Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Enokrynolog
Autor Wiadomość
niebieskooka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-08, 22:42   Enokrynolog

Witajcie.

Leczę się od kilku miesięcy u Libera, niestety nie podoba mi się to jak prowadzi terapię(aka nie prowadzi, a przepisuje identyczne dawki wszystkim i tyle), dlatego chciałam iść do endokrynologa, który się na tym zna i poprowadzi moją terapię hormonalną rzetelnie.
Problem jest taki, że endokrynolog nie chce się tego podjąć bo jest to niby nielegalne, dopóki nie mam żadnych papierów. Liber nie chce mi wystawić żadnego kwitka ponieważ w zaparte idzie, że wszystko jest dobrze i nie ma potrzeby...
Czy ktoś miał podobny problem, zna jakieś rozwiązanie z tej sytuacji, bo niestety dość mocno się martwię o swoje zdrowie pod jego kontrolą...

Dziękuję za wszelką pomoc.

ps: Pójście do każdego innego seksuologa, który prowadzi terapię, będzie na pewno się liczyło z około miesięcznym odstawieniem hormonów co w tym wypadku totalnie odpada.

ps2: jestem z Warszawy :)
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-08, 23:32   

A jakie papierki masz już załatwione? Bo jeśli większość badań masz już przeprowadzonych to inny seksuolog też raczej nie powinien robić problemu- miesięczne odstawienie nie sądzę aby w ogóle miało sens.
 
 
niebieskooka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-08, 23:35   

Na razie nie mam żadnych w tym problem. I nie miesięcznym tylko miałam na myśli 6 miesięcznym bo tyle mniej więcej trwa wszędzie diagnoza...
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-08, 23:43   

A nie wystawił Ci takiego papierka np na zasadzie zaleceń jakie leki masz brać, albo zaświadczenia że się zmieniasz żeby policja się nie czepiała? z tym mogłoby być łatwiej
A w ogóle jakieś badanie krwi miałaś? Bo jeśli nie to jak udowodnisz przed sądem że to nie z powodu zaburzeń hormonalnych coś się ubzdurało?
To może już lepiej jak najszybciej uzupełnić papiery przy Liberze i dopiero wtedy myśleć o innym?
 
 
niebieskooka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-08, 23:59   

Zrobiłam wszystkie podstawowe badania. Jak morfologia,mocz,hormony itd. Robiłam też hormonalne co 3 miesiącze do tej pory. Jedynie co mam to recepty od niego na hormony, gdzie jest napisane co ile czego brać. Nie chciał mi wystawić żadnych innych zaświadczeń. Teraz będę szła do psychologa i psychiatry, wcześniej niestety na to finanse nie pozwalały. Po prostu chciałabym się dostać do endokrynologa bo niestety on nim nie jest i totalnie nie obchodzi go indywidualne podejście do pacjenta. Z tego co widzę po badaniach miałam dość nietypowe poziomy hormonów jak na takich dawkach plus pełno innych efektów ubocznych ze względu na branie hormonów, które go nie interesują i zlewa na nie mówiąc prosto. Po prostu potrzebuję endokrynologa, który dostosuje hormony pod moje ciało, a nie jakieś standardy, które sobie wymyślił...Jednak z tego co widzę nic z tym nie da się zrobić...
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-09, 00:06   

Może w dzień się jeszcze znajdzie ktoś, kto miał podobny problem lub zna szybsze rozwiązanie. Jedyne co ja mogę doradzić to nadrabianie badań ;-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-09, 02:35   

A mówiłem: czytać Niebieską Stronę od deski do deski ;) nie no, ok, nie pamiętam czy to jeszcze tam jest, ale kiedyś było :P a mianowicie taka rada, żeby na PIERWSZEJ wizycie u seksuologa, na której przepisze od hormony (czyli u Libera na pierwszej) poprosić go o wypisanie papierka że osoba taka i taka jest na kuracji hormonalnej z powodu transseksualizmu - poprosić niby w zabezpieczeniu dla policji właśnie w razie kontroli. A w praktyce to przydaje się do pokazania też np. lekarzowi rodzinnemu żeby mógł przepisywać nam hormony. No i oczywiście była by to właśnie taka podkładka dla endokrynologa (czy innych lekarzy).
Teraz nie wiem, niebieskooka, jak prosiłaś o zaświadczenie "dla endokrynologa" i Liber nie chciał wypisać, to nie wiem czy nie zapamięta tego... ale ja bym jeszcze raz spróbował idąc w to co wyżej napisałem - poproś go o zaświadczenie w razie kontroli dokumentów.
_________________
 
 
niebieskooka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-09, 10:36   

No nic. Za jakiś czas u niego będę może to coś spróbuję. Dzięki wielkie. Może lepiej skasować ten temat jakby coś:P
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-09, 14:37   

Po co kasować :P Mam w sumie identyczny problem jak Ty, ale... nie wiem czemu, ale jakoś nie odmawiał wytłumaczenia czemu jakieś wyniki wysokie itp. Endokrynolog dobry pomysł, ale właśnie nie wiem gdzie w Krk takie co się na trans zna i najlepiej kojarzy Libera znaleźć:|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9