Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontynuacja HRT za granicą (UK lub Niemcy)
Autor Wiadomość
Kalomea
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Posty: 19
Wysłany: 2015-09-22, 15:27   Kontynuacja HRT za granicą (UK lub Niemcy)

Mam w planach (głównie z powodu zarobków) wyjechać z PL do Niemiec lub UK (Liverpool). Tak się składa, że mam już zmienione prawnie dokumenty. Mam więc pytanie - jak wygląda sprawa dostawania hormonów w Niemczech lub w UK jeśli ma się dowód na żeńskie dane ? Czy trzeba od Libera jakiegoś papierka który przetłumaczy tłumacz czy jak ?

Odpada opcja z hormonami w PL - nawet jeśli wybiorę Niemcy to i tak zachodnie regiony więc nie opłaca się jechać tu do niego.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-09-22, 16:32   

Ja w Niemczech nie potrzebowałem z tego co pamiętam. Po prostu jak mi się kończyły hormony, to poszedłem do lekarza rodzinnego i powiedziałem, że jestem TS i hormony mi się kończą i czy może mi przepisać albo coś. On mi na to dał skierowanie do endokrynologa. Endokrynologowi jedynie pokazałem opakowanie - co brałem, on mi swoje przepisał i dalej zalecił (i badania zrobił itp.). Generalnie w Niemczech mam wrażenie, że lekarze wierzą po prostu pacjentom :P np. nie ma takiego czegoś jak skierowanie na zastrzyki - mam lek, idę do lekarza i mówię, że muszę dostać zastrzyk. I dostaję bez dalszych pytań. Jak to był Omnadren z Polski, też nie robili problemów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9