Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Bikalutamid - kilka pytań
Autor Wiadomość
Cinnamon
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2018-09-23, 12:10   Bikalutamid - kilka pytań

Widziałam, że bikalutamid był kilka razy wspominany na forum przy okazji innych dyskusji, ale chciałam dowiedzieć się kilku rzeczy bezpośrednio o tym leku. :)

1. Czytałam, że bikalutamid ma mniej negatywnych skutków ubocznych niż powszechnie stosowane spironolakton (moczopędność, trudności z koncentracją) i androcur (depresja, toksyczność). Czy rzeczywiście jest to dużo lepsza opcja czy też ma jakieś porównywalne wady?

2. Podobno bikalutamid mniej wpływa na libido i pozwala zachować funkcjonalność penisa w stopniu większym niż na innych blokerach. Jako że nie mam potrzeby robić SRS-u i po tranzycji chcę nadal używać swoich przyrodzonych genitaliów, byłaby to dla mnie ogromna zaleta. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie?

3. Jak jest z dostępnością (i ceną) bikalutamidu w Polsce? Wiedzą lekarzy? Czy jeśli wybiorę się np. do dr Libera i poproszę go o przepisanie bikalutamidu zamiast androcuru, mogę liczyć na jego współpracę?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-23, 13:43   

Jeśli chodzi o punkt drugi
Tu jest analiza w kwestii zachowania funkcji seksualnych u mężczyzn z nowotworem prostaty.
http://sci-hub.tw/https:/...0x.2001.00988.x

No generalnie bikalutamid może powodować utratę libido i seksualne dysfunkcje ale jest to rzadsze niż przy większości innych rozwiązań.

Ale z innymi AA też może być różnie, ja biorę małe dawki cypro (6-7 mg raz na dwa dni) i mam testosteron 13 ng/dl(LH <0,1) czyli poniżej normy dla kobiet i u mnie tam wszystko działa jak jest potrzebne.

Jak ktoś zna angielski to na reddicie jest artykuł zbierajacy informacje na ten temat:
https://old.reddit.com/r/MtFHRT/comments/9i0yh2/bicalutamide_casodex_as_an_antiandrogen_for/

No i co do punktu pierwszego, bikalutamid jest mniej przebadany niż spiro i cypro, szczególnie mniej na cis kobietach i przy HRT dla M/K. Pojawiają się tu kwestie interakcji, dawek i tak dalej. Arisa ma tu racje że fajnie by było to z lekarzem który się na tym zna przedyskutować, bo to nie jest jednoznaczne.
No na pewno jest skuteczniejszy niż spiro i nie powoduje ciągłego siusiania, a w przeciwieństwie do cypro pomoże też w przypadku nadprodukcji DHT (zablokuje jego działanie). Więc ma swoje zalety użytkowe dla których warto go rozważać.
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-23, 20:24   

Co do Spiro to przy jakich dawkach może pojawić się opisywane przez Was działanie uboczne? Ale bym prosiła o "zeznania z autopsji" - czytać Kasiula umi. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9