Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Doświadczyłem zaburzeń świadomości, depersonalizacji
Autor Wiadomość
Credo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2021-02-02, 20:05   Doświadczyłem zaburzeń świadomości, depersonalizacji

Chciałem napisać taką ciekawostkę i co sądzicie na ten temat.
W przeszłości miałem epizod derealozacjji, depersonalizacji prawdopodobnie było to zatrucie lekowe. Ciekawostką jest to, że wtedy nie czulem, nic żadnych emocji, świat wydawal się nierzeczywisty a moje zachowanie nieco szalone.
Jaki to ma związek z transseksualizmem, ano taki, że wtedy mi to kompletnie zwisalem, nie czulem się sobą ani transem, facetem, kobieta zresztą też, w ogóle nie było to dla mnie ważne jakiej jestem płci. Oczywiście po ustaniu przykrych objawów i powrocie do normalności powrócił też transseksualizm.
Wedlug mnie to dowód, że płeć to nasze "ja" i jest gdzieś moczno połączone z osobowością, psychiką i tym kim jesteśmy. Jest nieoderwalne.
Jeśli ktoś miał podobna sytuacje chętnie poczytam
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2021-02-02, 22:31   

Miałam epizod derealizacji/depersonalizacji. Najpewniej w wyniku przeciągającego się stresu i przepracowania. Dysforia faktycznie w tym momencie niespecjalnie rzucała się w oczy, ale miałam też ważniejsze problemy typu: nie wiem, kim właściwie jestem, obawiam się czy mi nie zaczyna odpierdzielać, ale nie, tak naprawdę to przecież wiem, że sposób w jaki to drzewo giba się na wietrze nie zawiera w sobie jakichś głębszych sensów, a meteoryt nie trafi mnie w głowę, jak wejdę na ambonę myśliwską, gdzie jest daszek, więc nie widać, czy aby właśnie nie nadlatuje.
_________________
Freja Draco
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-03, 20:53   

Ja mialam takich epizodów trzy, być może również od stresu i przepracowania, a może moje zaburzenia nerwicowe też mają coś z tym wspólnego. Do dziś pamiętam, czułam się tak, jakbym była uwięziona wewnątrz gry komputerowej i strasznie mnie to męczyło. Jeden z tych epizodów trwał kilka miesięcy (!), dwa pozostałe po kilka tygodni.
Dysforię jednakowoż odczuwałam w trakcie jednego z tych epizodów (to było przed zmianami), bo miałam poczucie, jakby wszczepili moją świadomość w obce tudzież nieprawdziwe ciało. W dwóch pozostałych, również jak Wy czułam się odłączona.
Po tym pierwszym, najdłuższym epizodzie został mi taki trochę głupawy kłopot: do tej pory czuję się nieswojo podczas zachodów słońca. Wtedy miałam wrażenie, ze niebo spadnie mi na głowę i jego kolory też były jakieś takie nierzeczywiste, że aż mnie zatykało z przerażenia. W tamtym czasie zresztą nie odsłaniałam w ogóle okien z tego strachu.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-12-19, 18:17   

U mnie zaczęło się w wieku 14 roku życia. Bardzo dziwne doświadczanie. Nie wiem co było przyczyną, mogę podejrzewać. Nie wiąże tego z moją tożsamością płciową. Nigdy nie brałem narkotyków ani leków zmieniających postrzeganie.

Wpadałem w taki stan, że wiem kim jestem, ale nie wiem czemu jestem i gdzie jestem i zastanawiam się czym jest rzeczywistość, którą widzę. Takie uczucie chwilowego odrealnienia. Te ataki były bardzo silne krótkie, później coraz rzadsze i dłuższe aż znikły, po ok. 2 latach. Towarzyszyły im skurcze z boku głowy i wewnętrznej strony uda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9