Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy sąd wydaje decyzje?
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-12-03, 13:30   Kiedy sąd wydaje decyzje?

Przeglądałem ostatnio akta mojej sprawy i wpłynęła tam opinia od Lwa-Starowicza i jest pozytywna, na końcu jest że "są przesłanki by uznać powoda mężczyzną" oraz że płeć psychiczna męska.
Mam rozprawę za 2 tygodnie czy istnieje jakieś ryzyko że sąd nie wyda wtedy wyroku? :|
Mam wuchte badań i opinie biegłego. Próbowano powołać bezskutecznie kuratora ale sąd rejonowy odmówił.
W aktach była też odpowiedź na "obywatelską skargę" że przewodniczący wydziału zbadał sprawę i uznał że nie widzi postaw by uznać że doszło do przewlekłości bo przecież odbywała się rozprawa, powołano biegłego (prawie rok po pierwszej rozprawie :v) oraz powołano kuratora (w gruncie rzeczy nie nie powołano, tylko próbowana o go powołać przez prawie 2 lata) więc mam poważne wątpliwości czy przewodniczący wydziału rzeczywiście zapoznał się z aktami mojej sprawy -___-
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-03, 19:22   

Mr.X, skoro obaj twoi rodzice nie żyją (tylko wtedy powołuje się kuratora) to przeciwko komu się toczy sprawa (nie chodzi o nazwisko tylko pełnioną funkcję)? Przeciwko nikomu? :o
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-12-04, 22:04   

Ayashiiru, ha no właśnie tylko 1 rodzic nie żyje, sprawa toczy się przeciw mojej w 100% popierającej mamie. Informowałem sąd i podawałem przykłady innych spraw że w przypadku gdy jest 1 rodzic to nie ma potrzeby kuratora ale zostało to zignorowane :v
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-12-05, 03:31   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

Mr. X napisał/a:
czy istnieje jakieś ryzyko że sąd nie wyda wtedy wyroku?

Takie ryzyko jest zawsze. Sąd może np. zażyczyć sobie drugiego biegłego.
Ale spokojnie, to się chyba raczej rzadko zdarza. To małe ryzyko.
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-12-05, 19:03   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

wendigo napisał/a:

Sąd może np. zażyczyć sobie drugiego biegłego.
Ale spokojnie, to się chyba raczej rzadko zdarza. To małe ryzyko.


A mogę wtedy zgłosić sprzeciw, że się nie zgadzam bo absolutnie nie ma ku temu podstaw. :|
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-06, 00:01   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

Mr. X napisał/a:
wendigo napisał/a:

Sąd może np. zażyczyć sobie drugiego biegłego.
Ale spokojnie, to się chyba raczej rzadko zdarza. To małe ryzyko.


A mogę wtedy zgłosić sprzeciw, że się nie zgadzam bo absolutnie nie ma ku temu podstaw. :|

Możesz nawet wycofać pozew, jeżeli ci się nie podoba. Sprawę prowadzi sędzia, według tego w jaki sposób dąży do rozsądzenia kto ma rację, powód, czy pozwany. Możesz też odmówić badania u biegłego, ale przypadek Amel pokazał już że kończy się to dosyć źle, wydaniem negatywnej opinii i negatywnego wyroku.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-12-06, 00:55   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

Ayashiiru napisał/a:

Możesz nawet wycofać pozew, jeżeli ci się nie podoba. Sprawę prowadzi sędzia, według tego w jaki sposób dąży do rozsądzenia kto ma rację, powód, czy pozwany. Możesz też odmówić badania u biegłego, ale przypadek Amel pokazał już że kończy się to dosyć źle, wydaniem negatywnej opinii i negatywnego wyroku.


Nie, nie po co miałbym wycofać pozew sam go pisałem i jest wzbogacony o pierdylion rzeczy, chodzi o to że wszystkie moje dokumenty w sądzie w sposób znaczny wykraczają po za standardy, ciężko również wskazać obecnie biegłego seksuologa o większym autorytecie niż ten od mojej opinii, sorry ale czy w tym kraju nie ma żadnego prawa że x wykonujemy bo y a nie bo tak.
Równie dobrze można więc prosić każdego wnioskującego o naprawę danych o uzupełnienie braków formalnych w postaci 1202349 kopi pozwu tak? :|
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-12-06, 03:31   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

Mr. X napisał/a:
sorry ale czy w tym kraju nie ma żadnego prawa że x wykonujemy bo y a nie bo tak

Jeśli chodzi o korektę płci w tym kraju to nie ma. Właśnie o to chodzi, że nie ma na nas ustawy.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2019-12-07, 01:59   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

Mr. X napisał/a:
ciężko również wskazać obecnie biegłego seksuologa o większym autorytecie niż ten od mojej opinii

No bo teraz tych sześciu których ci przydzielono musi na siłę przebić tego jednego (pewnie Lwa Starowicza?) XD

Cytat:
1202349 kopi pozwu tak? :|
eeee no tyle to raczej nie, ale tak z 5?
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-12-08, 15:41   Re: Kiedy sąd wydaje decyzje?

wendigo napisał/a:

Jeśli chodzi o korektę płci w tym kraju to nie ma. Właśnie o to chodzi, że nie ma na nas ustawy.

No ale chyba mamy jakieś ogólne standardy prawa :v
Tu już nie chodzi o jakaś ustawę dla ts tylko o prawo cywilne tak ogólnie.

Ayashiiru napisał/a:



Cytat:
1202349 kopi pozwu tak? :|
eeee no tyle to raczej nie, ale tak z 5?

Właśnie o to chodzi że czy w tym kraju istnieje aż takie bezprawie by jednak dało się żądać tych paru tys kopii :v bo dla mnie nie wydanie wyroku przy +200 str akt, zgodnośc stron, tona badań, opinia najpopularniejszego specjalisty w Polsce jest tak logiczne jak proszenie o uzupełnienie braków formalnych w postaci jakieś absurdalnej liczy kopii
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-11, 22:41   

Tak, jeśli to SO w Warszawie, a sprawozdawca jest sędzia Bajak.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9