Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta u dr Prusińskiej (Olsztyn)
Autor Wiadomość
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-12, 13:01   Wizyta u dr Prusińskiej (Olsztyn)

Wczoraj miałem pierwszą wizytę u seksuologa. Pani generalnie bardzo sympatyczna, wyjaśniła jak będzie przebiegał proces. Zapytała jak się zwracać, powiedziałem, że 'pan' jeśli można i tak też mówiła potem przez całą wizytę. Mówiła, że potrzebuję zaświadczeń od neurologa i psychologa. Chciała mi przypisać hormony w tabletkach, ale podziękowałem na razie, dopóki nie zrobię badań, dla pewności i spokoju rodziców oraz swojego. :)

Chcę więc zapytać doświadczonych teraz:
1. O co mam prosić neurologa, o jakie zaświadczenie (nie wiem co mam powiedzieć poza tym, że chodzi o transseksualizm :P )?
2. Nie dostałem żadnych skierowań, więc muszę pójść do prywatnego neurologa, tak?
3. Czy powinienem zrobić jakieś jeszcze badania oprócz tych wizyt u lekarzy? (badanie krwi i kariotyp? Pani mówiła, że niepotrzebne, ale wolę zapytać...)
4. Czy tak to wygląda, że seksuolog jest głównie od zapoznania z procedurą i przypisywaniem hormonów, czy czegoś więcej powinienem się spodziewać na tym etapie? :P
5. Czy hormony (w tabletkach) na 2 wizycie to nie jest jakoś za wcześnie? (cieszy mnie to, ale z natury jestem dokładnym i dość uporządkowanym człowiekiem i nie chcę niczego pośpieszać na siłę) :P

Sporo pytań, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Dodam, że byłem też na niebieskim forum i czytałem, ale nie ma tam o neurologach, a co do badań, nie wiem czy wszystkie są niezbędne. ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-08-12, 15:15   

1. Trochę dziwne z tym neurologiem, mogła powiedzieć o co konkretnie jej chodzi. Pewnie o jakieś badanie.
2. jak wyżej...
3. badanie krwi niepotrzebne przed hormonami?!? to skąd będzie znać Twoje poziomy hormonów przed leczeniem?
4. tak to wygląda :P
5. nie, aczkolwiek po pierwsze przed jakimikolwiek hormonami trzeba zrobić badania krwi (! a się krytykuje Libera :roll: który wprawdzie od razu daje hormony i to zastrzyki ale każe wcześniej zrobić badania krwi), a po drugie to tabletki i tak prawie nic nie dają :P
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-08-12, 18:25   Re: Wizyta u dr Prusińskiej (Olsztyn)

Charlie napisał/a:

Chcę więc zapytać doświadczonych teraz:
1. O co mam prosić neurologa, o jakie zaświadczenie (nie wiem co mam powiedzieć poza tym, że chodzi o transseksualizm :P )?

Chyba nikt nie wie. Z ekstra badań do sądu czasami chcą EEG i RTG, ale o zaświadczeniu neurologa pierwsze słyszę (zwykle chcą psychiatry).
Charlie napisał/a:

3. Czy powinienem zrobić jakieś jeszcze badania oprócz tych wizyt u lekarzy? (badanie krwi i kariotyp? Pani mówiła, że niepotrzebne, ale wolę zapytać...)

Jeśli nie chcesz hormonów/chcesz placebo tabletki to niepotrzebne :P w innym wypadku badanie krwi koniecznie.
Charlie napisał/a:

4. Czy tak to wygląda, że seksuolog jest głównie od zapoznania z procedurą i przypisywaniem hormonów, czy czegoś więcej powinienem się spodziewać na tym etapie? :P

Zapoznanie z procedurą to już sporo. Połowa seksuologów nawet tego by nie zrobiła.
Charlie napisał/a:

5. Czy hormony (w tabletkach) na 2 wizycie to nie jest jakoś za wcześnie? (cieszy mnie to, ale z natury jestem dokładnym i dość uporządkowanym człowiekiem i nie chcę niczego pośpieszać na siłę) :P

Jeśli dla ciebie za wcześnie to nie bierz. Do diagnozowania się latami najlepsza byłaby Robacha (i na NFZ przyjmuje).
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-12, 21:26   

Dzięki za odpowiedzi! Chyba będę musiał jednak ponownie zadzwonić do pani doktor i spytać o co chodzi z tym neurologiem :/
Chcę hormony, więc zamierzam zrobić i tak badania krwi, tylko jakich hormonów i czy ktoś musi je zanalizować, jakiś lekarz, czy z samych badań będzie wynikać, że mogę przyjmować hormony? I to nie jest za wcześnie, tylko chcę wiedzieć czy tak prawidłowo. :)
Wybrałem się do p. Prusińskiej głównie ze względu na miasto, jest mi najbliżej, choć i tak daleko :P
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-08-13, 01:32   

Charlie napisał/a:
Chcę hormony, więc zamierzam zrobić i tak badania krwi, tylko jakich hormonów i czy ktoś musi je zanalizować, jakiś lekarz, czy z samych badań będzie wynikać, że mogę przyjmować hormony? I to nie jest za wcześnie, tylko chcę wiedzieć czy tak prawidłowo. :)

W badaniach hormonalnych nie chodzi o to czy możesz przyjmować hormony czy nie, chodzi o dobranie dawki, a w starym systemie sądownictwa jest chyba zapis o nieodwracalnych zmianach.
Badanie poziomu hormonów przed terapią i po niby ma być dowodem dla biegłego, że te nieodwracalne zmiany zaszły.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-08-13, 17:28   

Charlie napisał/a:

Chcę hormony, więc zamierzam zrobić i tak badania krwi, tylko jakich hormonów i czy ktoś musi je zanalizować, jakiś lekarz, czy z samych badań będzie wynikać, że mogę przyjmować hormony?

Hormony płciowe (wszystkie).
W zasadzie lekarz prowadzący (czyli w tym przypadku ona) powinien je zanalizować żeby ewentualnie skorygować dawki hormonów przez Ciebie przyjmowanych... ale to taki pic na wodę i chyba i tak każdy zwłaszcza k/m bierze podobne dawki ;) Więc głównie to chodzi o to, że się mogą przydać np. właśnie biegłemu.
_________________
 
 
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2015-08-29, 18:25   

A możesz coś powiedzieć więcej na temat tej lekarki?Bo sama zaczynam terapię, chciałam u Libera ale czytając opinie się przeraziłam.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-29, 23:03   

Wiele nie mogę powiedzieć, bo byłem jak na razie tylko raz na spotkaniu z panią doktor. Jest sympatyczna, od razu wiedziała w jakiej sprawie przychodzę, nie musiałem nic tłumaczyć, zaczęła mówić Pan i spytała o imię męskie, zapisała w karcie. Powiedziała jak mniej więcej będzie wyglądał proces i że muszę uzyskać opinię neurologa i psychologa. Zaproponowała także hormony, ale podziękowałem na pierwszej wizycie, bo nie mam badań, a chciałbym zrobić wszystko w odpowiedniej kolejności.

Co do samych wrażeń... było spokojnie, miło, trochę się pośmialiśmy, wizyta trwała ok pół godziny, zapłaciłem 50 zł (zniżka dla studentów). Jedna rzecz może wydała mi się nie najlepsza - nie kazała zrobić badań krwi i tylko tego mógłbym się przyczepić, bo z tego co czytałem i mi tłumaczono, to istotna kwestia ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-08-30, 19:42   

Mi też powiedziała jak u niej byłem, że mam zaliczyć neurologa i psychologa, żadnych szczegółów - zrobiłem siodło tureckie na NFZ bo neurolog na nic więcej nie chciał dać gdy dowiedział się że chodzi o ts.Dobrze zrobiłeś, że nie wziąłeś tych tabletek, ja kupiłem i niestety 100zl poszło w błoto bo od razu 2 paczki na start dała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 9