Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie od widzów : << Mam problem z płcią - co to ?&g
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 06:31   Pytanie od widzów : << Mam problem z płcią - co to ?&g

Sporo zapytań otrzymuję o płeć, ale bardziej w sensie biologicznym. Tutaj postaram się trochę przybliżyć temat.
https://www.youtube.com/w...Nv_dtJnw3Q&t=0s
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2018-07-16, 10:19   

Cytat:
Freja, zdefiniujesz tutaj termin "transpłciowość" / "osoba transpłciowa" - to jest tylko tg + ts? Czy to samo co osoba trans (przeciwieństwo cis)?

Tworząc to słowo, zdefiniowaliśmy je jako worek na:
+ tv podwójnej roli,
+ tg (≈niebinarni),
+ ts.
https://web.archive.org/w...#transgenderyzm

Widzę natomiast, że nie da się z góry zadekretować znaczenia słów i o ich ostatecznym znaczeniu decydują użytkownicy (a w każdym razie większość spośród użytkowników) języka.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2018-07-16, 11:04   

Arisa napisał/a:
Czyli powyższe oznacza Freja, że osoby IS nie należą do transpłciowych?

Samo biologiczne IS niekoniecznie, bo ktoś może być IS i identyfikować się z płcią przypisaną przy urodzeniu. Natomiast poznałam też IS-owe transseksualistki i poznałam (przynajmniej przez forum) IS-owe TG 2in1.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2018-07-16, 11:12   

Arisa napisał/a:
Moim zdaniem, jeżeli ja ten termin źle rozumiałam (do tej pory jako ts+tg+nb+tv+is) - to należałoby go zdefiniować jasno na forum.

Co jakiś czas ktoś powtarza na forum te definicje (zazwyczaj chyba ja):
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=64723
niemniej masz rację, można by zalinkować do nich gdzieś w formularzu rejestracyjnym, albo lepiej od razu w nim to wkleić, bo linków i regulaminów i tak nikt nie czyta :p
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7097
Wysłany: 2018-07-16, 11:15   

Pipsliczek napisał/a:
A co do definicji okiem cis ludzi młodsza siostra dziś mi wytłumaczyła że jak wygląda się ładnie jak Kim Petras jest się trans kobietą a jak wygląda się brzydko jest się transseksualistą.

Dobre, dobre :) Chociaż smutne :( ale coś w tym jest :p
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 11:31   

Freja napisał/a:
Arisa napisał/a:
Moim zdaniem, jeżeli ja ten termin źle rozumiałam (do tej pory jako ts+tg+nb+tv+is) - to należałoby go zdefiniować jasno na forum.

Co jakiś czas ktoś powtarza na forum te definicje (zazwyczaj chyba ja):
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=64723
niemniej masz rację, można by zalinkować do nich gdzieś w formularzu rejestracyjnym, albo lepiej od razu w nim to wkleić, bo linków i regulaminów i tak nikt nie czyta :p

tak, to dobry pomysł, żeby wkleić w formularzu rejestracyjnym.
Jeszcze mnie obok zaznaczania tożsamości w profilu wydaje się dobrym miejscem.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 11:32   

Freja napisał/a:
Pipsliczek napisał/a:
A co do definicji okiem cis ludzi młodsza siostra dziś mi wytłumaczyła że jak wygląda się ładnie jak Kim Petras jest się trans kobietą a jak wygląda się brzydko jest się transseksualistą.

Dobre, dobre :) Chociaż smutne :( ale coś w tym jest :p

No... z k/m strony też tak jest. Jak brzydki babsztyl to męski, a jak ładny to śliczna dziewczynka i wcale nie męski :) Obiektywność nie ma tu nic do rzeczy.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 12:26   

Arisa napisał/a:
proszę Cię nie mów, że zaniechano Ci podania jakichkolwiek hormonów. Po fenotypie (w tym głosie) słychać widać, że miałoś jakieś tam minimum pośrednie między płciami wartości testosteronu

Zaniechano całkowicie. A widoczne efekty to, bardziej kolokwialnie - efekty biologicznych "braków hormonalnych"; bardziej szczegółowo - działanie resztkowch hormnonów nadnerczowych, na skutek zaniżonych lub nierównych poziomów hormonów płciowych, tj : testo, estro i progesteronu ( ten ostatni, akurat, w wynikach, powyżej przeciętnej dla zakresu M - przed podaniem hormonu krzyżowego ).

Cytat:
bo z twojego wywiadu tu na forum wyczytać można, że bierzesz terapię estrogenową (którą błędnie nazywasz krzyżową).

Cytat:
Czym jest hormon krzyżowy? Kortykosteroid?

Wielokrotnie tłumaczyłem, czym jest hormon o podaniu krzyżowym - i na vlogu i na forum.
- Jeśli jesteś MAAB i stosujesz Estro - to przyjmujesz hormon o podaniu krzyżowym do swojej płci biologicznej/ formalnej. Tylko to jest wersja dla TS.
- Dla IS to trochę zwodniczo, bo wszystko zależy od naturalnych nastaw organizmu - i tak:
* jestem MAAB i stosuję Estro, więc jestem na hormonie krzyżowym w sensie formalnym - ALE
* jestem MAAB i stosuję Estro, który jest moim hormonem biologicznym ( zgodnym z naturalną nastawą biolobiczną ) - więc jest to mój hormon biologiczny, a nie krzyżowy
- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Cytat:
W powyższym zdaniu nie przeczę, że jesteś osobą interseksualną.

Są tacy, co i przeczą cały czas i wybuch bomby ich nie przekona. Przywykłem.

Cytat:
Co do drugiej liczby - mówi się, że wszyscy są bezpłodni, co prawdą nie jest.

Zwracam na filmie uwagę, że są też i płodni IS.

Cytat:
po leczeniu hormonalnym osoby transseksualne stają się jatrogennymi interseksualistami - na tym polega ich leczenie, co już pisałam.

Stosunek do tego podejścia, w wykonaniu OII / ISNA / innych , brzmi : << nie podpiszemy się pod tym >> Popieram, zresztą. Dlateo został stworzony podział na peri - oraz IS -, żeby się go trzymać i nikogo na siłę nie włączać pod żadne z tych.

Cytat:
Korekty płci nie planujesz? Jesteś tego 100% pewne? Nie chciałobyś po prostu "tam" nic nie mieć?

Czyli jednak zaprzeczasz, temu, co mówię ? A może ja nie wiem ? ;>
Tak, 100% pewności. Wszelkie procedury medyczne, których się podejmuję, mają wymiar i charakter bio-somatyczny, leczniczy i są poza moim << chciałobyś / nie chciałobyś mieć >> itp, bo to nie jest mój wybór. Na takiej samej zasadzie, jak leczenie każdej innej, poza IS-owej dolegliwości somatycznej. Nie ma to nic do korekty.

Cytat:
Co do osoby transpłciowej - o ile transpłciowa = trans - Osoby interseksualne są trans, bo nie są cis.

Stanowisko OII / ISNA / inne / prywatne przekonania IS jednostek : n i e p r a w d a . Jestem po wielu rozmowach z zagranicznymi IS i oni, podobnie, jak ja, nie chcemy być na siłę włączani pod parasol transpłciowości - bo ktoś nam tak każe i ma widzi-mi-się.
Powtażam jeszcze raz - nie każda osoba IS podejmuje się korekty płci, więc z góry transowa nie jest.
Są osoby "cis IS" i zostały nawet nazwane skrótem IPSO IS. IPSO IS = cis perisex. Nawet niektórych osób GSP IS nie można włączyć pod ts, bo po prostu korekty nie robią.
http://trans-fusion.blogs...gender.html?m=0
Moi zagraniczni IS znajomi, raczej skłaniają się z odłączenia się spod litery transpłciowości i zależy im na autonomii od LGBTQIAA - pod czym się, również, podpisuję ( jako nie - ts ).

Cytat:
Co do korekty płci - należy brać pod uwagę również podanie hormonów, jak i częściowe działania chirurgiczne, czy nawet wykonanie trwałego usuwania owłosienia. Każda tego typu ingerencja jest korektą płci minimum fenotypowej.

Czyli uważasz, że jeśli peri - cis K, wydepiluje sobie trwale nogi, to robi tym samym jakieś minimum korekty płci ? :shock: :->

Cytat:
P.S. Nie wal tak pięścią w komputer czy obok niego bo uszkodzisz podzespoły i nie nagrasz kolejnych filmów. Wrażliwe podzespoły to głośniki, mikrofon, dyski twarde, monitor, wszelkie połączenia złączkowe.

Jak się takie farmazony, o nas IS opowiada, to mam sluszne, ku temu, powody.
Ostatnio zmieniony przez 2018-07-16, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 12:28   

Pipsliczek napisał/a:
Z K/Mami to zupełnie inna bajka wszyscy są mega seksi

Nieee. To zależy. Ts k/m może i tak, bo zależy im na tym i dbają o siebie. Ale są osoby ze spektrum k/m, które zwyczajnie się zaniebują i to nie jest seksowne. Jeszcze jak jest młody to jakoś wygląda, ale im starszy i tłustszy tym gorzej.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 12:37   

Cytat:
Czyli uważasz, że jeśli peri - cis K, wydepiluje sobie trwale nogi, to robi tym samym jakieś minimum korekty płci ?

Tak. Jest to owłosienie androgenowe. :p
Hirsutyzm leczy się również za pomocą antyandrogenów czy środków antykoncepcyjnych.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 16:14   

Cytat:
Zarzucania Ci, że nie jesteś IS nie rozumiem.

Tru-ISizm :) Nie nowość. Każda grupa ma swoich nazistów.
"My jesteśmy bardziej inter od tamtych inter i jesteśmy fajniejsi, dlatego tylko nam się należy się uwaga" :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10