Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Włosy
Autor Wiadomość
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 15:33   Włosy

Jak kuracja hormonalna wpływa na włosy? Wiadomo, że robią się gęstsze, albo przestają wypadać, jeśli ktoś ma z tym problem. A co z przetłuszczaniem? Ja np. muszę je myć _codziennie_ i to rano, bo po wieczornym myciu, włosy rano są mocno takie sobie. To jest strasznie uciążliwe (nie biorę hormo).
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-06, 16:44   

Mi też się przetłuszczały dość szybko. Teraz tym lepiej. :)
_________________
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 16:47   

Mi też się nieprzeciętnie przetłuszczały, do tego stopnia, że mama czy babcia aż mnie upominały i doradzały, by je myć kilka razy dziennie :shock: A długie i przetłuszczone włosy nie wyglądały dobrze. Estro hrt mi bardzo pomogło w tej kwestii, dużo bardziej niż te niby "przetłuszczeniowe szamopny", po których i tak, najdalej następnego dnia rano i tak nie były już fajne :roll:
W dodatku na czubku głowy zaczęła mi się robić taka pusta "dziureczka", co martwiło mnie mocno, ale po hrt stopniowo pokryła się nowymi włosami, czyli na plus ;-)
Czy mniej wypadają, to trudno powiedzieć. Raczej zależy to od dnia. W październiku ubiegłego roku, zostały podcięte i w zasadzie po tym przestały wypadać na dłużej.
Czy jest ich jakoś więcej? Niekoniecznie, bo jak patrzę na swoje fotki sprzed hrt, np 2009 czy 10, to tam mam ich dość sporo, a teraz jakby nieco mniej. No ale w 2011 były u mnie dziwne skoki hormonalne, po których mocno mi wypadały, to wtedy człowiek łapał się czego się dało, by zatrzymać to wypadanie i na przykład był na necie reklamowany taki szampon Lush New w kamieniu, czy inne.

No, ale jak mam podsumować, czy jest lepiej niż kiedyś, to w sumie tak, po hrt włosy mi się poprawiły. :-P
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 17:48   

To i ja się wypowiem. Przed HRT miałam takie jak teraz przez większość życia. Ale jakoś rok przed HRT nie wiadomo czemu ale pojawił mi się nagle wysoki T i to był horror. Włosy zaczęły się przetłuszczać i wypadać garściami. Za to gdy zaczęłam terapię wróciły do swojego normalnego stanu. Są po prostu normalne i ładne, mocne i się nie przetłuszczają i też już nie wypadają.
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 18:02   

A sam estrogen by załatwił sprawę? Wyższy poziom estrogenu powoduje obniżenie czy podniesienie poziomu testo, bo już głupieję? :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 18:13   

Jak chcesz brać estrogeny na poprawę włosów. To odrazu odradzam. Owszem, ma ten hormon pozytywne działania. Ale tylko dla kobiet. Negatywne działania też ma i to też sporo, oczywiście u niektórych więcej, u innych mniej. Do tego wpływa na całość funkcjonowania organizmu. Zaczynają zachodzić zmiany, niektóre nie odwracalne. Więc jak chcesz go brać tylko dla włosów, to poważnie zapomnij bo narobisz sobie tylko szkód.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-06, 18:19   

LubieżnaEwa napisał/a:
A sam estrogen by załatwił sprawę? Wyższy poziom estrogenu powoduje obniżenie czy podniesienie poziomu testo, bo już głupieję? :D

Z tego co czytałam estro da się zbijać testosteron, ale nie na wszystkich działa, jest niebezpieczne i ma relatywnie małą skuteczność. Dlatego bierze się blokery.
Lagertha napisał/a:
Owszem, ma ten hormon pozytywne działania. Ale tylko dla kobiet.

Polemizowałabym. Estrogeny wysuszają i to bardzo. Nawet u mk włosy potrafią się przesuszać (skóra też).
Lagertha napisał/a:
Więc jak chcesz go brać tylko dla włosów, to poważnie zapomnij bo narobisz sobie tylko szkód.

Ryzyko jest, branie w ten sposób estrogenów to eksperyment. Lepiej zainwestować w inne specyfiki (w przypadku których ryzyko jest mniejsze).
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 18:19   

Lagertha... A to ci zaskoczenie, no! :D

A swoją drogą gratuluję wyciągania wniosków na podstawie dopowiedzianych sobie rzeczy :mrgreen:
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-06, 18:25   

LubieżnaEwa napisał/a:
Lagertha... A to ci zaskoczenie, no! :D

A swoją drogą gratuluję wyciągania wniosków na podstawie dopowiedzianych sobie rzeczy :mrgreen:


Odpowiadam z tych informacji które mam. Zadałaś tak pytanie, że jak widzisz można było wyciągnąć takie wnioski.

Btw. Co do suchych włosów. No fakt, mam też dość suche, ale jakoś nie łączyłam tego z estrogenami. Bo jedne kobniety mają suche inne nie. Ja stosuje szampony do włosów suchych i dobrze to działa.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-07, 00:13   

LubieżnaEwa napisał/a:
A sam estrogen by załatwił sprawę? Wyższy poziom estrogenu powoduje obniżenie czy podniesienie poziomu testo, bo już głupieję? :D


Za przetłuszczanie włosów i wypadanie odpowiada zmienianie się testosteronu w DHT. Właściwości, które temu zapobiegają mają niektóre zioła. Jeżeli zależy Tobie tylko na włosach to pij rano i wieczorem napar z wierzbownicy oraz napar z czerwonej koniczyny. Do tego pokrzywa. Ja tak robiłam przed HRT no i jedyny plus tej kuracji to znaczna poprawa włosów. :) Tylko trzeba pamiętać, że tych ziół leczniczo nie powinno się pić dłużej niż 2 miesiące. Oczywiście nie działają jak estrogen w połączeniu z blokerami, więc cycki od tego nie urosną.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-06-07, 01:11   

Możesz jeszcze zacząć brać finasteryd.

IzaIzulka napisał/a:
Za przetłuszczanie włosów i wypadanie odpowiada zmienianie się testosteronu w DHT. Właściwości, które temu zapobiegają mają niektóre zioła. Jeżeli zależy Tobie tylko na włosach to pij rano i wieczorem napar z wierzbownicy oraz napar z czerwonej koniczyny. Do tego pokrzywa.

A w jakiej postaci te napary? Jakieś gotowe herbatki są czy trzeba samemu robić?
_________________
 
 
LubieżnaEwa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-07, 03:18   

wendigo napisał/a:
finasteryd


Biorę. Ale na przetłuszczanie włosów nie żadnego wpływu.
Pomagał Izotek podczas kuracji (nie trzeba było myć włosów nawet przez 4-5 dni! - to było cudowne), a po zakończeniu terapii przetłuszczanie szybko wróciło :(
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-07, 08:45   

wendigo napisał/a:
Możesz jeszcze zacząć brać finasteryd.

IzaIzulka napisał/a:
Za przetłuszczanie włosów i wypadanie odpowiada zmienianie się testosteronu w DHT. Właściwości, które temu zapobiegają mają niektóre zioła. Jeżeli zależy Tobie tylko na włosach to pij rano i wieczorem napar z wierzbownicy oraz napar z czerwonej koniczyny. Do tego pokrzywa.

A w jakiej postaci te napary? Jakieś gotowe herbatki są czy trzeba samemu robić?


Ja sama robiłam z suszonych ziół. :) Kupowałam w sklepie zielarskim przez internet. Można poczytać o działaniu i właściwościach tych ziół.
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-06-08, 22:58   

Można również myć włosy piwem (polecam)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-08, 23:35   

Zapach piwa kojarzy mi się z żulem. :P Ble :D
_________________
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2015-06-09, 15:12   

Zeby nie śmierdzieć zulem zalecam umycie wlosow po kąpieli w piwie ;-)
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9