Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ukryć te kropki po włosach!
Autor Wiadomość
Yorookami
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 2018-08-22, 12:02   Jak ukryć te kropki po włosach!

Hej :) Jak się ogoli włosy, w moim przypadku pod nosem i na brodzie, to zostają po nich takie kropki (zwłaszcza jak się ma ciemne włosy). Macie jakiś pomysł jak je ukryć np makijażem? A może ja je źle gole?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 12:24   

Jangmi napisał/a:
Pęseta.

Zależy ile tego jest. A jak nie pęseta to krem do depilacji i golenie. Ale z kremem ostrożnie! Może podrażniać. Kiedyś stosowałam kamuflaże pod makeup np Cryolan.
 
 
Yorookami
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 2018-08-22, 13:54   

Jeśli pęsetą, to musze je troche... zapuścić. Nieeee, nie wytrzymam z tym koprem :( ale spróbuję. Spróbuję jeszcze z depilatorem i woskiem, bo na to chyba mogę sobie pozwolić xd Dziękuję!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 13:58   

Uważaj na wosk, mogą się zrobić wybroczyny, które nie zejdą przez miesiąc. Myślę, że jednak depilator lub penseta lub bardziej trwałe usuwanie.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 14:03   

Yorookami, bezinwazyjnie to pomaranczowym korektorem koloru albo szminką bardziej wpadajacą w pomarańcz (musisz se dobrać odpowiedni kolor) potem puder transparentny na to, dalej juz płyn fixujący i podkład kryjący ewentualnie korektor zbliżony do koloru skóry.
 
 
Yorookami
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 2018-08-22, 14:15   

Crissy, czyli nie może być taki korektor pod oczy? I jaki płyn? XD ja jestem newbie w makijażu xD
Jangmi, wow szanuję, ja nie potrafie złapać włosków jak nie są odpowiednio długie xd
 
 
moonchild
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 126
Wysłany: 2018-08-22, 14:33   

Polecam kupić jakąś dobrą pęsetę. Sama przetestowałam wiele, ale od lat trzymam się Tweezerman'a. Jest bardzo ostra i wyrywa najmniejsze włoski, więc nie trzeba nic zapuszczać.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 14:43   

Wieczorem powrzucam przyklady z kompa, teraz jestem na telefonie i nie ogarniam linków. W necie są wykresy jaki kolor jakim się niweluje, do niebieskich cieni używa sie pomarańczowego korektora i na odwrót, do czerwonych przebarwień niebieskiegi lub zielonego. Tabelke wrzucę poźniej. Co do płynu poszukaj na google 'makeup fixing spray', jest w postaci mgiełki.
Taki standardowy korektor do oczu o jasniutkim kolorze sluzy glównie do korekcjii pieprzyków lub ciemniejszych przebarwień, tak że na zasinione oczy zbytnio teź nie pomaga.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 14:45   

Na zagranicznych forach coś dziewczyny pisały o technice z pomarańczowym pudrem, ale za nic tego nie znajdę i nie pamiętam. Pomarańczowy puder nakładało się przed podkładem, na świeżo ogoloną twarz, najlepiej w ciepłej wodzie / na ciepło, bo wtedy włosy bardziej wychodzą na wierzch i można więcej zgolić.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 18:11   

http://www.snobka.pl/arty...orektora-12634#
Zamiast samej grafiki wrzucam od razu z wyjaśnieniami cały artykuł.
https://novom.ru/en/watch/wYHVBX7T-OA
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 18:27   

Jangmi napisał/a:
Yorookami napisał/a:
Jeśli pęsetą, to musze je troche... zapuścić.

Nie prawda odpowiednią techniką i na bieżąco da się nie mieć wcale zarostu.


Weź nie chrzań! Mam tzw późny transeksualizm. Czyli mam ile? 45 lat. Tygodnia by mi zabrakło na wyrwanie wszystkich włosów z gęby a druga sprawa że siedzą z kilka milimetrów pod skórą. Wyrwanie czegoś takiego... nie fajnie Jak są słabe to iść na laser i po sprawie.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-22, 20:21   

Ja na cień nad górną wargą stosowałam karmelowy korektor z Wibo 4w1 i działał całkiem spokonauczycielale bardziej pomarańczowy kolor pewnie zdziała lepiej. Jak znasz angielski to polecam kanał Stef Sanjati na YouTube, która zrobiła wiele tutoriali makijażowych dedykowanych dla osób transkobiecych i sama zmagała się z dość dużym zarostem.
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 20:33   

Dalialama napisał/a:
Ja na cień nad górną wargą stosowałam karmelowy korektor z Wibo 4w1 i działał całkiem spokonauczycielale bardziej pomarańczowy kolor pewnie zdziała lepiej. Jak znasz angielski to polecam kanał Stef Sanjati na YouTube, która zrobiła wiele tutoriali makijażowych dedykowanych dla osób transkobiecych i sama zmagała się z dość dużym zarostem.


Wibo jest niestety kiepskie
Naprawdę polecam: https://www.ladymakeup.pl...-art-75005.html

Albo Pan Stik Max Factor.

Ale najlepiej posłuchać Arisy (jak kogoś stać).
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-22, 20:35   

Jangmi, no to piąteczka! :-)
_________________
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-22, 20:38   

ja osobiście zainwestowałam w Kryolan derma color (D30), pasował kolorem do mojego zarostu, dobrze kryje i jest bardzo wydajny.
W laser też zainwestowałam i ma to znacznie lepsze efekty, bo faktura skóry się zmienia, kiedy nie jest naszpilkowana zarostem i makijaż lepiej wygląda.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2018-09-25, 19:48   

ja znalazłam na to trick, oczywiscie mam za duzo wlosow, zeby wyrwac wszystkie pensetą, ale przynajmniej je nią przerzedzam. resztę golę. na to korektor kryjący. oczywiscie to za mało, bo kolor włosków się przebija. ale znalzałam fajne rozwiązane - na korektor kładę jeszcze pigment do powiek o kolorze cielistego różu. przy mojej jasnej karnacji idealnie się sprawdza i nic nie widać.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-09-29, 17:43   

Żeby zniwelować niebieskawy cień po zaroście należy nałożyć kamuflaż w kolorze czerwonym. Może być szminka lub lepiej trwała konturówka. A na to dobrze kryjący podkład wklepac.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Maylo
użytkownik
ma ja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 24
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2018-09-29, 17:52   

Ze swej strony mogę polecić podkład marki Dermacol. Można go dostać w drogeriach internetowych lub na alledrogo. U mnie zadanie spełnia i odpowiednio dobrany daje radę ukryć ślady po zaroście.
 
 
Maylo
użytkownik
ma ja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 24
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2018-09-29, 22:14   

Powiem tak u mnie się sprawdza. Makijaż robiłam dziś około 14, mamy 22 i nie widać śladu zarostu. Dermacol jest podkładem typowo scenicznym - jest gęsty i dobrze kryje. Niestety trzeba uważać by nie przesadzić z ilością by nie było efketu maski i zbyt dużej ilości tapety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9