Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej wszystkim!!!
Autor Wiadomość
MowmiNatalia
użytkownik
MowmiNatalia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2021-01-06, 17:24   Hej wszystkim!!!

Hej wszystkim,
Pewnie jakoś bardzo się nie wyróżnię od osób tu zebranych ale po krótce by nie zamulać:
W połowie podstawówki czyli ok. 17 lat temu (teraz mam 27) zaczęłam się przebierać w damskie ubrania, wszystko niestety w ukryciu- przez to że przez większość swojego życia żyłam w ukryciu ze swoim szczęściem/ ze sobą – teraz niezwykle ciężko mi „wyjść z szafy”, gdyż większość swojego życia starałam się wypierać kim jestem.
W szkole miałam marzenie by zostać piękną śpiewaczką operową gdy inni chłopcy chcieli zostać np. strażakami itp.
Przez większość swojego życia starałam się dojść co jest ze mną nie tak? A może za jakiś czas mi przejdzie? – i tak lata mijały a ja odkrywałam siebie – i wcale nie przechodziło. Starałam się najlepiej jak mogę trzymać ram męskości i nie pokazywać kim naprawdę jestem, bojąc się prawdopodobnie najbardziej wykluczenia i nie zrozumienia ze strony rodziny i znajomych.
W liceum zaczęłam mocno wstydzić się swojego przyrodzenia i mieć duże problemy z oddawaniem moczu w publicznych toaletach czy pod tzn. drzewkiem…
Dopiero w liceum dowiedziałam się ,że istnieją osoby transseksualne – tylko i wyłącznie dzięki internetowi. Jaki świat byłby lepszy gdyby na lekcjach w szkołach mówiło się osobach LGBT+ niestety nie zderzyłam się nigdy w szkole na lekcjach z tą wiedzą .
Od liceum zaczęłam bardziej zgłębiać wiedzę na temat społeczności LGBT i szukać odpowiedzi kim jestem? aczkolwiek wciąż wypierałam że mogę być osobą trans. Przez prawie 5 lat byłam w związku ze swoją już byłą dziewczyną. Podczas stosunków wyobrażałam sobie że jestem kobietą. Rozstaliśmy się ,ponieważ w końcu na tyle jej zaufałam by powiedzieć jak się czuję i ,że marzę o korekcie płci mtf niestety stwierdziła iż powinienem pójść do specjalisty się leczyć i tak się nasz związek rypnął. Miałam też kontakty seksualne z mężczyznami tylko poto by przez tą krótką chwilę poczuć się kobietą (szczerze faceci sami w sobie mnie nie pociągają) – więc trudno mi stwierdzić czy jestem heteroseksualna, homoseksualna czy biseksualna jeśli czuję się wewnętrznie kobietą a zewnętrznie nie ma śladu o tym. To było ponad rok temu potem roczna podróż przez Azję, odnajdywanie swojej drogi, ashram, joga, niestety powrót do Polski z powodów covida i braku możliwości podróży dalej ( gdyby nie covid nie wiem czy bym wróciła do Polski). Ale jak już wróciłam to podjęłam decyzję by nie marnować tego czasu i zacząć coś działać w stronę tranzycji. Póki co za sobą mam jedynie spotkania z psychologiem – jutro mam opinie mieć gotową od niej, potem do seksuologa się wybiorę. Wiem, że może od złej strony zaczęłam ,że pewnie powinnam najpierw skoczyć do seksuologa ale nie byłam pewna czy na pewno jestem „normalna”. Wciąż nie do końca jestem przekonana bo jak można czuć się „normalnie” żyjąc nie w swoim ciele….
Byłam na kilku spotkaniach grup wsparcia osób trans aczkolwiek brakuje mi bardzo kontaktu face to face z ludźmi, miło by było poznać inne osoby trans ,które przeżywają lub przeżywały podobne problemy do mnie ( czyli możliwe że większość tu zebranych) – cenię sobie kontakt z jedną osobą bardziej niż z grupą – przed którą trudno mi jest się otworzyć!
Poza tym kocham podróże, fotografię, spacery, kontakt z ludźmi, pomaganie- prace wolontariackie na rzecz zwierząt.
Jak nikogo nie zanudziłam to oczywiście zapraszam do kontaktu, pisania itd. i dziękuję z góry za możliwość dołączenia do forum.
Jak w nicku: Mówcie mi Natalia (ona/jej)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-06, 17:43   

Witaj na forum, Natalio.

Nie ma większego znaczenia, od którego specjalisty zaczniesz diagnostykę. I tak wszystkie opinie (psychologiczna, psychiatryczna) muszą trafić na biurko seksuologa, który wystawi opinię potrzebną w sądzie.
_________________
 
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-01-06, 18:42   

Witam na forum. Masz napisane, że jesteś nb a nic nie napisałaś o tym.
 
 
MowmiNatalia
użytkownik
MowmiNatalia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-06, 19:01   

klaudia233, mój błąd już jest ok....

WojtekM, dzięki za słowa otuchy
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-06, 19:01   

Hej Natalia!Fajnie że jesteś! I brawo za pierwsze kroki! Będę Tobie kibicować na każdy kroku!

Buziole
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
MowmiNatalia
użytkownik
MowmiNatalia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-06, 23:53   

Dziękuję Królowo :p
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-09, 19:54   

Hejo, witaj :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10