Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
teodycea i egzegeza
Autor Wiadomość
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-26, 22:52   teodycea i egzegeza

Wydzielone z: Transseksualiści w spojrzeniu Kościoła

Martaa napisał/a:
porównanie transseksualisty po korekcie płci do zabójcy, bo przecież chęć szczęśliwego życia w zgodzie z samym sobą jest takim samym złem jak zabójstwo.
Żeby chociaż ich nauki nie były sprzeczne, Tak się złożyło, że dzisiaj wpadła mi w ręce Biblia dla dzieci, gdzie pięknie wierszykami opisane jest jak to Bóg utopił egipskich żołnierzy w morzu a dwie strony dalej czytamy jak to dał Mojżeszowi tablice z przykazaniem nie zabijaj. Naprawdę genialne. Więc jak to ? Wielki i wspaniały Bóg nie mógł ocalić Żydów bez mordowania w bestialski sposób Egipcjan? Czyli co ? Wszechmogący nie miał wpływu na ludzkie umysły Egipcjan?! To jakiś mało wszechmogący ten Bóg był. I ktoś kto uczy takich absurdów małe dzieci ma decydować czy ktoś jest dobrym człowiekiem bo pragnie żyć tak jak czuje i nie ma zamiaru swoim życiem wyrządzać krzywdy innym? A no tak wyrządza, Brak dzieci to strata dla KK przede wszystkim finansowa ale i nie tylko.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2015-11-27, 00:03   

Gabi napisał/a:
Więc jak to ? Wielki i wspaniały Bóg nie mógł ocalić Żydów bez mordowania w bestialski sposób Egipcjan?


Wręcz przeciwnie.

10,1 Księga Wyjścia

"I rzekł Pan do Mojżesza: <<Idź do faraona, ponieważ uczyniłem twardym serce jego i jego sług, abym mógł czynić znaki swoje wśród nich, i abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom, co zdziałałem w Egipcie. A znaki moje czyniłem między nimi, aby wiedzieli, że Ja jestem Pan.>>"

Bóg hebrajczyków był każącym i bezkompromisowym. Żydzi są bardzo walecznym i dosyć agresywnym narodem, wbrew temu co się uważa. Mają za sobą kilka tysięcy lat wojen z ościennymi państwami i plemionami, co jest udokumentowane.

A tak odnośnie audycji, czy mi się zdaje, czy pan prof. dr. Andrzej Paszewski nigdy seksu oralnego nie miał okazji spróbować i zawiści? 8-)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2015-11-27, 00:41   

Gabi napisał/a:
Więc jak to ? Wielki i wspaniały Bóg nie mógł ocalić Żydów bez mordowania w bestialski sposób Egipcjan?

Aj bo ty nie rozumiesz, a to jest bardzo logiczna logika a przy tym prosta niczym konstrukcja cepa:

- Jak Jahwe komuś ukraść krowę - dobrze.
- Jak ktoś ukraść krowę Jahwemu - źle.

Co łatwo zauważyć chociażby na przykładzie mordowania dzieci:

Jak dzieci morduje Herod, to wtedy jest zbrodnia i ludobójstwo, a rzecz się nazywa "Rzeź Niewiniątek" / "Rzeź Niemowląt".
Cytat:
Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza: Krzyk usłyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=245

A jak dzieci morduje Jahwe, to to się wtedy nazywa uwaga: "Noc Paschalna" / "Pascha Pierworodnych" tadam!
Cytat:
Pan rzekł do Mojżesza: «Jeszcze jedną plagę ześlę na faraona i na Egipt.
(...)
4 Mojżesz powiedział: «Tak mówi Pan: O północy przejdę przez Egipt. 5 I pomrą wszyscy pierworodni w ziemi egipskiej od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego niewolnicy, która jest zajęta przy żarnach, i wszelkie pierworodne bydła. 6 Wtedy w całej ziemi egipskiej będzie wielkie narzekanie, jakiego nie było nigdy i jakiego już nie będzie.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=61
 
 
Andreja183
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 16:31   

Freja napisał/a:
Gabi napisał/a:
Więc jak to ? Wielki i wspaniały Bóg nie mógł ocalić Żydów bez mordowania w bestialski sposób Egipcjan?

Aj bo ty nie rozumiesz, a to jest bardzo logiczna logika a przy tym prosta niczym konstrukcja cepa:

- Jak Jahwe komuś ukraść krowę - dobrze.
- Jak ktoś ukraść krowę Jahwemu - źle.

Co łatwo zauważyć chociażby na przykładzie mordowania dzieci:

Jak dzieci morduje Herod, to wtedy jest zbrodnia i ludobójstwo, a rzecz się nazywa "Rzeź Niewiniątek" / "Rzeź Niemowląt".
Cytat:
Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza: Krzyk usłyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=245

A jak dzieci morduje Jahwe, to to się wtedy nazywa uwaga: "Noc Paschalna" / "Pascha Pierworodnych" tadam!
Cytat:
Pan rzekł do Mojżesza: «Jeszcze jedną plagę ześlę na faraona i na Egipt.
(...)
4 Mojżesz powiedział: «Tak mówi Pan: O północy przejdę przez Egipt. 5 I pomrą wszyscy pierworodni w ziemi egipskiej od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego niewolnicy, która jest zajęta przy żarnach, i wszelkie pierworodne bydła. 6 Wtedy w całej ziemi egipskiej będzie wielkie narzekanie, jakiego nie było nigdy i jakiego już nie będzie.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=61


A czego się spodziewć po dzikusach żyjacych 3000 lat temu na pustyni?
Bo przecież oni napisali bibię ... a nie żaden duch świety.

Mój znajomy mówił tak : Staty Testament tak naprawdę , to powinien się nazwać Księga Zbrodni Narodu Żydowskiego.
Bo jak Żydzi kogoś napadli , zabili mężczyzn , zgwałcili kobiety a zwierzęta hodowlane ukradli , to było cacy , to znaczy że Jahwe im sprzyjał.
Dopiero jak ktoś inny napadł Żydów i było odwrotnie , to był to grzech i to znaczyło że Jahwe się odrócił od narodu wybranego.

Aż dziw bierze , że w 21 wieku , w sercu Europy, ktoś może twierdzić , że te brednie prymitywnych dzikusów mogą być drogowskazem życiowym i moralnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9