Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie
Autor Wiadomość
Mała Mi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 4
Posty: 34
Wysłany: 2018-07-14, 11:04   Witajcie

Witam.

Jestem partnerką mężczyzny, który 5 lat temu zrezygnował z leczenia.
Mam 30 lat, jestem z Katowic.
Temat leczenia przewija się w naszym związku i rodzi wiele problemów.
Niestety mój partner nie mówi o wszystkim dlatego liczę, że dzięki Państwu lepiej zrozumiem temat.

Pozdrawiam serdecznie :)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Mała Mi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 4
Posty: 34
Wysłany: 2018-07-14, 12:03   

Arisa napisał/a:
Co było przyczyną przerwania terapii? Czy nie ganiła go Pani za to, że brał hormony? Czy mówiąc partner ma Pani na myśli osobę, która była kiedyś biologicznie kobietą i zaczęła, a póżniej przerwała branie testosteronu (męskich hormonów) i ma męską lub pośrednią identyfikację płciową?


W związku jesteśmy 3 lata więc nie było mnie w jego życiu gdy przechodził zmianę. Przerwał jak się dowiedziałam ze względu na swoje zdrowie. Przynajmniej tak mi powiedział.
On m/k.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-14, 12:12   

M/K to osoba urodzona z meskimi narzadami plciowymi z identyfikacją kobiecą. Troche dziwnie mowic o m/kach na on.
 
 
Mała Mi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 4
Posty: 34
Wysłany: 2018-07-14, 12:18   

Moje drogie on nigdy nie prosił aby mówić o nim jak o kobiecie dlatego będę o nim pisać "on".
Wygląda, zachowuję się jak mężczyzna. O jego zmianie dowiedziałam się rok temu.
Był mały szok, ale szybko zaakceptowałam to czego się dowiedziałam. Nigdy nie dałam mu odczuć, że tego nie rozumiem, czy też neguję. Jestem tutaj z jednego powodu chcę zapytać o rzeczy które nie dają mi spokoju i tylko tyle. A to o czym chce porozmawiać napiszę w osobnym wątku.

Pozdrawiam.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-14, 12:21   

Ok, to wiele wyjasnia
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-14, 12:25   

Arisa, uspokój się
 
 
Mała Mi
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 4
Posty: 34
Wysłany: 2018-07-14, 13:34   

Arisa napisał/a:
Cytat:
Moje drogie on nigdy nie prosił aby mówić o nim jak o kobiecie dlatego będę o nim pisać "on".
Wygląda, zachowuję się jak mężczyzna. O jego zmianie dowiedziałam się rok temu.
Skoro dokonała zmiany należy mówić o niej w rodzaju żeńskim (ona) - inaczej uraża Pani jej godność - a ta chroniona jest prawnie. Może kiedyś się to skończyć pozwem sądowym. Przynajmniej ja bym tak rozwiązała tą sprawę, gdyby do mnie w jej sytuacji mówił ktoś na "on". Powiedziała Pani o zmianie i wedle savoir-vivre oraz zasad pożycia społecznego powinna mówić Pani do niej w żeńskiej formie.

Zachowanie które Pani prezebtuje nazywa się "transfobia" a dokładniej "misgenderowanie" (mogła użyć obu określeń).

Proszę spróbować do niej mówić w rodzaju żeńskim - powinno to poprawić relacje w związku.

Dlaczego nie wygląda jak kobieta? Jeżeli brała krótko hormonoterapię - to to jest wyjaśnieniem. Nie należy oczekiwać wyglądu kobiety, jeżeli nie bierze HRT (hormonoterapii) z powodów zdrowotnych.

HRT wywoła skutki w postaci wyglądu dla odpowiedniej płci dopiero po miesiącach lub latach leczenia. W tym czasie potrzebować będzie Pani wsparcia i traktowania jak kobietę - chyba, że jawnie się temu sprzeciwi.


Chyba się nie rozumiemy. Nie dokonał zmiany! Leczenie zostało przerwane. Nie zauważyłam też aby psychicznie zachowywał się jak kobieta. Wręcz przeciwnie. Proszę się uspokoić, bo znam tego człowieka 3 lata i wiem jak powinnam go traktować. Myślę, że gdyby chciał być przeze mnie traktowany jak kobieta to by mi to zakomunikował.
 
 
Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-14, 17:10   

Bosze, dziewczyny uspokójcie się, Mała Mi, jasno sprecyzowała problem w innym temacie i dalsze gdybanie raczej nie ma sensu a takie podejście napastliwe raczej nie pokazuje gościnności tego forum.
 
 
Forteca
użytkownik
Mariusz z Jelitowa

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-07-15, 19:34   

Witaj. Z tej strony Mariusz, lat 26, k/m, bez tranzycji. Też jestem partnerem osoby, która identyfikuje się jako trans (k/m), i też zrezygnowała z leczenia.
Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na cokolwiek Cię gnębi. chociaż pewnie najlepiej byłoby gdybyś szczerze pogadała z partnerem, bo każda osoba transpłciowa jest inna i to czego się dowiesz tutaj niekoniecznie może być prawdziwe w jego przypadku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10