Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mów mi Marianna
Autor Wiadomość
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
  Wysłany: 2016-02-10, 21:42   Mów mi Marianna

Ktoś oglądał? Jakie macie wrażenia?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-10, 22:04   

Słyszałem o filmie już jakiś czas temu, polski film ale jeszcze nie ogladalem.
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2016-02-11, 15:34   

Ten film to dla mnie totalne dno. Nie wiem kto przyznal takiej produkcji jaka kolwiek nagrode. Kolejny film osmieszajacy TS. Przedstawienie osob TS w sposob, w ktorym gdybym nie znala tematu to mialabym o tej "grupie" zle zdanie. Nie mam nic do glownej bohaterki, ale samo przedstawienie jej osoby, montaz i scenariusz tragedia. W filme widac prosta osobe, ktora niekoniecznie korzystnie wypada przed kamera. Dodatkowo sceny pelne sztucznosci (mozna odczuc, ze nie jest to naturalne zachowanie bohaterow). W filmie wystepuje wiele niespojnosci, ktore od razu rzucaja sie w oczy takich jak zonglowanie formami raz on/ona bez zadnego uzuasadnienia, sceny niby to artystyczne odciagajace uwage od sedna sprawy, wywiad z aktorami z jakims bzdetnymi pytaniami, oburzenie bohaterki gdy ktos uzywa wobec niej formy meskiej, ale to samo ona robi (uzywajac formy zenskiej) do swojego przyjaciela km, ktorego dodatkowo traktuje jak kobiete.
Mialam pozytywne nastawienie przed seansem, ale po obejrzeniu tego filmu czuje sie obrazona jako osoba TS i chcialabym aby ten film zniknal z ekranu tracac wszelkie nagrody. O tej nieudanej produkcji powinno sie zapomniec. Podobne zdanie na temat tego filmu ma kilka innych moich znajomych z kregu LGBT. Osobom z poza branzy ten film moze sie podobac z nieznajomosci tematu. Tylko jakie oni moga miec zdanie o TS po obejrzeniu tego gniotu.
Rozumiem, ze ktos moze miec inne zdanie, ale dla mnie lepiej by ten film wogole niepowstal. Dziewczyna z portretu chociaz to film fabularny oparty na faktach, zdecydowanie lepiej przedstawia TS - prawdziwiej i zdecydowanie rzetelniej.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-11, 15:55   

I ja i Ryu mamy krytyczne podejscie. Opinie nasze sa juz w necie.

Osobom spoza branzy tez sie nie podoba. Przynajmniej niektorym.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2016-02-11, 16:01   

Belial napisał/a:
I ja i Ryu mamy krytyczne podejscie. Opinie nasze sa juz w necie.

Osobom spoza branzy tez sie nie podoba. Przynajmniej niektorym.


Czytalam je i sie z nimi z gadzam, bo sama mialam podobne przemyslenia w kinie. Ten film upokarza TS i zle mi sie robi na sama mysl, ze ktos moze oceniac ogol TS na jego podstawie.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-11, 20:42   

Nie umiem tego znaleźć do obejrzenia online za darmoche x:
Zuo.

A tak poza tym, to nie wiecie, że głównym narzędziem artystycznego wyrazu w polskiej kinematografii jest nuda? :mrgreen:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-02-11, 21:46   

Wiedziałam, że nie może być dobry, skoro... reklamowali go na TVP. :D
Z reguły nie oglądam polskich filmów, więc i tego nie planowałam. Może kiedyś jak będzie można go zobaczyć za free na necie to się skuszę. :)
_________________
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-11, 23:28   

Mam dodatkowo to zastrzeżenie, że film prezentuje wygładzony obraz osób transpłciowych. Andrzejek wyszedł na poczciwinę, sympatycznego gościa, a to tak naprawdę sukinsyn jakich mało. Najwyraźniej chodziło o podkreślenie "słusznej" orientacji... I jeszcze wypowiedzi reżyserki, że Marianna ujęła ją tym, że jest zwyczajna, dość zachowawcza, chce się po prostu wtopić... I w porządku - ja nikomu nie zamierzam kazać pielęgnować "kultury LGBT", odróżniać się na siłę i ogólnie budować swojej tożsamości na maksymalnej odmienności w stosunku do grpy dominującej, bo to wielu osobom też nie odpowiada. Ale jednocześnie jestem przeciwna tworzeniu takiego milutkiego wizerunku porządnych tró transów kosztem "cudaków". Rzecz w tym, że miejsca ma starczyć dla wszystkich.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-12, 19:45   

Nie ma w necie, nie widziałem :P
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-18, 12:09   

Filmu nie widziałam, ale po lekturze książki bohaterki "Dzikie gęsi" odechciało mi się oglądać "Mów mi Marianna"...
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 12:45   

Nie czytałem książki i nie zamierzam jej czytać z powodu dotkliwego braku redakcji, ale mam wrażenie, że film przedstawia życie bohaterki z innej (ugrzecznionej?) perspektywy. Z całą pewnością nie ma wątku erotycznego - jedyny mężczyzna z filmowego życia Marianny to facet od wspólnej randki na lodowisku i opieki po udarze. Słodko, ckliwo, po bożemu.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 14:36   

Wiesz... ja też jestem przeciwna ugłaskiwaniu, pokazywaniu, jakie to osoby trans są "normalne" (bo "cudaki" też mają prawo do obecności społecznej i nie tyczy się to tylko transów, tylko ogólnej akceptacji dla ekscentryzmu)... ale naprawdę są ludzie, którym "po bożemu" odpowiada. Ja seksu nie uprawiam w ogóle i reaguję wręcz gniewem, kiedy sugeruje mi się, że brak seksu jest równoznaczny z brakiem nie-nudy, intensywności, namiętności... Ludzie są różni i niedobrze, kiedy większa akceptacja dla ekspresji seksualnej prowadzi do nietolerancji wobec braku ekspresji seksualnej...
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 22:40   

Nadinterpretujesz. I to bardzo.
Tyle mam do powiedzenia, bo nie chcę offtopu.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-25, 04:35   

Usunięty napisał/a:
Filmu nie widziałam, ale po lekturze książki bohaterki "Dzikie gęsi" odechciało mi się oglądać "Mów mi Marianna"...

Ale że czemu? Ja wczoraj skończyłem czytać i moim zdaniem książka jest ok. Trochę taka o niczym (brak mi wątku przewodniego jakiegoś), brak przeżyć bohaterki (no ale może taka była koncepcja) ale poza tym ok (może jutro zbiorę się w sobie i opiszę sobie szerzej na blogu).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9