Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Stereotyp osoby transpłciowej w naszym kraju.
Autor Wiadomość
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-30, 14:59   Stereotyp osoby transpłciowej w naszym kraju.

Czyli jaki on jest? Dlaczego się wytworzył i dlaczego generuje tak wielką niechęć naszego społeczeństwa?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-30, 15:40   

Ludzie o kościelnym podłożu ideowym uważają, że być homo albo trans to zboczenie lub wkręcanie sobie czegoś i w związku z tym, że terapia reparatywna jest skuteczna. Ignorują przy tym naukę opartą na dowodach, faktach. Nie pytaj mnie czemu wierzą i czemu ignorują fakty, bo nie rozumiem potrzeby wiary ani normatywnego podejścia do rzeczywistości.

Być może chodzi w tym o strach przed innością i ludzie np. pochodzący z innych krajów, niepełnosprawni itp. zmagają się z podobnym problemem.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-30, 15:53   

Czyli stereotypem transpłciowości jest zboczenie?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-30, 16:09   

Zależy w jakim środowisku. A jaki syereotyp masz na myśli? Mi samo słowo stereotyp negatywnie się kojarzy, więc nic pozytywnego raczej do głowy mi nie przyjdzie. Drugie, co mi się kojarzy to osoba trans jako pokrzywdzona, z depresją, wyalienowana, cierpiąca itp.
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-06-30, 16:34   

Ja wcześniej myślałem, że nie mogę być trans, ponieważ nie mam ochoty wziąć noża i „poprawić się”. Nie chodziło mi o operacje, tylko o samookaleczanie. Więc to był taki stereotyp osoby skrajnie depresyjnej, nienawidzącej siebie i myślącej 24/7 o tym, że została pokrzywdzona przez los.
A drugi, to wydaje mi się, że drag queen. Czyli osoba wyglądająca ewidentne jak mężczyzna, z karykaturalnym makijażem, na 15cm szpilkach i w sukience.

Mi się wydaje, że ten drugi wziął się z tego, że na zdjęciach z parad równości nie pokazuje się zwyczajnie ubranych ludzi, tylko wlasnie drag queen. A to pierwsze to nie wiem, skąd mi się wzięło.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-30, 17:41   

Ada75 napisał/a:
Czyli jaki on jest?

Najczęściej spotykam się z opinią, że osoby transpłciowe to osoby chore psychicznie, u których trzeba leczyć głowę a nie ciało. Drugie, niechlubne miejsce zajmuje określenie: "zboczeńcy".
Raz tylko spotkałem się z opinią, że to bardzo wrażliwe i skrzywdzone przez los osoby, ale... była to opinia na pokaz, bowiem ta sama osoba, na co dzień, wyraża się pogardliwie o osobach z kręgu LGBT, a osoby transpłciowe określa jednym mianem: transwestyci, mimo tego, iż wie, że transpłciowość ma różne odcienie.

Ada75 napisał/a:
Dlaczego się wytworzył i dlaczego generuje tak wielką niechęć naszego społeczeństwa?

Odnoszę wrażenie, że ludzie (przynajmniej w naszym kraju) za bardzo interesują się życiem innych (w negatywnym sensie), zamiast swoim własnym. Poza tym, wszystko, co wychyla się poza "święte" stereotypy jest przez znaczną część społeczeństwa piętnowane.
Dlaczego tak się dzieje, nie wiem. Być może ludzie pogardą i nienawiścią rekompensują sobie własne niedoskonałości, życiowe porażki...

Coś w tym jest:
Modlitwa Polaka
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-01, 01:05   Re: Stereotyp osoby transpłciowej w naszym kraju.

Ada75 napisał/a:
Czyli jaki on jest?

No wiadomo: facet w sukience.

Cytat:
Dlaczego się wytworzył

Bo zapewne jest więcej transwestytów (fetyszystycznych) niż wszystkich innych osób transpłciowych. W tym sensie, to nawet faktycznie większość transów to faceci w sukienkach :P
A nawet jeżeli jest transkobieta, to wiele pewnie na początku nie radzi sobie tak dobrze ze stylizacją i płeć biologiczna jest jakośtam widoczna...

Cytat:
i dlaczego generuje tak wielką niechęć naszego społeczeństwa?

Ze strachu przed czymś nieznanym, "dziwnym". A także przed przestawieniem jakiejś tam ustabilizowanej i dobrze znajomej rzeczywistości.
Może to jest też lęk w rodzaju: "ten facet chce być babą, a może za miesiąc będzie chciał żeby wszyscy faceci zostali babami!" I chociaż jest to absurdalne, to muszę powiedzieć, że jednak troszeczkę to rozumiem. Tzn. jak przeczytałem ten temat, to żeby się lepiej wczuć, zadałem sobie pytanie dlaczego mnie samemu jest trudno zrozumieć osoby niebinarne.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-07-01, 19:24   

wendigo napisał/a:
Może to jest też lęk w rodzaju: "ten facet chce być babą, a może za miesiąc będzie chciał żeby wszyscy faceci zostali babami!" I chociaż jest to absurdalne, to muszę powiedzieć, że jednak troszeczkę to rozumiem. Tzn. jak przeczytałem ten temat, to żeby się lepiej wczuć, zadałem sobie pytanie dlaczego mnie samemu jest trudno zrozumieć osoby niebinarne.


Ke? Sugerujesz, że nb chcą żeby wszyscy byli niebinarni? o:

Ja myślę, że osoby transwestytyczne lub drag queen są po prostu bardziej widoczne, częściej się pokazują w mediach i na nim statystyczny Polak opiera swoje wyobrażenie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2019-07-01, 19:44   

T jest w tym LGBT wiec jak wszystko uwaza sie ze sie to propaguje , ze mozna sobie zmieniac dowolnie płeć. Co gorsza myli sie Tranzwestytow z Transpulciowoscia chyba bardziej niz homoseksualizm z pedofilia...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-01, 22:42   

marco-polo, nie pij tyle, bo ci się głoski mylą.

Z ogółu wypowiedzi wynika, że jednak stereotypowe postrzeganie transpłciowości jest nacechowane negatywnie. Czyli, kabaret, ale jaja, facet w sukience, zombie non binary, co chcą wszystkich tym zarazić, drag Queen w makeupie a'la tynk przykryje i do tego ten ostatni wagonik w pociągu LGBT jak czwarte koło w trójkołowcu.

Czy siè mylę?

Chciałbym....
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2019-07-02, 07:50   

A ja myśle ze to zależy od tego jak bardzo przekonujący jest ts w swojej roli. Ten bardziej przekonujący nie zwraca uwagi, mniej przekonujący zwraca uwagę. Przyznam, ze gdybym w tłumie rozpoznała ts to zaczęłabym skanować, czy widac, jaki ma głos, czy ma jabłko Adama, czy na duze dłonie, jak się porusza. No zwyczajnie, to jest nowość, a nowości wzbudzają ciekawość, podobnie jak inny kolor skory, dziwna stylowka, np emo, czy niepełnosprawności. No tak jest, ze ktoś się wyróżnia, to jest w centrum uwagi. Druga sprawa co się później dzieje, bo jeżeli na spojrzeniach się kończy to ok. Ja uważam tez ze trochę te parady robią więcej złego niż dobrego. Ktoś wyżej słusznie zauważył, ze Drag Queen jest dużo w mediach i na tym ludzie opierają swoje pojęcie o środowiskach.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-02, 18:07   

Ada... :D uzyskałaś odpowiedź nie na pytanie jaki jest stereotyp a jak siebie widzimy. :D
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2019-07-03, 22:46   

...parady tak chyba robia wiecej szkody i pożytku..ludziom sie wmawia komentujac medialnie ze to naklanianie ze to propaganda a glupi ludzir lykaja jak pelikany okraszajac to swoimi ze to chore ze zaraźliwe zboczency chronmy nasze dzieci przed dewiacja..w olsztynie byla pierwsza parada w tym roku, no potem w komentarzach na portalach miejskich sie działo ooo.. Ale gorsza jest to co slychac na ulicy..co ktos ten temat zaczyna to zaraz jest grupowa mowa nienawisci i potepienia. ..i ja pytam jak teraz żyć?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-04, 23:49   

Armand napisał/a:
wendigo napisał/a:
Może to jest też lęk w rodzaju: "ten facet chce być babą, a może za miesiąc będzie chciał żeby wszyscy faceci zostali babami!" I chociaż jest to absurdalne, to muszę powiedzieć, że jednak troszeczkę to rozumiem. Tzn. jak przeczytałem ten temat, to żeby się lepiej wczuć, zadałem sobie pytanie dlaczego mnie samemu jest trudno zrozumieć osoby niebinarne.


Ke? Sugerujesz, że nb chcą żeby wszyscy byli niebinarni? o:

Mniej-więcej w takim samym stopniu jak osoby ts chcą żeby wszyscy "zmieniali płeć" ;)
(aczkolwiek jeśli chodzi o nb vs. ts, to bardziej nie "żeby wszyscy" tylko "żeby ts" ;) ), jak napisałem - to nie jest racjonalne, ale kiedy lęki są racjonalne...
_________________
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2019-07-18, 07:53   

Ja myślę, że postać Rafalali też negatywnie wpłynęła na postrzeganie osób trans. Te jej zachowania, ataki na ludzi pełne histerii...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-18, 15:28   

Hmmm a wyzwiska z parady typu " Niech te stare k.. z P.. wymrą"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9