Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowany Coming-out
Autor Wiadomość
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-30, 01:31   Planowany Coming-out

Strzelam, że podobnych tematów było już trochę, ale stwierdziłam, że lepiej będzie założyć własny wątek.

W skrócie chodzi mi o ujawnienie się przed rodzicami (głównie matką, gdyż z ojcem mam na obecną chwilę nikły kontakt) oraz trójkę przyjaciół (w zestawie dwójka mężczyzn i kobieta, jakby ktoś wiedzieć chciał). Problem, z matką, jest taki, że nie mam zielonego pojęcia jak to odbierze. Natomiast jeśli chodzi o przyjaciół... Do tej pory udało im się zaakceptować mój biseksualizm (zresztą przyjaciółka sama jest bi, więc no...). I to z nimi chciałabym pierw porozmawiać. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś rady, głównie co do tego jak taką rozmowę zacząć i poprowadzić nie jąkając i zastanawiając się między każdym wypowiedzianym słowem xD
 
 
Bandito
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 45
Wysłany: 2019-03-30, 21:01   

Skoro połowa waszej "paczki" przyjaciół jest już w LGBT to raczej na bycie trans nie zareaguje jakoś źle tak myślę, o ile sama uważasz ich za super sympatycznych ludzi to chyba nie powinno być problemu i musisz sobie uświadomić, że to w końcu to nie oni mają problem, więc nie ma się co aż tak stresować. Zacząłbym klasykiem - "Słuchajcie, muszę wam coś powiedzieć. Nie jest to żart i jest to dla mnie bardzo ważne ..." dalej już samo pójdzie :)

Inaczej będzie z matką. Jeżeli masz tak jak ja, czyli trudniej rozmawia Ci się z rodzicem niż przyjaciółmi, (co jest w zupełności normalne bo twoja matka jednak będzie mieć wkład w to wszystko choć nie wiem ile masz lat) to napisałbym list. W internecie znajdziesz sporo przykładowych "szablonów" jak może takie coś wyglądać. Powiesz wszystko i raczej nie pożałujesz tego co napiszesz szczególnie jeżeli napiszesz najpierw na brudno. Pamiętaj tylko, że i tak dojdzie do rozmowy. Pewnie będzie również niemało pytań więc przygotuj się na nie, możesz ją również odesłać do różnych ZAUFANYCH i mówiących prawdę artykułów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na rozmowę, to zrobiłbym to samo jak w przypadku przyjaciół, tylko w formie pojedyńczej. Jeżeli masz rodzeństwo, też przemyślałbym outowanie się w tym kierunku. Powodzenia!


A, i jak masz zamiar to zrobić tak jak ja - W tygodniu 01.04 - 07.04, odpuściłbym sobie poniedziałek, pomyśli ktoś zaraz, że to żart na prima aprillis (i w sumie wpadłem na to pisząc tą odpowiedź)
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-30, 21:53   

Bandito napisał/a:
Skoro połowa waszej "paczki" przyjaciół jest już w LGBT to raczej na bycie trans nie zareaguje jakoś źle tak myślę


Przepraszam, w jaki sposób można się zapisać do tego LGBT? <mysli>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-30, 22:18   

Ogólnie ta paczka znajomych nie jest do końca paczką. Jeden z przyjaciół jest w związku z ową przyjaciółką. Natomiast ten trzeci wywodzi się z protestanckiej rodziny :-/ On sam zresztą najchłodniej przyjął wiadomość o biseksualiźmie.

Pan protestant i powyższa para spotkała się tylko raz - ja byłam spoiwem.

Co do wieku - najważniejszy jest fakt, że jestem pełnoletnia.
I co do rodziny, to obawiam się tego głównie z jednego powodu - póki co mieszkam jeszcze z matką (nie miałam jeszcze okazji się wyprowadzić, a studiuję w rodzinnym mieście).

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dzisiaj u jednego z nich właśnie nocuje (u nie-protestanty) - i za każdym razem jak myślę aby mu o wszystkim powiedzieć - blokada :-(

I nie, nie - w prima aprilis na pewno siedzę cicho, po co nam nieporozumienia xD
 
 
Bandito
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 45
Wysłany: 2019-03-30, 22:39   

kicur, :mrgreen:
 
 
Bandito
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 45
Wysłany: 2019-03-30, 22:41   

HaayaSougäm, Może na razie zbadaj sytuację? Mam tu na myśli pytania na ten temat itp. Najlepiej wplątać w szereg innych pytań czy np. Zagrać w pytania (wzajemnie sobie zadajecie pytania i trzeba szczerze odpowiedzieć) lub jeżeli zależy Ci by już dawać jakieś znaki to możesz pytać i bez jakiegoś tła, lecz jakby jednak padło pytanie czy jesteś trans to ja bym odpowiedział szczerze. Jak jest szansa to nie ma co się wstrzymywać.
 
 
Bandito
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 45
Wysłany: 2019-03-31, 21:24   

I coś się zadziało w końcu?
 
 
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-31, 21:29   

Póki co jeszcze nic - pomijając wszelkie subtelne (mniej lub bardziej) sygnały. Strasznie się stresuję :-(
 
 
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-01, 14:29   

Właśnie dzisiaj (tak wiem, miałam tego w prima aprilis nie robić) zaliczyłam pierwszy coming-out! Tyle że to nie był nikt z rodziny ani ze wspomnianych przeze mnie na początku przyjaciół - rozmawiałam ze znajomą z uniwersytetu - i w skrócie zyskałam właśnie nową przyjaciółkę.
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-04-01, 16:21   

Znam ten stres, sama planuje coming-out przed rodzicami D:
_________________
Less is More
 
 
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-01, 16:57   

Ja właśnie teraz rozmawiałam z moim przyjacielem z dzieciństwa - była to jedna z najbardziej stresujących chwil w moim życiu, nie wiem jak ja sobie poradzę z rodziną... Koniec końców dwie osoby (nie licząc forum oczywiście, kochani) więdzą o mnie i mnie akceptują taką jaka jestem.
 
 
Derepe
użytkownik
Fire Meet Gasoline


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 41
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-04-01, 16:59   

Trzymam za ciebie kciuki, pochwal się potem reakcją rodziców :v, może będzie pozytywna?
_________________
Less is More
 
 
HaayaSougäm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-01, 17:19   

Jak już do tego dojdzie na pewno się pochwalę - za ciebie też trzymam kciuki.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-04-02, 20:18   

Eh, też bym się chętnie ujawnił, ale nie mam za bardzo komu. Moja mama lubi sobie wypić i wygada bo taki ma sposób bycia, że nie umie zachować nic dla siebie. Z bratem i siostrą mam słaby kontakt. Koleżanka chce na mnie przeprowadzać metamorfozy, żeby mnie ukobiecić, a z kobietą w której się podkochuje nie umiem się dogadać, chociaż ona jest bardzo inteligentna i na pewno byłaby mega wsparciem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9