Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia w Gdańsku - kwestia tolerancji
Autor Wiadomość
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-06-30, 20:00   Studia w Gdańsku - kwestia tolerancji

Witam, po długiej mojej przerwie (odwiedzałem forum, ale się nie udzielałem). Kieruję pytanie do osób mieszkających w dużych miastach... Wybieram się od października na studia medyczne - w trakcie studiów będę musiał przeprowadzać terapię, zmieniać dane itd. (teraz wyglądam całkiem męsko, to nie podlega wątpliwościom, jednak dane mam wciąż płci biologicznej). Chciałbym podjąć te studia w Gdańsku, więc chciałbym zapytać osoby, które w nim mieszkają/mieszkały, czy to dobry pomysł? Czy są jakieś miasta bardziej/mniej tolerancyjne, które mógłbym wziąć pod uwagę w kwestii wyboru miasta do studiowania?

Dzięki za przeczytanie :D
I z góry za każdą pomoc, pozdrawiam :)
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-06-30, 21:16   

Hej..O Gdańsku nie słyszałem nic szczególnego, nic o wspieraniu LGBT, tylko chyba dwa lata temu jak zorganizowali jakąś debatę na związkach partnerskich, na której pojawiło się też grono narodowców ze znakami 'zakaz pedałowania' itp. Ale ciężko powiedzieć mi coś konkretnego.

Wiem, że w Warszawie na UW funkcjonuje organizacja Queer UW której przewodniczy Jej Perfekcyjność :) Więc na pewno nie jest to ''wybiórcza'' tolerancja i zjawisko trans jest im znane.
_________________
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 23:12   

http://trojmiasto.gazeta....nkowskiego.html
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-07, 21:37   

Dzięki za odpowiedzi :) Akurat Warszawa to miasto do którego nie chcę iść :P Mam nadzieję, że jeśli padnie na Gdańsk to uda mi się dogadać z dziekanatem i profesorami w trakcie terapii ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-07, 23:34   

jojo! ja też do Gdańska się wybieram. Ale na Uniwerek. Na taki para-medyczny troszeczkę kierunek. ;p
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 00:13   

Oo :D A kolega już po zmianie danych? Czy jak ja przed terapią? :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-08, 00:16   

Yyyy, 1,5 m-ca po oucie u rodziców, i jakieś 2 tyg po oucie na fejsie :lol:
Generalnie jestem pre-wszystko :lol:
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 00:19   

Oo, out na fejsie, ja się na to nie odważyłem :D To fajnie mieć kompana w tej sytuacji :D Oby uczelnie nam sprzyjały :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-08, 00:27   

Wiesz ja nawet gadałem z babką z uczelni o tym. Przez skajpa. :-) po prostu na UG jest osoba, która się zajmuje osoby transpłciowymi, i innymi ciekawymi rzeczami. Wykłada np. seksuologię i robi spotkania dla LGBT, a może tylko dla transów (?). w każdym razie, może jest ktoś taki u Ciebie na uczelni?
Ja guglałem LGBT UG albo Queer UG, i najpierw trafiłem na koło naukowe, które mnie do niej przekierowało. Także już mam jakiś support na wstępie. I wiem, że są inni, z którymi może mnie poznać. Nawet powiedziała, że może iść ze mną do dziekanatu i do każdego wykładowcy, żeby mnie czytał na liście imieniem..nie tym z dowodu :-P Jakbym się sam bał czy wstydził. No w ogóle babka-mega, mega!
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie, tzn. że kogoś znajdziesz a jak nie to wbijaj na UG! :-D

p.s. a dla mnie to zupełnie pierwsze kroki będą funkcjonowania w miejscach takich jak uczelnia, praca itp jako on ...w końcu ;-)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 00:35   

To świetnie, że tak jest na UG. :) Obawiam się, że na GUMedzie jednak tak nie ma :/ Bo szukając - zupełnie nic nie znalazłem poza jakimiś pracami naukowymi o tej tematyce :P Ale genialnie że tak jest na UG, aż szkoda że to dwie różne uczelnie :P A na UG wbić nie mogę, bo lekarzem po tym nie zostanę :D A pisałem jeszcze raz maturę po to by pójść na lekarski, szkoda wysiłku :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-08, 00:44   

No to fakt, na uniwerkach chyba jest łatwiej z tymi tematami. Szczególnie na takich gdzie się wykłada seksuologię, albo są koła naukowe pt. equality :mrgreen:

No cóż mam Ci powiedzieć... :mrgreen: Może akurat kogoś poznasz...jakoś rozpoznasz? A jak nie to będziesz musiał pewnie trochę zawalczyć o swoje. Zresztą ja też! Ta Pani jest miła, ale tyłka nam nikt nie uratuje.
Nie mają prawa robić Ci z tego problemu, bo jednak homopropaganda trochę na szczęście napropagowała, że dyskryminacja jest be!
Będziemy walczyć jak lwy. Damy radę :-)

Pewność siebie i tak jest w nas, i to my musimy nad nią pracować.
A to jakoś niedługo wybierasz się na przygodę hormonalną?
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 00:47   

Chciałbym się zapisać do seksuologa, ale nie mogę sie zdecydować na miasto :P Więc pewnie jeszcze poczekam trochę na hormony... Problem w tym, że w Gdańsku nie ma dobrego sprawdzonego seksuologa. Myślałem o pani Prusińskiej w Olsztynie ;) A jakie masz Ty plany?
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-08, 00:52   

trochę offtopujemy :lol:
Dobra ostatni post i idę spać! :-P
Ja na razie to przede wszystkim nie mam pieniędzy, i myślę o studiach. I naprawdę chcę się do nich przyłożyć, bo po raz pierwszy odnalazłem coś co by mnie tak zaciekawiło a szukałem...3 lata :lol:

Cd. planów-możliwe, że w trakcie studiów niewiele się u mnie w tej kwestii ruszy. Że będę sobie żył jako TG. (spłaszczak+ćwiczenia głosu i damy radę). Na razie to się cieszę tym, że mogę sobie żyć tak jak się czuję, i że będę tak funkcjonował na studiach i w ogóle. Rozumiesz. Poczucie wielkiej ulgi. Wiem, że jeszcze dużo przede mną, ale na razie się nie spieszę.

p.s. bardziej cierpię na dysforię społeczną niż cielesną, jeśli już, toteż w opisie płci mam TG a nie TS. 8-)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 00:55   

I o to chodzi :D Oby i mi się udało pozałatwiać w ten sposób, by zwracano się do mnie imieniem męskim mimo danych w dokumentach i byłoby cudownie - bo to cały czas martwiło mnie najbardziej odnośnie studiów :P

Dobrej nocy! Fajnie się gadało :D
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-08, 08:34   

A, no fajnie...ale czasem spać trzeba :lol:

Tak, z tego co wyczytałem (głównie na transoptymiście) i tak też na własną logikę, to trzeba powalczyć o swój image od samego początku, i być bezkompromisowym w pewnym sensie. Naciskać na to, żeby używali męskiego, za każdym razem. Potem wszystkim to wejdzie w krew, i w ogóle zapomną, że mogłoby być inaczej. Zresztą jak masz dobry passing to już w ogóle git. :mrgreen: Imię to nie tylko imię. Jeśli ktoś zacznie do Ciebie mówić damskim, to stworzy sobie jakiś tam obraz kobiety w głowie. Potem ciężko to będzie odkręcić.

Ja mam radę od tej mojej ekspertki o tranpłciowości, żeby przed pierwszymi zajęciami, wchodząc na salę, podejść do każdego wykładowcy i powiedzieć, że "w dowodzie mam tak..., ale mam na imię tak...". Jak będzie wścibski/mało inteligentny, no cóż pewnie będzie musiało paść słowo "transseksualizm" w rozmowie. Ewentualnie po zajęciach. (tylko tak, żeby Ci ten profesor gdzie nie uciekł). Tzn. nie odpowiedzieć jak wyczytają Twoje imię, i na końcu wyjaśnić sprawę.

Mnie tam wuef najbardziej nurtuje :-P Babka mi mówi, żebym wymyślił sobie jakąś alergię, cokolwiek, byle mieć zwolnienie. I to jest pani wykładowca. :lol:

p.s. Czyli rozumiem, że będę miał z kim w Gdańsku pójść na piwo od czasu do czasu? :-D Ej, dobra, wiem studenci medycyny się uczą, nie to co uniwerek :lol:
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-08, 13:08   

Piwo zawsze :D
Chyba na medycynie wf nie jest obowiązkowy, więc tutaj jest lżej :P
Ale dzięki za rady! Na pewno bardzo mi się przydadzą, bo to właśnie tego się obawiam... ludzie zrobią sobie ten obraz kobiety w głowie i potem nie będzie można ich przestawić, tego nie chciałem... ale kurczę, uspokoiłeś mnie trochę, dzięki! :D
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-15, 12:59   

Studiowałam w Krakowie na UJ. Jest tam Biuro Osób Niepełnosprawnych. Jak byłam na studiach, to byli poinformowni o mojej sprawie, wszelkie kontakty z wykładowcami w sprawie mojego zdrowia szły przez nich dodatkowo dostałam taki "glejt" że mam problemy zdrowotne itd. Jednyna osoba, która miała prawo wglądu w dokumentacje była dziekan, ale nigdy tego nie zrobiła. Wtedy bardzo mi to pomogło. Bo choć byłam w trakcie walki o hormony, miałam też inne problemy zdrowotne związane z moim IS.. Ale fakt taki że zbyt dużo to oni nie mogą załatwić w takiej sprawie, ale chyba lepiej mieć kogoś za plecami niż nie mieć nic. Może też i w Gdańsku znajdzie się jego odpowiednik, albo coś?
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-15, 15:04   

Nie mam pojęcia czy jest tam coś takiego :P W sumie, to jeszcze się nie orientowałem.

Będę musiał się zorientować jak już się dostanę. Tylko nie wiem czy najpierw powinienem się zgłosić do kogoś z dziekanatu (nie wiem, czy tamte panie będą mi w stanie jakoś pomóc) czy gdzieś wyżej celować... nie wiem od czego zacząć, standardowo :D

Skoro na UG jest takie koło wsparcia, to może jakoś zaczerpnę rady od organizatorów...

A jak studiowałaś to już miałaś zmienione dokumenty i imię w papierkach? Czy to jakoś uzgodniłaś z uczelnią? Czy posługiwałaś się może biologicznym imieniem?
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-15, 15:45   

Niestety nadanym przy urodzeniu. Jeszcze nie mam zmienionego i szybko miec nie bede, ale to inny temat :|

Chodzilo mi tylko i o, ze sa rozne opcje jak to mozna rozegrac z uczelnia.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-15, 16:14   

Rozumiem, właśnie chciałbym spróbować załatwić to w ten sposób, by na listach pojawiało się moje męskie imię, nie biologiczne, zastanawiam się czy to możliwe na tej uczelni :-/

Ale dzięki za info, lepiej mieć więcej opcji, przynajmniej wiem czego mniej więcej szukać :)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-07-15, 18:30   

Charlie napisał/a:
Rozumiem, właśnie chciałbym spróbować załatwić to w ten sposób, by na listach pojawiało się moje męskie imię, nie biologiczne, zastanawiam się czy to możliwe na tej uczelni :-/

Ale dzięki za info, lepiej mieć więcej opcji, przynajmniej wiem czego mniej więcej szukać :)


Na listach raczej nie ma mowy, skoro nie masz zmienionych danych. Lista jest dokumentem, który później idzie do dziekanatu.

Myślę że dopóki nie ma się zmienionych danych to jedyne co można wywalczyć to uprzejmość i zrozumienie wykładowców i prowadzących żeby zwracali się do Ciebie tak a nie inaczej, ale to wszystko. Reszta to biurokracja, dokumenty na których nie da się w nawiasie dopisać "transseksualista/ ka" i wybrane imię.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-15, 20:16   

Jemu chyba chodziło o listy obecności i to jak najbardziej da się załatwić, parę razy już ktoś o tym pisał (pewnie na Niebieskim).
_________________
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-15, 20:40   

Tak, chodziło mi o te zwykłe listy obecności, na wykładach czy ćwiczeniach. Chciałbym maksymalnie ukryć moje dane osobowe przed osobami, które nie będą w moim najbliższym otoczeniu :P To mocno irytujące, kiedy wyglądasz jak chłopak, mówisz jak chłopak, czujesz się jak chłopak, a mówią o Tobie jak o dziewczynie :P Chciałbym tego uniknąć na roku ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-15, 22:39   

Myślę, że na listach obecności da się to załatwić. Może mnie pamięć myli, ale chyba na niebieskim był kiedyś taki wątek o studiach i uczelniach. Więc jakby się go udało jeszcze odnaleźć to mogłaby być to niezła kopalnia wiedzy na ten temat ;-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-16, 23:51   

Nie myli Cię pamięć, jest taki wątek nadal i ma się dobrze ;) i faktycznie tam jest chyba wszystko.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 10:14   

Rzeczywiście dalej jest. Dzięki Wendigo :)

Wracając do tematu wklejam odnośnik, bo sama wiem, jak to jest jak wszyscy o czymś mówią, a nie ma się pojęcia o czym.. Więc tutaj masz link do tematu. Może nasunie to tobie jakieś rozwiązanie problemu. ;-)
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-17, 12:32   

Na listy obecności jest sposób, i ponoć bardzo prosty. Przed/po pierwszych zajęciach podejść do każdego z wykładowców. Powiedzieć, żeby zmienił imię na takie i Cię tak wyczytywał. Może brzmi zbyt prostolinijnie ale właśnie taką radę dostałem od babki, która wykłada na UG i zajmuje się transpłciowością. ;-)
We wszystkich oficjalnych dokumentach, będziesz nią, i na pewno nie raz gdzieś zdarzą się pomyłki. Ale listy obecności da się załatwić. I to trzeba od razu, żeby nie było potem odkręcania czegoś i żeby wszystkie pacanki sobie od razu do głowy wbiły, że jesteś np. Staszek a nie Marlena.

no, czołgiem! :-)
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-07-18, 09:47   

Czyli nic nie muszę załatwiać gdzieś w dziekanacie? :D
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-09-14, 15:27   

Napisałem do pani kierownik działu do spraw studenckich i odpisała mi krótko, że niestety nie ma takiej opcji, by na listach były inne dane niż w dokumentach. Może komuś info się przyda jak będzie się wybierał na GUMed ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2015-09-14, 15:58   

Jestem z 3miasta i na GUMedzie z tego co uslyszalam od znajomego nie jest zle z wykladowcami, gdyz sa bardzo pozytywnie nastawieni do tematu. Na UG faktycznie jest osoba, ktora bardzo pomaga i pomagala osobom TS, a takze prowadzi grupe wsparcia, dla osob transplciowych.
_________________
 
 
Kor22p
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Posty: 95
Wysłany: 2015-09-14, 23:51   

A o PG coś wiadomo? :D
 
 
Danny
użytkownik

Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-14, 23:57   

jestem na 3 roku na GUMedzie, jakby ktoś chciał info o wykładowcach,zmianie nazwiska na liście albo cokolwiek o uczelni piszcie na priv
 
 
Crystalka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 103
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2015-09-15, 00:07   

Studiowalam na PG, ale nie wychylalam sie wtedy z TS, wiec nie wiem jak to wyglada z listami itd.
_________________
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-09-15, 21:58   

Ekhem, Charlie może przyjdziesz na spotkanie trans 26.09 i jakoś może wypracujemy strategię? :)
Na UG się ponoć da, więc może i na polibudzie też? Wiem, że politechnika z reguły jest bardziej konserwatywna, no ale trzeba jakoś zacząć kuć ten beton :-P
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-09-15, 23:19   

Nie dam rady raczej na 26, bo 25 przyjeżdżam tylko na immatrykulację samochodem i potem od razu muszę wracać, bo istnieje szansa, że nie będę miał jeszcze mieszkania :P Ale jeśli jednak coś się zmieni i będę mógł zostać, to dam znać :D
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-09-16, 15:29   

oki:)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-07, 19:47   

To chyba odpowiedni temat, więc napiszę, że na obronę pracy magisterskiej nie odważyłem się przyjść jako facet, bo to i tak był stres ^^ ale przed uroczystością wręczenia dyplomów zadzwoniłem do dziekanatu powiedzieć, że zacząłem zmianę płci, co co pani z dziekanatu odpowiedziała, że dobrze, że daję znać, bo nie tylko dziekan by się mógł zdziwić, ale też panie... i przy wręczaniu dyplomów mnie wyczytano jako Marka.

UMK to taka ciekawa uczelnia, że zupełnie normalne sprawy są czasami megaproblemem, a nie-normalne się daje szybko załatwić Oo
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9