Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Genderowe plomby ;)
Autor Wiadomość
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
  Wysłany: 2016-04-08, 15:17   Genderowe plomby ;)

http://idziemy.pl/spoleczenstwo/kolorowa-plomba/ Właśnie sobie czytam że starali się odwieść chłopca od pomysłu różowej plomby, jak uważacie w jaki sposób to wpłynie na kształtowanie się biednej, młodej psychiki? :lol:
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2016-04-08, 15:23   

Nie wiem czemu, ale przypomniały mi się kinder niespodzianki dla dziewczynek...
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-08, 15:58   

Oj przesadzasz, mama tylko zapytała, dobrze zrobiła :P jakby chłopiec mimo to chciał różową i wtedy by go starali się przekonać do innej to co innego, a tak to nie ma problemu :P

Ale... właśnie moje życie legło w gruzach... DLACZEGO ZA MOICH CZASÓW NIE BYŁO KOLOROWYCH PLOMB????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: szok, trauma, otchłań rozpaczy :cry: :cry: :cry: też tak chcę!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-08, 16:01   

Ponieważ za naszych czasów była mniejsza segregacja płciowa.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-08, 17:04   

Może to chodzi o segregację rasową i sugestię że biali nie muszą dominować?
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-08, 18:07   

No proszę, o kolorowych plombach to ja nawet nie słyszałam. My, dorośli, staramy się plomby albo sztuczne zęby maskować... Ja wcześnie straciłam mleczaki (4-9 lat), więc jeszcze w okolicach '90 roku, kiedy biał(aw)e plomby nie były standardem, miałam jeden ząb stały "naprawiany" taką starą srebrną plombą. Kilka lat temu dentystka mi ją przy okazji wymieniła na nową, bo te stare plomby zawierały rtęć.
Co do tego, że kiedyś była mniejsza segregacja płciowa, to się zgadzam. Np. owszem, lalki uchodziły za zabawki dla dziewczynek, a samochodziki dla chłopców, ale żeby robić cały dział dziewczęcy i dział chłopięcy w sklepach z zabawkami, to chyba nikomu nie przyszło do głowy... Moja mama parę razy kupowała mnie i mojemu wujecznemu bratu jednakowe ciuchy, ogólnie w ubraniach dla dziewczynek różu były bardzo umiarkowane ilości...
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-08, 19:54   

wendigo napisał/a:
Ale... właśnie moje życie legło w gruzach... DLACZEGO ZA MOICH CZASÓW NIE BYŁO KOLOROWYCH PLOMB????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: szok, trauma, otchłań rozpaczy :cry: :cry: :cry: też tak chcę!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


wendigo , ja też nie miałem jako dziecko kolorowych plomb... ale jak miałem robiony ruchomy aparat ortodontyczny, to pani ortodontka zapytała mnie, jaki chcę kolor, i powiedziałem, że brunatny... a zamiast tego dostałem czerwony :cry: (ale było to chyba spowodowane dostępnością materiałów, nie genderem)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-08, 20:16   

Emu to fajnie miałaś że tak mało Amalgamatów, ja wciąż mam chyba z pięć i muszę prywatnie wymieniać po kolei.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-04-09, 02:23   

Emu napisał/a:
miałam jeden ząb stały "naprawiany" taką starą srebrną plombą. Kilka lat temu dentystka mi ją przy okazji wymieniła na nową, bo te stare plomby zawierały rtęć.

No ok, może te starsze miały więcej rtęci, ale nadal stosuje się te plomby amalgamatowe i to nie tylko w Polsce :) ja nadal je wybieram bo są darmowe :P Białe plomby darmowe są tylko do trójki (albo czwórki, nie pamiętam), a za dalsze trzeba albo zapłacić albo dostaje się szarą (w Polsce pewnie podobnie).
A to ja w sumie mam na jednym zębie fajny wzorek :D bo kieeedyś był plombowany płatnie więc na biał(aw)o, a potem w trzech miejscach znów zaczął się psuć a wtedy już chodziłem na NFZ i się teraz śmieję że mam na nim symbol radioaktywności :lol:

Cytat:
Moja mama parę razy kupowała mnie i mojemu wujecznemu bratu jednakowe ciuchy, ogólnie w ubraniach dla dziewczynek różu były bardzo umiarkowane ilości...

Bo w ogóle wtedy wszystko było w umiarkowanej ilości ;) Nie było tyle wszystkiego, takiego wyboru itp... no nie wiem czy to taka zaleta.

lexel napisał/a:
Emu to fajnie miałaś że tak mało Amalgamatów, ja wciąż mam chyba z pięć i muszę prywatnie wymieniać po kolei.

A mnie to nei przeszkadza, bo kto mi tam na szóstki i siódemki patrzy ;) Nie płacę za dentystę jeśli nie muszę, wybieram plomby amalgamatowe nawet mimo że niby są słabsze - co z tego, jak mi wyleci to pójdę i za darmo wstawią mi nową ;)
_________________
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2016-04-09, 02:30   

Ja teraz wybieram białe bo póki co to jest jeszcze coś co chcą mi zafundować rodzice - w przeciwieństwie do tego co dla mnie ważniejsze. A raz widziałem w MTV czy gdzieś jak jakaś kobieta wybierała faceta po zębach bo była dentystka XD nigdy nie wiadomo kto się trafi :D a mi to dodaje pewności siebie... chyba. No i widzisz masz fajniejszego zęba bo tym dzieciakom wzorków nie oferują :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9