Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe ubrania :)
Autor Wiadomość
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-14, 13:12   Ciekawe ubrania :)

Znalazłam dzisiaj coś takiego na Kickstarterze. Raczej dla k/m ;)

https://www.kickstarter.c...ory_recommended

Co o tym myślicie?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-14, 16:07   

Niezłe to. Fajne detale typu guziki po właściwej stronie i odpowiednia długość nie wyłażąca z galotów.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-14, 18:56   

A to już można kupować czy to projekt dopiero..no fajnie że ktoś o tym pomyślał.. Ją bym się pisał nie tylko na koszule ale jakby marynarki robili OOo to tak
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-14, 22:24   

No właśnie szukałem jak można zamówić i jakieś niejasne to jest. W dodatku koszula za 100$... Za tyle to mogę sobie dać uszyć na miarę. Tak samo z marynarką, zwłaszcza, że na mnie nic sklepowego nie leży.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-14, 22:29   

Projekt byłby ok gdyby nie te cholerne kieszonki. 125 dolarów nie mam zamiaru płacić. Też wolę uszyć na miarę.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-14, 22:34   

dla butchów, les itd. ale nie dla km
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-14, 23:21   

Wild, co kto lubi. Mi też nie odpowiadają zbyt kolorowe wzory i kieszonki, ale znaleźliby się i cis faceci, którzy by nosili.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-15, 01:10   

Wild napisał/a:
dla butchów, les itd. ale nie dla km

To może być opcja dla k/m przed mastektomią. Bo potem to już chyba nie ma potrzeby... chociaż nie wiem, może potrafili by coś tak uszyć żeby dobrze leżało na biodrach a jednocześnie było na tyle męskie, żeby na nas normalnie męsko wyglądało...
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-15, 05:31   

ale o co chodzi z biodrami bo nie kumam..
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-15, 10:23   

Aby kupić te koszule, koszulki czy torby ;) należy zasponsorować projekt. Mówiąc inaczej: aby się one pojawiły w sprzedaży, projektantki muszą najpierw uzbierać odpowiednią kwotę na rozwój swojego projektu.
Belial napisał/a:
Projekt byłby ok gdyby nie te cholerne kieszonki.

Ale co masz do kieszonek? Widziałeś męskie koszule bez nich?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-15, 11:06   

Wild, o to że jak cos jest dobre w ramionach to zatrzymuje się na biodrach czy tam oponie..a jak jest dobre w oponie to wisi w ramionach ot
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-15, 11:16   

400 zł na wsparcie projektu to jednak imho zbyt spora kwota by mieć koszulę zaprojektowaną przez les/bi* Taniej wyjdzie wsparcie lokalnego krawca.

Tak, widziałem męskie koszule bez kieszonek. Co mam do kieszonek? 75G powodów.


*czy jakąkolwiek etykeitkę sobie nadała ta osoba.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 12:50   

Oczywiście, że sa męskie bez kieszonek. Kieszonka jest casualowa, do codziennego stroju. Bez kieszonek są oficjalne. Jeśli mężczyźni noszą koszulę z kieszonką do garniaka na ślubie/imprezie odbywającej się wieczorem, to świadczy nie o tym, że koszul bez kieszonek nie robią, tylko o tym, że dany mężczyzna nie potrafi się ubrać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-15, 12:50   

Armand napisał/a:
Bez kieszonek są oficjalne. Jeśli mężczyźni noszą koszulę z kieszonką do garniaka na ślubie/imprezie odbywającej się wieczorem, to świadczy nie o tym, że koszul bez kieszonek nie robią, tylko o tym, że dany mężczyzna nie potrafi się ubrać.

No ale to nie są koszule do garnituru xD Chyba nie będziesz na co dzień pomykał w koszuli do garnituru, ubranej do dżinsów i sportowego obuwia.

P.S. I nie, że nie potrafi się ubrać, a co najwyżej nie spełnia norm, ustalonych przez innych (uważających, że powinno się ubierać "tak, a nie inaczej", gdyż ponieważ tak właśnie uważają).
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 12:55   

A, no jeśli chodzi Ci o tą konkretna firmę, to fakt, nie ma bez kieszonek. Dlatego mnie nie zachęca.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-15, 13:05   

Są półformalne bez kieszonek, które można nosić i do dżinsów i do garniaka. :P
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-15, 13:14   

Belial, masz rację lepiej wesprzeć lokalnego krawca, tylko hm najpierw taki krawiec musi Cię pomierzyć.. hehe a to może być "nieprzyjemne" :oops:

Aramand fajnie że znasz się na "etykietach", ja to doceniam :-) i lubię jak przestrzega się kanonów, a nie jak bydło do obory
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 13:14   

Nie noszę dżinsów, więc nie mam tego problemu :mrgreen:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-15, 13:15   

Belial napisał/a:
Są półformalne bez kieszonek, które można nosić i do dżinsów i do garniaka.

No dobra, są takie. Sama mam ich wiele, ale cycki w nich akurat mocniej widać niż w tych z kieszonkami. Choć może przy biuście od B w górę jest inaczej?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-15, 13:17   

Ela ma rację w tych bez kieszonek cyce bardziej widać, ja zawsze z kieszonkami które odwracają uwagę mimo że przykuwają, tyczy się to też np. czasem kurtek, kaszul letnich
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-15, 13:25   

Marco, ktos mnie tez musial zmierzyc do bindera (czekam na odpowiedz btw). Niestety to rzecz ktora trzeba zaakceptowac. Jak bedzie robil jakies inne problemy to znajdzie sie innego/inna.

Kieszonki nie pomoga przy duzym biuscie, zwroca uwage. Zwlaszcza tak kontrastowe kieszonki jak u tych pan.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-15, 13:36   

Belial napisał/a:
Kieszonki nie pomoga przy duzym biuscie, zwroca uwage. Zwlaszcza tak kontrastowe kieszonki jak u tych pan.

Czasami można ukryć pewne cechy, przez ich maksymalne odróżnienie od innych (przez podwójny kontrast), taki paradoks wywodzący się od kierowania uwagą. Nie wiem jak to wygląda w trójwymiarze, ale przy projektowaniu architektury informacji czasami się z tego korzysta, aby ukryć coś, co jest już dość duże :)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
Ostatnio zmieniony przez ElżbietaFromage 2016-02-15, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-15, 13:45   

marco-polo napisał/a:

Aramand fajnie że znasz się na "etykietach", ja to doceniam :-) i lubię jak przestrzega się kanonów, a nie jak bydło do obory

A jakie ktoś ma prawo ustalać kanony dla innych?
marco-polo napisał/a:
Wild, o to że jak cos jest dobre w ramionach to zatrzymuje się na biodrach czy tam oponie..a jak jest dobre w oponie to wisi w ramionach ot

To zapytam: a nie możesz się poprostu odchoodzić?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 14:27   

Pytanie:

Wild napisał/a:

A jakie ktoś ma prawo ustalać kanony dla innych?


Odp:

Wild napisał/a:


To zapytam: a nie możesz się poprostu odchoodzić?
- Może nie chce. Ma prawo.

Kanony są zmienne. Takie, które zostały ustalone przez wieki tradycji i takie, które z roku na rok się zmieniają. Oczywiście nikt nie ma obowiązku się do nich dostosowywać.
Ale jeśli ktoś ma ochotę, to czemu nie. Sposób w jaki się ubieramy wpływa na postrzeganie nas przez ogół.
Można sobie tym pomóc, jeśli się wie jak.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-15, 15:04   

Wild, głupie pytanie, żyjesz w społeczeństwie gdzie jest prawo regulaminy zasady - próbujesz tym pytanieniem co? powiedzieć że Ciebie nic nie obowiązuje? - kolejna byłaby bzdura.. jak np. właściciel lokalu chce wprowadzić dresscode tych tak ubranych wpuszczamy tych inaczej nie to nikt mu tego nie zabrania - widocznie obliczył że mu się wrowadzenie zasad opłaca lub obudził się rano z tym pomysłem - co to nas obchodzi, wchodzimy w zasady, albo nie i do widzenia... KROPKA.. PRAWO PRAWO
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-15, 15:52   

Mnie się podobają ;) Cena niekoniecznie ;) Choć mojej rozmiarówki pewnie i tak nie zrobią ;)
I uprzedzając pytanie o odchudzanie: w najbliższym czasie nie planuję ;)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 18:24   

Fajne, ale mnie coś te wzorki nie leżą na tyle, żeby założyć. Wolę klasykę albo wzorki zupełnie kosmiczne :P

ElżbietaFromage napisał/a:
Czasami można ukryć pewne cechy, przez ich maksymalne odróżnienie od innych


Tak. Zależy. Bardzo zależy. Nie ma reguły. Akurat tu moim zdaniem przykuwają uwagę. A w rzeczach typu kurtki i kamizelki odwracają.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-15, 18:32   

Armand napisał/a:

Wild napisał/a:


To zapytam: a nie możesz się poprostu odchoodzić?
- Może nie chce. Ma prawo.


To jak nie chce zrzucić z bioder to niech nie narzeka że ma za duże.

> narzekaj że jesteś za gruby
> tłumacz się że masz prawo do bycia grubym

W t f?
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-15, 18:33   

marco-polo napisał/a:
Wild, głupie pytanie, żyjesz w społeczeństwie gdzie jest prawo regulaminy zasady - próbujesz tym pytanieniem co? powiedzieć że Ciebie nic nie obowiązuje? - kolejna byłaby bzdura.. jak np. właściciel lokalu chce wprowadzić dresscode tych tak ubranych wpuszczamy tych inaczej nie to nikt mu tego nie zabrania - widocznie obliczył że mu się wrowadzenie zasad opłaca lub obudził się rano z tym pomysłem - co to nas obchodzi, wchodzimy w zasady, albo nie i do widzenia... KROPKA.. PRAWO PRAWO


A jeśli nie chce się podporządkowywać to od razu nie umie się ubrać i jest jak bydło.
Seems legit...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 19:31   

Wild napisał/a:

A jeśli nie chce się podporządkowywać to od razu nie umie się ubrać i jest jak bydło.


Wiesz, to już zależy co kto nosi. Można mieć swój styl, ale np. ubieranie dresów na pogrzeb to już jest przegięcie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-15, 19:52   

Armand, ale to oczywiste..Ją już się na ta ODP Wilda nie odzywam bo czuję że nie ten poziom, prawdopodobnie sporo lat nas dzieli i taką argumentacja i niepowazne odzywki do mnie nie przemawiają.. Posmiejmy się lepiej :D
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-15, 19:58   

Armand napisał/a:
Wild napisał/a:

A jeśli nie chce się podporządkowywać to od razu nie umie się ubrać i jest jak bydło.


Wiesz, to już zależy co kto nosi. Można mieć swój styl, ale np. ubieranie dresów na pogrzeb to już jest przegięcie.


Nie odpowiedziałeś mi w kontekście tego co padło wczesniej w wątku a jakiegoś fikcyjnego skrajnego zachowania o którym w ogóle nie mówiliśmy.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-15, 20:03   

To jest pytanie do mnie? Bo chyba nie chodzi Ci o moją wypowiedź..?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-16, 00:29   

Wild napisał/a:
To zapytam: a nie możesz się poprostu odchoodzić?

Tak, spróbuj odchudzić sobie szerokie kości biodrowe ;)
A nawet jak nie są aż tak szerokie kości same w sobie, to na estrogenie ciężej jest zrzucić z bioder. Na zero może się w ogóle nie dać (nawet na testo może się na zero nie dać).
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-16, 04:49   

Armand napisał/a:
To jest pytanie do mnie? Bo chyba nie chodzi Ci o moją wypowiedź..?


Tak właśnie chodzi o twoją

Armand napisał/a:
Jeśli mężczyźni noszą koszulę z kieszonką do garniaka na ślubie/imprezie odbywającej się wieczorem, to świadczy nie o tym, że koszul bez kieszonek nie robią, tylko o tym, że dany mężczyzna nie potrafi się ubrać.


i o marco-polo

marco-polo napisał/a:

Aramand fajnie że znasz się na "etykietach", ja to doceniam :-) i lubię jak przestrzega się kanonów, a nie jak bydło do obory


Była mowa o nieprzestrzeganiu jakichś kanonów z kieszonkami a ty wyjeżdzasz o dresach na uroczystościach. Chociaż jak dla mnie to wszelkie kanony są tylko wymysłem jakiegoś człowieka które nic nie znaczą, z tym że zachowanie konkretnego ubioru ma sens bo nadaje jakiejś estetyki tak czepianie się szczegółów typu guzii, mankiety i kieszonki to głupoty
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-16, 12:27   

Wild napisał/a:
Chociaż jak dla mnie to wszelkie kanony są tylko wymysłem jakiegoś człowieka które nic nie znaczą, z tym że zachowanie konkretnego ubioru ma sens bo nadaje jakiejś estetyki tak czepianie się szczegółów typu guzii, mankiety i kieszonki to głupoty


Dla Ciebie to głupoty i masz prawo do swojej opinii. A ja mam prawo do swojej. Po latach eksperymentowania doceniłem klasykę. A klasyka jest ustalona kanonami (logiczne), więc kieszonki są na codzienne okazje.
Jest oczywiście różnica pomiędzy człowiekiem łamiącym kanony świadomie, bo przynajmniej powinien się spodziewać jak to będzie odbierane, a człowiekiem, który po prostu nie ma zielonego pojęcia jaki strój na jaką okazję jest odpowiedni w naszej kulturze.

Poza tym buntuję się przeciwko ustanowieniu dżinsu jako współczesnego garnituru. Buntuję się przeciwko bylejakości, sztampowości i brakowi fantazji. Jak rozglądam się po mieście to 95% meżczyzn nosi dżinsy. I niech sobie noszą na zdrowie. Mnie się to nie podoba.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-17, 02:33   

Akurat elegancka moda męska (zwłaszcza ta raczej biurowa niż uroczysta) jest wybitnie pozbawiona fantazji. Uniformizacja (garnitur - cywilny mundur), tępienie w mężczyznach potrzeb estetycznych, zakaz żywych kolorów...
Podobało mi się coś, co swego czasu wyczytałam. Ktoś zadał pytanie: czemu właściwie służy krawat, skąd i po co właściwie wymyślono ten typ ozdoby? I w odpowiedzi przypuszczenie: bo kolorowy krawat to jedyny "eksces" barwny, na jaki pozwala się mężczyznom...
Ja skądinąd bardzo sobie chwalę kolorowe męskie koszule (np. hawajskie, ale nie tylko) i nie narzekam. Choć może mam łatwiej, bo po pierwsze nie zależy mi jak kaemom na calkowitym ukryciu biustu, tylko raczej zamaskowaniu, a po drugie - ekhem, jestem dużą babą i nigdy nie miałam problemu, że męskie ciuchy są za duże; męska eska nawet w ramionach byłaby na mnie za mała i zasadniczo nadawałaby się tylko do założenia na głowę... A poza tym jestem na tyle nieelegancka, mam na tyle małe potrzeby w zakresie posiadania eleganckich strojów i na tyle nieprzyjazną dopasowaniu sylwetkę (tusza, spora różnica między rozmiarem w biuście i na wysokości zadka), że pomysł idealnego dopasowania strojów uważam - przynajmniej w moim wypadku - za jakiś absurd, którym nie należy się przejmować. (Więc mogę nosić damskie 48, mogę nosić męskie XL, mogę nosić damskie 54 i wszystkie będą w porządku, bo nawet strój o parę rozmiarów za duży mi nie przeszkadza...)

A tak co do dreskodów, mam mieszane uczucia. Uważam, że klub powinien mieć prawo do odrobiny kontroli nad strojem klientów, np. do niewpuszczania ludzi ubranych jakoś wybitnie nieschludnie. Ale już dreskod w postaci niewpuszczania ludzi prosto ubranych w eleganckich klubach (uważam, że osoba niezamożna ma prawo wejść do eksluzywnego klubu choćby po to, żeby obejrzeć wystrój) albo - tak, zdarza się - niewpuszczanie kobiet na płaskich obcasach* uważam za skandaliczne. "Swoboda działalności gospodarczej" nie może być absolutna.
* Kolejne ładne wyjaśnienie odzieżowe. "Szpilki są sexy, bo kobieta w szpilkach nie może uciekać"...
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-17, 04:53   

Emu napisał/a:
Akurat elegancka moda męska (zwłaszcza ta raczej biurowa niż uroczysta) jest wybitnie pozbawiona fantazji. Uniformizacja (garnitur - cywilny mundur), tępienie w mężczyznach potrzeb estetycznych, zakaz żywych kolorów...


Niesamowite. Czuję dokładnie odwrotnie. :-) To znaczy, tak, pozbawione fantazji, ale nie uważam żadnej z wymienionych rzeczy za złe lub nieestetyczne, a raczej na odwrót. To znaczy, garnitur garniturowi nierówny, ale mimo wszystko...

Emu napisał/a:
"Szpilki są sexy, bo kobieta w szpilkach nie może uciekać"

Moim zdaniem szpilki raczej wyglądają "Nie chcesz żebym ci to wbiła". Pomijając, że wytrzymać w nich nie można kilku godzin na stojąco ani przejść 20-minutowego spaceru...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 11:18   

Cytat:

Akurat elegancka moda męska (zwłaszcza ta raczej biurowa niż uroczysta) jest wybitnie pozbawiona fantazji. Uniformizacja (garnitur - cywilny mundur), tępienie w mężczyznach potrzeb estetycznych, zakaz żywych kolorów...


Każda biurowa moda jest pozbawiona fantazji. Jeśli kobieta ubiera się z fantazją do biura, to łamie dress code. I tyle.

Garnitur to nie jedyny męski strój klasyczny. W istocie garnitur jeszcze 100 lat temu był strojem dziennym, wcale nie eleganckim. Teraz nosi się go na wyjątkowe okazje, a kiedyś był równy T-shirtowi i dżinsom.

Mężczyźni po prostu nie wiedzą jakie mają opcje.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 11:37   

Zaloz nowy topic. Bedzie ciekawie. :p
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-17, 11:42   

Armand napisał/a:

Mężczyźni po prostu nie wiedzą jakie mają opcje.


Czemu nie wiedzą? Garntury wiszą w sklepach to nie jest towar rzadki.
Ba u każdego faceta jest przynajmniej jeden garnitur. Opcji jest sporo. Najwidoczniej uznali że wygodniejszym strojem jest jeans, poza tym, praktyczniejszym. No i na luzie. A do tegopewnie niektórzy niektórzy chcą ale boją odstawać od innnych. Cała filozofija ubioru

Kiedyś faceci chodzili w tunikach, dzisiaj facet w tunice zostanie uznany za dziwaka - cóż zwyczaje się zmieniają ;)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 12:05   

No właśnie nie chodzi mi w tym momencie o garnitury. Ten strój każdy mężczyzna zna, nawet jeśli go nie nosi.

Garnitur to tylko jedna z opcji. A sklepy w Polsce zwykle mają tylko tę "biurową ofertę", bo przecież prawie nikt poza pracą, ślubem i pogrzebem ich nie nosi.

Rodzajów jest tak naprawdę mnóstwo:
- garnitur jednorzędowy
- dwurzędówka
- stroller
- żakiet angielski
- smoking
- frak

Dalej różne wariacje na temat kolorów, materiałów, kroju, ilości guzików, kształtu klap.
Można nosić zestawy koordynowane - marynarka inna niż spodnie. Tu są szerokie możliwości zestawiania wzorów i kolorów.
Warto szukać inspiracji w modzie angielskiej - kraty, materiały, oraz kroje strojów jeździeckich albo myśliwskich są dosyć różnorodne.

O to mi chodziło, jak pisałem, że mężczyźni zwykle nie znają opcji jakie istnieją.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 12:22   

Napiszę posta pod postem, bo nie wiem czy jest sens nowy temat zakładać.

Dla miłośników wygodnego casualu:

http://ombre.pl/4-bluzy?u...2F479%2F01%2F16

Całkiem fajne kroje.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 12:53   

Fajne maja te bluzy.

:cry:
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-17, 12:59   

Dorzucę w takim razie jeszcze namiary na jeden sklepik
http://www.rebelsmarket.com
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
Ostatnio zmieniony przez ElżbietaFromage 2016-02-17, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 13:01   

Belial, czemu z tego powodu płakasz? x:
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-17, 13:05   

Armand fajne kroje ciekawe wzory ale slimyyyyyy.. to tak można powzdychać tylko za taką sylwetką tych manekinów

się frustruje i to na tyle że chyba dziś się biorę porządniej za ćwiczenia
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-02-17, 13:08   

Elżbieta zajeeeebiste!
Ombre fajne nawet ale nie lubię tak slimowanych, wolę regular jak tu: (też kupowałem raz)

http://lamon.pl/
Ale oni nie mają tak fajnie zadziornych więc jak nie urok to s...
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 13:09   

Bo i tak nie bede w stanie nic zalozyc. Znaczy zalozyc dam rade ale wygladac normalnie (i nie marudzic patrzac w lustro) nie.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-17, 13:10   

Stary witaj w klubie.. :-(
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 13:14   

Wrono, super ciuchy. :) Jest pare ktore chetnie bym zalozyl. ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 13:16   

Armand napisał/a:

Armand fajne kroje ciekawe wzory ale slimyyyyyy.. to tak można powzdychać tylko za taką sylwetką tych manekinów


Nie wszystkie to slimy. Podejrzewam, że raczej koszule. Po prostu na manekinie to tak naciagneli. Przy większości jest napisane "fason"regular".
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-02-17, 13:21   

Panowie pora na męski gorset
http://i.iplsc.com/gorset...IVW06Y-C322.jpg

a na niego się wymodelowć tym
http://i1.ryjbuk.pl/e9cd6...4/kaloryfer-jpg

i do boju
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 13:38   

E tam, meski gorset. Meskie spodnice gotyckie to jest to. :p
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2016-02-17, 14:35   

Kilt to jest to.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-17, 14:45   

Nie lubie miniowek.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-17, 14:52   

Wild napisał/a:
Elżbieta zajeeeebiste!

Bardzo lubię ten sklep. Niestety ubrania są w nim sprowadzane z różnych części świata i często trzeba płacić za przesyłkę każdego z osobna (a czasami jej ceny są kosmiczne).
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-20, 00:50   

Belial napisał/a:
Fajne maja te bluzy.

:cry:

Oni mają zarąbiste ciuchy, tylko co z tego jak obawiam się że to wszystko jest chińszczyzna :P Jedna z bluz jest niemal identyczna (albo i identyczna) jak moja, chińska, nie polecam ;) A od nich mam kilka t-shirtów - wyglądają super ale co do jakości to bym się zastanawiał...

No i potwierdzam: to nie są slimy (a przynajmniej niekoniecznie ;) ), to tylko na fotach tak wygląda...
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-20, 01:11   

Dzieki za info. Pocieszyles. :)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2016-02-20, 11:03   

Co do tych koszul z góry tematu to się nie wypowiem..Nie moja bajka :D
Ja ze swojej strony mogę polecić http://madoxdesign.com/kategoria/spodnie-madoxy . Uprzedzając jęczenie, że za drogie itp - spodnie ''noszą się'' spokojnie kilka lat więc chyba warto wydać 300+zł raz na 4+ lat :D Mega porządna rzecz. Ja swoje noszę od 5 lat i jestem bardzo zadowolony. No i rozmiarówka przystępna, a w razie czego można skontaktować się z samym Damianem (Madoxem) i dogadać co do ''dorobienia'' pożądanego rozmiaru.
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-20, 13:10   

Eeee... Nie mój styl. Na dodatek zwężane ku dołowi. :/
_________________
Male inside, human outside.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-22, 00:41   

Belial napisał/a:
Eeee... Nie mój styl. Na dodatek zwężane ku dołowi. :/

No właśnie, tak jakbym nie dość grubą d... miał ;)

nikonikt napisał/a:
Uprzedzając jęczenie, że za drogie itp - spodnie ''noszą się'' spokojnie kilka lat więc chyba warto wydać 300+zł raz na 4+ lat :D

Żartujesz? Ja moje spodnie z lumpeksu za 10€ za kilo (a nie, wtedy to było chyba jeszcze 8€) też noszę już kilka lat, tak więc tego ;) nie wiem co można robić ze spodniami żeby kilka lat nie wytrzymały :P (każde).
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-22, 09:47   

Moje spodnie dlugo nie wytrzymuja. Przecieraja sie w udach. :p
_________________
Male inside, human outside.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2016-02-22, 21:14   

Jeszcze nie mialem takich spodni co to by sie przetarly na kolanach, czy gdzies indziej. Wyjatkiem byly spodnie sztruksowe (modne cale wieki temu). Jak trafilo sie na takie co lezaly na polce dlugo to potrafily sie przetrzec w kilka miesiecy i to nawet te, ktore nosilo dosc rzadko.

Koszule na zalaczonym obrazku - wygladaly by na meskie, gdyby nie mialy tych glupich kieszonek. Moze taki styl kieszonek uszedlby cis facetom, ale gdy zalozy cos takiego kaem to takie wzornictwo po prostu sprawia, ze osoba postrzegana jest bardziej jako kobieta. Np. ta dziewczyna po prawej stronie wygladala by bardziej mesko w takiej samej koszuli, ale bez tej kieszonki. Tu w mojej opinii nie chodzi o to ze sa kieszonki tylko o to jakie te kieszonki sa.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-02-23, 00:10   

Belial napisał/a:
Moje spodnie dlugo nie wytrzymuja. Przecieraja sie w udach. :p

A fakt, też raz miałem spodnie co mi się tak przetarły, ale to były jakieś wątpliwej jakości sztruksy (i też były z lumpeksu, to już chyba trochę były tam cieńsze :D ), ale jeansy to mi się jeszcze chyba nigdy nigdzie nie wytarły :P
_________________
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-23, 11:45   

Mnie też się spodnie przecierają. Kwestia tuszy; przy chodzeniu uda się stykają, więc nogawka trze o nogawkę... Ostatnio noszę sztruksy; w cichym korytarzu, samotnie, dla zabawy próbowałam iść bezszelestnie - i słychać było tarcie materiału...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10