Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozprawa
Autor Wiadomość
Mino96
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 10
Wysłany: 2023-02-20, 23:04   Rozprawa

Mam kilka pytań odnośnie rozprawy w sądzie.
Posiadam diagnozę psychologiczno-seksuologiczną, niebawem zaczynam hrt (w tym tygodniu mam wizytę u endo :mrgreen: ) plus robiłem jakieś tam badania typu mri mózgu i badania krwi (hormony, morfologia itp.)

1. Czy od razu po rozpoczęciu hrt mogę zabierać się za pozew? Czy jest tu ktoś, kto zrobił podobnie i poszło nie po jego myśli?
2. Czy przy składaniu pozwu koniecznie potrzebuję załączyć zaświadczenie od psychiatry, że nie jestem chory psychicznie, czy wystarczy ww. diagnoza? W diagnozie wszystko wyszło ok oczywiście :-) tylko jest od psychologa, a nie psychiatry.
3. Jakieś opinie o przebiegu procesu w Szczecinie? Słyszałem, że dużo tam ostatnio pozytywnych wyroków, bez wydziwiania.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-02-21, 16:07   

Mino96 napisał/a:
1. Czy od razu po rozpoczęciu hrt mogę zabierać się za pozew?

Pozew składa się wówczas, gdy Twój wizerunek zaczyna stać w sprzeczności z tym, co masz w dowodzie osobistym i co utrudnia Ci najprostsze funkcjonowanie (urzędy, bank, odbiór przesyłek na poczcie itp.) Krótko mówiąc Sąd przede wszystkim bierze pod uwagę, czy pod wpływem przyjmowanych hormonów zaszły w Twoim organizmie nieodwracalne zmiany. Składanie pozwu, gdy tych zmian jeszcze nie ma jest złym pomysłem.

Mino96 napisał/a:
2. Czy przy składaniu pozwu koniecznie potrzebuję załączyć zaświadczenie od psychiatry

Składa się opinie: psychiatryczną, seksuologiczną i psychologiczną. Jeśli jednej zabraknie Sąd może zwrócić się o uzupełnienie pozwu (i da Ci na to np. tydzień lub dwa), ewentualnie powoła biegłego.

Oczekując pozytywnego wyroku Sądu, lepiej jest być dobrze przygotowanym - ale to moja opinia. Ty zrobisz, co zechcesz.
_________________
 
 
 
Mino96
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 10
Wysłany: 2023-02-23, 22:01   

Dzięki za odpowiedź
Jednak zdając sobie sprawę ile to może trwać w większym mieście (gdzieniegdzie słyszałem nawet, że ludzie czekali po 6msc na rozprawę) raczej złożę pozew wcześniej niż później. Do psychiatry wybiorę się przy okazji żeby mieć spokojną głowę jeśli chodzi o papiery.
Mój wygląd już odbiega od tego co jest w dowodzie, a pytania pt. "A czyj to jest dowód?" stają się codziennością. Od dziś jestem na hrt więc jupiii <rotfl3> i tylko czekać na zmiany.
 
 
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2023-02-28, 21:42   Re: Rozprawa

Mino96 napisał/a:
Mam kilka pytań odnośnie rozprawy w sądzie.
Posiadam diagnozę psychologiczno-seksuologiczną, niebawem zaczynam hrt (w tym tygodniu mam wizytę u endo :mrgreen: ) plus robiłem jakieś tam badania typu mri mózgu i badania krwi (hormony, morfologia itp.)

1. Czy od razu po rozpoczęciu hrt mogę zabierać się za pozew? Czy jest tu ktoś, kto zrobił podobnie i poszło nie po jego myśli?
2. Czy przy składaniu pozwu koniecznie potrzebuję załączyć zaświadczenie od psychiatry, że nie jestem chory psychicznie, czy wystarczy ww. diagnoza? W diagnozie wszystko wyszło ok oczywiście :-) tylko jest od psychologa, a nie psychiatry.
3. Jakieś opinie o przebiegu procesu w Szczecinie? Słyszałem, że dużo tam ostatnio pozytywnych wyroków, bez wydziwiania.


Ja miałem w Szczecinie, bardzo szybko i sprawnie przeszło ale to było 5 lat temu - tranzycja w UK także miałem dokumenty wszystkie przetłumaczone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9