Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ryu
2015-12-29, 17:12
Histerektomia metodą endoskopową w Polsce?
Autor Wiadomość
ksenia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Posty: 3
Skąd: Mariupol
Wysłany: 2015-12-03, 17:01   Histerektomia metodą endoskopową w Polsce?

Jestem nowa na forum, więc witam wszystkich serdecznie! :)
Chciałabym zadać pytanie w imieniu mojego Przyjaciela, który jest osobą interseksualną (XXY) i właśnie zmienił oficjalnie papiery na męskie. Jest on cudzoziemcem i nie za bardzo zna polski, ale zastanawia się nad operacjami w Polsce, ponieważ powinno to być tańsze i łatwiejsze niż w jego kraju. Nie ma jeszcze zrobionej mastektomii, ale chciałby zrobić histerektomię w pierwszej kolejności ze względu na bardzo negatywne objawy fizyczne i psychiczne związane z wahaniami hormonalnymi. Zależy mu również, by operacja była wykonana endoskopowo, ponieważ cierpi na hemofilię.
W związku z tym mam kilka pytań:
1) Czy cudzoziemiec może mieć taką operację w Polsce (oczywiście prywatnie), jeżeli oficjalnie jest już mężczyzną?
2) Czy orientujecie się gdzie w Polsce histerektomia jest wykonywana endoskopowo?
3) Czy można zrobić histerektomię przed mastektomią?
Z góry bardzo dziekuję za Waszą pomoc!
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-12-03, 17:12   Re: Histerektomia metodą endoskopową w Polsce?

A to odpowiedzi:
1) Może
2) Nie osobiście nie ale ktoś tu na pewno będzie miał info
3) Nie ma znaczenia co pierwsze robisz i czy robisz skoro papiery są już zmienione
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-03, 22:20   

Czy endoskopowo to to samo co laparoskopowo? jeśli tak to... wcale nie jestem przekonany, że to jest najlepsza opcja u osoby z hemofilią... Operacje laparoskopowe to też operacje, też jest krwawienie, może się zdarzyć (czytałem ostatnio na równoległym forum) że miejsce będzie krwawić wewnątrz ciała, co też nie jest takie szybkie do zdiagnozowania, no a jeśli będzie zbyt duże, to i tak trzeba będzie ciąć.
_________________
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-04, 02:09   

endoskopia to wspolna nazwa dla wszystkich rodzajow zabiegow gdzie bada sie wnetrze ciala, endoskopie dzieli sie na poszczegolne rodzaje ze wzgldu na badany/operowany narzad np gastroskopia (zoladek) kolonoskopia (jelito grube) itp. laparoskopia to nazwa zabiegu w ktorym endoskop (wziernik) wprowadza sie do jamy brzusznej za pomoca naciecia powlok brzucha. wiec tak, histerektomia endoskopowa to to samo co laparoskopowa. osoby z hemofilia rowniez sa operowane, i taką metodą i klasyczną, poprostu chirurg i anestezjolog musza wczesniej o tym wiedziec by przygotowac sie na operowanie takiego pacjenta i zastosowac specjalne srodki farmakologiczne.
histerektomie metoda endoskopową jak i klasyczna mozna wykonac na kazdym oddziale ginekologicznym i w wielu prywatnych klinikach, jest to dosc powszechny zabieg
 
 
ksenia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Posty: 3
Skąd: Mariupol
Wysłany: 2015-12-04, 05:35   

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi! Czyli rozumiem, że w zasadzie może to być jakakolwiek klinika, wykonująca takie operacje, niekoniecznie specjalizująca się w leczeniu osób transpłciowych?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-04, 08:50   

Nie ma w Polsce kliniki "specjalizujących się w ts" :P więc tak: Może być jakakolwiek.
_________________
 
 
Aleksis
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Wysłany: 2016-04-16, 19:58   

Już w starożytności robiono zabiegi, po której dziewczęta stawały się bezpłodne i przestawały miesiączkować. Dotyczyło to kapłanek, strażniczek które musiały być ,,czyste''.Doczytałam się ostatnio zagranicznej prasie, jak to robiono, byłam trochę zszokowana.
_________________
Czysta i szczęśliwa!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10