Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana imienia i nazwiska
Autor Wiadomość
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 19:04   zmiana imienia i nazwiska

Pochwalę się, że dziś W R E S Z C I E udało mi się złożyć wniosek o zmianę imienia i nazwiska w usc :mrgreen: Uzasadnienie napisane na kompie z samego rana, baaardzo długie i możliwe wyczerpujące temat. Jestem w ratuszu, podchodzę pod drzwi usc... i to uczucie :shock: wejść, czy nie wchodzić, no ale po chwili wahania wchodzę. Urzędniczka pamiętała mnie z ubiegłego roku, kiedy to udzielała mi informacji, że << mężczyzna musi się nazywać męsko, a imię jednoznacznie wskazywać na płeć >> ale rok temu zakończyło się rezygnacją.Pani zapytała o miejsce urodzenia, a że jest inne od miejsca zamieszkania, to potrzebny był skrócony odpis aktu urodzenia ( który na całe szczęście zn znalazł się wcześniej w moich dokumentach, bo czekałaby mnie daleka podróż ), oryginalny, bo kopii nie chciała. Obiecała, że wróci do mnie po rozpatrzeniu wniosku. Zapoznała się ze szczegółowym uzasadnieniem i stwierdziła, że jest to niezwykle skomplikowana sprawa, trzy razy to powtórzyła w trakcie rozmowy. Powiedziała, że "postara się mnie nie skrzywdzić i rozpatrzyć pozytywnie, ale musi skontaktować się z innymi instytucjami, by dowiedzieć się, co nowe przepisy mówią na ten temat>> Czas rozpatrzenia wniosku do dwóch tygodni ALE jakby się nie udało, to pozostanie mi odwołanie do urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu. Opłatę skarbową w wysokości 37 zł mam wnieść, jeśliby nowe dane przeszły. Zapisała na wszelki wypadek mój nr telefonu. Zauważyła, że w starych przepisach imię powinno wskazywać na płeć, ale nie orientuje się do końca, jak jest w nowych. Na koniec jeszcze raz stwierdziła, że sprawa jest niezwykle skomplikowana i nietypowa ... no i w sumie tyle
Odwlekam złożenie wniosku już ponad miesiąc, od kiedy mam druk do wypełnienia, ale cieszę się, że nareszcie złożony :mrgreen:
Jak będę wiedzieć coś więcej, to napiszę :-D
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 14:31   

Napisz mi, jaki okreslilas powod we wniosku o zmiane imienia? I czy w Polsce sa dopuszczone imiona zagraniczne, niewskazujace na plec?

Czy musialas przedlozyc tez jakies opinie od lekarzy?
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-01, 21:33   

michagros napisał/a:
Napisz mi, jaki okreslilas powod we wniosku o zmiane imienia? I czy w Polsce sa dopuszczone imiona zagraniczne, niewskazujace na plec?

Wniosek raczej nie przejdzie. Najlepiej skonsultować z prawnikiem, żeby ułożył wniosek omijający kruczki prawne. Skoro jest osobą interseksualną fajnie by było, gdyby dała jakiś dokument to potwierdzający.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 21:47   

A właśnie dzisiaj jeden z moich szefów, w przebiegu rozmowy zapytał się, czy przypadkiem nie zmieniam imienia :-P Dowiedział się z sądu. Jak to się nic tutaj nie ukryje...

Właśnie w marcu weszła ustawa o androgynicznych imionach. Na polskim necie były podane propozycje takich imion, ale żadne nie przypadło mi do gustu. A skoro pojawiły się propozycje, znaczy to, że takich można używać, również w oryginalnym obcobrzmiącym zapisie, co wcześniej było trochę obostrzone. Moje jest na pewno obcobrzmiące, bo inaczej się je wymawia i zapisuje.

Opinii nie bardzo mogę złożyć, bo mam tylko diagnozę ts m/k, która od lutego jest nieaktualna, a nawet słabo pomocna i nie uzasadnia mojej sytuacji we właściwy sposób.

zamieszczę fragment swojego uzasadnienia:

Uzasadnienie zmiany imienia i nazwiska
Obecnie imię i nazwisko przysparza mi trudności już od pewnego czasu. Jestem osobą interpłciową na estrogenowej suplementacji hormonalnej i jest ona wymagana, ponieważ mój organizm nie produkuje hormonów w ilości wystarczającej dla normalnego funkcjonowania organizmu. Suplementacja ta jest dożywotnia a jej stosowanie powoduje zmiany fenotypu ( wizerunek fizyczny ), który od wielu lat jest nieokreślony, androgyniczny. Powoduje to ( i powodowało ), że większość nieznajomych odbiera moją osobę jako przedstawicielkę płci żeńskiej. Jednak sytuacja społeczna wymusza na mnie istnienie w męskiej oraz żeńskiej roli płciowej, w zależności od środowiska i otoczenia, w których się znajduję. Ze względu na wykonywany dorywczo zawód, nie mam wpływu na zmianę zaistniałej sytuacji. W dodatku, z powodu mojego obecnego fenotypu, dochodzi w różnych placówkach publicznych do wielu nieporozumień, kiedy to dany urzędnik wizualnie ma kłopoty ze skojarzeniem mojej osoby z aktualnymi danymi, zawartymi w moim dowodzie osobistym. Była taka sytuacja, kiedy w banku niemal nie wypłacono by mi gotówki. Czy w USC w Kłodzku.
Od stycznia bieżącego roku, podejmuję się remontu domu oraz innych prac u starszej osoby w Bierkowicach; bywają też niechciane przeze mnie sytuacje, że muszę się legitymować dowodem osobistym przed urzędnikami np. z opieki społecznej, czy przy uwzględnianiu mnie w innych formalnościach, na poczcie i dochodzi do różnych nieporozumień. Jest to bardzo mocno kłopotliwe, bo za każdym razem muszę się tłumaczyć z zaistniałego stanu rzeczy. Mieszkańcy Bierkowic znają mnie jako osobę płci żeńskiej, a około miesiąca temu doszło do outingu moimi męskimi danymi przed sołtysem tejże wsi, co było niekomfortową sytuacją i wymagało z mojej strony dodatkowych tłumaczeń. Nie chcę nagle rezygnować z usług dla owej starszej osoby, gdyż jest to samotny pan bez wsparcia ze strony bliskich i nie ma praktycznie nikogo innego, kto zająłby się kontynuowaniem remontu oraz kwestiami formalnymi. Jednak obecne imię i nazwisko nie pozostawi mi innej opcji, jak tylko porzucenie stanowiska oraz pozostawienie starszego pana bez dalszego wsparcia, gdyż każdorazowe tłumaczenie tego samego różnym obcym osobom jest dla mnie niekomfortowe i niezbyt pomocne. Najgorsze są niekontrolowane outingi, po których dodatkowo muszę udzielać wyjaśnień.
Ze względu na trudną sytuację formalną, nie mam możliwości skorygowania obecnej płci. W środowisku sąsiadów, rodziny, znajomych, funkcjonuję pod imieniem Kamil, we wszystkich innych jako Emilia. Jedyne, co na obecną chwilę mogę zrobić, to zmiana uplciowionych imienia oraz nazwiska na androgyniczne, nie wskazujące na płeć. Bardzo by mi to ułatwiło funkcjonowanie w miejscach, gdzie mnie obecnie nie znają, lub identyfikują z płcią żeńską.
Najlepiej jakby imię było niepłciową wariacją imienia Emilia, skoro pod takim mnie kojarzono.

(...)

reszty nie podam :-P
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-01, 23:35   

eMily_Mae napisał/a:
Opinii nie bardzo mogę złożyć, bo mam tylko diagnozę ts m/k, która od lutego jest nieaktualna, a nawet słabo pomocna i nie uzasadnia mojej sytuacji we właściwy sposób.

Wystarczy kariotyp i opinia lekarza, niekoniecznie diagnoza.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 00:19   

Alpaka napisał/a:
Wystarczy kariotyp


trzeba go jeszcze mieć :roll:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 01:30   

Ja mam trochę innę pytanie jak chodzi o zmianę imienia.
Orientuje się ktoś może jak to jest, gdy imię zmienia się za granicą? Chodzi mi dokładnie o sytuacje, gdy ma się też drugie obywatelstwo. Czy wystarczą dokumenty z kraju zamieszkania czy też trzeba przechodzić cały proces od początku w Polsce?
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-02, 03:39   

Lagertha napisał/a:
Orientuje się ktoś może jak to jest, gdy imię zmienia się za granicą? Chodzi mi dokładnie o sytuacje, gdy ma się też drugie obywatelstwo. Czy wystarczą dokumenty z kraju zamieszkania czy też trzeba przechodzić cały proces od początku w Polsce?

Jeżeli chodzi o płeć, to trzeba cały proces przejść jeszcze raz w Polsce.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-07-02, 08:32   

Lagertha napisał/a:
Ja mam trochę innę pytanie jak chodzi o zmianę imienia.
Orientuje się ktoś może jak to jest, gdy imię zmienia się za granicą? Chodzi mi dokładnie o sytuacje, gdy ma się też drugie obywatelstwo. Czy wystarczą dokumenty z kraju zamieszkania czy też trzeba przechodzić cały proces od początku w Polsce?
Zmieniając daje w obywatelstwie innym niż polskie nie bedzie ich obchodziło czy masz polskie czy somalijskie obywatelstwo dodatkowo. Zmieniasz dane jako Szwajcarka, więc nie ma obowiązku robic tego w innych obywatelstwach, bo nawet nie musza wiedziec o dodatkowych obywatelstwach ;)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 17:35   

No to bezsensownie to wygląda. Być w Szwajcarii jako kobieta, a w Polsce jako mężczyzna, ale to bez sensu. Bo np mature mam polską, to jak, mam ją robić od nowa? Bo do polski nie mam jak na razie nawet możliwości jechać by tam korygować dane. Na prawdę nie uznają mi wyroku tutejszego sądu, jak go będe mieć i będe musiała pozywać rodziców w PL? Nawet wtedy jak miejsce urodznie nie jest w PL? Jakaś masakra....
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-07-02, 18:18   

Powiem, że każdy kraj ma inne prawo jeśli chodzi o te sprawy. Najłatwiej będzie po prostu zapytac w urzędzie czy prawnika.
Zawsze mozesz poprosic o wyrobienie dokumentu o zmianie imienia i nazwiska z Jacek na Mariola. Na zachodzie i tak wiedziec nie beda czy to męskie czy damskie, więc co za roznica? :P
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 02:49   

Lagertha napisał/a:
No to bezsensownie to wygląda. Być w Szwajcarii jako kobieta, a w Polsce jako mężczyzna, ale to bez sensu.

Gej z Polski wyszedł za mąż w z obywatelem kraju (nie pomnę jakiego) gdzie te małżeństwa są legalne. USC tego nie uznał i przez Polskę nadal uważany jest jako kawaler. Tak samo może być w tym przypadku.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-03, 03:29   

Ok.. dzięki za odpowiedzi. To chyba najlepiej po prostu dopytam się w ambasadzie RP. Bo jeżeli jest tak jak mówicie, to chyba nigdy nie ucieknę od przeszłości... Wyjazd do PL po prostu odpada, nie ma opcji bo nawet nie mam do czego wracać...
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 11:29   

Lagertha napisał/a:
Bo jeżeli jest tak jak mówicie, to chyba nigdy nie ucieknę od przeszłości...

Uciekniesz bez problemu. Zmienisz dane w Szwajcarii i... tyle. Serio, tyle. Nie musisz zmieniać polskich. W naszym kraju możesz się legitymować szwajcarskimi dokumentami, nie ma problemu. Jedyne co stracisz to obywatelstwo i polskie dokumenty - jak ci na nich zależy, to możesz zmienić za 20 lat, kiedy ta nieszczęsna ustawa o uzgodnieniu płci przejdzie.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-03, 12:52   

To wiem, i tak zamierzam na razie tylko szwajcarskie używać. Po prostu mam polską maturę i świadectwo zakończenia szkoły :-/ . A chciałabym za jakiś czas zrobić jakieś wykrztałcenie zawodowe, by mieć ten głupi papierkek, by móc normalnie żyć i znaleźć pracę.

Przynajmniej obywatelstwa nie stracę. Mam od urodzenia, więc nie mogą mi go zabrać. No ok, to będe pewnie aktualizowała potem dane. O ile jest, albo będzie to możliwe.

Choć znając życie, pewnie niektórzy to by chcieli mieć jeden zestaw dokumentów na żeńskie a drugi na męskie dane. Słowem: "IS doskonały"... :-P
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-03, 22:41   

Alpaka napisał/a:
Lagertha napisał/a:
Orientuje się ktoś może jak to jest, gdy imię zmienia się za granicą? Chodzi mi dokładnie o sytuacje, gdy ma się też drugie obywatelstwo. Czy wystarczą dokumenty z kraju zamieszkania czy też trzeba przechodzić cały proces od początku w Polsce?

Jeżeli chodzi o płeć, to trzeba cały proces przejść jeszcze raz w Polsce.

Nie chce mi się wierzyć. Po co, przyjdzie kobieta do lekarza, który będzie miał stwierdzić, że ten "mężczyzna" jest faktycznie ts m/k? ;) Nawet jeśli, to z już zmienionymi dokumentami w jednym kraju, wszystko powinno pójść piorunem.

Lagertha napisał/a:
Nawet wtedy jak miejsce urodznie nie jest w PL? Jakaś masakra....

W takim przypadku to nie bardzo wiem co chcesz zmieniać - skoro nie urodziłaś się w Polsce, to nie dostaniesz nigdzie w Polsce aktu urodzenia, prawda? A na Twoim szwajcarskim będą już przecież dane żeńskie. Sytuacja jest faktycznie nietypowa, ale moim zdaniem właśnie dzięki miejscu urodzenia poza granicami Polski masz szansę ominąć polskie procedury. Po prostu przedstawiasz nowy akt urodzenia i Polska musi to uznać... - tak na logikę to widzę. Bo przecież w Polsce jak masz nowy akt urodzenia, to resztę dokumentów już tylko po prostu wymieniasz.

Alpaka napisał/a:
Lagertha napisał/a:
No to bezsensownie to wygląda. Być w Szwajcarii jako kobieta, a w Polsce jako mężczyzna, ale to bez sensu.

Gej z Polski wyszedł za mąż w z obywatelem kraju (nie pomnę jakiego) gdzie te małżeństwa są legalne. USC tego nie uznał i przez Polskę nadal uważany jest jako kawaler. Tak samo może być w tym przypadku.

No ale stan cywilny to jednak trochę coś innego niż płeć...

Lagertha napisał/a:
To chyba najlepiej po prostu dopytam się w ambasadzie RP.

Tak zrób.
_________________
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-04, 00:38   

No właśnie nie pójdzie piorunem. Trzeba składać o zmianę imienia i nazwiska, bo tylko zmiana nazwiska w związku z małżeństwem jest akceptowana i uznawana z góry - dlatego nie jest to tak zupełnie inna sprawa niż płeć. Temu gejowi nie zostanie uznana zmiana nazwiska na ten przykład. Z tym aktem urodzenia też problem, bo na podstawie zagranicznego w Polsce wydawany jest polski, tak wynika z informacji, które pobieżnie właśnie przejrzałem. Trzeba się dowiedzieć, czy nie dojdzie do paradoksu, w którym szwajcarski akt jest zmieniony, a polskiego zmienić nie można bez sądu. Ale to do dopytania i rozwiązania jest w ambasadzie, a nie w internecie ;) tym bardziej, że w ambasadzie pewnie mają większą wiedzę na temat wewnętrznych procedur.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-04, 13:32   

wendigo napisał/a:
No ale stan cywilny to jednak trochę coś innego niż płeć...

To też np. nazwisko. Bardziej chodziło mi o to, że Polska wcale nie respektuje decyzji innego kraju jeżeli są sprzeczne z procedurami tutaj.
Hjalmar napisał/a:
Z tym aktem urodzenia też problem, bo na podstawie zagranicznego w Polsce wydawany jest polski, tak wynika z informacji, które pobieżnie właśnie przejrzałem. Trzeba się dowiedzieć, czy nie dojdzie do paradoksu, w którym szwajcarski akt jest zmieniony, a polskiego zmienić nie można bez sądu.

Albo gdy wydadzą nowy, będą dwa akty urodzenia na tą samą osobę. Kolejnym paradoksem może być zmiana imienia i nazwiska... a płci nie.
Kiedyś właśnie zasłyszałam, że całą procedurę trzeba przejść jeszcze raz (chodzi o sądową zmianę płci). Najlepiej jednak dopytać w ambasadzie.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 15:33   

Wczoraj zadzwoniła do mnie pani z usc. Mówiła, że bardzo silnym dowodem byłoby zaświadczenie od lekarza o IS, od kiedy się leczę, i że jest mi to potrzebne zdrowotnie. Bo inaczej mogą uznać moją zmianę za bezprawną. Czyli czeka mnie wyjazd do L :roll: Niby mają miesiąc na rozpatrzenie wniosku, ale najlepiej pojechać jak najszybciej.

Imię ( obcobrzmiące, w innym zapisie niż wymowie ) przejdzie. Nazwisko już nie, musi zostać spolszczone lub uzasadnione zagranicznym pochodzeniem przodków.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-04, 16:20   

Hjalmar napisał/a:
Temu gejowi nie zostanie uznana zmiana nazwiska na ten przykład.

Z automatu nie, ale wystarczy, że złoży ten wniosek o zmianę nazwiska, USC raczej bez problemu go przyjmie i to nawet na obcojęzyczne nazwisko - mam znajomego geja, który był w takiej sytuacji (związek zawarty w Niemczech z Niemcem i przyjęcie jego nazwiska), złożył w Polsce wniosek o zmianę nazwiska i został przyjęty bez problemu.

Jeszcze takie pytanie: na jakiej podstawie Lagertha miała np. polski dowód? Bo nie wiem jak to się odbywa, czy wystarczy zagraniczny akt urodzenia (przetłumaczony) czy musi być jakiś polski dokument, który się dostaje...
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 16:25   

wendigo napisał/a:
Jeszcze takie pytanie: na jakiej podstawie Lagertha miała np. polski dowód? Bo nie wiem jak to się odbywa, czy wystarczy zagraniczny akt urodzenia (przetłumaczony) czy musi być jakiś polski dokument, który się dostaje...


Oba mam od urodzenie po rodzicach.
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-04, 16:52   

Internety oznajmiły, że należy zgłosić fakt urodzenia też w Polsce i wtedy na podstawie przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego zagranicznego aktu sporządza się polski, dzieciak otrzymuje pesel, etc. Ale być może kiedyś odbywało się to na innych zasadach. Ale chyba wątpliwości mogą rozwiać tylko oddelegowani do takich kwestii urzędnicy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-04, 19:21   

Hmm... skoro więc polski sporządza się na podstawie zagranicznego, to przy zmienionym zagranicznym należałoby tak samo postąpić :P Przecież w końcu mógł być błąd w tym zagranicznym ;)
_________________
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-05, 20:54   

Jutro wieczorem wybieram się do L po papier o IS. Mam nadzieję, że nie jest na urlopie ....
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-05, 22:45   

Tylko czy L Ci taki papier wyda? na jakiej podstawie?
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-05, 23:53   

Jeżeli dała do dokumentacji ten dokument, albo jego kopie, to powinienien wydać.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-05, 23:56   

Lagertha napisał/a:
ten dokument, albo jego kopie,


trzeba najpierw je mieć :roll:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 00:27   

No to nie rozumiem... Nikt nie widział tego dokumentu? To w takim razie możesz mieć poważny problem, bo skąd ma L go mieć, skoro nigdy go nie dostał. Chyba, że chcesz robić od nowa kariotyp, ale to chyba nie u L... No chyba, że jest inaczej...?
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-07-06, 06:35   

trochę tak bez sensu jechać do Libera, skoro żadnych dokumentów i dowodów nie ma na bycie IS…
Liber bez niczego nie da papieru…
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 11:35   

Poza tym, L nie może sobie od tak wypisać papierka, że jesteś IS nie mając do tego żadnych podstaw. I wątpię, by ci uznano takie zaświadczenie, nawet jeżeli by wydał. Może mam inne doświadczenia, ale wszędzie wymagają wyników badań medycznych jak kariotyp albo innych, które potwierdzają IS.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 11:41   

Lagertha napisał/a:
Poza tym, L nie może sobie od tak wypisać papierka, że jesteś IS

to pewnie tak

Lagertha napisał/a:
I wątpię, by ci uznano takie zaświadczenie, nawet jeżeli by wydał.

Tu nie wiem, czy się zgodzę. Zadzwoniła do mnie urzędniczka usc i sama powiedziała, że takie jest potrzebne, podała jaka powinna być treść i forma. A skoro tak mówiła, to pewnie wie, co jest potrzebne i co mi uznają.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 11:49   

eMily_Mae napisał/a:
Zadzwoniła do mnie urzędniczka usc i sama powiedziała, że takie jest potrzebne, podała jaka powinna być treść i forma. A skoro tak mówiła, to pewnie wie, co jest potrzebne i co mi uznają.

Tylko na jakiej podstawie ma tobie L je wypisać? Bo wtedy jak byłam u L to dodatkowo mnie wyśmiał, brutalnie, że żadnym IS nie jestem bo mam między nogami co mam... Mimo że pokazałam mu kariotyp i wcześniejsze wyniki hormonalne.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 11:54   

Pamiętam, jak to pisałaś... Ale na L trzeba brać lekką poprawkę, on taki jest :roll:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 11:56   

eMily_Mae napisał/a:
Pamiętam, jak to pisałaś... Ale na L trzeba brać lekką poprawkę, on taki jest :roll:

Hah.. nie skomentuję...

Ale wracając do tematu. To co w końcu robisz? Naprawdę nie da się zanelźć tego twojego papieru? Zniszczyłaś go? Może go masze jeszcze gdzieś, to byś sobie zaoszczędziła wycieczki do L i innych problemów.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 12:03   

Nie mam. W najgorszym wypadku pójdę po duplikat. A jak to się skończy, napiszę jak już będę po.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-06, 23:08   

Ja bym zaczął od pójścia po duplikat :P i z tym najwyżej do Libera.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-23, 23:59   

Na prośbę eMily_Mae przekazuję, że wniosek przeszedł, więc może to być jakieś przetarcie szlaku dla innych osób nieokreślających się :) W załączniku decyzja USC.
Nowymi danymi może posługiwać się od razu.

decyzja usc cenz.jpg
Plik ściągnięto 5142 raz(y) 101,8 KB

_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12