Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wiem od czego zacząć
Autor Wiadomość
vtees
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 36
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-11-07, 11:32   Nie wiem od czego zacząć

Witam. Jestem trans k/m i mam ogromny problem ze sobą oraz z tym od czego zacząć to wszystko. Szukam osoby trans k/m która jest w trakcie lub po diagnostyce i która by mnie nakierowała, wsparła w całej tej zmianie. Najlepiej ze śląska. Pozdrawiam
 
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-07, 13:02   

Proponuję zacząć od lektury niebieskiego forum: transseksualizm.pl
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
vtees
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 36
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-11-07, 14:11   

Z tym że ja mniej więcej wiem jak to wygląda w teorii. Ciężko mi jest to odzwierciedlic w praktyce. Stoję w miejscu i nie wiem co robić. Nie wiem do jakich lekarzy się zgłosić i w jakim mieście. Nie orientuje się również jak to wygląda faktycznie w kwestii finansowej.
 
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2015-11-07, 14:57   

No to skoro masz wiedzę teoretyczną, to skorzystaj z niej.
Jeśli chodzi o lekarzy (kogo masz na myśli? Seksuologa, psychiatrę?), to odpowiedz sobie, czego od nich oczekujesz (np. szybkich hormonów czy ostrożności? Czy możesz sobie pozwolić na wyjazdy/większe wydatki, czy raczej nie?). Ich spis jest ogólnodostępny, jak się zalogujesz na niebieskim, to opinie też możesz poczytać. Jak nie sprecyzujesz, to można tylko w ciemno polecać.
Nie da się natomiast sporządzić uniwersalnej tabeli kosztów i stwierdzić, że za to zapłacisz x, a za tamto y, a całość Cię wyniesie około z. Więc znowu - co przez to rozumiesz? Miesięczny koszt terapii hormonalnej czy ogólnej diagnozy, a może operacji?
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
vtees
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 36
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-11-07, 15:37   

Na razie zależy mi na psychologu i/lub psychiatrze. Raczej potrzebuje kogos kto podchodzi do tej sprawy ostrożnie i rzetelnie przeprowadzi całą diagnozę. W moim mieście na pewno nie znajde takiej osoby dlatego chciałbym kogos z innego miasta, ale nie też jakoś daleko ponieważ nie mam pieniędzy. Szukam od dawna pracy ale na razie nic nie ma.Kwestia finansowa dotyczy raczej poszczególnych wizyt i badań. Czy jest możliwości odbycia wizyt i badań na nfz? Chociażby na razie samego psychologa i psychiatre.
 
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-07, 17:16   

Brzmisz jak ktoś, kto chce jechać do Łodzi do Robachy. Ostrożna i rzetelna diagnoza, sporo rzeczy na NFZ i duże doświadczenie. Pokieruje Tobą przez cały proces, odpowie na pytania, wyjaśni wątpliwości.

Niestety ze Śląska masz kawałek, ale to OIW najlepsza opcja w kraju dla kogoś z Twoimi preferencjami. Sporo ludzi do niej dojeżdża. Spróbuj zredukować koszty dojazdu za pomocą Polskiego Busa czy innej sieci autokarów i powinno być dobrze :)

Poza tym w Katowicach odbywają się spotkania grupy wsparcia dla osób trans, to też może być dla Ciebie opcja. Poznasz ludzi, pogadasz, zobaczysz jak oni sobie radzą.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9