Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
filozofowanie na temat regulaminu
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 10:52   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy uważasz, że do regulaminu powinien zostać dodany punkt, który zakładałby możliwość egzekwowania przez moderatorów/adminów, próśb użytkowników, w przypadku gdy prośby dotyczą formy udzielanych odpowiedzi, a także jeżeli prośby służą ograniczeniu udziału w dyskusji/wątku pewnych osób lub ich grup?

Filozofujesz :p
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-06, 11:39   

nie filozofuję, tylko staram się precyzyjnie postawić pytanie. Chyba, że chodzi ci o cały mój post (co jednak nie wynika wprost z twojego postu) wówczas tak, filozofuję, ponieważ sprawa jest trudna i pozwalanie sobie na rozwiązłość i wieloznaczność interpretacji regulaminu, prowadzi do wolnej amerykanki w moderowaniu wątków.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 11:48   

ElżbietaFromage napisał/a:
nie filozofuję, tylko staram się precyzyjnie postawić pytanie.

No to powinnaś też zakwestionować poniższy punkt obecnego regulaminu:

Cytat:
6.2. Off topy niedozwolone są w działach i wątkach, w których tytule znajduje się opis „(bez offtopów)”.

i domagać się zmiany jego dotychczasowego brzmienia na coś w stylu:

Cytat:
Moderatorzy/admini mają możliwość egzekwowania przestrzegania zadeklarowanej klasy taksonomicznej wątku (Non-Off-Topic-Class).
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-06, 12:07   

Freja napisał/a:
No to powinnaś też zakwestionować poniższy punkt obecnego regulaminu:

Z chęcią bym zakwestionowała ten punkt, ale nie mogę dostać się do regulaminu, co zgłaszałam w pierwszym poście. Mój regulamin to tabula rasa - chyba, że zrobiłaś to specjalnie dla mnie (wówczas jestem bardzo wdzięczna).

Inną sprawą jest to, czy mogę zakwestionować ten punkt, który wspominasz, w tym wątku? Wówczas byłby to offtop i moje kwestionowanie byłoby bezprawne, na mocy regulaminu.

Z racji jednak, że sama sprowokowałaś off-top, a będąc prezeską administracji forum stanowisz o jego formie w sposób szczególny, pozwolę sobie podnieść ten wątek.

Uważam, że pojęcie off-top jest bardzo niejasne i nieprecyzyjne. Gdzie leży linia demarkacyjna między tym co jest już off-topem, a co nie? Przykładowo czy wyniesienie rozmowy na poziom pewnej ogólności jest off-topem czy też nie? Czy prowadzenie pewnych dyskusji w ramach problemu, który został zarysowany w trakcie dyskusji, ale pozornie nie mająca związku z odpowiedzią na pytanie postawione przez OP jest off-topem czy też nie jest? Tak się zastanawiam, ponieważ prace akademickie często starając się odpowiedzieć na jedno pytanie, rozrastają się do setek stron, które zanim nie przeczyta się całej rozprawy, wydają się często niezwiązane z problemem. W celu wyeliminowania takich problemów, co jest off-topem, a co nie, raczej optowałabym za tym, że punkt powinien brzmieć:

Sens odpowiedzi na pytanie OP, zawarty w danym poście będącym odpowiedzią w wątku oznaczonym "bez-fftopów" , powinien być możliwie konkretny, klarowny i wyczerpywać się w danym poście, przy czym związek z tematem powinien być łatwo zauważalny. W innych przypadkach moderatorzy/administratorzy mają prawo uznać dany post za nie spełniający zakresu znaczeniowego narzuconego tematu i poddać go moderacji.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 12:30   

ElżbietaFromage napisał/a:
Uważam, że pojęcie off-top jest bardzo niejasne i nieprecyzyjne. Gdzie leży linia demarkacyjna między tym co jest już off-topem, a co nie? Przykładowo czy wyniesienie rozmowy na poziom pewnej ogólności jest off-topem czy też nie? Czy prowadzenie pewnych dyskusji w ramach problemu, który został zarysowany w trakcie dyskusji, ale pozornie nie mająca związku z odpowiedzią na pytanie postawione przez OP jest off-topem czy też nie jest? Tak się zastanawiam, ponieważ prace akademickie często starając się odpowiedzieć na jedno pytanie, rozrastają się do setek stron, które zanim nie przeczyta się całej rozprawy, wydają się często niezwiązane z problemem.

Wrrrono, proszę...



Wszystkie powyższe dywagacje są najzupełniej zbędne. Wystarczy w Regulaminie zamieścić punkt mówiący: "o tym, co jest, a co nie jest off-topem, decydują administratorzy".

Philosophandi non est necesse :p
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-06, 13:16   

BTW. Na jakiej podstawie są usuwani i zawieszani moderatorzy? ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 13:34   

ElżbietaFromage napisał/a:
BTW. Na jakiej podstawie są usuwani i zawieszani moderatorzy? ;)

Za parę dni zostaniesz odwieszona.

Regulamin wewnętrzny tyczący się zawieszania moderatorów jest właśnie przedmiotem dyskusji i na dniach zostanie oficjalnie sformalizowany i skłonił nas do tego pewien precedensowy przypadek. Czy czujesz ten wiatr historii, czy masz świadomość wielkośc tego wydarzenia i ważkości bytów uwikłanych w nie przyczynowo? To klucz, zatyczka osi wozu, zwornik sklepienia Nowych Lepszych Zasad ;)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-06, 13:43   

Własnie chciałam rozpocząć na ten temat dyskusję w gronie. Przygotowałam nawet specjalnego posta w tym temacie. Jednak skoro już ją prowadzicie...

Dalej jednak zastanawia mnie moc prawna tego zawieszenia szczerze mówiąc, ale nie chcę wyciągać tego tutaj, to już inna sprawa, tak samo jak inne arbitralne formy postępowania.

Przy okazji, czy będę miała możliwość udziału w dyskusji dotyczącej tego regulaminu, czy też zostanę postawiona przed faktem jego istnienia?

_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 14:09   

ElżbietaFromage napisał/a:
Przy okazji, czy będę miała możliwość udziału w dyskusji dotyczącej tego regulaminu, czy też zostanę postawiona przed faktem jego istnienia?

Dyskutowaliśmy również o tym i w sumie byliśmy za.
Ok, jeżeli nic nie namieszałam, powinnaś mieć teraz dostęp do forum moderatorów na prawach użytkownika.
_________________
Freja Draco
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-04-06, 14:15   

Nie, nie mam. Widzę, że istnieje, ale mam informację, że nie jest ono dla mnie. Więc chyba nie będę się narzucać i tak nic więcej w temacie nie mam do powiedzenia, poza tym, że decyzje administratorów są podejmowane na zasadzie "widzi mi się", "chwilowych nastrojów".

Jeżeli zdążę to zdążę, jeżeli nie to przeczytam i najwyżej odrzucę. I tak jestem wystarczająco zniechęcona metodami postępowania pewnych osób. Więc poczekam, zobaczę.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-04-06, 15:20   

No bo ty zawsze jakaś inna jesteś ;)

A teraz?
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10