Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
MK - urolog?
Autor Wiadomość
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-03-18, 08:32   MK - urolog?

Powiedzcie mi co mi ma zbadać urolog - w ramach pakietu badań, które mają mnie dopuścić do grona osób bardziej trans :) dostałam skierowanie od dr Robachy "do urologa" - konsultacja. Wyszłam i jakoś mnie naszło, że nie bardzo wiem co mi ma urolog zbadać. Napisać jako wynik konsultacji - "ładna sztuka" czy "mały" Czy może ma mi zrobić urografię, USG nerek i prostaty i ocenić stan pęcherza moczowego, oraz zrobić w diabły badań z krwi na nowotwory itd?
Przecież muszę to wiedzieć ja bo urolog którego sobie z książki telefonicznej wybiorę nie będzie wiedział.

Byłabym wdzięczna jakby mi któraś z koleżanek napisała co ma urolog stwierdzić/zbadać, EWENTUALNIE - proszę o namiar na urologa (centralna Polska najlepiej) ,który będzie wiedział co ma zbadać

:evil:
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-18, 08:44   

Cytat:
Powiedzcie mi co mi ma zbadać urolog - w ramach pakietu badań, które mają mnie dopuścić do grona osób bardziej trans

Podejrzewam że chodzić może o profilaktykę chorób prostaty. W poradniku na Trans SOS o tym możesz przeczytać. :)
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-03-18, 09:05   

Mnie chodzi o to co mam powiedzieć urologowi/ albo czego oczekiwać - może powinnam wcześniej jakieś badania zrobić krwi czy coś. Już widziałam reakcje radiologa i neurologa jak im powiedziałam, że potrzebuje ich konsultacji bo robię diagnostykę przez korektą płci, to teraz staram się iść do "specjalisty" i powiedzieć co ma zbadać i co ma napisać, tym bardziej, że to w końcu za moje pieniądze się odbywa więc chciałabym "raz, a dobrze"
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-18, 17:27   

To będzie tak trochę na zdrowy chłopski rozum, bo nie jestem specjalistą, ale ogólnie cele badań diagnostycznych są dwa:

Po pierwsze, mają stwierdzić, że anatomicznie/psychicznie z Tobą jest wszystko w porządku. Na pewno urolog będzie więc miał na celu stwierdzenie i napisanie, że biologicznie jesteś zdrowym mężczyzną z prawidłowo ukształtowanymi narządami płciowymi (a nie na przykład jakimś interseksem ;P).

Po drugie, mają wykluczyć inne problemy zdrowotne (nie tylko takie, które mogą się powiększyć podczas terapii hormonalnej, ale po prostu takie, które mogły się do Ciebie przyplątać i należałoby je wyleczyć). Czyli to już urolog będzie wiedział, co ma zbadać i czego do tego potrzebuje do przeprowadzenia standardowej konsultacji, ewentualnie Ty możesz zażądać czegoś ekstra. Ogólnie, jeżeli chcesz coś zrobić raz a dobrze za swoje pieniądze, i Cię na to dodatkowo stać, to fajnie byłoby sprawdzić, czy nie rozwija Ci się jakiś nowotwór, nie? :)

Dla Robachy najważniejsze będzie stwierdzenie, że jesteś zdrową Fizią i wszystko z Tobą pod względem urologicznym ok :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9