Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem Sara
Autor Wiadomość
Sarzynka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2024-04-23, 23:22   Jestem Sara

Cześć, jestem tutaj nowa.
Mam rocznikowo 19 lat a więc i kończę dojrzewanie. Jestem kobietą w ciele mężczyzny - otóż czuję się po prostu kobietą i czuję się obca dla samej siebie i bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Znalazłam te forum dzisiaj ponieważ szukam wsparcia, możliwości zadania paru pytań pozostałym osobom trans i nie tylko, które są w trakcie lub po korekcie płci (jakkolwiek to brzmi to przepraszam szczerze za moje błędy...). Od dziecka jak pamiętam to byłam zapatrzona w płeć żeńską i czułam, że jest ona dla mnie tą główną. Nie pamiętam abym wtedy już myślała o swojej tożsamości ale odkąd pamiętam to ciekawiły mnie damskie ubrania i ogólnie chciałam wyrazić siebie o czym bałam się mówić ze wstydu. Poza tym to uważałam, że kobieta to ideał dla mnie i coś niesamowitego, w czym się poczuję bardziej niż w roli mężczyzny. Dojrzewanie pokazało, że bycie mężczyzną psuje mi samopoczucie i jest kłopotliwe, bo nie mogę być tą osobą jaką chcę. Pamiętam też, że bardzo się fascynowałam żeńskim głosem przez jakiś czas i było to niedawno, generalnie to obserwuję ludzi i otoczenie a więc i spoglądam na różnice pomiędzy każdą osobą którą mijam. Mam też swoje inspiracje życiowe i coś co mnie prowadzi przez to (znaczy że pomaga się zaspokoić, pomarzyć, mogę kiedyś opowiedzieć), ale o marzenia tu przecież nie chodzi. Mam taką obsesję na oglądanie swojego ciała i tego czy jest idealne czy nie, jak wyglądają pozostałe osoby w moim wieku na przykład. Wiem że to brzmi dziwnie ale zrozumcie moją obawę. Co prawda ważę mało jak na swój wiek bo z jakieś 60/61 a wzrostu mam nawet nie wiem czy jeszcze 178 czy może już mam te 180. W wakacje sobie bardzo o tym rozmyślałam, czy jestem osobą androgyniczną, czy może transwestytą, nie wiem, ale po prostu miałam strach by się przełamać co jednak się wydarzyło. W pewnym momencie coś we mnie pękło i powiedziałam sobie - jestem kobietą, czuję się kobietą. Jestem trans. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie tutaj i pomożecie chociaż wprowadzić w ten fantastyczny świat, a myślę, że znajdę tutaj ciekawych ludzi. Ogólnie to też chcę powiedzieć że jestem osobą wrażliwą, która potrafi się zdołować w szkole po prostu sobą..

Przepraszam za ten chaos w wiadomości. :)
S.

Dodałam do użytkowników. /Freja
  
 
 
Marcja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 1
Posty: 27
Wysłany: 2024-04-24, 09:57   

Cześć, na pewno znajdziesz na forum coś dla siebie ;)Trzymam kciuki byś była szczęśliwa i zazdroszczę wieku! ;)
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 113
Wysłany: 2024-04-24, 12:04   

Cześć :) Mam nadzieję, że będziesz się tutaj czuła dobrze i odnajdziesz swoje miejsce. Trzymam kciuki, najważniejsze to czuć się sobą.
 
 
Sarzynka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2024-04-24, 22:16   

Hej, dziękuję za miłe słowa.

Zapomniałam dopowiedzieć, że dopiero zaczynam swoją "przygodę" z korektą i jestem na początkowym etapie. Rodzice coś tam niby wiedzą ale myślę że jednym uchem wleci a drugim wyleci, ale chociaż starają się mnie zrozumieć, bo czuję, że są tolerancyjni, ale nie są gotowi na to co im powiem wprost... Liczę na to, że w najbliższym czasie uda się spotkać z psychologiem lub seksuologiem (czy używam dobrego słowa?), który może mi coś powie więcej ale ja najbardziej to chcę diagnozy, aby wiedzieć że mam potwierdzenie. Z drugiej strony jestem po komisji wojskowej (ahhh co mogę powiedzieć, boję się wojny i ogólnie męskich spraw) i tam stwierdzili mi między innymi zaburzenia osobowości co wykluczyło mnie z wszelkich kategorii a więc mam D. Jestem bardzo specyficznym człowiekiem bo niby daje wskazówki czego nie powinnam robić, bo wiem że podchody nie prowadzą do dobrego, a z drugiej strony to niektórym przyznaję, że jestem trans.
Pozdrawiam 🙌
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7098
Wysłany: 2024-04-25, 07:30   

Witaj na forum, dziewczyno :)
_________________
Freja Draco
 
 
Sarzynka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2024-04-25, 20:53   

Cześć dziękuję raz jeszcze. Dzięki też za odblokowanie mi możliwości pisania na innych działach, skorzystam z tego!
Od siebie dodam, że mogą się zdarzyć pewne pomyłki w moich postach jakie planuje napisać (pomyłki jak nie ten wyraz co trzeba i podobne). Po prostu trochę się boje, że coś mi nie wyjdzie, nie mam pewności siebie.. więc wybaczcie gdybym coś napisała kiedyś nieprawidłowo, ale dopiero co wchodzę w ten "świat" :)
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9