Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy Queer.pl przestanie dyskryminować osoby TS?
Autor Wiadomość
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-04, 11:12   

ciekawi mnie kiedy Queer.pl przestnie dyskryminować osoby transsekusalne w swoim serwisie randkowym
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-04, 23:30   

A jak dyskryminuje, bo po prostu nie wiem?
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-05, 00:53   

przez upieranie się ze istnieją 3 płcie - kobieta, mężczyzna i trans ;)
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-05, 01:45   

Nie ma obowiązku zaznaczania, że jest się trans. ;) Niektórzy to robią (co uważam za odrobinę naiwne a bezcelowe... no ale może mają taką potrzebę, a może są jacyś niebinarni i chcą to koniecznie światu ogłosić, w sumie nie mój interes), ale zawsze jest to z własnej woli.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-05, 08:16   

Cytat:
Nie ma obowiązku zaznaczania, że jest się trans. ;)

"Trans" na Queer.pl domyślnie oznacza "transwestyta" i jest skierowany do mężczyzn tylko.

Jeszcze nigdy nie umówiłam się z osobą (irl lub przez internet) która bez powiedzenia jej tego wprost domyśliła się, że nie jestem ciskobietą, i zawsze wyoutowanie się oznacza koniec znajomości. Dlatego nie ma dla mnie zbytnio sensu iść na portal, gdzie nie można tego z góry zaznaczyć żeby oszczędzić sobie czasu i energii. Zaznaczenie jednak "trans" oznacza,że wyszukają mnie tylko fetyszyści i alfonsi, przecież nikt normalny nie chce związku z cudakiem.

Nie żeby miała jakieś pretensje do samego tego faktu - to w końcu portal dla LGB, jak sobie transy chcą, to niech zrobią własny portal. Tylko niech nie udają jakichś przyjaciół transów bo dla nich zajmowanie się tym tematem nie wykracza poza zakres mody i lansu. IRL najlepiej gdyby tych transów w ogóle w ich otoczeniu nie było, a jak się jacyś pojawią, to trzymać się na dystans 30 m. To jest mentalność większości LGB - są bardzo spoko i tolerancyjni, ale pod warunkiem, że transów nie widać; ewentualnie mogą być w porządku jeżeli widzą w kimś jednego z nich (czyt. "osoba niebinarna").
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-05, 09:49   

nunumu napisał/a:
przez upieranie się ze istnieją 3 płcie - kobieta, mężczyzna i trans ;)
nunumu napisał/a:
Nie żeby miała jakieś pretensje do samego tego faktu - to w końcu portal dla LGB, jak sobie transy chcą, to niech zrobią własny portal. Tylko niech nie udają jakichś przyjaciół transów bo dla nich zajmowanie się tym tematem nie wykracza poza zakres mody i lansu

No właśnie. Queer sam reklamuje się jako portal LGBT, gdzie poszanowanie dla tej ostatniej grupy jest praktycznie zerowe. Z jednej strony się tak lansuje, a z drugiej mają to tak naprawdę gdzieś i robią to pod publiczkę.
Ogólnie ten portal mi się kojarzy z takim LGB onetem, chyba bardziej tego opisywać nie trzeba.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-11-05, 10:50   

Przecież konsultowali się z Dynarskim i on to zaaprobował jako specjalista od transowości ;)
Czegóż więcej trzeba?

Rzeczywiście opcje datingowe w Polsce są kiepskie, ale opcja trzeciej płci może sobie przecież istnieć dla tych, którzy chcą jej używać.
Portal jako taki dość oczywiście nie jest kierowany do osób TS.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-05, 11:04   

Jeżynka napisał/a:
Rzeczywiście opcje datingowe w Polsce są kiepskie, ale opcja trzeciej płci może sobie przecież istnieć dla tych, którzy chcą jej używać.

Tu nie chodzi tylko o opcje datingowe, ale po prostu o uczestniczenie w życiu portalu, który jest hybrydą onetu i facebooka. Niekoniecznie każde spotkanie i nawiązanie kontaktu musi być spowodowane chęcią flirtu, równie dobrze można szukać ludzi o podobnych poglądach, czy też zwykłej znajomości.
Nie da się zaznaczyć opcji, która byłaby odpowiednia dla osób transpłciowych. Albo trans, który jest jednoznacznie kojarzony z transwestytami, albo... no właśnie.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-05, 15:06   

Cytat:
Przecież konsultowali się z Dynarskim i on to zaaprobował jako specjalista od transowości

Konsultowali się tak, żeby nic nie zmieniać, i zwalają na Dynarskiego, w końcu po co wnikać w sprawę głębiej. Prawda jest taka że aby wprowadzić zmianę musieliby wyłożyć kase i poświęcić trochę maintenance time'u na zmianę kodu portalu, a skoro coś wymaga pieniędzy to 'transprzyjaźń' się kończy. ;)

To w końcu zwykła decyzja biznesowa, nie kalkuluje im się. Transgenderowi nie są żadnym rynkiem dla reklamodawców.

I przyzwyczajmy się bo taka sama jest nasza pozycja we wszystkich tego typu organizacjach i inicjatywach.
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-07, 02:03   

Opcje randkowe...

Przepraszam, ale aż mnie oczy zabolały.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-10, 12:47   

Nie rozumiem Was. Przecież tru-trans nie jest już trans tylko jest kobietą albo mężczyzną, to chyba oczywiste, że zaznaczy jedną z tych opcji. (Ja przynajmniej nie chciałbym nic innego zaznaczać nawet jakby płci było tam z pięćset, no chyyyba że dla jaj czy sprawdzenia co z tego będzie).

nunumu napisał/a:
przez upieranie się ze istnieją 3 płcie - kobieta, mężczyzna i trans ;)

Ale to nie tylko ten portal. Tak ma większość portali, także zachodnich z tego co widzę.

nunumu napisał/a:

Jeszcze nigdy nie umówiłam się z osobą (irl lub przez internet) która bez powiedzenia jej tego wprost domyśliła się, że nie jestem ciskobietą, i zawsze wyoutowanie się oznacza koniec znajomości. Dlatego nie ma dla mnie zbytnio sensu iść na portal, gdzie nie można tego z góry zaznaczyć żeby oszczędzić sobie czasu i energii.

Ależ to możesz zaznaczyć - piszesz po prostu o tym w profilu. Dla mnie to ma najwięcej sensu - jesteś kobietą, zaznaczasz "kobieta" bez żadnych udziwnień, a dopisujesz co i jak żeby tak jak piszesz - oszczędzić sobie czasu.
_________________
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-11-10, 12:59   

Cytat:
Nie rozumiem Was. Przecież tru-trans nie jest już trans tylko jest kobietą albo mężczyzną, to chyba oczywiste, że zaznaczy jedną z tych opcji.

Nie chodzi o to jak bardzo ktoś jest true czy nie true, bo to nikogo nie interesuje, tylko o to, że nie zawsze udaje się doprowadzić wygląd naszych ciał do identycznego z wyglądem osoby cis, co pozwoli na nie outowanie się przy pójściu z kimś do łóżka. Więc możliwość zaznaczenia czegoś innego bardzo ułatwiłoby opcje randkowe osobom takim jak ja. Ale tylko tak piszę, bo teraz związku nie szukam.

Po prostu gdy ktoś chce się umówić z "transem" to raczej nie ma na myśli normalnej transseksualistki czy transseksualisty, tylko osoby spełniającej pewne wymagania fetyszowe lub społecznych wyobrażeń osób trans, chce poznać kogoś niebinarnego, łamiącego społeczne stereotypy dotyczące płci. Chce się umówić z 'męską kobietą' lub 'kobiecym mężczyzną' mówiąc wprost, lub z shemale. Można oczywiście argumentować, że jeżeli ktoś zaznacza, że chce się umówić z kobieta, to oczywiste jest, że z ciskobietą, i że żadne transy jej lub jego nie interesują - ale wtedy nie wypada udawać portalu przyjaznego T. Przynajmniej nie całości tej literki. Bo to portal dla normalnych (cis) LG a dla nas jest tylko getto z wielkiej łaski. Np. heteroseksualna transseksualistka nie zainteresowana kobietami nie jest mile widziana na tym portalu (czego tam szuka skoro nie chce by pisały do niej dziewczyny?), chyba, że zaznaczy, że nie jest kobietą, wtedy będzie ok.
Cytat:
Ależ to możesz zaznaczyć - piszesz po prostu o tym w profilu.

Na Queer.pl na ile kojarzę nie ma takiej opcji.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-11-10, 20:47   

wendigo napisał/a:
Nie rozumiem Was. Przecież tru-trans nie jest już trans tylko jest kobietą albo mężczyzną,

A osoby niebinarne? Skoro trans sie kojarzy jednocześnie z transwestytami, to mało kto świadomie będzie to zaznaczał.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-10, 21:36   

Eh, jakby nie było takiej opcji do zaznaczenia, to pewnie podniosłyby się głosy, że dlaczego nie ma, bo to dyskryminacja.
Nie dogodzi się wszystkim.
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-10, 23:59   

nunumu napisał/a:
Cytat:
Nie rozumiem Was. Przecież tru-trans nie jest już trans tylko jest kobietą albo mężczyzną, to chyba oczywiste, że zaznaczy jedną z tych opcji.

Nie chodzi o to jak bardzo ktoś jest true czy nie true, bo to nikogo nie interesuje, tylko o to, że nie zawsze udaje się doprowadzić wygląd naszych ciał do identycznego z wyglądem osoby cis, co pozwoli na nie outowanie się przy pójściu z kimś do łóżka. Więc możliwość zaznaczenia czegoś innego bardzo ułatwiłoby opcje randkowe osobom takim jak ja. Ale tylko tak piszę, bo teraz związku nie szukam.

Doskonale rozumiem że nie wszystko jest idealnie itp., sam przecież pytałem czy pisać na profilu o sobie czy nie ;) Tylko że mnie bardziej chodzi o to... chcesz się serio z góry definiować jako "jakaś inna kobieta" czy "nie całkiem kobieta" czy coś takiego? Rozumiem wątpliwości, też mam, ale nie zaznaczyłbym na profilu nic innego poza po prostu "mężczyzna". Uważam, że resztę można dopisać jako jakąś informację na marginesie, nie akcentować tego.

nunumu napisał/a:
Po prostu gdy ktoś chce się umówić z "transem" to raczej nie ma na myśli normalnej transseksualistki czy transseksualisty, tylko osoby spełniającej pewne wymagania fetyszowe lub społecznych wyobrażeń osób trans, chce poznać kogoś niebinarnego, łamiącego społeczne stereotypy dotyczące płci. Chce się umówić z 'męską kobietą' lub 'kobiecym mężczyzną' mówiąc wprost, lub z shemale. Można oczywiście argumentować, że jeżeli ktoś zaznacza, że chce się umówić z kobieta, to oczywiste jest, że z ciskobietą, i że żadne transy jej lub jego nie interesują - ale wtedy nie wypada udawać portalu przyjaznego T. Przynajmniej nie całości tej literki. Bo to portal dla normalnych (cis) LG a dla nas jest tylko getto z wielkiej łaski. Np. heteroseksualna transseksualistka nie zainteresowana kobietami nie jest mile widziana na tym portalu (czego tam szuka skoro nie chce by pisały do niej dziewczyny?), chyba, że zaznaczy, że nie jest kobietą, wtedy będzie ok.

Nie wiem czy zrozumiałem całość, ale: no właśnie, tylko ktoś szukający fetyszu będzie szukał "trans", ale cokolwiek byś tam nie zaznaczyła, też raczej tylko jacyś fetyszyści będą tego szukać. "Zwyczajny" facet będzie szukał kobiety - po prostu. Ale może nie odrzuci kobiety, która urodziła się z wadą ciała... pod warunkiem, że ta nie będzie się identyfikować jakoś inaczej ;)

nunumu napisał/a:
Cytat:
Ależ to możesz zaznaczyć - piszesz po prostu o tym w profilu.

Na Queer.pl na ile kojarzę nie ma takiej opcji.

Na queer.pl wypełniasz sobie kwestionariusz i taką informację można zręcznie wpleść w dowolną odpowiedź w tym formularzu :) Już nawet nie pamiętam gdzie ja to mam, kiedyś miałem w "za swój pierwszy milion... zrobię metoidioplastykę, bo jestem ts k/m" (tak w skrócie teraz piszę, miałem trochę szerzej), teraz mam to ujęte jakoś inaczej ;)

Alpaka napisał/a:
wendigo napisał/a:
Nie rozumiem Was. Przecież tru-trans nie jest już trans tylko jest kobietą albo mężczyzną,

A osoby niebinarne? Skoro trans sie kojarzy jednocześnie z transwestytami, to mało kto świadomie będzie to zaznaczał.

Osoby niebinarne to już bardziej mnie przekonuje, że potrzebują takiej rubryki.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9