Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się przedstawiać?
Autor Wiadomość
yoy
użytkownik
ania


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2023-07-04, 19:38   Jak się przedstawiać?

Hejka

Chciałabym niedługo zacząć dzwonić po lekarzach, bo okazuje się że zamiatanie spraw pod dywan niezbyt dobrze się kończy i już trochę ciężko mi wytrzymać bez terapii.

Nie mam żadnych wątpliwości co do mojej tożsamości, wybadałam ją na chyba wszelkie możliwe sposoby i w tej kwestii wszystko jest dla mnie jasne - wiem co chcę i kim jestem. Eksperymentuję też z prezentacją jak nikt nie patrzy - makeup, ciuchy, głos itd itp.

Mimo to, dalej jestem głęboko w szafie (z wyjątkami np. znajomi z internetu). Myślę, że będę się lepiej czuła i będę bardziej wiarygodna, jak pełny coming out zrobię dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia terapii, głównie ze względu na zmiany w ciele.

To rodzi problem - trochę nie wiem, jak powinnam się przedstawiać u lekarzy na wizytach dotyczących tranzycji. Czy mam używać damskich końcówek, imienia, nawet jak nie używam ich w sumie nigdzie poza internetem? Czy przez telefon/podczas wizyty używać mojego "naturalnego" głosu czy spróbować damskiego? Czy mam się wymalować jakkolwiek? Na jakie nazwisko się zapisywać?

Może po prostu robię z igły widły, ale nie umiem sobie jakoś tego poukładać w głowie - z jednej strony idę do osób, które będą bardzo dokładnie znały moją sytuację, więc nie muszę się za bardzo ukrywać; z drugiej strony, mam trochę wrażenie, że skoro nikt inny "z realu" nie wie o moim sekrecie to podejście tam jako dziewczyna to trochę szopka, szczególnie że nie mam (niestety) doświadczenia w funkcjonowaniu jako laska wśród ludzi.

Jeśli ktoś miał podobne przeżycia/rozmyślania/lęki to chętnie usłyszałabym jak to rozwiązano.
Jak jestem trochę irracjonalna to sory, ale już wiem że sama tego nie rozpracuję

Dzięki z góry za pomoc
Ania
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-07-04, 22:00   

Dzień dobry formalnie nazywam się ...., ale wolała bym przedstawiać się ... jeśli oczywiście nie stanowi to dla dr problemu.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2023-07-05, 10:20   

yoy napisał/a:
To rodzi problem - trochę nie wiem, jak powinnam się przedstawiać u lekarzy na wizytach dotyczących tranzycji. Czy mam używać damskich końcówek, imienia, nawet jak nie używam ich w sumie nigdzie poza internetem? Czy przez telefon/podczas wizyty używać mojego "naturalnego" głosu czy spróbować damskiego? Czy mam się wymalować jakkolwiek? Na jakie nazwisko się zapisywać?


Zapisujesz się na oficjalne dane, ale jak się dowiedzą o co chodzi, to powinni pytać o formę preferowaną.

Z resztą nie musisz zaczynać od przedstawiania się, tylko od informacji, że chcesz się zapisać na wizytę w takim i takim celu.

Ubierz się / odstaw, tak jak się na ten moment czujesz w miarę naturalnie. Czyli jeśli nie chodzisz normalnie en feme i nie masz w tym wprawy, to nie forsuj niczego na silę.

Zaimków by chyba wypadało używać żeńskich, nawet jeśli ich na co dzień nie używasz. W końcu jak nie w tutaj chcesz rozpocząć ich używanie, to gdzie i kiedy? :)
_________________
Freja Draco
 
 
Majka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 26
Wysłany: 2024-01-29, 19:14   

Witaj mam pierwsza wizytę za tydzień i zamierzam używać damskich zaimków bo tak się czuję. Ĵezeli chodzi o ciuchy to tak jak lubię najbardziej legginsy i moĵ ulubiony t shirt. Wizytę mam on line wieć chcę czuć się wygodnie
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 112
Wysłany: 2024-01-29, 19:26   

Majka napisał/a:
Witaj mam pierwsza wizytę za tydzień i zamierzam używać damskich zaimków bo tak się czuję. Ĵezeli chodzi o ciuchy to tak jak lubię najbardziej legginsy i moĵ ulubiony t shirt. Wizytę mam on line wieć chcę czuć się wygodnie
Zupełnie podobnie było w moim przypadku. Przedstawiałam się kobiecym imieniem, używałam żeńskich zaimków i w taki sposób zwracali się do mnie lekarze i psycholożka. Nie było z tym żadnych problemów. Przeważnie miałam na sobie legginsy i damską bluzkę/sweter.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9