Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transpłuciowość a oddawanie krwi
Autor Wiadomość
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2016-06-27, 13:51   Transpłuciowość a oddawanie krwi

Mam takie pytanko, czy mogę być Honorowym Dawcą Krwi będąc na HRT?
Przed SRS jak i po SRS, bo przed to nawet bym zrozumiała, bo przez antyandrogeny.
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
hikaru
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 203
Posty: 1020
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-27, 14:12   

cały czas możesz być

natomiast tylko w sytuacji jeżeli podejmujesz ryzykowne kontakty seksualne to radziłabym się zastanowić ponieważ ts mk stanowią grupę najwyższego ryzyka zakażenia krwi wirusem HIV, i nawet pomimo negatywnego wyniku możesz być osobą zarażoną

żaden przepis jednak wprost cię z krwiodastwa nie wyklucza
 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2016-06-27, 14:55   

A branie leków? Blokery, estriadol, przecież to zmienia gęstość krwi jak i jej skład chemiczny, no pomijając, że biorę leki przeciw lękowe, i przez to zostałam zdyskwalifikowana do końca roku. Niestety. A terapia hormonalna, zdziwiła mnie, że mogła by wykluczyć
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-27, 23:29   

Bo w wielu centrach powiedzą Ci, że Cię wyklucza (pewnie w większości). Ale jak mówi hikaru - przepis żaden o tym nie stanowi... Najlepiej by chyba było mieć jakąś podkładkę - jakąś opinię od lekarza czy coś...
_________________
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2016-06-27, 23:58   

To wszystko jest nowe i nieuregulowane przepisami. Nie musi być przepisu, kwestia tylko taka czy nasza krew się komuś przyda i czy mu nie zaszkodzi. Bo jeśli tak, to po co oddawać jak nie pomoże?
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-28, 16:03   

Wysłałem pytanie tutaj: http://www.krew.gda.pl

Jak odpowiedzą, to dam znać.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 16:03   

Z tego co mi wiadomo, to krew mogą oddawać osoby zdrowe, czyli te, które nie przyjmują leków na stałe. A przed zabiegiem, to lekarz wypytuje, jakie się leki przyjmuje i czy w ogóle, a jeśli tak, to już nie będzie to możliwe.
 
 
lyliyth
użytkownik
Wredna istotka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 162
Skąd: Leicester, UK / Legnica, PL
Wysłany: 2016-06-28, 21:46   

Ryu, dziękuję serdecznie.
2in1_inkarnacja, tak, nie można brać nic co wpływa na psychomotorykę jak i inne podobne, jednak Transseksualność nie uważam za chorobę , i myślę że przed SRS a napewno przed Orchidektomią blokery mogą psuć krew, i jedyne co mogło by się przydać to surowica do wytwarzania czegoś z niej... Mech. Mniejsza. Czekamy na odpowiedź... Bo myślę że branie hormonów samych nie powinno przeszkadzać w niczym...
_________________
"Wszystko nie ma sensu, tylko jedyne to to że sens tkwi w naszym pragnieniu." @inka

 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-06-29, 00:07   

2in1_inkarnacja napisał/a:
Z tego co mi wiadomo, to krew mogą oddawać osoby zdrowe, czyli te, które nie przyjmują leków na stałe.

Może w Polsce jest taki wymóg, w Niemczech nie można oddawać biorąc leki "nieprzepisane przez lekarza" - dokładnie tak to brzmi w kwestionariuszu (nawet chyba pytanie tak brzmi: "Czy bierzesz leki nieprzepisane przez lekarza?"), czyli teoretycznie hormony można brać (bo jednak przecież hormony tylko uzupełniają braki naszych własnych), ale i tak różnie to bywa... Ja się miałem zainteresować (ja wręcz powinienem oddawać krew, bo mam za dużo czerwonych krwinek...), ale teraz czekają mnie zabiegi, które by mnie i tak na parę miesięcy wykluczyły, więc się zajmę tym później...

@Ryu - niestety przypuszczam, że możesz dostać odpowiedź, że nie można... Dlatego (jeśli taką odpowiedź dostaniesz), podszedłbym do tego inaczej...
_________________
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 14:39   

No niestety, okazuje się, że krew osoby nafaszerowanej hormonami jest niezdatna do użytku:

Cytat:
Witam. Dziekujemy za zainteresowanie. Niestety przyjmowanie dużych dawek leków hormonalnych stanowi przeciwwskazanie do oddawania krwi. W razie wątpliwości można zasięgnąć informacji u krajowego konsultanta w dziedzinie transfuzjologii klinicznej.
z poważaniem
lek. A. Sulkowska
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-30, 15:15   

Tak i pozwolę sobie jeszcze raz powtórzyć : krew mogą oddawać osoby z d r o w e, które nie przyjmują żadnych leków na stałe [ estrogen jest lekiem, testosteron jest lekiem ] ; a te przyjmowane bez recepty muszą przestać działać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9