Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Passing m/k startujących w późńiejszym wieku
Autor Wiadomość
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-02, 15:12   

IzaIzulka napisał/a:
Hahahah jakby to od wieku zależało czy ktoś będzie miał passing czy nie. :)
Predyspozycje są podstawą.

Po dojrzewaniu płciowym, nie ma to już aż tak wielkiego znaczenia. Bo "drastyczne" zmiany które miały zajść raczej już zaszły. Więc czas już nie gra takiej ważnej roli, jak u młodych MK.
Jeżynka napisał/a:
Mąż autorki wątku może spróbować na start terapii antyandrogenowej u dowolnego seksuologa. Jeśli to problem z fetyszem, to może się mu unormować i nie będzie chcieć podejmować dalej idących kroków. Po opisie to nie brzmi na transseksualizm.

Mam takie same odczucia. Polecałabym wybrać się z mężem do seksuologa i się porządnie zabrać za ten temat. Zwłaszcza, że czas już raczej nie goni.
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-02, 22:18   

Arisu napisał/a:

... Moim zdaniem M/K po 24 roku życia raczej nie ma szans na passing, ale to moje zdanie ...
Obrazek

BZDURA!
głupszej wypowiedzi nie słyszałem od dawna
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-02, 23:44   

Nie wiem, czy dyskusja o passingu to jest dokładnie to, czego potrzebuje założycielka tematu. Może skupcie się na jej związku czy jej mężu? Albo na potrzebach jej samej?
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-03, 10:27   

Ryu napisał/a:
... Nie wiem, czy dyskusja o passingu to jest dokładnie to, czego potrzebuje założycielka tematu ...


Ryu , masz rację.

I nie masz.
Bo jak takie debilne wpisy przeczyta jakaś dziewczyna majaca teraz np 35 lat i zastanawiąjaca się ciągle czy warto zaczynać tranzycję , czy osiągnie jakiś efekt , to to trzeba zaraz prostować!

Nie wiem ile lat ma arisu , może ze 16 , to każdy ktoś mający np 24 jest dla niej matuzalemem.
Ale po świecie nie chodzą same nastolatki , do diabła!
Tak się skłąda że sylwestra i nowy rok sądziłem w towarzystwie miłej , piekniej i bardzo eleganckiej kobiety i to nie tylko ja takie miałem przekonanie, ale i wielu innych facetów, bo tylko się im łebki obkręcały na widok mojej partnierki ( szczególnie na widok "podwozia").
A te nóżki dopiero 2 lata temu weszły w tranzycję :mrgreen:

Przeszło dwie godziny spędziśmy w małej włoskiej restauracji w wrocku.
sala malutka, atmosfera jak w domu ,
bylismy pierwszymi klientami w nowym roku , to kelnerzy specjalnie nas witali i honorowali.
siedzieliśmy długo , zamawialiśmy kolejne dania, napoje, desery ...
doszło trochę innych klientów,
ale żadnych głupich min , żadnych głupich spojrzeń , żadnych uwag ...
na koniec pytanie : Czy wszystko PAŃSTWU smakowało? :-)
czyż to nie miłe?

Mozna mieć 100% super passing, nawet mając 2x24
 
 
ewww
użytkownik
dis gusting


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Posty: 25
Skąd: /lgbt/, /cd/
Wysłany: 2016-01-03, 16:34   

Pozny wiek to 18+
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-01-03, 17:11   

Teoretycznie ciało 'dojrzewa' do 25 lat, więc ten późny wiek to powininen być 25+ dopiero
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2016-01-03, 17:24   

ten temat powinien być w jakimś bardziej ścisle transowym dziale - tu http://transpomoc.pl/viewforum.php?f=18
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-03, 18:24   

Arisu napisał/a:
Ja osobiście uważam że wiek 18 a 21 to jest olbrzymia różnica. Mam skończone 19 lat w tamtym miesiącu i przez ostatni rok naprawdę dużo się zmieniło, kto wie czy w ogóle odwracalne są te zmiany.

Jednakże nie ma tutaj nawet obiektu dyskusji - im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Ja już wiem że prawdopodobnie będę potrzebować FFS za ~40k PLN.


Pewnie że im wcześniej tym lepiej.
Optymalnie było by przed rozpoczęciem pokwitania, aby nie trzeba było niczego "odwracać"
a tylko kształtować ciało na kobieco. To oczywiste.

Ale dojście przed samą sobą do tego kim się jest i kim chce być , zajmuje często tyle czasu że praktycznie nie ma mowy o rozpoczęciu tak wcześne tranzycji. Nawet jakby to było mozliwe od strony prawnej, nawet jak się by miało wsparcie rodziny (i odpowiednie środki). Jedna osoba będzie mieć wtedy 16 lat a inna 36. Nie ma na to reguły , choć każda MK powie że kobietą czuła się zawsze , tj od kiedy pamięta, od kiedy ma świadomość.

Więc nie pisz że w wieku 30 czy 40 lat nie ma szns na udaną tranzycję. Bo dodatkowo dołujesz osoby jakie nie dadzą rady wcześniej jej zacząć.
A ich stan psychiczny i tak jest wtedy nie lekki : mają swiadomośc żę będzie duzo trudniej, że efekt będzie gorszy , a wydatki dużo większe.

I że nawet jak wszystko pójdzie , nawet jak uzyskają ten wymażony passing ,
to i tak kobiecej młodości już nie przezyją. :cry:

Więc proszę nie kop leżących, bo to przykre.
Szczególnie że to dowodzi że nawet osoby ze środowiska nie mają elementarnego zrozumienia dla sytuacji wielu mk-ek.

lepiej wyciągniej rękę ,
pomóz wstać
pomóż się pozbierać

zapewniam Cię
warto to robić
:-)
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-03, 18:28   

Andreja183 napisał/a:
Ale dojście przed samą sobą do tego kim się jest i kim chce być , zajmuje często tyle czasu że praktycznie nie ma mowy o rozpoczęciu tak wcześne tranzycji. Nawet jakby to było mozliwe od strony prawnej, nawet jak się by miało wsparcie rodziny (i odpowiednie środki).
Oj, większości z nas by to wiele dało.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-03, 18:44   

ElżbietaFromage napisał/a:
Andreja183 napisał/a:
Ale dojście przed samą sobą do tego kim się jest i kim chce być , zajmuje często tyle czasu że praktycznie nie ma mowy o rozpoczęciu tak wcześne tranzycji. Nawet jakby to było mozliwe od strony prawnej, nawet jak się by miało wsparcie rodziny (i odpowiednie środki).
Oj, większości z nas by to wiele dało.


wiem
rozumiem
sam niewiele poradzę

pomogłem trochę dwóm ts

teraz poznałem trzecią
i Jej też pomogę
ma passing
ale np srs jeszcze przed Nią
wiadomo , bo to "moja" kobieta
( od 3 dni ;-) )

mam zamiar zapisać się do KOD-u
i zacząć działać w ramach większej organizacji
jaka ma sznse zdobyć realny wpływ na kształtowanie praw i polityki w kraju
Mam teraz do tego znacznie większą motywację niż Ci co pchają się do polityki dla forsy.
;-)

Transki nie przekonają do siebie społeczeństwa same
To muszą zrobic osoby cis.

takie np jak ja
:-)
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-01-03, 19:22   

zacznę od tego że niestety jest to temat przygnębiający i niewiele dziewczyn osiąga bezbłędne walory wyglądu.
Tak samo, niestety, jedyną przepustką na bez oporowe poruszanie się w środowisku jest operacja feminizacji, ten fakt to real dla 99.9% starszych.

Nie mam na to recepty oprócz tego że jedyny sposób to forsa i to jej dosyć duża ilość.

Niestety w naszych teraźniejszych czasach bycie trans nie wiąże się z łatwym życiem. Nawet po operacjach rożne sytuacje powodują że stygmat trans nadal kole niczym nóż w serce.
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-03, 22:50   

Zapewne zaraz ktoś napisze, że piszę bzdury ale przeglądając zdjęcia dostępne w necie stwierdzam, że wiek nie ma nic do rzeczy. Są osób które zaczynały po 30 a nawet po 40 a nawet ,nawet po 50 i miały doskonały naturalny wygląd podczas gdy osoby w wieku 20 niestety nie. Pewnie, wiek ma znaczenie bo jakby nie patrzeć stara baba to stara baba a młódka to młódka. Ale nie wierzcie w bajki że jak chce się mieć naturalny wygląd to tylko przed 20 bo potem już po ptokach. Owszem po ptokach będzie ale w innym sensie :-P . A FFS niestety jest potrzebny 99.9% tym którym nic ani wiek ani zgrabna [terefere] nie pomoże.
Wszystko zależy od tego kto więcej genów dał, mama czy tata? ;-)
Przypomnijcie sobie jak to ciocia Helenka albo wujcio Zdzisio na rodzinnym spędzie szczypiąc was w polisia mówili "wykapana mamusia" albo "cały tatuś" :-P
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-04, 00:03   

inka napisał/a:
zacznę od tego że niestety jest to temat przygnębiający i niewiele dziewczyn osiąga bezbłędne walory wyglądu.
Tak samo, niestety, jedyną przepustką na bez oporowe poruszanie się w środowisku jest operacja feminizacji, ten fakt to real dla 99.9% starszych.

Nie mam na to recepty oprócz tego że jedyny sposób to forsa i to jej dosyć duża ilość.

Niestety w naszych teraźniejszych czasach bycie trans nie wiąże się z łatwym życiem. Nawet po operacjach rożne sytuacje powodują że stygmat trans nadal kole niczym nóż w serce.


Tak , ffs to kupa kasy. I jest często niezbędna w późnym wieku.
Ale efekty mogą być za ... iste.
Ważniejsze od forsy są jednak zawsze: determinacja i wiara w sens tranzycji.
Bez tego się nie uda.

I wiem to jak najbardziej z reala
... a nie z fotek z netu.
Więc nie można pisać że 30 czy 40 lat to kaplica. Bo to g... ... guzik prawda.

Ok,
nie łatwe i drogie , ale mozliwości są
Ostatnio zmieniony przez 2016-01-04, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kleo
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 11
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-01-04, 00:05   

Z warunkami i wiekiem bywa rożnie,ja w wieku 14-15 lat miałam już część cech na tyle mocno męskich(bardzo niski głos i wał czołowy jak u neandertalczyka) że nie pytano się mnie o dowód-samopoczucie kiepskie,ale można było bez problemu kupić alkohol.
W pod koniec 2011 postanowiłam zrobić coś ze swoim życiem,mocno schudłam i się ogólnie ogarnęłam,zapuściłam włosy i w 2013 zaczęto mnie prosić o dowód w sklepach z procentami,oraz co przyjemniejsze ludzie zaczęli mówić do mnie "proszę pani".
W chwili obecnej jestem niestety w punkcie wyjścia,ale mam nadzieję że będzie lepiej.

Kilka przykładów dziewczyn które były zdecydowanie po 25 roku życia:
https://www.youtube.com/user/20unc06/videos
https://www.youtube.com/user/nij682?feature=watch
https://www.youtube.com/user/mlane1986/videos
https://www.youtube.com/user/EiselyNiandra/videos
https://www.youtube.com/u...k?feature=watch

Jak widać po 25 roku życia można osiągnąć całkiem porządne efekty,owszem operacje plastyczne mogą być potrzebne,ale żeby uzyskać wiarygodne efekty wystarczy nad sobą popracować.
Problem zaczyna się po 40 roku życia,jednak mało osób doczekuje takiego wieku,bo nie wyobrażam sobie dożycia takiego wieku w nie swoim ciele.
Problem transek jest taki że z wiekiem zamiany coraz bardziej się utrwalają,trzeba coraz więcej operacji,rosną koszty,czas ucieka :-(
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-04, 01:16   

kleo napisał/a:


Kilka przykładów dziewczyn które były zdecydowanie po 25 roku życia:
https://www.youtube.com/user/20unc06/videos
https://www.youtube.com/user/nij682?feature=watch
https://www.youtube.com/user/mlane1986/videos
https://www.youtube.com/user/EiselyNiandra/videos
https://www.youtube.com/u...k?feature=watch


e tam ... takie sobie te przykłady.
mogą być dużo lepsze efekty nawet dużo pózniej


kleo napisał/a:

Problem zaczyna się po 40 roku życia,jednak mało osób doczekuje takiego wieku,bo nie wyobrażam sobie dożycia takiego wieku w nie swoim ciele.
Problem transek jest taki że z wiekiem zamiany coraz bardziej się utrwalają,trzeba coraz więcej operacji,rosną koszty,czas ucieka :-(


Nie ma ts bez problemów
nieważne czy mają 20 lat czy 40.
I niestety , w naszym kraju , w naszym ciemnogrodzie, wiele mk zaczyna tak późno

I też nie są wcale na przegranej pozycji.
Jest duzo trudniej , zgoda, to kosztuje,
ale udana tranzycja jest ciagle jak najbardziej realna.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-04, 02:31   

Andreja183 napisał/a:
kleo napisał/a:


Kilka przykładów dziewczyn które były zdecydowanie po 25 roku życia:
https://www.youtube.com/user/20unc06/videos
https://www.youtube.com/user/nij682?feature=watch
https://www.youtube.com/user/mlane1986/videos
https://www.youtube.com/user/EiselyNiandra/videos
https://www.youtube.com/u...k?feature=watch


e tam ... takie sobie te przykłady.
mogą być dużo lepsze efekty nawet dużo pózniej

Nikt nie neguje, że może być jeszcze lepiej :) A przykłady są różne, ale nawet jeśli "takie sobie", to to co ja widzę, to szczęśliwe, pozytywne dziewczyny, i tak powinno być :)
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-04, 06:16   

Wszystko zależy. Znam facetów mega delikatnych, mających ponad 35 lat, wyglądających tak, że gdyby tylko zapuścili włosy mieliby 100% passing. Znam też osoby, które w wieku 16 lat wyglądają jak "na chłopa przystało", mają garb na czole, wielkie krzywe nosy, mocno zarysowane szczęki, nie mówiąc o wydłużonych - w środkowej części - twarzach. I nawet gdyby zaczynały przed 18 rokiem życia passingu mogłby się nie doczekać.

Wszystko niestety zależy od genetyki i praw dziedziczenia. Siła maskulinizacji jest przekazywana od strony ojca i to aż w 61%. Proporcje twarzy - typowo męskie lub żeńskie - kształtują się już w okresie prenatalnym. Dzieci na które działało dużo testosteronu mają inne proporcje, niż te na które działało go mniej. Z dużym prawdopodobieństwm można też powiedzieć, że te twarze, które zostały zmaskulinizowane już w łonie matki, będą miały mniejsze prawdopodobieństwo passingu, nawet wówczas kiedy zaczną przed osiemnastym rokiem życia.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-01-07, 12:27   

35 lat

_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2016-01-07, 13:55   

Twarz jak twarz. Ale patrzcie jaka zmiana w wyglądzie telefonu! ;)
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 15:01   

Freja napisał/a:
Twarz jak twarz. Ale patrzcie jaka zmiana w wyglądzie telefonu! ;)

Ty wiesz, że mi się też to głównie rzuciło w oczy :mrgreen:
 
 
edytka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Posty: 30
Skąd: zachodnio-pomorskie
Wysłany: 2016-01-07, 21:16   

ewww napisał/a:
Pozny wiek to 18+

Już za chwilę będę miała 50 latek , czyli co , jestem na straconej pozycji według ciebie?
Na pewno nie, czuję się świetnie ,mam przyjaciół ,znajomych. Mieszkam w małej hm... niech będzie miejscowości , ludzie mnie znali przed i po, a żeby było ciekawiej, wyszłam z szafy w 2009 roku a mieszkam tu od 2007 więc mogli by być niezadowoleni z mojej obecności na ich terytorium. Tacy są ludzie , a jednak jest inaczej ,jest bardzo sympatycznie i miło. !00% akceptacji, nawet inaczej, to nie akceptacja , po prostu jest nowa babka w mieście :)
Wiadomo nie będę wyglądała jak Kardiszanka, a nawet i po co , jestem sobą . Wydaje mi się że najważniejsze to dać się lubić , zachowywać się normalnie, nie szukać wrogości w ludziach nie starać się wyróżniać z otoczenia ,nie nosić nalepki na piersi "jestem TS polubcie mnie". Nie starajmy na siłę chodzić w sposób właściwy dla danej płci , to przyjdzie samo. Jeśli komuś wygodnie na płaskim obcasie ,niech się nie wciska w szpilki to tak dla kobiet :) uff , to chyba tyle :-P
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 00:04   

chyba z moją morduchą też jeszcze nie jest tak tragicznie skoro nieznana mi kobieta zwróciła się do mnie z bliska przez per pani :mrgreen: oczywiście chwilę później się poprawiła ale to już drugi przypadek kiedy ktoś patrząc mi w oczy powiedział "pani" za pierwszym razem pomyślałam "ach kasjerka pewnie z rozpędu bo same kobiety w kolejce stały to się pomyliła" ale dziś stałam sam na sam na ulicy. Niby nic ale poprawia humor :mrgreen: Ach żeby jeszcze nie mieć tych kłaków ściernych na twarzy :roll: :mrgreen:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 00:35   

Arisu napisał/a:
Moim zdaniem M/K po 24 roku życia raczej nie ma szans na passing
Zaczynałam z HRT prawie miesiąc po moich 24 urodzinach. Passing mam i chyba nie najgorszy.
inka napisał/a:
Niestety w naszych teraźniejszych czasach bycie trans nie wiąże się z łatwym życiem. Nawet po operacjach rożne sytuacje powodują że stygmat trans nadal kole niczym nóż w serce.
Czasem niestety nawet operacje nie wiele dają. I nie jest to problem tylko polski, tylko niestety raczej na całym świecie tak jest. No, może z małymi wyjątkami.
Gabi napisał/a:
Są osób które zaczynały po 30 a nawet po 40 a nawet ,nawet po 50 i miały doskonały naturalny wygląd podczas gdy osoby w wieku 20 niestety nie. Pewnie, wiek ma znaczenie bo jakby nie patrzeć stara baba to stara baba a młódka to młódka. Ale nie wierzcie w bajki że jak chce się mieć naturalny wygląd to tylko przed 20 bo potem już po ptokach.
Prawda i zarazem nie prawda. Bo dużo zależy od naturalnych predyspozycji. Jak się je ma to nawet zaczynając późno ma się jakieś tam szanse na dobry passing. Osobiście znam dwie MKi, jedna po 30, druga ma 42 lata. Obie radzą sobie bardzo dobrze i to mimo wieku.
edytka napisał/a:
Wydaje mi się że najważniejsze to dać się lubić , zachowywać się normalnie, nie szukać wrogości w ludziach nie starać się wyróżniać z otoczenia ,nie nosić nalepki na piersi "jestem TS polubcie mnie". Nie starajmy na siłę chodzić w sposób właściwy dla danej płci , to przyjdzie samo. Jeśli komuś wygodnie na płaskim obcasie ,niech się nie wciska w szpilki to tak dla kobiet :) uff , to chyba tyle :-P
Dokładnie tak samo myślę. Do tego chodzę zawsze w wojskowych butach i nic. Mam taki styl i ludziom jakoś to w ogóle nie przeszkadza. No chyba, że jakiemuś lekarzowi od TS ale to specjalne przypadki :P
Gabi napisał/a:
chyba z moją morduchą też jeszcze nie jest tak tragicznie skoro nieznana mi kobieta zwróciła się do mnie z bliska przez per pani :mrgreen:
I jak dasz sobie szansę to jest szansa, że będzie to coraz częstsze.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 01:01   

Lagertha napisał/a:
Arisu napisał/a:
Moim zdaniem M/K po 24 roku życia raczej nie ma szans na passing
Zaczynałam z HRT prawie miesiąc po moich 24 urodzinach. Passing mam i chyba nie najgorszy.

Ja zaczynałem hrt w wieku 24 lat i określę to tak: passing mam, i to w obie strony, więc
jestem Androgyne idealnym :mrgreen:


inka napisał/a:
Niestety w naszych teraźniejszych czasach bycie trans nie wiąże się z łatwym życiem.

Może Twoje się nie wiąże, ale moje, od kiedy jestem dżęter, jest ciekawe i wielokolorowe jak nigdy dotąd :mrgreen:


Lagertha napisał/a:
Gabi napisał/a:
chyba z moją morduchą też jeszcze nie jest tak tragicznie skoro nieznana mi kobieta zwróciła się do mnie z bliska przez per pani :mrgreen:
I jak dasz sobie szansę to jest szansa, że będzie to coraz częstsze.

To prawda, nie ma co próbować. Przyłącz się do gender i przejdź na różową stronę mocy! :-D

Gabi napisał/a:
Ach żeby jeszcze nie mieć tych kłaków ściernych na twarzy :roll: :mrgreen:

LAAAASEEEERRRRR 8-)

Gabi napisał/a:

Przypomnijcie sobie jak to ciocia Helenka albo wujcio Zdzisio na rodzinnym spędzie szczypiąc was w polisia mówili "wykapana mamusia" albo "cały tatuś" :-P

Nie wiem, co mam o tym myśleć, bo o mnie cały czas mówią: <<wykapana babcia>> :shock:
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-01-09, 14:38   

jak jest jasna to możesz to olać, na HRT nie będą tak szybko rosnąć i można usuwać depilatorem / pensetą

będzie to lepsze niż elektroliza po której mogą zostać brzydkie, szpecące blizny (i która jest metodą na usuwanie pojedynczych włosków a nie depilację całej twarzy)

lepiej usuń laserem te ciemne i to jak najszybciej, zanim zjaśnieją od hormonów
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 17:11   

To ja wyglądam jak po lewej stronie, takie obrazki mnie pocieszają, jest dla mnie nadzieja. Muszę wydać krocie na laser, hormony, będę wyglądać. Mam nadzieję...
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-01-09, 20:37   

ja wyrywam depilatorem raz na mniej niż tydzień, i tak nic po mnie nie widać bo są jasne i cieniutkie :P ale ja popsułam bo kiedyś były gęste i czarne a nie było mnie wtedy stać na lasery
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 00:16   

Słuchajcie, a ja się tak zastanawiam, a jakby tak te jasne czy siwe włoski henną potraktować? powinny zrobić się czarne i wtedy je laserem wypalić.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-01-10, 00:19   

Gabi, tu chodzi o kolor mieszków włosowych które są pod skórą. Spalenie samych włosów nic ci nie da.
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 00:58   

No fakt, ale kurcze musi być jakiś sposób, może chemiczny? :mrgreen:
 
 
edytka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Posty: 30
Skąd: zachodnio-pomorskie
Wysłany: 2016-01-10, 07:18   

Nie martwcie się , jasne włoski laser też usuwa. Wczoraj byłam właśnie na pierwszym- z serii pięciu- zabiegu , i rozmawiałam na ten temat. Mam sporo jasnych włosków , ale odpowiednio dobrana moc lasera i je załatwi ,tylko nie można od razu przywalić tą mocną dawką bo jak złapie ciemne włoski to będzie mocno bolało.
W szczecinie epilacja całej twarzy kosztuje mnie 250 zł za zabieg no i razy 5 trochę tego jest :-/ Zabieg wykonuje się raz wmiesiącu
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2016-01-10, 14:16   

To nie mit, laser nie jest tak całkiem permanentny i włoski odrastają po, zależnie od typu lasera, od pół roku, do 2~5 lat. Tylko po usunięciu włosów laserem one odrastają jasne i delikatne, więc łatwiej się też je usuwa innymi metodami. Na HRT żadnej m/k nie zacznie rosnąć męska broda po usunięciu włosków laserem.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 16:53   

nunumu napisał/a:
To nie mit, laser nie jest tak całkiem permanentny i włoski odrastają po, zależnie od typu lasera, od pół roku, do 2~5 lat. Tylko po usunięciu włosów laserem one odrastają jasne i delikatne, więc łatwiej się też je usuwa innymi metodami.
Słyszałam dokładnie to samo i to nie jednokrotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10