Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy telefon do seksuologa
Autor Wiadomość
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-03, 12:01   Pierwszy telefon do seksuologa

Witam,
chciałbym dziś zadzwonić do seksuologa, pani doktor Prusińskiej, która przyjmuje w Olsztynie i umówić się na wizytę. Należę do tego typu ludzi, którzy nigdy nie wiedzą co powiedzieć przez telefon, więc najczęściej sobie zapisuję :-/ Ale tym razem nie wiem co zapisać i powiedzieć... więc zwracam się do doświadczonych z pytaniem: Co mam powiedzieć przez telefon? :D Proszę po prostu o wskazówki, żebym orientacyjnie wiedział co trzeba powiedzieć, o czym nie zapomnieć. ;-)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-03, 13:04   

Dzwonisz i normalnie mówisz w czym problem, umawiasz wizytę i tyle. ;-)

Na początku wydaje się to trudne, a potem to już nawet nie zwraca się na to większej uwagi. Więc głowa do góry i wiesz co masz robić ;-)
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-03, 13:41   

Też nigdy nie wiem, co mówić D:
Zwykle dzwonię, przedstawiam się, mówię, że chcę się zapisać do takiego a takiego lekarza... a o resztę sami pytają. Zwykle pytają, czy ten a ten termin pasuje, jak na NFZ to jeszcze o ubezpieczenie, jak nie, to po ustaleniu terminu można dopytać o cenę.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-03, 15:35   

Dobra, ale mam powiedzieć że jestem osobą transseksualną? Nie mam na razie żadnej opinii, więc to dopiero początek tej całej przygody. ;) I kiedy wizyta jest na NFZ? Tylko wtedy gdy mam skierowanie? ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-03, 16:03   

Zależy od ciebie i od tego, czy jest wymagane podanie w jakiej się sprawie przychodzi. Ja osobiście zawsze jak szłam / idę do nowego lekarza, to mówię na początku o co chodzi. Nawet dla mnie nie jest to łatwe, ale czasem konieczne.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-03, 16:08   

Ni, po co? Mówisz na wizycie. Jak wymagają podania z góry, to podajesz. Seksuolog chyba na NFZ nie bardzo, ale jak przyjmuje jako np. psycholog czy psychiatra, to na NFZ się da. Ale do psychologa zwykle potrzebne skierowanie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-08-03, 16:51   

W kwestii NFZ to dowiedz się czy ta lekarka na NFZ przyjmuje.
W kwestii telefonu to dzwonisz i mówisz: "Dzień dobry, dzwonię aby się umówić na wizytę" (zauważ jak sprytnie omijasz rodzaj :P ) w tym momencie ten ktoś po drugiej stronie pewnie Cię zapyta o nazwisko i czy to Twoja pierwsza wizyta to odpowiedz. Potem termin i tyle :) Jak zapyta o powód to odpowiesz, ale zwykle nie pytają bo to sprawa lekarza i Twoja a nie sekretarki.
_________________
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-03, 16:58   

Dzięki za pomoc! Wiem już co i jak :) Jutro dzwonię :D
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
buk18
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 5
Posty: 132
Wysłany: 2015-08-03, 20:08   

Byłem u niej raz i więcej nie wróciłem, dała mi hormony na 1 wizycie i nie kazała robić poziomu hormonów we krwi bo stiwrdziła że na pewno są dobre.. ogólnie jak dla mnie sprawiała wrażenie trochę niekompetentnej, nie polecam na pewno dla osób które dopiero zaczynają tą całą 'drogę' ku zmianie, ponieważ gdyby nie rozmowa z kimś doświadcznym ta wizyta mogłaby narobić mi problemów.
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-03, 20:20   

Hm... czytałem właśnie na niebieskim forum, że pani jest bardzo ostrożna i kompetentna, więc myślałem, że będzie idealna jak na początek, ale dzięki za info - umówię się narazie, ale będę ostrożny podczas wizyty :) Problemem jest też to, że w moich okolicach żadnego innego nie ma - mieszkam w woj. podlaskim i na jego terenie nie ma nikogo sprawdzonego, a Olsztyn jest mi najbliżej. Z kolei w Gdańsku, gdzie będę studiował, przyjmuje chyba Czernikiewicz, ale szczerze mówiąc... po prostu nie stać mnie na systematyczne wizyty u niego, bo to koszt 150 zł o ile dobrze pamiętam :-/
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-08-04, 12:47   

Czernikiewicza to sobie odpuść nawet gdyby Cię było stać albo gdyby przyjmował za darmo :-? Jakieś postępowania się przeciwko niemu toczą, a poza tym to jak traktuje pacjentów...

Możesz iść do niej i zobaczysz (np. czy Ci te badania zleci, bo te badania trzeba zrobić zanim się zacznie przyjmować hormony - jeśli ona daje receptę na pierwszej wizycie, to fajnie i super i bierz ;) ale zanim weźmiesz zastrzyk, zrób badania choćby prywatnie, z resztą hormonalne są i tak płatne).
_________________
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2015-08-04, 13:02   

Umówiłem się :D Pani nie pytała mnie o powód, tylko o datę i nazwisko :) Za tydzień dam znać jakie mam odczucia wobec pani seksuolog, może komuś się przyda :)

I właśnie czytałem różne opinie o Czernikiewiczu, oby udało mi się dogadać dobrze z panią doktor Prusińską, bo nie mam za bardzo alternatyw ;)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-04, 18:54   

No i widzisz, nie bylo takie straszne, a i jestes juz do przodu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10