Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
eutanazja
Autor Wiadomość
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-07-01, 12:02   eutanazja

Sprawa już miniona (http://www.nydailynews.co...ticle-1.1473875) ale zastanawiam się co sądzicie o tym? Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

[pomijam kwestię wątpliwości czy Nathan był osobą transseksualną, czy raczej skrzywdzoną przez rodziców - to inna inszość]
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-07-01, 12:22   

Jeśli podstawą do uzyskania prawa do eutanazji jest długotrwałe i ogromne cierpienie fizyczne/psychiczne, to tak. Na eutanazję decydują się również osoby z depresją czy innymi chorobami psychicznymi, które dramatycznie obniżają komfort życia.
Zastanawia mnie, co rozumiesz przez "ze względu na fakt transseksualizmu". Czy do eutanazji kwalifikowaliby się transseksualiści przed tranzycją, w trakcie czy po tranzycji, którzy nie są zadowoleni ze zmian?
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-07-01, 12:31   

Merry napisał/a:
Zastanawia mnie, co rozumiesz przez "ze względu na fakt transseksualizmu". Czy do eutanazji kwalifikowaliby się transseksualiści przed tranzycją, w trakcie czy po tranzycji, którzy nie są zadowoleni ze zmian?

Wszystkie osoby z diagnozą transseksualizmu, bez względu na etap tranzycji i zadowolenie ze zmian.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-07-01, 12:43   

W takim razie sprawy się komplikują. Według mnie, aby przypadek kwalifikował się do eutanazji, poczucie cierpienia (czy to psychiczne czy fizyczne) musi być stałe i niezmienne. Jeśli da się je usunąć psychoterapią/leczeniem farmakologicznym/operacją, opcja eutanazji traci sens.
Jeśli transseksualista jest zadowolony ze zmian, jakich doświadcza, a mimo wszystko pragnie eutanazji, to wypadałoby się zastanowić, czy to faktycznie transseksualizm jest powodem jego cierpienia.
 
 
avery
użytkownik


Kim jesteś: tg
Posty: 97
Wysłany: 2015-07-02, 13:50   

Cytat:
Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

moje zdanie jest takie, że wszyscy powinni mieć prawo do eutanazji.
_________________
używam form żeńskich, jestem płci niebinarnej (nie kobietą)

for every warrior down a million born in his place
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-07-02, 15:08   Re: eutanazja

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

Nie ze względu na fakt transseksualizmu tylko bycia wolnym człowiekiem jeśli już.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-07-02, 15:56   

Chyba bym się nie odważyła, skoro na samobójstwo nie było mnie stać. :D
_________________
 
 
Taliesin
użytkownik
Taliesin


Punktów: 4
Posty: 727
Wysłany: 2015-07-02, 20:04   Re: eutanazja

ElżbietaFromage napisał/a:
Sprawa już miniona (http://www.nydailynews.co...ticle-1.1473875) ale zastanawiam się co sądzicie o tym? Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

[pomijam kwestię wątpliwości czy Nathan był osobą transseksualną, czy raczej skrzywdzoną przez rodziców - to inna inszość]



Co za głupie pytanie :shock:
_________________
A gdy już cię zirytuje, brak swobody wypowiedzi, pamiętaj, że masz alternatywy: transseksualizm.com.pl
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 19:44   

ElżbietaFromage napisał/a:
Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

Tak. Jak każdy człowiek.
Merry napisał/a:
Jeśli da się je usunąć psychoterapią/leczeniem farmakologicznym/operacją, opcja eutanazji traci sens.

Ktoś ma długi, jak może zrobić tą operację? Raczej sam transseksualizm nie jest przyczyną bezpośrednią, wydaje mi się, że jest to niemożność przeskoczenia pewnych problemów dostarczających cierpienia wynikających z transseksualizmu.

W temacie - sama chciałabym poddać się eutanazji.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-05, 15:13   

avery napisał/a:
Cytat:
Czy uważacie, że osoby TS powinny mieć prawo do eutanazji, ze względu na fakt transseksualizmu?

moje zdanie jest takie, że wszyscy powinni mieć prawo do eutanazji.

Jeżynka napisał/a:

Nie ze względu na fakt transseksualizmu tylko bycia wolnym człowiekiem jeśli już.

O, to to. Z przedmówcami się zgadzam.

Taliesin napisał/a:

Co za głupie pytanie :shock:

Strasznie rozbudowana odpowiedź :roll:
Kurcze, może jaśniej się wypowiesz? Bo nie wiem czy głupia bo oczywiście powinien mieć prawo, czy głupia bo oczywiście prawa powinien nie mieć?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10