Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
pleć "inna" w typologii formalnjej
Autor Wiadomość
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 21:54   pleć "inna" w typologii formalnjej

Kiedyś, kiedy zapytano mnie, dlaczego nie chcę zmieniać płci ( w domyśle na żeńską ) podałem różne powody i wtedy społeczność forumowa uznała je za niedostateczne http://forum.transfuzja.o...tkie_powody.htm
Miło było sobie przypomnieć po kilku miesiącach, ale ostatnio doszedł jeszcze jeden kluczowy powód – bo jest to oszustwo w sensie formalnym.

Przede wszystkim „prawdę” o dwóch płciach możemy włożyć pomiędzy bajki dla małych dzieci. Bo są tak naprawdę dwie płcie „klasyczne” i całe multum „nieklasycznych”, które błędnie, wszystkie, wrzuca się do jednego worka i nazywa „trzecią płcią”. A te są już obecnie nieformalnie sklasyfikowane i mają swoje nazwy.

Obecnie jest tak, że jako klasyczna cis kobieta mógłbym czuć się urażony tym, że w pełni i od zawsze prawdziwie funkcjonuję w swojej płci, a taką samą ma w dowodzie były funkcjonariusz ubecki , posłanek Grodzkie, które to nie prezentuje sobą żadnych kobiecych wartości albo takie Rafalale albo hipotetycznie, do koziej trąby nie podobne Emiele Emieńczyk. Mogę nie godzić się, by płeć żeńską, oszukaną w dodatku, miał jakiś kobieto podobny twór z penisem i nie traktowałbym kogoś takiego na poważnie, tylko jako oszusta, który za posiadanie fałszywych cis kobiecych danych powinien zostać od razu aresztowany.

Każdy sąd na świecie, który stwierdza, że kobieta legalnie i prawnie staje się mężczyzną, mężczyzna kobietą, osoba interseksualna mężczyzną lub kobietą, orzeka nieprawdę. Płeć dostajemy raz, przy urodzeniu i tak naprawdę to nie ma tu mowy o jakimś błędzie. W przypadku osób interseksualnych już odgórnie jest to inna płeć od klasycznej, niezależnie od rodzaju hermafrodytyzmu. I płci tej nie można zmienić, bo współczesna medycyna nie ma takich środków, by tego dokonać, a jedynie możliwe są pewne zmiany plastyczne, ale oryginalna płeć nadal pozostanie męska, żeńska lub nieokreślona hermafrodytywnie. Słowami W. Cejrowskiego : „ (…) pierwszy rok psychologii, socjologii, antropologii kultury – wszędzie są informacje, że nie można samodzielnie gospodarować własną tożsamością – awykonalne. Człowiek tożsamość uzyskuje od urodzenia(…) Nie można jej sobie zmienić, bo facet zadeklarował << od dzisiaj będę kobietą >>”

Należałoby zrobić porządek z tym całym płciowym bałaganem i osoby klasyczne oznaczyć jako takie, a nieklasyczne przydzielić do innej grupy. Powinno się nadać tym płciom nowe nazewnictwo, trzyliterowe w każdym przypadku, tak aby każda litera oznaczała grupę oraz konkretny rodzaj, powiedzmy w ogólnoprzyjętym języku angielskim. Bo jako, na przykład, cis administrująca grupa, chcę wiedzieć, widząc dowód osobisty takiego delikwenta, czy mam do czynienia z kimś „oryginalnej” płci, czy może ktoś przy niej majstrował i w jaki sposób. I tym sposobem wiem, że jeśli trafi mi się np. okaz o kobietopodobniej fizjonomii o nazwisku Grodzka, to wiem, że płci klasyczniej nie jest na bank, oraz z dowodu wyczytam że jest osobą transseksualną, czyli przeprowadził konkretne zabiegi chirurgiczne. I tak na przykład zapis CCF by mi powiedział, że spotkałem kogoś, kto w sensie fizycznym jest płci żeńskiej od zawsze; NSE – nieklasyczny kobieto podobny okaz po srsie; ISO – Osobę interseksualną, która poprzez suplementację przydzieliła się do płci męsko podobnej. No bo, bądźmy szczerzy – nie ma się co oszukiwać, że towar, który leżał obok prawdziwej czekolady, od samego leżenia taką się stanie ;>
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-06, 22:16   

Ależ nie, nikt nie uważał powódów że nie powinieneś zmieniać płci za niedostateczne. Ludzie sugerowali ci, że powinieneś się leczyć psychiatrycznie zamiast kombinować z płcią. Na szczęście po tym poście widzę, że powoli wracasz do zdrowia. Więc życzę powodzenia. :)
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 22:27   

nunumu napisał/a:
po tym poście widzę, że powoli wracasz do zdrowia. :)


Tak, wiem, że mam rację ;> Mogę śmiało powiedzieć, że wyprzedam swoją epokę o dekady :P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-06, 22:41   

Z lekka mi to brzmi... jak skrajnie prawicowe bredzenie :P
Odnośnie przeszłości Grodzkiej pisałem nie dalej jak wczoraj co ja myślę: http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=17799#17799

Cytat:
Każdy sąd na świecie, który stwierdza, że kobieta legalnie i prawnie staje się mężczyzną, mężczyzna kobietą, osoba interseksualna mężczyzną lub kobietą, orzeka nieprawdę.

Wybacz ale bzdura :) Ponieważ w wyniku procesu korekty, osoba nabywa więcej cech płci przeciwnej i w tym momencie więcej kryteriów płci odpowiada płci przeciwnej niż tej nadanej przy urodzeniu. Dlatego sąd orzeka prawdę. A może nawet jest to konieczne żeby zmianę orzekł (idąc Twoim tokiem rozumowania, bo gdyby nie zrobić tej zmiany prawnej, to ma się w dokumentach nieprawdę).

Cytat:
Płeć dostajemy raz, przy urodzeniu i tak naprawdę to nie ma tu mowy o jakimś błędzie.

Na podstawie tego co widzi położna. Jak najbardziej może ona być w błędzie, bo zewnętrzne narządy płciowe są tylko jednym z 10 kryteriów płci.

Cejrowskiego nie skomentuję wcale, bo po pierwsze nie trawię gościa, a po drugie do tego zagadnienia ni jak ma się ten cytat moim zdaniem :P

Natomiast ad ostatniego akapitu: a żeby było widać, że mamy do czynienia z Żydem, powinni oni nosić na rękawie żółte gwiazdy Dawida... ups, ktoś już to proponował ;)
A poza tym za skomplikowane :P

Właściwie Twój post tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że najważniejszym kryterium, które powinno orzekać o płci, jest subiektywne poczucie płci danej osoby :)

nunumu napisał/a:
Na szczęście po tym poście widzę, że powoli wracasz do zdrowia.

Tak? Bo ja po tym poście się dopiero zaczynam martwić...
_________________
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 22:58   

Wolę formalnie oszukiwać system jako M niż K, skoro nigdy do końca nie byłem, nie jezdem i nie bedem K 8-) Ale jako osoba zboontowana zdanie na ten temat wyraziłem. Dla mnie idealne byłoby sklasyfikowanie mnie płciowo jako ISA ( interseksualny zasuplementowany Androgyne ), bo ani nie jezdem K ani M i jedno i drugie to oszustwo.

Poza tym, jakich to niby "cech płci przeciwnej" nabyłem w procesie korekty? ;> Bo jak byłem zawsze androgyne, tak i nadal jestem :P
Ostatnio zmieniony przez 2015-10-06, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-06, 22:58   

Skoro tożsamości się nie da zmienić, to trans mk jest kobietą, a km mężczyzną od urodzenia.
Centrum naszego organizmu i świadomości jest mózg, a tam też zakodowana jest tożsamość płciowa, której nie da się zmienić.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 23:03   

Widzę, że sens mojego wywodu pozostaje nadal obcy - formalnie ts [cokolwiek ] never = cis [ cokolwiek ]. A jako że mamy płcie klasyczne i nie, należałoby je odpowiednio pogrupować typologicznie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-06, 23:11   

@Emiele
To mów od razu, że znów o Ciebie chodzi :P a nie o wszystkich. Skoro jesteś Androgyne i jest dla Ciebie ok, to ok.

Emiele napisał/a:
Ale jako osoba zboontowana

Ano tak ;) Widzę. Spoko, można być zbuntowanym, jeśli tylko dla zasady to też ok. Jeśli jednak z powodu cierpienia to przykro...
_________________
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2015-10-06, 23:14   

Idź się człowieku lecz... może jeszcze wprowadzimy podział na klasy? bogaci, średni i biedniejsi wpisując w dowodzie kto się w jakiej rodzinie urodził? Jesteś jakąś patologią? Bo takie prezentujesz poglądy...
To że ja czuje się facetem i chce nim w pełni prawa być, nie oznacza że chce być skreślany na samym początku, bo
Emiele napisał/a:
nie ma się co oszukiwać, że towar, który leżał obok prawdziwej czekolady, od samego leżenia taką się stanie ;>

a to co ja jestem tylko do seksu, że jestem jakimś towarem? co kogo obchodzi co mam w spodniach.

To co według ciebie powinni nas znakować? Ja czuje się facetem, chce być facetem. Jestem facetem. Boże... Zawsze jestem spokojny, ale ty mnie wpieniasz. Idź sprawdź czy ci leków nie zabrakło.
Ostatnio zmieniony przez Tomek1995 2015-10-06, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 23:15   

wendigo napisał/a:
a nie o wszystkich.

A czemu nie ? ;>
Dlaczego ja mam być jedynym sprawiedliwym nie oszukującym ? ;> niech będzie wiadomo u każdej jednostki kto jest kto ;>
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-06, 23:24   

Tomek1995 napisał/a:
i chce nim w pełni prawa być,

A ja Androgyne w pełni prawa. ( I znalazła by się jeszcze pewnie oprócz mnie grupka entuzjastów tej płci )No bo ... utożsamiam się w pełni ze swoją płcią biologiczną, która nie jest ani do końca męska ani żeńska i taką mi powinni wpisać do dowodu. ( a wpisane mam obecnie tylko pół swojej oryginalniej płci ) Ale żeby to zrobili, musieli by zmienić system klasyfikacji dla wszystkich ;>
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2015-10-07, 08:02   

Niech ci jeszcze wpiszą tą schizofrenie w dowodzie... wtedy będzie wszystko jasne.
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 08:41   

Tomek1995 napisał/a:
Niech ci jeszcze wpiszą tą schizofrenie w dowodzie... wtedy będzie wszystko jasne.

Plażo błagam, w ciągu 30 sekund w jakiejkolwiek rozmowie i tak zapewni trzy razy o tym, i przy okazji że jest osobą interseksualną nie wiem czy słyszałeś

Serio, zamknijcie ten atencyjny temat
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-07, 08:45   

Emiele napisał/a:
wendigo napisał/a:
a nie o wszystkich.

A czemu nie ? ;>

Bo w poście piszesz o sobie.

Cytat:

Dlaczego ja mam być jedynym sprawiedliwym nie oszukującym ? ;> niech będzie wiadomo u każdej jednostki kto jest kto ;>

Nikt z nas nie oszukuje, tłumacze Ci o kryteriach płci, poszukaj ich w necie jak nie znasz.
_________________
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 08:48   

Po co się Wendigo tłumaczysz? On ma prawo uważać nas za oszustów, tak samo jak każdy inny człowiek; inna sprawa że nie jest stroną w sporze o ustalenie płci więc nie powinno nas to interesować. Poza tym karmisz trola któremu znudziło się zmienianie płci i postanowił trochę powkurwiać innych. Nie pierszy taki na tym forum i nie ostatni.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-07, 08:56   

Bo chyba lubię mieć ostatnie zdanie ;) Z resztą porze chyba też po to by zbić te "argumenty" już tak na przyszłość w razie gdyby ktoś jeszcze musi podobne pomysły :P
Poza tym nie uważam że jest trollem któremu się znudziło, tylko zagubiona osoba, która miota się i walczy ze sobą...
_________________
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 09:45   

Cytat:
Z resztą porze chyba też po to by zbić te "argumenty" już tak na przyszłość w razie gdyby ktoś jeszcze musi podobne pomysły

Ale jak możesz je zbić? Emil założył sobie jakieś tezy odnośnie własnych praw, wyciągnął z nich wnioski i stwierdził, że tak uważa. To jego prywatna opinia. Nie ma sensu dyksutować z prywatnymi opiniami, ponieważ nikomu nie szkodzą i każdy ma prawo mieć własną. Np. ja moge miec prywatną opinię że należy mi się 100 milionów zł - chcesz to zbijać? :D Dyskutować można w kontekście jakichś wspólnych założeń np. zgodności z Kosntytucją czy ogólnie rozumianym polskim systemem prawnym a od początku tematu widać, że temat tego nie dotyczy.

(+ ofc dodał znieważanie pani Grodzkiej ale zniewaga osobista jest ścigana z powództwa prywatnego, nie z urzędu, a wysoce wątpię, by pani Grodzka czytała to forum)
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 11:20   

[quote="wendigo"][Usunęłam wycieczki osobiste wobec Grodzkiej. ]

Lagertha

Teraz widać jakie to forum Transowe jest < wolne > skoro kasuje się fakty

Ziemia jest okrągła i krąży wokół Słońca.

Ziemia jest płaska i Słońce krąży wokół niej

cosiekktosiek[/u][/i][/b]
Ostatnio zmieniony przez 2015-10-07, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 11:43   

Cytat:
nie, nie - Emiele ;> Emil to typowe męskie imię, a ja nie jestem typowy M ( ani też K ;> )

Prawnie jesteś mężczyzną więc, sorry Winetou, rozmawiamy o faktach.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 11:50   

nunumu napisał/a:
Prawnie jesteś mężczyzną więc, sorry Winetou, rozmawiamy o faktach.

Poczytaj sobie tutaj . Pisał już wcześniej o zmianie imienia.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 12:17   

Emiele napisał/a:
Jak mi ktoś jeszcze raz skacuje post, to założę kanał na YT i osobiście się wypowiem, a nie na pseudo wolnym forum

wendigo napisał/a:
nie uważam że jest trollem któremu się znudziło, tylko zagubiona osoba, która miota się i walczy ze sobą...

1. To nie masz do mnie fali hejtu jak wszyscy inni użytkownicy ? :shock:
2. Walczy z Gender :evil: ze sobą nie mam o co ;>

nunumu napisał/a:
(+ ofc dodał znieważanie pani Grodzkiej ale zniewaga osobista jest ścigana z powództwa prywatnego, nie z urzędu, a wysoce wątpię, by pani Grodzka czytała to forum)

HAŃBAAA!!! Ta zniewaga krwi wymaga! ( powiedzieli rzucając buławami o glebę przed rozbiorami ) [...] [dzięki Grodzkiej] niejeden cis obywatel teraz myśli, że każdy ts/tg/is/ whateva wygląda jak ta postubecka figura i jest mężczyzną udającym kobietę, lub na odwrót. [...] A jak do niej napisałem z prośbą o pomoc, to w ładnych słowach odpisaua mi, że ma mnie w ( . ) Więc po prostu dochodzę do wniosku [...] że falsyfikacja oficjalnych danych M => K , K => M jest zwyczajnym oszustwem [...]

Proszę nie obrażać Anki Grodzkiej i innych osób. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2015-10-07, 12:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kalomea
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Posty: 19
Wysłany: 2015-10-07, 12:28   

Emiele napisał/a:
Jak mi ktoś jeszcze raz skacuje post, to założę kanał na YT i osobiście się wypowiem, a nie na pseudo wolnym forum


Ty się ciesz, że tutaj kasują w miarę normalny sposób a nie ma cenzora jak na onecie czy wp.pl albo Wyborczej. Niestety nie napiszę co sądzę na Twój temat bo nie chce, aby mody marnowały czas na wklepywanie warnów.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 12:39   

Proszę nie obrażać Anki Grodzkiej i innych osób. /Freja[/quote]


Emiele Emieńczyk mówi jak jest - Nowa Ruda :-D


( a skoro tutaj mówić nie może, to powie w innych miejscach, bardziej wolnych ;> )
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 13:12   

Cytat:
Poczytaj sobie tutaj . Pisał już wcześniej o zmianie imienia.

Dowód na to, że wprowadzenie liberalnych rozwiązań odnośnie nadawania sobie imion to był czysty absurd. Sama chyba złożę wniosek do USC że chcę nazywać się Maryja Łaski Pełna Wiekuista (preferując może Maria de las Mercedes Eterna) lub coś w tym guście. Wcześniej myślałam, że to nie przejdzie.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 13:26   

nunumu napisał/a:
Dowód na to, że wprowadzenie liberalnych rozwiązań odnośnie nadawania sobie imion to był czysty absurd.

Sparafrazuję to w ten sposób: Obecna ustawka byłaby dowodem na to, że wprowadzenie liberalnych rozwiązań odnośnie nadawania sobie wielokrotnie różnych płci to czysty absurd ;>
To tak jakby np poważna firma np Wedel próbowała mi sprzedać słabej jakości produkt czekoladobodobny w opakowaniu prawdziwej czekolady i pod nazwą prawdziwej czekolady.
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 13:34   

Cytat:
Obecna ustawka byłaby dowodem na to, że wprowadzenie liberalnych rozwiązań odnośnie nadawania sobie wielokrotnie różnych płci to czysty absurd ;>

Ależ oczywiście. Dlatego to co proponujesz w swoim 1 poście to jakieś wewnętrznie niespójne fantazmaty. Przypomnę:
Cytat:
(…) pierwszy rok psychologii, socjologii, antropologii kultury – wszędzie są informacje, że nie można samodzielnie gospodarować własną tożsamością – awykonalne. Człowiek tożsamość uzyskuje od urodzenia(…) Nie można jej sobie zmienić, bo facet zadeklarował << od dzisiaj będę kobietą >>

W obecnym systemie jedynym sposobem aby zmienić oznaczenie płci jest pozwanie stron zainteresowanych oraz przywołanei opinii biegłych sądowych (niemożliwe jest samodzielne gospodarowanie swoją tożsamością) które stwierdzą komuś występowanie rzadkiego warunku transseksualności lub interseksualności, nie kolidującego z interesem zainteresowanych, i który mógł wpłynąć na błędne ustalenie oznaczenia płci w akcie urodzenia. Nie ma tu mowy o jakimś dowolnym wymyślaniu sobie nowych 'płci' według trzyliterowych oznaczeń, uwzględnianie interesu osób trzecich, niezwiązanych z tematem, bezprawne udostępnianie im danych wrażliwych czy też wprowadzanie jakichś absurdalnych bytów jak rozróżnienie między osobami 'cis' i 'trans' (co to w ogóle znaczy - ściśle?) czego oczekiwałbyś od systemu, Emiele.

Tyle.
Ostatnio zmieniony przez nunumu 2015-10-07, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 13:41   

A ja bym się cieszył, jakby "etykietowali" płcie a nie okłamywali moją osobę, że na przykład Anna Grodzka to kobieta taka jak cis, albo co gorsza Emiele Emieńczyk to taki facet jak cis / taka kobieta jak cis :lol: albo że płeć K w dowodzie może oznaczać zarówno cis K jak i ćwierć K ( mnie na przykład ) z penisem. To jakaś chora abstrakcja :/
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 13:49   

Cis i trans to izomeria optyczna związków chemicznych, w innej formie janieznaju.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-07, 14:16   

oboje macie trochę racji, tylko pojazdy i pomawianie siebie nawzajem o choroby psychicznenie potrzebne bo to ani mądrości ani racji wam nie doda

W niektórych (w których nie wiem) państwach istnieje możliwość wyboru płci jako trzecia inna. Myślę że jest to dobre dla osób które łączą w sobie cechy psychozizyczne oby płci - nie binarnych itd bo w takimwypadku konieczność opowiedzenia się po jednej ze stron może wywołać u nich poczucie oszustwa. Nie każdy jest biały albo czarny.

Ale z drugiej strony jak ktoś rozpatruje czyjąś płeć tylko przez pryzmat posiadanych narządów to sorry ale dla niego pozostaje wprowadzenie pola w dowodzie z określeniem posiadanych narządów (męskie/żeńskie). I bez względu na to co wpiszę w dowod czy K czy M to i tak nie gra roli dla ciebie Emiele bo seksu ze mną nie uprawisz (ani nikt inny) 8-) Skoro ktoś czuje się zdecydowanie M czy K i ma taką płeć w dowodzie to w czym u ciebie problem?
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 14:28   

Zamknijcie ten temat i skasujcie tej osobie konto
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 14:36   

0ZM4 napisał/a:
Zamknijcie ten temat i skasujcie tej osobie konto


Tak mówią o Mariuszu Maxie Kolonko wysoko postawione głowy, które on krytykuje. Bo mówi prawdę i jest dla nich niewygodny.

Emiele Emieńczyk mówi jak jest - Nowa Ruda :-D
( też mówię prawdę i jezdem niewygodny ;> )
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-07, 14:49   

0ZM4 napisał/a:
Zamknijcie ten temat i skasujcie tej osobie konto

To może jeszcze wprowadzić publikację postów tylko politycznie poprawnych?
 
 
nunumu
użytkownik
płomyczek

Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 9
Posty: 953
Wysłany: 2015-10-07, 14:54   

Zabawne - w Polsce nie ma politycznej poprawności, ale są fanatycy poiltycznej niepoprawności (w sensie: chamstwa) którzy błędnie za 'polityczną poprawność' biorą ochronę dóbr osobistych takich jak cześć i godność, oraz zakaz propagandy siejącej nienawiść etniczną.

Fajnie, pokazcie mi więc kraj który kiedykolwiek nie był politycznie poprawny, bo nawet w 1932 r. w Polsce były przepisy w stylu "kto publicznie Bogu bluźni, podlega karze więzienia do pięciu lat". Powiadasz więc, że II RP za rządów sanacyjnych była oazą lewactwa i politycznej poprawności? ;) W końcu także nie wolno było rzucać obelg na lewo i prawo.
 
 
0ZM4
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-07, 16:10   

Defiant napisał/a:
0ZM4 napisał/a:
Zamknijcie ten temat i skasujcie tej osobie konto

To może jeszcze wprowadzić publikację postów tylko politycznie poprawnych?
forum jest już pełne postów pełne nienawiści rasowej, a lex retro non agit. infeliciter. Więc co by to dało.

Ale [...] takich jak Emil "Emilka" "SPÓJRZCIE NA MNIE I DAJCIE MI SWOJĄ ATENCJĘ" Emiele pozbywać się można zawsze.
Uprasza się nie obrażać Emiele /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2015-10-07, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-07, 17:33   

przypominam że to nie temat o jakichś uchodźcach czy innych gadach więc trzymajcie się tematu i darujcie sobie żale na temat nienawiści rasowej (która z Syryjczykami ma tyle co z Cyganami bo kraj pochodzenia nie jest koniecznie rasą a nienawiść do wandali to nie nienawiść rasistowska)> jeszcze nam tego trzeba na każdym wątku?
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-10-07, 21:23   

Emiele napisał/a:
Emiele Emieńczyk mówi jak jest - Nowa Ruda :-D

Kierując się twoją logiką, to teraz ty oszukujesz, bo nadano ci inne imię przy urodzeniu. A przecież zależy ci na prawdzie?
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-08, 02:14   

Emiele napisał/a:

wendigo napisał/a:
nie uważam że jest trollem któremu się znudziło, tylko zagubiona osoba, która miota się i walczy ze sobą...

1. To nie masz do mnie fali hejtu jak wszyscy inni użytkownicy ? :shock:
2. Walczy z Gender :evil: ze sobą nie mam o co ;>

1. nie mam, bo prywatnie jesteś zwykle miłą i sympatyczną osobą... Ale obrażania Grodzkiej (czy z resztą kogokolwiek innego nieobecnego, kto się nie może bronić) bardzo nie lubię.
2. pozwolisz, że zostanę przy swoim zdaniu.
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-09, 01:41   

Twoja postawa Emily jest taka : moja prawda jest najprawdziwsza. Tymczasem ma sie to nijak do rzeczywistosci. To budowa mozgu decyduje o naszej tozsamosci plciowej. Istnieja osrodki w mozgu, ktore uksztaltowane sa na sposob meski, kobiecy albo budowa ich jest gdzies pomiedzy plciami. Efektem takiego uksztaltowania jest to ze:

-Wiekszosc genetycznych mezczyzn ma budowe mozgu typowa dla mezczyzn i odpowiednio czuje sie psychicznie mezczyznami.
-Wiekszosc genetycznych kobiet ma budowe mozgu typowa dla kobiet i odpowiednio czuje sie psychicznie kobietami.
-Niewielki procent genetycznych mezczyzn ma budowe mozgu typowa dla kobiet i w zwiazku z tym (pomimo faktu ze ich cialo jest meskie) psychicznie czuja sie kobietami.
-Niewielki procent genetycznych kobiet ma budowe mozgu typowa dla mezczyzn wiec pomimo tego, ze cialo maja takie samo jak inne kobiety to one psychicznie czuja sie mezczyznami.
-Niewielki procent osob ma budowe mozgu, ktora to budowa nie jest ani kobieca ani meska - jest gdzies posrodku miedzy plciami. Dlatego osoby, ktore posiadaja taka budowe nie potrafia okreslic czy sa kobietami czy mezczyznami

Istnieja juz badania potwierdzajace roznice w budowie mozgu kobiet i mezczyzn, a dokladnie roznice w tych czesciach mozgu, ktore sa odpowiedzialne za poczucie plci. Istnieja tez badania potwierdzajace to, ze u osob transseksualnych budowa struktur mozgowych odpowiedzialnych za tozsamosc plciowa jest inna niz u osob nietransseksualnych. Transseksualisci K/M maja budowe mozgu charakterystyczna dla mezczyzn a u transseksualistek M/K budowa struktur mozgowych odpowiedzialnych za tozsamosc plciowa jest taka sama jak u genetycznych kobiet.

Nie spotkalem sie niestety z wynikami badan nad osobami, ktore nie potrafia okreslic do jakiej plci naleza, ale spekulowalbym, ze w tym przypadku struktury mozgu odpowiedzialne za tozsamosc plciowa mieszcza sie gdzies posrodku na skali spektrum kobieta - mezczyzna.

U kazdej z tych grup tozsamosc plciowa wynika bezposrednio z budowy mozgu. Nie jest to czyjes widzimisie, ze czuje sie kobieta, mezczyzna, albo kims miedzy plciami. Kazda z tych osob mowi prawde, gdy odwoluje sie do odczuwanej przynaleznosci plciowej. Ty Emily takze mowisz prawde, gdy stwierdzasz, ze jestes pomiedzy. Tak samo K/M mowi prawde gdy identyfikuje siebie jako mezczyzne czy M/K mowi prawde, gdy stwierdza, ze jest kobieta.

Ty mowilbys nieprawde, gdybys twierdzil, ze jestes kobieta. Mowilbys tez nieprawde, gdybys twierdzil, ze jestes mezczyzna. Tak wskazuje ci Twoj mozg.

Jednak robisz blad przenoszac swoje wlasne odczucia na ludzi ktorych mozg zbudowany jest inaczej od Twojego. Mozgi kaemow i emek w przeciwienstwie do Twojego sa wyraznie zroznicowane jesli chodzi o struktury odpowiedzialnbe za poczucie plci psychicznej. Pod tym wzgledem ich mozgi sa albo albo meskie albo kobiece. Dlatego ci ludzie maja prawo do funkcjonowania spolecznego zgodnie z plcia, z ktora sie identyfikuja. Maja prawo do bycia kobietami. Maja prawo do bycia mezczyznami. Tu pojawia sie pytanie co jest wazniejsze w definiowaniu plci - budowa mozgu czy budowa innych czesci ciala? Jesli odbierasz tym ludziom prawo do funkcjonowania spolecznego zgodnego z budowa ich mozgu to chyba oczywistym wydaje sie wniosek, ze rownie sprawiedliwe byloby pozbawienie Ciebie moznosci funkcjonowania spolecznego pomiedzy plciami, a wiec w takiej sytuacji bylbys na zawsze prawnie przypisany do swojej plci genetycznej i o jakiejkolwiek mozliwosci zmiany imienia nie mogloby byc mowy. Twoj kobiecy wyglad bylby postrzegany jako oszustwo wobec innych ludzi, bo przeciez nie masz budowy genetycznej kobiety. Jak bys sie czul gdyby to do Ciebie stosowano takie kryteria oceniania Twojej plci?
 
 
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2015-10-09, 18:23   

southener napisał/a:
Istnieja juz badania potwierdzajace roznice w budowie mozgu kobiet i mezczyzn, a dokladnie roznice w tych czesciach mozgu, ktore sa odpowiedzialne za poczucie plci.
(...)
Transseksualisci K/M maja budowe mozgu charakterystyczna dla mezczyzn a u transseksualistek M/K budowa struktur mozgowych odpowiedzialnych za tozsamosc plciowa jest taka sama jak u genetycznych kobiet.
(...)
U kazdej z tych grup tozsamosc plciowa wynika bezposrednio z budowy mozgu. Nie jest to czyjes widzimisie, ze czuje sie kobieta, mezczyzna, albo kims miedzy plciami. Kazda z tych osob mowi prawde, gdy odwoluje sie do odczuwanej przynaleznosci plciowej.

:D <bije southenerowi brawo>
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-09, 18:26   

A można zbadać tak i pod tym kątem każdego TS? Dlaczego się tego nie stosuje?
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-09, 19:14   

Zdaje sie ze ci naukowcy badali mozgi osob zmarlych czyli robili klasyczna sekcje zwlok. Gdyby wszystko dalo sie zobaczyc przy pomocy urzadzen, ktorymi dysponuje wspolczesna medycyna to przeciez nie byloby potrzeby robic sekcji zwlok ofiar przestepstw. Jednak widocznie w czasie takiego badania mozna zobaczyc wiecej niz podczas badan USG czy tomografii komputerowej.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-09, 20:49   

A jakieś źródło? ;) Bo ja też niby coś tam słyszałem o tych badaniach, ale no właśnie... tylko słyszałem gdzieśtam, źródła jakiegoś poważnego nigdy nie widziałem...
_________________
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-09, 23:33   

southener napisał/a:
Zdaje sie ze ci naukowcy badali mozgi osob zmarlych czyli robili klasyczna sekcje zwlok. Gdyby wszystko dalo sie zobaczyc przy pomocy urzadzen, ktorymi dysponuje wspolczesna medycyna to przeciez nie byloby potrzeby robic sekcji zwlok ofiar przestepstw. Jednak widocznie w czasie takiego badania mozna zobaczyc wiecej niz podczas badan USG czy tomografii komputerowej.

na sekcji zwłok badasz uszkodzenia mózgu, a nie aktywność mózgu bo on jest już martwy.
Mnie się wydaje że u TS jest inna aktywność półkul mózgowych a nie stricte budowa mózgu, bo cały nasz gatunek ma tak samo zbudowany mózg.

Metody badania aktywności mózgu: EEG, MEG, tomografia, rezonans.

Swoją drogą bardzo ciekawa ta teoria że TS czy homo mają trochę inne ukształtowanie aktywności mózgu. Ciekawe czy prawdziwa, czy trochę naciągana? Teraz jest tendencja by wszystkie zjawiska wyjaśniać w sposób naukowy nawet jeśli wspolczesna nauka nie zna jeszcze wszystkich zasad funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Defiant napisał/a:
A można zbadać tak i pod tym kątem każdego TS? Dlaczego się tego nie stosuje?

zapewne dlatego że nawet powaznie chore osoby czekajace na badania ta aparatura medyczną maja terminy za rok. ja na rezonans chcialam sie zapisac w lecie 2015 roku a powiedziano mi za termin badania to kwiecien 2016 pomimo ze mialam na skierowaniu dopisek "pilne" od neurologa
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-09, 23:48   

nie jestem pewny, mam cały zapis z EEG ale kto potrafi to czytać? :roll:
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 00:01   

Defiant napisał/a:
nie jestem pewny, mam cały zapis z EEG ale kto potrafi to czytać? :roll:

każdy neurolog tylko nie wiem ile neurologów zna się na zmianach w aktywnosci mózgu które występują u TS. przecież te badania mózgu powstały by zdiagnozwać poważne zmiany chorobowe jak schizofrenia, padaczka itp. i do tego sa przeszkoleni lekarze.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-10, 01:12   

W czasie sekcji zwlok mozna dokladnie zobaczyc budowe struktur mozgu. W tym programie co ogladalem mowili, ze naukowcy pocieli mozg na kawalki i dokladnie przygladali sie strukturom odpowiedzialnym za tozsamosc plciowa. Wlasnie w czasie tego badania zauwazyli, ze osoby transseksualne maja te struktury identyczne pod wzgledem budowy i ksztaltu jak przedstawiciele plci z ktora sie utozsamiaja, a nie takie jak przedstawiciele ich plci genetycznej. U K/M-ow byly wiec one takie same jak u genetycznych mezczyzn a u M/K takie jak u genetycznych kobiet. Niestety nie pamietam kto przeprowadzil te badania. Program ogladalem na Discovery kilka lat temu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-10, 08:46   

A to były osoby ts przed leczeniem czy już na hormonach? Bo na hormonach istnieje prawdopodobieństwo że to na skutek hormonów - taką hipotezę też słyszałem.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-10, 13:49   

Wystarczy poszukać w google i już można poczytać różne artykuły na ten temat.
link 1
link 2
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 23:40   

wendigo napisał/a:
A to były osoby ts przed leczeniem czy już na hormonach? Bo na hormonach istnieje prawdopodobieństwo że to na skutek hormonów - taką hipotezę też słyszałem.

dobre pytanie! podawanie hormonow na bank wzmocnilo te zmiany, charakterystyczne dla mózgu płci przeciwnej. Z drugiej strony samo podawanie hormonow tego nie sprawiło, hormony musiały paść na podatny grunt.

Lagertha napisał/a:
Wystarczy poszukać w google i już można poczytać różne artykuły na ten temat.
link 1
link 2

thx za linki :D
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2015-10-11, 00:35   

Cytat z jednego z artykułów naukowych prof. Zygmunta Zdrowiewicza:

"Etiologia transseksualizmu nie została dotychczas jednoznacznie wyjaśniona. Szeroko dyskutowany jest udział czynników środowiskowych, przede wszystkim rodzinnych, czynników biologicznych, w tym neurohormonalnych [9-11], i czynników neuroanatomicznych [12, 13]. Zidentyfikowano obszar w mózgu (jądro łożyskowe rąbka prążkowanego), który może odpowiadać za to, czy czujemy się mężczyzną czy kobietą. Pośmiertne badania mózgów mężczyzn transseksualnych* i zdrowych oraz zdrowych kobiet wykazały, że ta część podwzgórza u transseksualnych mężczyzn jest prawie dwa razy mniejsza niż u mężczyzn zdrowych, a porównywalna ze zdrowymi kobietami."**

* dawna terminologia określająca M/K

Przypisy do akapitu:

9. Gooren L.: The endocrinology of transsexualism: a review and commentary. Psychoneuroendicrinology 1990, 16, 1: 3-14.
10. Imperato-McGinley J., Peterson R.E., Gautier T., Sturid E.: Androgen and evolution of mate gender identity among mate pseudohermaphodites with 5-reductase deficiency. New Engl J Med 1979, 300: 1233-1237.
11. Kula K., Dulko S., Pawlikowski M., Imieliński K., Słowikowska J.: A non specific distrubance of the gonadostat in women with transsexualism and isolated hypergonadotropism in the male to female distrubance of gender identity. Exp Clin Endocr 1986, 87: 8-14.
12. Diamond M.C.: Hormonal effects on the development of cerebral lateralization. Psychoneuroendicrinology 1991, 16, 1-3: 121-129.
13. Dörner G., Poppe I., Stahl F., Kolzsch J., Übelhack R.: Gene and environment development neuroendicrine etiogenesis of homosexuality and transsexualism. Exp Clin End 1991, 98, 2: 141-150
.


** Z. Zdrojewicz, K. Belowska-Bień, Transsekualizm - fakty i mity [w:] A. Steciwko (red.), Wybrane zagadnienia z praktyki lekarza rodzinnego. Tom 5 Onkologia, kardiologia, nefrologia, seksuologia, Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2003, s. 209-214.
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-11, 03:16   

Mniej-więcej ten tekst znam. Kluczowe jest tu natomiast słowo "może (odpowiadać)" :P Southener natomiast napisał jakby to już było pewne ;)
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2015-10-13, 00:17   

To tylko opinia tego naukowca. Jak przeczyta sie uwaznie zalinkowane artykuly to zobaczymy, ze badania wykazaly, ze wielkosc BSTc u badanych kaemow nie mogla byc skutkiem brania meskich hormonow, bo zaden z nich ngdy nie przyjmowal testosteronu. W drugim artykule zas pisze, ze tezie jakoby hormony plciowe wplywaly na wielkosc BSTc przeczy fakt, ze np u jednego z badanych mezczyzn z grupy kontrolnej (nie bedacego TS) zauwazono bardzo wysoki poziom estrogenu (byl to wynik choroby). Pomimo wysokiego poziomu tego hormonu jego BSTc mialo wielkosc typowa dla mezczyzn. Podane sa tez inne przypadki osob nietransseksualnych, u ktorych pomimo nietypowych dla danej plci poziomow hormonow plciowych ich BSTc mialy wielkosc typowa dla plci, ktore te osoby reprezentowaly.
Zreszta nie sa to jedyne struktury mozgu, ktore poddano badaniom. Czytalem jeszcze o innych czesciach mozgu, ktore u transseksualistow maja takie same wartosci jak u przedstawicieli plci z ktora sie oni identyfikuja. Jak bede mial chwile wolnego czasu to postaram sie te artykuly znalezc i dac do nich linka. https://en.wikipedia.org/wiki/Causes_of_transsexualism -Ok znalazlem w wiki omowienie roznych badan dot budowy mozgu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-13, 03:47   

southener napisał/a:
W drugim artykule zas pisze, ze tezie jakoby hormony plciowe wplywaly na wielkosc BSTc przeczy fakt, ze np u jednego z badanych mezczyzn z grupy kontrolnej (nie bedacego TS) zauwazono bardzo wysoki poziom estrogenu (byl to wynik choroby). Pomimo wysokiego poziomu tego hormonu jego BSTc mialo wielkosc typowa dla mezczyzn. Podane sa tez inne przypadki osob nietransseksualnych, u ktorych pomimo nietypowych dla danej plci poziomow hormonow plciowych ich BSTc mialy wielkosc typowa dla plci, ktore te osoby reprezentowaly..

Raczej jednak nie mieli długotrwale poziomów właściwych dla płci przeciwnej ;)

No ale jak mówisz, że tamci km nie brali testosteronu, to już bardziej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 16