Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła
Autor Wiadomość
Itakmnienieznas
użytkownik
Itakmnienieznasz

Punktów: 1
Posty: 161
Wysłany: 2015-03-30, 20:32   Szkoła

Czy warto zrobic coming-out, przed uczniami z klasy/ nauczycielami? Mielismy juz np. na biologii o tego typu "problemach" i zastanawia mnie, czy to moze sie dobrze skonczyc. Ewentualnie mysle o wydaniu tego jednemu z najlepszych zaufanych kumpli (byc moze juz sie domyslil) ale zawsze zostaje jakis strach, jak zareaguja. Ktos ma to za soba? Jestem w pierwszej klasie gimnazjum i czesc z nich zaakceptowalaby mnie napewno... Problem z ta reszta, ktora smieje sie z kazdego, kto sie wyrozni, a wpadki wypominaja miesiacami.
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-03-30, 20:43   

Zdecydowanie NIE. Poczekaj. Uczniowie w tym wieku bywają okrutni sami wobec siebie najmocniej. Nie polecam. Poczekaj...jak chcesz mieć spokój w życiu...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-03-30, 21:22   

Zgadzam się z bifrostem - zdecydowanie nie. Pierwsza gimnazjum to jeszcze dzieciaki, bez urazy. Hormony buzują, wkracza się wtedy w ten durny wiek... Ja w trzeciej klasie liceum bym się przed moimi nie ujawnił, a co dopiero jako trzynasto- czy czternastolatek. Chyba że jesteś gotów na ewentualne szykany, a te będą na 90%.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-03-30, 22:21   

Uważasz, że klasa gimnazjalna będzie bardziej akceptująca niż twoi rodzice? :mrgreen:
Jeśli lubisz granie w życie na najcięższym poziomie trudności to dajesz :P
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-03-30, 22:26   

Można lubić adrenalinkę...ale wiem jakie są dzieciaki! Daj im powód a znajdą kozła ofiarnego...nawet nie będziecie wiedzieć od jakiego momentu zaczynają gnębić ofiarę...bo jest inna... :-|
No chyba, że masz niebywale silną osobowość o co w naszym środowisku niebywale ciężko...Choć wierzę, że jesteś piękną Duszą...jednak nie wszyscy są tacy jak MY....Tolerancja jednak leży... wiele takich spraw ratowałem na forum klasy...nie zawsze się udaje....w klasie jest ok...poza nią dzieją się inne i niewyobrażalne sprawy :/
Poczekaj...Pogadaj z pedagogiem szkolnym...on Ci dobrze doradzi o ile to nie [terefere]...i w szkole tylko zarabia...
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
Ostatnio zmieniony przez Taliesin 2015-03-30, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-30, 22:32   

To, jak Cię potraktują dzieciaki i nauczyciele, generalnie zależy trochę od Ciebie, a trochę od klasy. Na klasę jako taką wpływu nie masz (mam na myśli ich poziom hormonów, wzorce wyniesione z domu, IQ, wiedzę o świecie itd.).
Ale jednak trochę zależy od Ciebie, a dokładniej - od Twojej osobowości.
Jeżeli jesteś pewny siebie, masz dystans i poczucie humoru, ludzie raczej Cię lubią i szybko odnajdujesz się w grupie, a bycie transem nie jest dla Ciebie problemem, to możesz zaryzykować.
Jeżeli jesteś nieśmiały, zalękniony, na uboczu, nie łapiesz z czego śmieją się ludzie i nie umiesz się odgryźć tak, by zyskać na popularności, a poza tym dość łatwo stajesz się ofiarą - zapomnij o coming-oucie w tym wieku.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Itakmnienieznas
użytkownik
Itakmnienieznasz

Punktów: 1
Posty: 161
Wysłany: 2015-03-30, 22:49   

Oj, na przestrzeni od czwatek klasy do szostej gnebiono mnie tak paskudnie, (juz bez tematu TS) ze jestem w stanie z dnia na dzien wiedziec jak zyskac czyjes zaufanie mimo gnebienia, albo co zrobic by wybic sie na wyzszy szczebel. Jeżynka, szczerze? To co teraz odwalaja moi rodzice nie jest normalne, przynajmniej z klasa nie mam doczynia na codzien, a szkole byc moze da sie jeszcze zmienic. Zastanawia mnie tylko, czy to z czasem mogloby ustac, (dokuczanie) w tej klasie mam stabilne miejsce w szeregu jako "w miare lubiana, znajaca sie na grach i rysowaniu aseksualna chlopczyca spedzajaca wiekszosc czasu z chlopakami, posiadajaca krotsze wlosy od rowiesniczek". w zasadzie, nawey nie zdziwilby mnie fakt, gdyby juz wiedzieli... Kocham ryzyko, nawet takie male, lubie eksperymentowac z relacjami miedzyludzkimi, (poznawac czyjs charakter) w ten sposob poznaje ludzi, a i poznaje siebie, ale dalej czuje takie pochamowanie, bo wiem, ze w koncu mus :arrow: ze - ciezko jest chowac cos w sobie gdy nikt o tym wie i musisz trzymac to w sobie tyle czasu. Czuje,ze musze... Nie lubie rozmiawiac dlugo i nie lubie stac na srodku opowiadajac cos. Nie bede w stanie wyjsc przed klase powiedziec jestem TS na godzinie wychowawczej, a czuje ze bardzo tego chce. Chce przestac udawac, klamac, chce zyc bez maski, a boje sie wysmiania. czytajac toco pisze przyznam, ze jestem doscyc zalosny.
 
 
Itakmnienieznas
użytkownik
Itakmnienieznasz

Punktów: 1
Posty: 161
Wysłany: 2015-03-30, 22:56   

No i zaczepiscie, nie mamy pedagoga,.
 
 
Itakmnienieznas
użytkownik
Itakmnienieznasz

Punktów: 1
Posty: 161
Wysłany: 2015-03-30, 23:01   

Swoja droga wielkie dzieki za odpowiedzi, musze je jeszcze niezle przeanalizowac by postawic sobie jasno jak to odegrac, o ile wogole mam to zrobic.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-03-31, 03:37   

Szczerze? na moje to bez różnicy gimnazjum czy liceum, więc wiekiem bym się nie sugerował. Ale dobre jest to co napisał Ryu - o tym pomyśl. A jak lubisz ryzyko, nawet takie jak sam piszesz... to czemu nie? ;) Może się okazać, że ludzie z klasy wolą wiedzieć jak jest, a szykany czasem są stąd, że nie wiedzą...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10