu się podobają również osoby własnej płci, albo osoby, które w swoim zachowaniu się nie podporządkowują normom przewidzianym dla swojej płci biologicznej, a same siebie nie uważają wcale za osoby LGB/trans... przykładowo, w mojej rodzinnej parafii jest pani kościelna, pod siedemdziesiątkę (miała wczesniej męża i co najmniej jedno dziecko), która ma bardzo męski sposób bycia i ma spokojnie passing jako facet - choć wątpię, by sama siebie określiła jako transgenderowego mężczyznę. I ile ja z nią mam wspólnego? :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Rainbow
użytkownik
Fajny tytuł


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 746
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-21, 21:48   

kicur, ok, nie chciało mi się całego czytać, ale link mi wpadł w ręce i wydawało mi się, że wypadałoby udostępnić. Wiem, nie radzę sobie z dyskusjami :mrgreen: (i tak szczerze mówiąc, nadużywam tej emotikony)
_________________
"Mądry cytat" ~Mądra osoba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 9