Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie mieszkania/pokoju
Autor Wiadomość
oleander
użytkownik

Posty: 4
Wysłany: 2015-10-01, 13:28   Szukanie mieszkania/pokoju

Cześć,
Chciałem prosić Was o radę w kwestii wynajmu mieszkania/pokoju, sposobu, w jaki najlepiej byłoby przy tym postępować.
Jestem transpłciowym chłopakiem na ostatnim roku studiów.
Terapię hormonalną rozpocznę za kilka miesięcy, wolałbym więc przed właścicielem nie udawać dziewczyny zakładając że i tak nie będzie mnie widywał. Dotychczas mogłem tak robić, ale z uwagi na zbliżającą się terapię wolę od razu to powiedzieć. Właściciele dotychczas obejrzanych mieszkań wydawali się dość negatywnie nastawieni, jak gdyby to było wyznanie z kategorii praktykowanych przeze mnie dewiacyjnych zachowań seksualnych...
Mam nadzieję, że kogoś zainteresuje temat i miałby coś do powiedzenia.
Z góry dzięki za wszelką uwagę, pozdrawiam

olek ;)
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-01, 13:34   

Ja bym robił tak że przedstawiałbym się jako facet ale ... Dokumenty masz niezmienione a wynajmowania bez umowy nie polecam. Chyba, że masz kogoś kto może za ciebie to zrobić a ty będziesz tam mieszkać
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-10-01, 17:48   

Hej!
Miałem dokładnie ten sam problem.
Podpisałem jakiś miesiąc temu umowę na mieszkanie na damskie dane. Bo tylko takie oficjalnie posiadam, poza tym podpisywałem w obecności ojca (no tak wyszło) a on się dopiero zaznajamiał z tematem.. :-P
Choć właściciel się dosyć dziwnie patrzył, kiedy się przedstawiłem damskim imieniem... ale nie chciałem robić sensacji, szczególnie przy tacie. :roll:

Natomiast w mieszkaniu zamierzam funkcjonować od początku jako facet, również jestem bez hormonów jeszcze i zamierzam zacząć w najbliższym czasie 8-)
Czy ten właściciel będzie z Tobą mieszkał?
bo u mnie-nie. więc stwierdziłem, że to nie bardzo jest jego sprawa tak naprawdę. moja prywatna. jak się bardzo pokłócimy to po roku (na tyle mam umowę) zmienię mieszkanie.

Im bardziej my do tego luźno podejdziemy, tym inni również. ja zamierzam wspomnieć o tym jakoś "między wierszami", bo właściciel ma mi jeszcze donieść pościel. Tyle, że on myśli, że ja to ona, a reszta współlokatorów (póki co to 1 z 6-ciu), że jestem facetem.
Ludzie muszę ogarnąć klimat, że są wśród nich transseksualiści. Jeżeli będzie miał do mnie jakieś ale, to powiem, że inaczej i tak mu się nie mogłem przedstawić, bo do umowy był potrzebny mój oficjalny dokument, i że poza tym nie lubię się tym chwalić, czy coś...sam nie wiem, do końca, a konfrontacja czeka mnie za jakieś 48 godzin :shock: :lol:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-01, 19:33   

Olek, a co na to twoi rodzice? Bo jeśli masz wspierających to może niech ktoś z nich zawiera umowę a Ciebie przedstawi jako syna. W razie gdyby coś potem właścicielowi nie pasowało, dobrze jakby rodzic odpowiadał w Twoim imieniu, ja bym tak próbował.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9