Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć :)
Autor Wiadomość
juliashine
użytkownik
Julia Shine


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Skąd: Warszwa
Wysłany: 2023-05-26, 16:40   Cześć :)

Cześć :-) ,

jestem Julia. Tzn. to moje drugie imię. Aktualnie mam 36 lat i mieszkam w Warszawie. Poszukuję siebię i staram się odpowiedzieć na pytanie kim jestem.
Jestem w trakcie psychoterapi psychoanalitycznej od ponad 5 lat. Nie mniej jednak, mimo już większej akceptacji siebie i przepracowanych wielu tematów, to temat płci i dążenia do estetyki ciała jak i prezentacji (ubrania) bardziej stereotypowo kobiecej ciągle nie daje mi spokoju.
Na codzień funkcjonuje w formie męskiej. Z tym, że z racji nie dużych gabarytów, długich włosów, usuniętego zarostu i ubrań kupywanych w dziale damskim (tj. nie typowo kobiece ciuchy typu sukienki, ale bluzy, spodnie, kurtki itd. które mają trochę inny krój niż męskie) coraz częściej ludzie do mnie w pierwszym kontakcie zwracają się zaimkami żeńskimi, lecz szybko poprawiają jak się odezwę albo jak się przyjrzą.
W praktyce funkcjonuję jako crossdresser - tj. wychodzę po nocach lub biegam po mieszkaniu w typowo damskich ubraniach i makijażu, aktualnie nie za często bo moje dysforie są częściowo zaspokojone długimi włosami i brakiem zarostu, nie mniej ciągle czuje jakiś dysonans jak widzę u siebie cechy typowo męskie.
Zakładam tutaj profil, żeby móc brać udział w dyskusjach albo nawiązać kontakt z kimś kto ma podobne rozkminy i wymienić się doświadczeniami.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2023-05-26, 20:07   

Cześć :)

Ano znamy takie siedzenie okrakiem między różnymi genderami, no w każdym razie ja znam. Myślę jednak, że przelezienie wreszcie na którąś stronę jest, koniec końców, łatwiejsze niż takie wieczne balansowanie.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu siebie i dochodzeniu do siebie :)
_________________
Freja Draco
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2023-05-26, 20:54   

Witaj na forum, Julia.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-05-26, 21:54   

Cześć
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-04, 17:23   

Cześć,witaj na forum. Oj chyba Ci zazdroszczę figury i włosów. Dla mnie najgorsze jest właśnie to, że posiadam typowo męską sylwetkę i nie mogę znaleźć odpowiednich ubrań. Już chyba bardziej męskiej się nie da. Depilacja laserowa i zapuszczenie włosów daje mi sporo ale to wciąż dla mnie mało kiedy patrzę w lustro i figura ciała powoduje że dalej się krzywię.
_________________
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2023-06-05, 21:05   

Cześć Julia!

Przeczytałam teraz trochę dokładniej Twoją wiadomość powitalną i zauważyłam, że mamy sporo wspólnego i na dodatek jesteśmy w zbliżonym wieku. Od dzieciństwa chciałam być dziewczynką, ale ze względu na brak wiedzy na temat możliwości zmiany płci (dawniej) oraz niezbyt sprzyjającą sytuację i otoczenie (obecnie) nie wyoutowałam się na świat, natomiast powoli posuwam się do przodu, starając się nadać swojemu wyglądowi tyle kobiecości, ile mogę - długie włosy, obcisłe bluzki i spodnie, rajstopy, delikatny makijaż.
Na sukienki i obcasy jednak jeszcze u mnie za wcześnie - podobnie jak u Ciebie.

Dokładną swoją historię opisałąm tutaj:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=7099

Sama potrzebuję oparcia, ale myślę, że również ja Ciebie będę mogła jakoś wesprzeć.
Myślę, że razem będzie nam raźniej i można będzie całkiem miło i przyjemnie porozmawiać :)

PS. Lilianna, fajnie że wróciłaś na forum (bo przez pewien czas Cię nie widziałam), z Tobą też mi się fajnie rozmawia i naprawdę podnosisz mnie na duchu :)
 
 
Nataliaa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 111
Wysłany: 2023-06-13, 10:49   

Hej Julia :) Zazdroszczę długich włosów i braku zarostu ;) Myślę, że poza tym mamy wiele wspólnego (podobnie jak z Lilianną i koleżanką o nicku ona84). Czuj się dobrze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9